Na území žen

Územie žien

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 97 min

• Anderton

Zase ma skoro dostali. Znova si mysleli, že keď dajú na konci nejakú dojákovú bombu, v tomto prípade INXS a Beautiful girl, tak uverím, že sa mi film páčil a že je lepší, ako v skutočnosti je. Lenže to by tam nesmeli byť scény typu chčije, žena stojí pred dverami a čaká, kedy chlap vyjde von, obíme ju a pobozká, alebo múdre reči smerované mladšej generácii spod periny na lôžku v nemocnici. Film na mňa pôsobil dojmom, akoby sa tvorcovia O.C. rozhodli natočiť niečo ako romantickú nezávislú drámu a zobrali si k tomu jednu hviezdu zo seriálu. Potenciál tu bol, možno mnohých divákov film dojme, u mňa to bohužiaľ nezafungovalo.(28.8.2014)

• Hunt

Hudba: Stephen Trask; Zajímavé obsazení, bohužel bez dynamiky, takže postupně dosti nudí.(8.8.2012)

Poměrně zvláštní film. Se zvláštním dějem, zvláštní atmosférou. Scénáristu soft porna Cartera odkopne přítelkyně, která ani neví proč, zhrzený mladík prchá na předměstí na duševní prázdniny do domu své babičky, kterou prakticky vůbec nezná. Začne tu tak velmi záhy vznikat zvláštní vztah mezi ním a sousedovic ženským arzenálem, zejména postarší Sarah a její dcerou Lucy. Protože Carter jednoduše neumí říct ne, dostává sebe i ženské osazenstvo do podivných situací, které nemají ve scénáři pořádnou oporu. Proto je výsledek místy hodně učesaný, hodně nedotažený, prostě tvůrci jakoby se snažili zavděčit všem – ženám, mužům, všech věkových kategorií. Přesto jsem si tuhle zvláštní, ale příjemnou jízdu užil, samozřejmě i díky ústřední herecké trojici (dokonce i ta Meg mi tu sedla)..(26.8.2011)