poster

Pusinky

 • EN název

  Dolls

Komedie / Drama / Road movie

Česko, 2007, 99 min

 • AngelAngie
  *****

  Už hodně dlouho jsem se chystala na Pusinky kouknout - z mnoha důvodů. Dnes se mi to konečně podařilo a hned musím říct - KRÁSA! Hrozně moc mě tohle dílo překvapilo, kamera byla úžasná, postavy báječně napsaný a herecké obsazení mě doslova mile překvapilo. Záměrně jsem si nečetla žádné recenze ani kritiky/chvály, abych nebyla nějakým způsobem zmanipulovaná a pustila si ten film vyloženě pro své překvapení a radost a je mi ctí sdělit, že rozhodně bude patřit k mým nej a hned zítra si jej jedu koupit! Trvalo mi takovou dobu na něj kouknout asi kvůli názvu a plákátu, ptž dle mého názoru tohle opravdu vypadá na bláznivou teenagerskou road movie s mladýma kočenama, který se jen skvěle bavěj a rozebíraj kluky .. oooh, jak jsem se nemile mýlila a jsem za to vděčná! Sandra Nováková je pro mě odjakživa herečka/žena, která si myslím musí uchvátit i hetero slečnu, mě dostala teda totálně, ten její šibalskej pohled, achjo, prostě vždy a všude úžasná .. Co se týče Petry Nesvačilové alias Vendulky, tak jsem byla taky hrozně zaskočená, tahle slečna má opravdu nezaměnitelně krásnej obličej .. Doslova fakt sladká, řekla bych! Jinak co se týče ostatních postav - líbili se mi úplně všichni, ať už tím jak hráli nebo tím, co vůbec hráli. Matěje Rupperta jsem tam vůbec nečekala, stejně tak Filipa Blažka. Jak jsem psala hned v úvodu - pro mě úžasný film, nenudila jsem se ani na chviličku, stejně tak jak mě vtáhl děj a já hltala, co se děje, tak mě film vtáhl i svým zpracováním .. nemám co dodat, opravdu KRÁSA! BTW: Co se týče L tématu v tomhle filmu, tak jsem plně spokojená, lhala bych, kdybych řekla, že jsem si Sandru N. nepřála vidět v "trošku větší akci" jak líbání se slečnou, ale tak, jak byl film natočen, neměnila bych nic, ono přeci jen kdyby nakonec s Iškou zůstala, taky by to mohlo dopadnout katastrofálně, taková přesládlá happyendovská slátaninka o tom, že každému se splní jeho tajná touha ..(27.5.2008)

 • M.a.t.t.
  **

  Ukričané, až nezdravo prepsychologizované, často chladné ako psí čumák a vzhľadom k tomu, že hlavné hrdinky každú chvíľu ukazujú intímne partie prekvapivo málo zábavné. A tiež bezdejové. Babinská je možno talent a Muchow skvelý skladateľ ale ak sa má česká kinematografia poberať týmto smerom, tak to naši bratia veľmi nevyhrali... To už radšej Svěráka.(12.1.2008)

 • Eddard
  ****

  Fakt, že je tenhle film házen do jednoho pytle se všema snowborďákama, rafťákama, expertama a panicema je sám o sobě tragický. Fakt, že jeho návštěvnost tak tak přesáhla hranici 30 000 rovněž. Co nebo spíš kdo za to může? Pro mě byly Pusinky hodně slušný filmový zážitek, s kvalitním scénářem ze života, odpovídající, režií a zajímavými hereckými výkony. Ani náhodou se tady nedá mluvit o teenagerské komedii (což ale nevylučuje podařené komické momenty), naopak, jde o slušnou psychologickou sondu do života dospívajících holek. Života, jenž je minimálně stejně svízelný a tragický, jako opojný a krásný. Na mém vysokém hodnocení má velký podíl taky opravdu přesně sednoucí hudba. 70%(4.5.2007)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Diskotéka byla filmována v Mostě v Manhatanu, dřívější Jaltě. V Mostě se filmovaly také scény z nádraží. Dále natáčení probíhalo v Žatci a u Nechanické přehrady. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Holky mají batoh značky Gemma, českého výrobce, který produkuje špičkové vybavení, které je používáno i na expedicích do Himalají. (necisty)

 • - Postava, kterou hraje Sandra Nováková, je ve filmu přesně o sedm let mladší než ve skutečnosti. Sandra se narodila 15.4.1982 a Karolína se podle cestovního pasu narodila 15.4.1989. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace