Doba ledová 2: Obleva

Ice Age: The Meltdown

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 86 min

• Dudek

Doba ledová nebyla dobrý film, alespoň já se u ní pěkně dlouho nudil. Možná to bylo kvůli chabému příběhu a výrazné absenci nějakého napětí nebo třeba vážnosti, ale třeba tam bylo jen málo 'prašťených' vtipů. Ovšem to není důležité, teď je třeba soustředit se na nový díl, Dobu ledovou, která by měla být mnohem lepší. Bohužel nestalo se tak. Úroveň animace ani příběhové roviny se nijak citelně nezlepšila. Opět se setkáváme se starými hrdiny, kteří musejí překonat pár překážek, aby se nakonec dostali na bezpečné místo a aby toho nebylo málo, potkají pár nových postaviček, díky kterým má být o srandu postaráno. Jenže má to jeden háček, nové postavičky jsou spíše trapné a neuvěřitelně legrační mamutice Ellie je nesympatická a za to co na plátně předvádí jsem měl sto chutí tvůrcům pořádně nafackovat, ještě že nebyli v mé blízkosti. Doba ledová 2 tak nakonec působí jako čistě komerční projekt narychlo spíchnutý horkou jehlou, což vlasně zní dost příznačně, neboť jen tak mohlo vzniknout zdánlivě nelogické spojení těchto dvou protichudných slov v samotném názvu. Po porovnání s prvním dílem se přece jen jedná o barvitější a méně nudnou podívanou, přesto však trpý jistými neduhy, díky kterým se nad průměr nedostane. 30%(30.4.2006)

Řekl bych, že pokračování je skoro stejně dobré jako jednička. Veverka si to opět dává a celkově je to nadprůměrně vtipné. Vačičáci a jejich přerostlá ségra jsou zajímavé zpestření. Opět supr zábava s vykutáleným dějem. 75%(23.12.2007)

Hned na začátek raději podotknu, že první díl Doby ledové mě moc nenadchl a ke shlédnutí dvojky jsem byl spíš donucen, než, že bych stepoval u kina nedočkavostí týden dopředu.. O to větší překvapení mě čekalo při pokračování eskapád třech potrhlých přátel, jedné veverky a třech vačic. Příběh je prostý. Otepluje se, a tak začíná čas oblevy. Z ledovců se vytváří vodní plochy a celá animovaná fauna si užívá přírodního akvaparku. Ale jen do chvíle, než si uvědomí, že jí hrozí utonutí. A proto se všichni musí vydat na dlouhou cestu, mimo dosah tajících ledovců. Během cesty potkávají lenochod, mamut a tygr další přátele v podobě dvou vačic a mamutice, která si myslí, že je také vačice. Z toho vyplývá hromada zábavných eskapád, mísících se s problémy mamuta Mannyho. Příběh je opravdu jednoduchý, ale i přesto zábavný. Nejvíce opět pobaví oblíbená veverka Scrat, ale i ostatní postavy nejsou špatné. Animace byla úmyslně ponechána stejná jako v předchozím dílu, pouze s mírnými úpravami. Sice se některé prvky nepovedli, především tání ledovců mi přišlo fakt hodně divný, ale i přesto se dá animace hodnotit jako nadprůměrná. I přes drobné výtky mě však tento film dokázal zaujmout a velmi příjemně překvapit a nebýt triviální příběhové linie, vysloužil by si možná i 5*. Takhle zůstává na nadprůměrných 4*.(12.6.2006)

V podstatě to samé co jednička - putování z bodu A do bodu B prokládané "napínavými" balancováními na pohyblivých ostrůvcích a hašteřivou mamutí linkou. Asi jsem od dvojky se starými známými čekal něco trochu komplikovanšjího než takhle přímočaře narýsovaný výlet; Přestože slovní přestřelky pořád fungují a Scrat je naprosto neodolatelný, právě kvůli scénáři nemůžu jít výš.(2.4.2006)

• Tuxedo

Okopírovaný námět z jedničky, tentokrát zabalený do nudného hávu. BlueSky se patrně řídilo heslem "Pro celou rodinu", a tak i když je film hodně dětinský (zn. pro děti), nechybí spoustu sexuálních narážek.(16.4.2006)

• - Režisér Saldanha poznamenal, že to byla zvláštní náhoda :"Začali jsme před třemi roky pracovat na filmu a za tu dobu se ve světě stala spousta živelných pohrom. Rozhodně jsme si téma oblevy nevybrali až po hurikánech a tsunamech, které si vyžádaly spoustu obětech na životech." (duklak2)

• - Producent Chris Wedge "namlouvá" Scrata. (duklak2)

• - Před filmem promítali v USA první trailer na celovečerní film Simpsonových. (imro)