Rytmy Brazílie

(Brazílie)

Sound of Rio: Brasileirinho, The

Dokumentární / Hudební

Brazílie / Finsko / Švýcarsko, 2005, 90 min

Krásné, hudební, inspirativní dílo. Navíc skvěle natočeno. Nevěděl jsem kdo dokument tvořil, ale hned bylo poznat, že to je profík, jelikož práce s obrazem je skvělá, baví se na to dívat, je rozmanitá, živá, což u dokumentu z mých zkušeností nebývá zvykem. Pro muzikanty povinnost.(25.4.2013)

• Slarque

Rytmy Brazílie mě před třemi lety zaujaly natolik, že jsem je viděl dvakrát. Brasileirinho jsem viděl před chvílí poprvé a naposledy. Hudebně mě to nebralo a filmově to není žádná sláva.(7.12.2005)

Méně didakticnosti by snímku výrazně prospělo.(9.2.2014)

Tento snímek je opravdu pro fajnšmekry a řadím ho do sekce dokumentárních filmů... Zpecializuje se na techniku hry jednotlivých brazilských perkusivních nástrojů a vývoj jejich rytmů, které vychází z indiánských kořenů a vlivu přistěhovaců.. Užil jsem si to moooc...(9.8.2007)

Jasné, že to nemá na "Buena vista" no hudobný štýl choro sa mi páčil a celkom ma táto prehliadka hudobníkov bavila.(6.6.2008)