Svatba (festivalový název)

Wesele

Wedding, The

Komedie / Drama

Polsko, 2004, 109 min

Morální vyznění "Svatby" mi trochu připomíná staré italské komedie jako třeba "Rozvod po italsku", kdy je ve jménu tradiční (katolické) morálky pokrytecky pácháno mnohem větší zlo... V pití vodky by pak Poláci mohli bez ostychu konkurovat Rusům, možná by z toho mohla být i zlatá medaile na mistrovství světa v chlastání... Za zmínku stojí i skvělé jednozáběrové zakončení filmu.(25.8.2015)

Chtěla jsem si odpočinout při bujaré nenáročné komedii. Bohužel nebo bohudík, opak byl pravdou, do komedie bylo dost daleko, spíš syrová realita zahnaná do extrému. A když se to začalo posírat, tak už ten kolotoč nešel zastavit...Některé situace už byly za hranicí možné reality, alespoň doufám (např. že ani čerstvě ustřelený prst nezmírní chuť na sex...). Každopádně jeden z těch filmů, které nezapadnou mezi ty, u kterých druhý den nevíte o čem že to vlastně bylo...(4.11.2012)

Polsko absurdní a přitom zcela realistické. Znám polskou mentalitu, takže mohu prohlásit, že je to pravda. 60%. PS: Ty písničky, to byl totální náhul :) .(10.7.2012)

Pravá buranská svatba čítající pokrytecký obřad v kostele, z hektolitrů pochybného laciného chlastu zpité svatebčany ujíždějící na té nejubožejší, ale tak typické svatební zábavě, hašteření o pozemky, ucpaný záchod, přehlídku bizarních postaviček a klasické ožralecké vyznání lásky "Jen ty jediný mi rozumíš" nechápajícímu psovi. Nejen to zaručuje luxusní pobavení nad lidskou blbostí, kterou člověk tak dobře zná ze svého okolí. Palec nahoru a těším se na Dom zly.(29.6.2010)

Kurva tož to byla aspoň pořádná veselka v polském balíkově.Chlast teče proudem,svatebním darem nabušená audina k tomu všemu nevěsta jak lusk.Ptáte se tak co se může posrat? V takovém případě odpovívám jednoduše, naprosto všecko včetně svatebčanů .Inu každé juchání něco stojí a otec něvěsty musí vypláznout pořádný balík aby dal věci dopořádku.Není divu,že ke konci už je taky značně najebaný a unavený a to nemluvě o újmě na těle i na duši, takže se není čemu divit když všeobecné veselí zakončí slovy: Běžte už všeci do piče svatba skončila!!!(25.2.2014)