Na území žen

• SK název

Územie žien

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 97 min

Meg mi nějak sešla z očí a z mysli a přepadla mě chuť s tím něco udělat. Zestárla, holka jedna, ale s tím herecky uzrála. Dlouze by se dalo vykládat, jak byl ten film plný nejen lidských ale i filmových chorob, ale mně se chce říct krátce: byl svůj a zapůsobil na mě. Vzpomínala jsem i na sofistikovaně omšelou Meg a empatika Adama Brodyho ještě dlouho po tom, co dvd rekorder a všechno kolem usnulo.(4.11.2009)

Rozpočet $10,5miliónaTržby USA $11,052,958Tržby Celosvetovo $17,562,071Tržby za predaj DVD v USA $9,454,932 //počet predaných kusov 588,949(14.8.2009)

Je pravda, že kdyby v tomhle snímku nehrála Kristen, tak si ho asi nepustím, ale jsem vděčná, že hraje a tudíž, že jsem ho mohla vidět. Mně se líbil hodně .. vše, co mi mohl nabídnout, mi dal.(20.5.2008)

Nějak se nemůžu rozhodnout, jestli se mi vyznění snímku zamlouvá nebo ne, každopádně popírat jeho platnost by byla naivita a znesvěcení zcela nenaivního filmu o vztahové realitě.(3.9.2009)

• charlosina

Film, který se toho tolik snaží říct, ale vyznívá do prázdna... Pro mě velké zklamání. Očekávala jsem něco jiného, než "jen" těžkopádné dialogy a skřípající sentiment. Tvůrci nabídli příliš málo (a navíc plytkých) indicií k tomu, abych se mohla ponořit do děje či s některou z postav (byť jen na okamžik) soucítit. Škoda. Kristen Stewart mě na to nalákala, ale John Kasdan zklamal.(12.10.2009)

Vcelku průměrný námět s jistým množstvím klišovitých, typicky amerických scén povznáší na lehce nadprůměrnou úroveň ústřední herecká trojice za doplnění velmi rozumné Makenzie Vegy. Šikovný Adam Brody, skvělá Meg Ryan v roli, v jakém jsem ji doposud neviděla a úchvatná Kristen Stewart. Tady jsem si uvědomila, že ta holka někdy musí dostat Oscara(y). Její herecký projev je tak nádherně přirozený a osobitý a ona sama na mě vůbec nepůsobí jako "hvězda." Jako by se nesnažila (na něco) hrát a vypadat "nachystaně" před kamerami. Jakoby byla bez zájmu, jestli působí jako slavný idol a starostí o to, jestli jí její role přinese davy fanoušků a slávu. Je zajímavá, neskutečně talentovaná a pro mě jiná než nekonečná spousta těch mladých, usměvavých tvářiček. Vypadá, že nemá v úmyslu ze sebe dělat načančanou dámičku. Působí jako holka od vedle, se kterou byste klidně mohli kamarádit nebo zajít na pivko. Působí jako dívka, která si na sebe raději vezme tenisky a džíny, než podpatečky či vyzývavé šatičky. Tak na mne alespoň působí z fotografií. V její osobnosti je něco, jakoby klučičího, drsného, neposedného a buřičského.(29.8.2010)

Velice příjemná a decentní záležitost, kterou ocení zejména ženy, ale myslím, že Edovi by se taky líbila... :-) Na Kristen Stewart radost pohledět, i když blond přeliv jí nejde až tolik k pleti... Rozhodně talent. A na další film Jona Kasdana se opravdu těším.(22.1.2009)

Sympatická a příjemná komedie bez výrazného klišé a přehrávání. Mladí herci pod taktovkou staré ligy v podobě stále hezké Meg Ryan. Adam Brody je prostě vtipálek po všech stranách a Kristen Steward roste do krásy. Na hodinky jsem se podíval pouze jedno, a to asi deset minut před koncem s přáním, aby to bylo ještě delší. Spokojenost!(24.8.2008)

Poměrně zvláštní film. Se zvláštním dějem, zvláštní atmosférou. Scénáristu soft porna Cartera odkopne přítelkyně, která ani neví proč, zhrzený mladík prchá na předměstí na duševní prázdniny do domu své babičky, kterou prakticky vůbec nezná. Začne tu tak velmi záhy vznikat zvláštní vztah mezi ním a sousedovic ženským arzenálem, zejména postarší Sarah a její dcerou Lucy. Protože Carter jednoduše neumí říct ne, dostává sebe i ženské osazenstvo do podivných situací, které nemají ve scénáři pořádnou oporu. Proto je výsledek místy hodně učesaný, hodně nedotažený, prostě tvůrci jakoby se snažili zavděčit všem – ženám, mužům, všech věkových kategorií. Přesto jsem si tuhle zvláštní, ale příjemnou jízdu užil, samozřejmě i díky ústřední herecké trojici (dokonce i ta Meg mi tu sedla)..(26.8.2011)

• Hunt

Hudba: Stephen Trask; Zajímavé obsazení, bohužel bez dynamiky, takže postupně dosti nudí.(8.8.2012)

• Radko

Polievkový film. Dá sa pri ňom pripraviť a zjesť akákoľvek polievka. Kuchyňa či jedáleň pritom vôbec nemusia byť v rovnakej, ba ani v susednej izbe s tou, v ktorej prebieha projekcia Územia žien. Polievkový je tento film aj preto, že bez ohľadu na to aké prekvapenia v pointe prichystal, v skutočnosti to je totál jedno. Pretože všetko očakávané prekvapenie prebíja všadeprítomne páchnúci pocit zabezpečeného dostatku amerických stredných vrstiev (vlastný dom, auto, zamestnanie, vš vzdelanie, rodina), ktoré majú iba dva večné problémy: sex (alias vzťahy) a zdravotný stav. Nakombinovať sa dajú rôzne aj s rôznym výsledkom, no vždy je to rovnaká nuda. Preto sa vymýšľajú ozvláštnenia a herecké ťaháky. No zväčša nijako nepomôžu. A nech by tam popri predstaviteľkám emo upírky, večnej tridsiatničky a scénaristovi soft porna hral čojaviem aj ex-guvernér Kalifornie rakúskeho anabolicko-steroidového pôvodu, nič by sa nezmenilo. Nič.(16.1.2014)

Nadějného šestadvacetiletého scénáristu soft porna ("Nezapomeň na tu scénu, ve který ho začínající policajt vyhulí mafiánskýmu bossovi") Cartera opustila jeho modelová přítelkyně Sophie a on se rozhodl přijít na jiné myšlenky v domě své babičky. Místo klidu se však na požádání vrhá do řešení problémů všech přítomných zástupkyň ženského pohlaví, což mu paradoxně pomůže vrátit se do života s novým elánem. Není mi zcela jasný důvod vzniku tohoto snímku, protože je originality zcela prost a navíc buď postrádá zakončení jistých dějových linií nebo jsem si na chvilku nevědomky zdřímnul.(21.1.2010)

Trochu se stydím za to, jak snadno mě tento vpravdě jednoduchý a prvoplánově napsaný cajdák získal na svou stranu, přičemž velkou zásluhu na tom mají kvalitní herci v čele s nadějným Adamem Brodym, fajn soundtrack a celková atmosféra. Tentokrát jsem se přes slabší scénář tomu sentimentu úplně neubránil. 60%(21.1.2010)

Poctivy pribeh ze zivota (vic drama, nez romanticka komedie), ktery ma vsechno, co ma mit... je pravdivy, dojemny, nenuceny, ma inteligentni dialogy, emoce a oplyva skvelymi hereckymi vykony. Adam Brody coby roztomily romantik, ktery umi naslouchat a vzdycky vi, co rict, aby pomohl... pricemz to funguje obousmerne, coz je na zivote fajn. Meg (a jeji prifoukle rty) mi az tak nesedla, ale Kristen tenhle nedostatek vyvazila. Navic moc prijemna hudba... zkratka dobra prace! Btw., dabing je dost priserny, takze doporucuju original.(10.5.2010)

• playboxguest

Tenhle film jsem viděla už někdy před lety, nedávno jsem koukala, že už jsem ho hodnotila, ale vůbec jsem si nepamatovala, o čem byl, stáhla jsem ho teda znova, před hodinou jsem ho dokoukala a už si ho zase skoro vůbec nevybavuju. Nudná vztahovka, v níž se všichni (Brody především) tváří, jak kdyby měli ten nejhorší život na světě.(31.10.2012)

• meave

Príbeh mladého Cartera, ktorý vnáša miestami až starecký náhľad do problémov malomestskej rodinky, by možno nebol vôbec zlý, keby sa ho niekto nerozhodol nadabovať. Asi by stále ostal klišoidný a nie celkom uveriteľný, ale istotne by bol pozerateľný. Meg Ryan mám stále rada aj s jej neverbálnym prejavom a ani ostatní to až tak nezbabrali. Ale ten dabing... odradil ma aj od originálu.(5.10.2011)

Tak Peggy Sue se nám vdává až zítra, u toho rozhodně nebudu, neb jedu zkoumat smog do Ostravy. Nezbylo než šáhnout do příbuzenské pomalu tlející čórky a ejhle, co na mě nakonec skrz DVD techniku problikalo...příjemné civilní herectví všech žen a jediného asi i posledního "pravého" chlapa, který už došel, jak s oblibou občas vtipkuju, nejspíš na okamžik slezl z plakátu. Dcerky se mi líbily obě, malá vtipná treperenda, velká krásně rozervaná a Meg konečně vypadla ze šablonky "potrhlé štístko". K tomu pěkné scenérie, běžné dialogy, obyčejné starosti a bábinka, která celé jejich pachtění hezky shrnula do několika (pře)zralých vět: "Carter, je mi 133 let. Celý život se tomu snažím přijít na kloub. A co bys řekl? Pořád nic."(24.11.2011)

Přemýšlela jsem 3* nebo 4*. Nakonec jsem zvolila druhou možnost, protože to podle mě mělo poměrně silný příběh, na Adama Broodyho se dobře dívalo. A Meg Ryan a Kristen Stewart mám ráda. Byli tam scény, u kterých jsem se trochu nudila, ale v celku se mi to líbilo. Ale označení romantická komedie mi na to naprosto nesedí.(28.8.2010)

Trochu víc než obyčejná romantická komedie, která trochu naťukává rodiné vztahy (nejde o žádný psychologický těžkopádný film, vše je podáno odlehčeně). Sice ani tady nechybí stokrát otřepané a trochu laciné scény, ale oslovilo mě to - nevím čím, jen vím, že mám po zkouknutí dobrý pocit. Taky jsou moc rád, že tu Meg nebyla tak neskutečně zmalovaná jako o rok později v My Mom's New Boyfriend; tady vypadá zhruba tak, jak ji asi každý zná.(27.8.2008)

• Sinecod...

Váhala jsem mezi dvěma nebo třema hvězdama. Byl moc dobrý konec, teda jako úplný konec, když už je v té kavárně. Jinak je tam tolik klišé a stupidních rozhovorů a celý je to trochu na hlavu. Máma a dcera a pak tam přijde takovejhle šestadvacetiletej kluk a oni se mu začnou svěřovat se svýma nejtajnějšíma věcma? Sice se mi Adam Brody a ten jeho roztomilej, lehce připitomělej kukuč líbí, ale taky byl tak trochu mimo a nevím jestli to bylo tou rolí nebo jím, ale celý to bylo takový nijaký. Další zbytečnej film..(29.4.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9