Doba ledová 2: Obleva

Doba ľadová 2

Ice Age: The Meltdown

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 86 min

75% - To, čeho jsem se obával se potvrdilo... jednička je o dvě třídy výš. Zde na sebe veškerou pozornost strhla veverka, a to se nemělo stát... Obrovské zklamání se sice nekonalo, ale veselý jsem ze sálu neodcházel. Ice Age: The Meltdown je kopa zábavy k popukání, leč tak jako jednička neosloví...(18.4.2006)

• bestlama

Nuda, strašná blbost oproti jedničce ..(21.5.2009)

Zábavnejšie ako jednotka.(7.1.2007)

Rozpočet $80miliónovTržby USA $195,330,621Tržby Celosvetovo $651,899,282Tržby za predaj DVD v USA $132,412,899 //počet predaných kusov 8,124,923║ Tak je to už o niečo poslabšie než prvý diel ale stále to má svoju svižnú zábavnosť a po grafickej stránke je cítiť progres k lepšiemu. /videl v kine 2x: 85%/(20.4.2006)

Pokud bude invence scénáristů dostatečně dobrá a digitální triky takhle famózní, může nás v příštích několika letech čekat ještě pěkná řádka Dob ledových...děti na zvířátka dělající srandovní vylomeniny prostě pořád letí a nějaký ten pátek jim to určitě vydrží, takže filmová studia si musí mnout pracky...Obleva s rozpočtem 80 miliónů dolarů vydělala celosvětově osminásobek!!...nikdo si nenechal ujít pokračování se ukecaným lenochodem Sidem, obezřetným tygrem Diegem, dospívajícím mamutem Mannym...bonusem je opět prehistorická veverka Scrat, která se objevuje s frekvencí deseti minut, aby neúnavně lovila vytoužený žalud, a svými "scratovinami" Vás jistojistě dostane! ... takovýhle legrácek si můžete vymyslet tisíce a když je obalíte nenáročným příběhem, rozumovými a výchovnými dialogy a skvělými efekty, máte fenomén Ice Age. Do roka a do dne tu máme jistě třetí díl - co třeba Doba Ledová 3 - Sidovy hemeroidy?? 80 miliónů dolarů(rozpočet)/647 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(21.10.2006)

• - Ve filmu byla jediná role, o které se vědělo ještě před vytvořením, kdo jí bude mluvit. Byla to mamutice, o které se už od počátku vědělo, že by jí měla namluvit Queen Latifah. Jinak se nejdříve vytvářely postavy a až potom se začalo uvažovat, kdo by je mohl namluvit. (duklak2)

• - Režisér Saldanha poznamenal, že to byla zvláštní náhoda :"Začali jsme před třemi roky pracovat na filmu a za tu dobu se ve světě stala spousta živelných pohrom. Rozhodně jsme si téma oblevy nevybrali až po hurikánech a tsunamech, které si vyžádaly spoustu obětech na životech." (duklak2)

• - Režisér Carlos Saldanha se zatím podílel na režii téměř všech CGI projektů Blu Sky Studios. Na kontě má mimo obou dílů Doby ledové a Robotů (2005) také pětiminutový Gone Nutty (2002), který si pro sebe ukradla veverka Scrat z Doby ledové. Pracoval ale také na hraných filmech a dohlížel například na speciální efekty u Klubu rváčů (1999). (imro)