Doba ledová 2: Obleva

Ice Age: The Meltdown

Doba ľadová 2

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 86 min

Chutné, ale čaro jednotky sa akosi vytratilo. Neviem čím to bude. Možno som len nemala tú správnu náladu. Súhlasím s Emom, dosť infantilné, pozerala som viac-menej bez zanietenia a bavila sa len na niektorých hláškach.(2.10.2006)

Mňo, málokdy se vidí ve filmu něco více otravnějšího, než byla ta dvojice vačičáků. Už od prvního záběru mi pili krev. Škoda, že je Diego nesežral (a sakra, spoileruji...) Jinak to bylo celkem koukatelné, samozřejmě, že na jedničku to nedosahovalo ani omylem, ale nějaký extra velký průšvih se taky nekonal...(23.8.2010)

• Renton

Scénář: Peter Gaulke, Jim Hecht, Gerry Swallow .. Noemova archa hadra. Utrápené luhování 'čajového' pytlíku, který býval plný nápadů, ale napodruhé už nedokáže znovu navodit ten opojný humorný zážitek. Ani Scrat už není tak zábavný, protože tyto nové prvoplánově nasazované, křečovitě humorné sekvence nemají sílu nahodilého crazy osvěžení jako v jedničce. 50%.(12.4.2006)

• tron

„Blahoželám. Už vieš tárať aj v cudzom jazyku.“ Toto ma tak nudilo, až som rozmýšľal (mimo hororovej prvej scény s vodnými obludami a dojemnej retrospektívy, odpovedajúcej na otázku, prečo si o sebe 9-tonový mamut myslí, že je vačica), že či kebyže vidím prvú DOBU ĽADOVÚ dnes (rok 2010) a nie v kine v roku 2002, či by ma tiež takto NEbavila. Nemyslím: mala fajn postavy, fajn príbeh a fajn atmosféru. Čo sa nedá povedať o zbytočnej dvojke, ktorá je oveľa zadýchanejšia. Nielenže mi pripadali otravní „starí známi“, ale nudili ma aj nové postavy. Príbeh... aký príbeh? Tam, kde v stredobode záujmu minule stála road movie s batoľaťom, prichádza v dvojke... nič. Maximálne útek pred topiacimi sa ľadovcami, ale to je skôr kulisa, než príbeh. Namiesto toho zbytočné postavičky (Scrat prekonal prerod á la Ripleyová a stal sa z neho agresívny hajzel), zbytočné scénky (národ mini-lenochodov) a zbytočné akčné scény (ktoré sú nezaujímavé, lebo sa o nikoho nebojíme, lebo samozrejme v rodinnom filme VRAJ nesmie NIKTO zomrieť).(24.5.2010)

Pokud bude invence scénáristů dostatečně dobrá a digitální triky takhle famózní, může nás v příštích několika letech čekat ještě pěkná řádka Dob ledových...děti na zvířátka dělající srandovní vylomeniny prostě pořád letí a nějaký ten pátek jim to určitě vydrží, takže filmová studia si musí mnout pracky...Obleva s rozpočtem 80 miliónů dolarů vydělala celosvětově osminásobek!!...nikdo si nenechal ujít pokračování se ukecaným lenochodem Sidem, obezřetným tygrem Diegem, dospívajícím mamutem Mannym...bonusem je opět prehistorická veverka Scrat, která se objevuje s frekvencí deseti minut, aby neúnavně lovila vytoužený žalud, a svými "scratovinami" Vás jistojistě dostane! ... takovýhle legrácek si můžete vymyslet tisíce a když je obalíte nenáročným příběhem, rozumovými a výchovnými dialogy a skvělými efekty, máte fenomén Ice Age. Do roka a do dne tu máme jistě třetí díl - co třeba Doba Ledová 3 - Sidovy hemeroidy?? 80 miliónů dolarů(rozpočet)/647 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(21.10.2006)