Doba ledová 2: Obleva

Doba ľadová 2

Ice Age: The Meltdown

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 86 min

Nevím čím to je, ale mě se dvojka líbí víc. Za prvé jsem velice přivítala více akcí veverky, které byli naprosto senzační. Jen se objevila na scéně, už mi cukali koutky a přítel chudák se za mě musel stydět, když jsme v kině seděli. Smála jsem se víc než děti kolem mě. Za druhé oživení v podobě vačičáků, no nebudu se opakovat. Je to to samý jako u veverky :) a scéna I believe.. bum.. smích.. A za třetí pidilenochodi a král ohně.. :) též to samé. Plus partička a 9 tunová vačičanda.. Myslím, že to mělo svůj šmrnc :)(31.3.2009)

• bestlama

Nuda, strašná blbost oproti jedničce ..(21.5.2009)

Chutné, ale čaro jednotky sa akosi vytratilo. Neviem čím to bude. Možno som len nemala tú správnu náladu. Súhlasím s Emom, dosť infantilné, pozerala som viac-menej bez zanietenia a bavila sa len na niektorých hláškach.(2.10.2006)

Pár dobrých fórků, výborné technické provedení, ale jinak nevidím důvod, proč by si měl tento film zasloužit mimořádnou pozornost.(28.10.2006)

Zábava pro celou rodinu :-) Veverka je prostě úžasná jako vždycky ;-)(22.8.2011)

• - Ve filmu byla jediná role, o které se vědělo ještě před vytvořením, kdo jí bude mluvit. Byla to mamutice, o které se už od počátku vědělo, že by jí měla namluvit Queen Latifah. Jinak se nejdříve vytvářely postavy a až potom se začalo uvažovat, kdo by je mohl namluvit. (duklak2)

• - Režisér Carlos Saldanha se zatím podílel na režii téměř všech CGI projektů Blu Sky Studios. Na kontě má mimo obou dílů Doby ledové a Robotů (2005) také pětiminutový Gone Nutty (2002), který si pro sebe ukradla veverka Scrat z Doby ledové. Pracoval ale také na hraných filmech a dohlížel například na speciální efekty u Klubu rváčů (1999). (imro)

• - Režisér Saldanha poznamenal, že to byla zvláštní náhoda :"Začali jsme před třemi roky pracovat na filmu a za tu dobu se ve světě stala spousta živelných pohrom. Rozhodně jsme si téma oblevy nevybrali až po hurikánech a tsunamech, které si vyžádaly spoustu obětech na životech." (duklak2)