Na území žen

In the Land of Women

Územie žien

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 97 min

Meg mi nějak sešla z očí a z mysli a přepadla mě chuť s tím něco udělat. Zestárla, holka jedna, ale s tím herecky uzrála. Dlouze by se dalo vykládat, jak byl ten film plný nejen lidských ale i filmových chorob, ale mně se chce říct krátce: byl svůj a zapůsobil na mě. Vzpomínala jsem i na sofistikovaně omšelou Meg a empatika Adama Brodyho ještě dlouho po tom, co dvd rekorder a všechno kolem usnulo.(4.11.2009)

Mám ráda Adama Brodyho a jsem ráda, že měl konečně šanci si někde zahrát nějakou větší roli. Od filmu jsem nic moc neočekávala, ale kupodivu mě to příjemně překvapilo. Film neurazí, nenudí, herecké výkony nejsou špatné, prostě se na to pěkně kouká. Téma sice není extra originální, ale to mi vlastně vůbec nevadilo. Pokud chcete příjemně prožít hodinu a půl, rozhodně se nebojte zvolit tento film.(14.7.2012)

Vcelku průměrný námět s jistým množstvím klišovitých, typicky amerických scén povznáší na lehce nadprůměrnou úroveň ústřední herecká trojice za doplnění velmi rozumné Makenzie Vegy. Šikovný Adam Brody, skvělá Meg Ryan v roli, v jakém jsem ji doposud neviděla a úchvatná Kristen Stewart. Tady jsem si uvědomila, že ta holka někdy musí dostat Oscara(y). Její herecký projev je tak nádherně přirozený a osobitý a ona sama na mě vůbec nepůsobí jako "hvězda." Jako by se nesnažila (na něco) hrát a vypadat "nachystaně" před kamerami. Jakoby byla bez zájmu, jestli působí jako slavný idol a starostí o to, jestli jí její role přinese davy fanoušků a slávu. Je zajímavá, neskutečně talentovaná a pro mě jiná než nekonečná spousta těch mladých, usměvavých tvářiček. Vypadá, že nemá v úmyslu ze sebe dělat načančanou dámičku. Působí jako holka od vedle, se kterou byste klidně mohli kamarádit nebo zajít na pivko. Působí jako dívka, která si na sebe raději vezme tenisky a džíny, než podpatečky či vyzývavé šatičky. Tak na mne alespoň působí z fotografií. V její osobnosti je něco, jakoby klučičího, drsného, neposedného a buřičského.(29.8.2010)

Sympatická a příjemná komedie bez výrazného klišé a přehrávání. Mladí herci pod taktovkou staré ligy v podobě stále hezké Meg Ryan. Adam Brody je prostě vtipálek po všech stranách a Kristen Steward roste do krásy. Na hodinky jsem se podíval pouze jedno, a to asi deset minut před koncem s přáním, aby to bylo ještě delší. Spokojenost!(24.8.2008)

Klasický príjemný filmík...Neurazí, nenudí. V takýchto príbehoch je dôležité aby herecké výkony "prebili" stokrát ohraný príbeh a tu sa to darí. Troška mi bolo smutno Meg Ryan, ktorá stratila to svoje milučké čaro z jej predchádzajúcich romantických komédií. Už na nej badať vek dosť evidentne. K hlavnému hrdinovi nemám absolútn žiadne námietky...(11.9.2007)