Doba ledová 2: Obleva

Ice Age: The Meltdown

Doba ľadová 2

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 86 min

Doba ledová 2 se mi líbila o dost více, než první díl. Přišla mi více svižnější, akční a zábavnější. Kromě ústřední trojice Sid, Manny a Diego, mě také bavily všechny kousky s okouzlujícím a nenapravitelným Scratem. Ten v tomto pokračování dostal více prostoru a mohl tak naplno projevit svůj multiplexní talent. Jakmile byl na scéně, spolu se svým věrným lískovým oříškem, jen jsem čekala, jakou pohromu zase způsobí, a věděla jsem, že mě nikdy nezklame. Spolehlivě jsem díky němu byla obdařena mírněnými záchvaty smíchu. Oblevou jsem byla velmi pobavena.(4.4.2010)

Na kostru jedničky našrobovali trochu jiný příběh, který neurazí, pobaví a rozesměje. Hlášky a dialogy odsýpají stejně dobře jako minule a navíc Scrat je tady využitý mnohem větším a zajímavějším způsobem a na konci je prostě bezkonkurenční. Důstojný bratříček prvního dílu, kterému rozhodně nedělá ostudu.(13.6.2006)

• POMO

Jednotka bola dosť o ničom, ale veľmi zábavná (dal som 4*). Dvojka je úplne o ničom a minimálne zábavná (zachraňuje to iba veverička). Animácia je výborná (až na tú veľkú vlnu), zvuk (praskanie ľadu) parádny, no scenár - od hlášiek, cez scénické vtipy, až po využitie potenciálu roztomilosti postavičiek - patrí do hlboko podpriemerných vôd béčkových animákov, vychádzajúcich rovno na DVD. Pri megaprojekte ako ICE AGE 2 je to zarážajúce.(30.3.2006)

Doba ľadová II splnila do bodky moje očakávania. Je klasickým produktom súčasného mainstreamu, vypľúvajúceho roztomilé animáky na jedno použitie s cieľom zarobiť. Príbeh je samozrejme jednoduchší než Dobšinského ľudové rozprávky, a body sa film snaží získať situačnou komikou, čo sa mu celkom dobre darí. Najväčším kladom Meltdownu a dôvodom pre moje hodnotenie je šabľozubá veverička Scrat a jej žaluďová odysea, vrcholiaca absolútne geniálnou scénou v nebi. Nové postavy síce hlodia, ale úroveň nimi prineseného humoru je nevyrovnaná, postavy známe z prvého dielu sa nikam neposúvajú, ostávajú v rovnakom postavení v rámci partie a prakticky len plnia to čo sa od nich očakáva, Mani hundre, Diego prihráva a Sid neprestajne melie hubou. Pokiaľ však máte chuť na oddychový film, ktorý neurazí, nezaťaží vaše mozgové závity a celkom príjemne pobaví, vyrazte do kina. 7/10(10.4.2006)

Tak tenhle film bych zhodnotil jedinou větou - Veverka nezklamala!!! Na ní jsem se těšil nejvíce...ale jedna veverka film neudělá. Dvojka už není tak vtipná jako jednička, ale rád a se zaujetím jsem se na ní koukal hlavně když se tam objevili mezivstupy veverky s jejím ořechem. Zpracování je taky stále na velmi vysoké úrovni. Celkově to není zklamání ani zdařilé pokračování...spíše zlatý střed.(4.6.2006)