Rytmy Brazílie

(Brazílie)

Sound of Rio: Brasileirinho, The

Dokumentární / Hudební

Brazílie / Finsko / Švýcarsko, 2005, 90 min

Krásné, hudební, inspirativní dílo. Navíc skvěle natočeno. Nevěděl jsem kdo dokument tvořil, ale hned bylo poznat, že to je profík, jelikož práce s obrazem je skvělá, baví se na to dívat, je rozmanitá, živá, což u dokumentu z mých zkušeností nebývá zvykem. Pro muzikanty povinnost.(25.4.2013)

Jasné, že to nemá na "Buena vista" no hudobný štýl choro sa mi páčil a celkom ma táto prehliadka hudobníkov bavila.(6.6.2008)

Nemůžu si odpustit srovnání s dokumentem Buena Vista Social Club, který mě opravdu dostal. Ten byl skvělý jak po obsahové stránce (protože buenu vistu miluju), tak i po řemeslné a myslím, že úplně nenudil nikoho. Hudba, o které Brasileirinho je, se mi líbila, ale jinak je tenhle dokument maximálně průměrný a pro někoho, komu se třeba tento styl nelíbí to musí být STRAŠNÁ nuda.(27.12.2007)

Tento snímek je opravdu pro fajnšmekry a řadím ho do sekce dokumentárních filmů... Zpecializuje se na techniku hry jednotlivých brazilských perkusivních nástrojů a vývoj jejich rytmů, které vychází z indiánských kořenů a vlivu přistěhovaců.. Užil jsem si to moooc...(9.8.2007)

Nejlepší hudební dokument, co jsem kdy viděl. Hodina a půl je většinou při sledování dokumentu na mě trochu moc, ale po skončení Brasileirinha by mi nevadilo zůstat sedět v sále a celé si to shlédnout ještě jednou. Nádherná hudba!(2.8.2007)