poster

Pusinky

 • anglický

  Dolls

Komedie / Drama / Road movie

Česko, 2007, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ****

  ,,že si trochu užijem, když jsou to naše poslední prázdniny. Že se popovezem, zapaříme“..... Sonda do životů a duší ,,náctiletých“ holek, plná živočišných scén a hledání sama sebe v perfektním podání tří holek, které to snad ani nehrály, za což patří K. Babinské poklona. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nevím, kde chytnu svalovou slabost. 2.) Jsem vášnivým pozorovatelem Vrbaře čtyřtečnýho a koz mladých holek. 3.) Chci se stát zoufalým vytrvalcem. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(26.9.2010)

 • molotov
  ****

  Začátek trochu zmatený, ale jinak moc pěkné. Snad jediný současný český film o mladých, který se dá brát vážně.(5.4.2007)

 • Gilmour93
  **

  Tápající lesbička, svlékací coura a nasávající tuča on the road.. Hluboce se tvářící generační výpověď na hodinu a půl, kde muži jsou s výjimkou bratra Išky tupé karikatury a dívky ukazováním obnažených bradavek na každém rohu vrávorají na prahu dospělosti. Kdo chce kam, pomozme mu tam..(19.1.2009)

 • kiddo
  ****

  Dost zaslepující mohou být v souvislosti s Pusinkami dvě skutečnosti, které asi hodně ovlivňují výsledné hodnocení: 1) bývají anoncovány jako film o třech sexuchtivých čerstvě odrostlých dívčinách a za 2) bývají anoncovány jako český film o třech sexuchtivých čerstvě odrostlých dívčinách. Ve skutečnosti jde daleko spíš než o další klasickou výblitkovou komedii pro teenagery o nezávislý snímek, sympatický svojí snahou sdělit ne úplně líbivou formou něco o současné generaci mladých. Nedá se říct, že by se tu pracovalo s nějak zvlášť objevnými prvky, nicméně ty jsou zde zpracovány slušně v rámci (a možná i kousek za něj) standardu, a Pusinky jsou tak (klišé, neklišé, napíšu to) v současném českém filmu příjemným osvěžením. Road movie se svým všeurčujícím motivem cesty bývá prostředkem ke ztvárnění tématu hledání sebe sama a nejinak je tomu i tady: poživačné holčiny, neschopné se pro něco doopravdy nadchnout, prožívat naplno nebo si naopak skutečně vážit něčeho stálého během svého putování zažívají pád do reality a krutosti života, jež s sebou nese i rozpad domněle trvalých vztahů a hodnot, a jelikož dívčiny se očividně v tomto teprve učí chodit, není tak velkým překvapením, že nakonec vlastně nikam nedojdou. Vztahy mezi postavami nejsou nijak idealizovány, ani zjednodušovány, naopak mají silně ambivalentní (a realistický) charakter, kdy nenávist a láska k jedné a té samé osobě se naprosto nevylučují, ba spíš doplňují. Realističnost vyznění z velké části leží na bedrech přesných hereckých výkonů, které svou uvěřitelností dokáží skutečně bolestivě říznout v tu pravou chvíli. Utlumenost snímku i režisérčiny pokusy o syrovost podporuje ne úplně tradiční, nestálá kamera, žel bohu její snahy občas vyznívají mírně kontraproduktivně, když v jisté specifické kombinaci zvoleného filtru a úhlu kamery ten který záběr vypadá jako vytržený z reklamy na Dobrou vodu. Že by ovšem občasné sporné obrazové vyjádření nějak výrazně otupovalo hroty krutému závěru, kdy dívky dospívají rezignací na to, aby proplouvaly světem, aniž by ten na nich zanechával výraznější stopy (a ony na něm), to se zase říci nedá.(31.7.2007)

 • Matty
  ***

  „Lesbická křížová výprava“ Upřímné jako plivanec do tváře, přitažlivé jako záchodky v knajpě třetí cenové kategorie, dotěrné jako zasmrádlý ochlasta od vedlejšího stolu… . O pusinkách se nějakou dobu tradovalo, že budou další velehloupou teen‘ komedií; pak vyšlo najevo, že nikoliv a všichni možní kritici začali nadšeně jásat, přitáhli do kin spoustu jedinců, jež nepřestali doufat v kvalitní český film, aby ti následně prozřeli a zjistili, že taková pecka to zas není. Nevzpomínám si, kdy naposledy u nás vzniknul podobně syrový snímek – z tohoto hlediska nelze nepochválit odvahu tvůrkyň. Pusinky se především nebojí podívat pravdě do očí, zalézají hluboko pod kůží a nechtějí být další konzumní komedii na jedno zkouknutí a brzké zapomenutí, i když… Znásilnění, lesbický sex či močení na podlahu ještě nedělají z filmu otevřeného film silný a nezapomenutelný. Chladnost, bezemočnost, odtažitost, pochybná dramaturgická výstavba, jistá ledabylost v zacházení s mužskými postavami, vztahová chaotičnost a občas i snaha šokovat za každou cenu devalvují Pusinky na pouhé vykročení správným směrem, jež za sebou nezanechá příliš hlubokou šlápotu. Ale další film Karin Babinské by mohl. Poučen z debutantských chyb, stejně obsazen a třeba pojmenován Pusinky 2. Apendix: Ruppert a Blažek, dva nadržení zoufalci = Rafťáci po dvaceti letech. 70% Zajímavé komentáře: pshimi, Brygmi, uzzi, cross, iNKa 1104(18.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace