Antikrist v těle Damiena Thorna je nyní na vrcholu sil a poznání a dychtí po vládě nad světem. Jeho jedinými nepřáteli je sedm mnichů, kteří se zasvětili Damienovu zničení a kteří mají posvátné meče ukované pouze k tomuto účelu. Damien je po nečekané sebevraždě velvyslance jmenován do jeho funkce. Na recepci velvyslanectví se seznámí s novinářkou Kate Reynoldsovou a později i s jejím dvanáctiletým synem Petrem. Ty zcela ovládne Kate se stane jeho milenkou a Peter apoštolem, kterého využívá při systematickém vyvražďování novorozených chlapců věří totiž, že na zem přišel znovu Kristus, a chce se ho tak zbavit. Mniši Damiena pronásledují - zvítězí dobro, nebo zlo? (oficiální text distributora)

Anderton

Z nostalgie (filmy som videl prvý krát ako dieťa) a za Sama Neilla dávam za štyri hviezdy. Je to už spolu s pokračovaním o dosť slabšie, ako Donnerov majsterštyk, ale na to, že sa vôbec producenti pustili do takejto série, ktorá mohla skončiť podstatne béčkovejšie a namiesto strachu rozsievať iba nechcený humor a trápnosť, je zázrakom, že to dopadlo aspoň takto solídne. 70% a ak by som to videl dnes, asi by som išiel v hodnotení nižšie. Načo si ale ruinovať nostalgické spomienky z mladosti. ()

pravdovravny

Tak Sam Neill asi nebol príliš šťastná voľba, hrá výborne, veríte mu , že je synom Pána temnôt, ale jeho výraz tváre je príliš sladký na takéhoto maniaka! Opäť sa vsadilo na riešenie politickej scény, dostáva opäť veľký priestor, čo zabíja akú takú atmosféru tohto filmu. Koniec filmu bol expresne rýchly a pre mňa dosť odfláknutý. ()

JohnnyD

Ambiciózne. No aj keď neide rovnakou sebavykrádajúcou cestou ako druhý Omen, v konečnom dôsledku je to ešte horšie. Scenár je spŕška nezmyslov a skôr pôsobí ako dráma ako horor. No vrcholom je casting. Väčšina zúčastnených katastrofálne prehráva svoje role a na ich čele je nevhodne vybratý Sam Neill, ktorý sa nespráva, netvári a už vôbec nevyzerá ako Damien Thorn. Ten stihol v priebehu piatich rokov od nakrútenia prvého filmu zostarnúť o skoro 30 rokov a klesnúť skoro na samé dno. Na dno nudy. ()

UncleG

Po třech dílech si tvůrci řekli "Damiáne, dost! Přišel čas, abys i ty dostal na budku." Konečně se na scéně měl objevit borec těžkýko kalibru, co s každým záporákem zamává. Inu přemýšleli a dumali, koho by proti panu Thornovi do lítého souboje nasadili... A protože Chuck Norris zrovna nebral telefóny, postavili proti ďáblovi... (teď se podržte)... mimino! A to je celý. Bohužel poněkud pozapomněli na několik důležitých věcí. Například, že mimino přece jen není zrovna dramatický terno. A tak je ten Omen 3 tak nějak úplně o ničem... Navíc se závěrem, který se nedá popsat jinak než "velký zklamání". Ještě osobní akademická poznámka na konec: A taky jsem čekal, že toho hnusnýho černýho čokla konečně zastřelej, vyhoděj z vrtulníku a dole ho 666krát přejede parní válec. ...No jak říkám...Zklamáááání. ()

petero

The Omen: Damien ako malé chlapča, ktoré si ešte neuvedomuje, kto v skutočnosti je - najpôsobyvejšie zlo. Omen II: Trinásťročný Damien sa dozvedá kto je a prvá jeho reakcia je, že sa s tým nechce zmieriť - tiež veľmi dobrý ťah. Omen III: cca 30 ročný Damien už vie čím je a prepracováva sa na čo najvyššie mieta. Predchádzajúcemu veľvyslancovy počaruje rotvajler (!) a tak sa odpravý vcelku zaujímavým spôsob. No a Damien Thorn je tým pádom na jeho mieste. Je znova objavených 7 dýk, ktorími mal byť v prvých dvoch častiach Antikrist odpravený - naraz. Tu sa dýky rozdelia siedmim zasväteným (stačí ho zabyť iba jednou) a každý sa ho má pokúsiť odpraviť. Ok. Na svet prišiel Antikrist a ako protipól, dochádza k druhému narodeniu Spasiteľa, podľa predpovedi v istý deň. Damien rozkáže svojim služobníkom aby zabili každé dieťa narodené v tento deň. Tak napríklad jeden farár zabije dieťa pri krste priamo pred očami rodičov a v správach hlásia o nevysvetliteľných úmrtiach novorodeniatok. Prídu síce na to, že úmrtia sa vyskytujú iba u chlapcov, no to že zomierajú len tý, ktorý sa narodili v TEN deň, to už napadne iba jedného kňaza. Navyše okolo tohto Damiena je až podozrivé ticho a to má okolo seba stovky služobníkov (!!), to sa medzi nimi nenašiel ani jeden fanatik ktorý by to s radosťou vykričal do sveta?. Kdežto v predchádzajúcich častiach každý kto i len tušil, kto je Damien, vždy ho postihla nejaká smrteľná nehoda. Tu nič. Sama Neila mám rád a výzorovo sa dokonale hodil po Damienovy z dvojky. Pôsobyvosť prvých dvoch filmov je preč, vtedy ma ani nenapadlo hľadať nejaké chyby v deji, no tu som na ne striehol po celí čas, čo by sa nemalo stávať. Hudba ktorá bola v dvojke ešte výraznejšie vyznieva do prázdna. Ani Damienov pekelný strážca - rotvajler, tentokrát nesplnil svoje očakávania. To že príde k niekomu a pozrie mu do očí a tým pádom ho pripravý o posledné zvyšyky zdravého úsudku je dosť málo. To už bola naozaj nebezpečnejšia skupinka poľovníckych psov zazerajúca spolu s Damienom na jedného zo zasvätencov - naozaj pekná scénka. The Final Conflict je len slabým odvarom, ktorý by bez predchádzajúcich častí upadol do zabudnutia. ()

• Natáčení filmu probíhalo ve Velké Británii (Cornwall, Ripon, Hertfordshire, Northumberland, Yorkshire, Londýn) a v USA (Washington a Wisconsin) v květnu 1980. (GASTON73)