poster

Doba ledová 2: Obleva

 • USA

  Ice Age: The Meltdown

 • Slovensko

  Doba ľadová 2

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dudek
  *

  Doba ledová nebyla dobrý film, alespoň já se u ní pěkně dlouho nudil. Možná to bylo kvůli chabému příběhu a výrazné absenci nějakého napětí nebo třeba vážnosti, ale třeba tam bylo jen málo 'prašťených' vtipů. Ovšem to není důležité, teď je třeba soustředit se na nový díl, Dobu ledovou, která by měla být mnohem lepší. Bohužel nestalo se tak. Úroveň animace ani příběhové roviny se nijak citelně nezlepšila. Opět se setkáváme se starými hrdiny, kteří musejí překonat pár překážek, aby se nakonec dostali na bezpečné místo a aby toho nebylo málo, potkají pár nových postaviček, díky kterým má být o srandu postaráno. Jenže má to jeden háček, nové postavičky jsou spíše trapné a neuvěřitelně legrační mamutice Ellie je nesympatická a za to co na plátně předvádí jsem měl sto chutí tvůrcům pořádně nafackovat, ještě že nebyli v mé blízkosti. Doba ledová 2 tak nakonec působí jako čistě komerční projekt narychlo spíchnutý horkou jehlou, což vlasně zní dost příznačně, neboť jen tak mohlo vzniknout zdánlivě nelogické spojení těchto dvou protichudných slov v samotném názvu. Po porovnání s prvním dílem se přece jen jedná o barvitější a méně nudnou podívanou, přesto však trpý jistými neduhy, díky kterým se nad průměr nedostane. 30%(30.4.2006)

 • Renton
  **

  Scénář: Peter Gaulke, Jim Hecht, Gerry Swallow .. Noemova archa hadra. Utrápené luhování 'čajového' pytlíku, který býval plný nápadů, ale napodruhé už nedokáže znovu navodit ten opojný humorný zážitek. Ani Scrat už není tak zábavný, protože tyto nové prvoplánově nasazované, křečovitě humorné sekvence nemají sílu nahodilého crazy osvěžení jako v jedničce. 50%.(12.4.2006)

 • Amarcord_1
  ****

  75% - To, čeho jsem se obával se potvrdilo... jednička je o dvě třídy výš. Zde na sebe veškerou pozornost strhla veverka, a to se nemělo stát... Obrovské zklamání se sice nekonalo, ale veselý jsem ze sálu neodcházel. Ice Age: The Meltdown je kopa zábavy k popukání, leč tak jako jednička neosloví...(18.4.2006)

 • Dever
  *****

  Rovnaká pohodička ako pri jednotke. Opäť som sa veľmi zasmial takže nieje o čom...........Soundtrack John Powell: 1. The Waterpark ,2. The Vulture of Doom ,3. Migration ,4. Call of the Mammoth ,5. Sad Manny and The Possums ,6. Manny and Ellie Meet ,7. Traveling with Possums ,8. 12 Ton Mammoth and A 10 Ton Possum ,9. Attack From Below the Ice ,10. Extreme Possum ,11. Who Will Join Me on the Dung Heap? ,12. Log Moving ,13. Ellie Remembers ,14. Foggy Balance ,15. Goodnight Sweet Possums ,16. Kidnapped ,17. Sid's Sing-a-long ,18. Food Glorious Food ,19. The Boat and the Geysers ,20. The Dam Breaks ,21. Ellie Gets Trapped ,22. Manny to the Rescue ,23. Rescues All Round ,24. Scrat to the Rescue ,25. The Water Recedes ,26. Mammoths ,27. With the Herd ,28. Into the Sunset ,29. The Pearly Gates ,30. CPR ,31. Mini-sloths Sing-a-long ,32. The Meltdown ,(11.1.2011)

 • Skejpr
  *****

  Od pokračovaní Doby ledové sem čekal pouhý Produkt. Pouhý produkt to možná je, ale je výbornej. Především měli tvůrci více peněz a je to vidět. Krajina, tentokrát ne pouze ledová, je naprosto krásná, a všechny záběry na větší krajinné celky jsou prostě dechberoucí. Postavičky a emoce u nich tentokrát opravdu fungují. Působí mnohem živějším dojmem a to i díky animaci. Hlavní záporák tentokrát chybí, ale Voda, jako neustálá visící hrozba, funguje na výbornou, i díky dvěma potvorám z dob dávno minulých, které jsou v ní ukryty, byt se objevjí jen málo. Dabing je skvělý, především Ota Jirák, jehož Manny je tentokrát přeci jen asi nejhlavnější postavou, se s tím popral naprosto skvěle, ale ani ostatní nezaostávají, a Kateřina Brožová mě moc překvapila. Najde se tu několik scén, které by se daly nazvat přímo Momumentálnímy (především na konci), a díky hudbě, o kterou se tentokrát místo nevýrazného Davida Newmana postaral John Powell, má film místy tak neuvěřitelný grády, že si člověk až přestává uvědomovat, že kouká na film, notabene animovanej a totálně se ponoří do děje, díky čemuž se možná na konci rozbulí, tak jako já, i s mojí mladší sestrou. A motiv Lodě, jako záchrany před velkou Vodou (jasný odkaz na Noemovu Archu) je prostě geniální.(13.4.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace