Doba ledová 2: Obleva

Doba ľadová 2

Ice Age: The Meltdown

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 86 min

Druhá Doba ledová je natolik dobrá, že jsem zapomněla na rozpaky z jedničky a okamžitě jsem dostala chuť na trojku. Nové postavy skvělé, humor též a samozřejmě žádné zbytečné děti ;)(5.6.2011)

Doba ľadová II splnila do bodky moje očakávania. Je klasickým produktom súčasného mainstreamu, vypľúvajúceho roztomilé animáky na jedno použitie s cieľom zarobiť. Príbeh je samozrejme jednoduchší než Dobšinského ľudové rozprávky, a body sa film snaží získať situačnou komikou, čo sa mu celkom dobre darí. Najväčším kladom Meltdownu a dôvodom pre moje hodnotenie je šabľozubá veverička Scrat a jej žaluďová odysea, vrcholiaca absolútne geniálnou scénou v nebi. Nové postavy síce hlodia, ale úroveň nimi prineseného humoru je nevyrovnaná, postavy známe z prvého dielu sa nikam neposúvajú, ostávajú v rovnakom postavení v rámci partie a prakticky len plnia to čo sa od nich očakáva, Mani hundre, Diego prihráva a Sid neprestajne melie hubou. Pokiaľ však máte chuť na oddychový film, ktorý neurazí, nezaťaží vaše mozgové závity a celkom príjemne pobaví, vyrazte do kina. 7/10(10.4.2006)

• Renton

Scénář: Peter Gaulke, Jim Hecht, Gerry Swallow .. Noemova archa hadra. Utrápené luhování 'čajového' pytlíku, který býval plný nápadů, ale napodruhé už nedokáže znovu navodit ten opojný humorný zážitek. Ani Scrat už není tak zábavný, protože tyto nové prvoplánově nasazované, křečovitě humorné sekvence nemají sílu nahodilého crazy osvěžení jako v jedničce. 50%.(12.4.2006)

Nerek bych, ze je druhej dil nak vyrazne horsi nez prvni, ale jen to uz je zkratka neco, co tu uz bylo. Postavy jednaj furt stejne i vtipy jsou podobny, ale tentokrat tu je postav vic a cely mi to prislo pojaty krapet vic ve velkym. I hudba, ktera byla dobra uz v prvnim dile, tu je velkolepejsi. Co se tyce animace, trosku se zlepsila srst, ale jinak mi prisla stejna. Jinak pribeh ma stejnej zaklad, opet jde o to dojit nekam, ale opet to nevadi. Navic tentokrat dostal vic prostoru Scrat. Ne takova parada, jako jednicka, ale porad to je na 4*.(5.10.2007)

rozpocet-$80 million trzby celosvetové- $651,564,512(23.9.2006)

• - Režisér Saldanha poznamenal, že to byla zvláštní náhoda :"Začali jsme před třemi roky pracovat na filmu a za tu dobu se ve světě stala spousta živelných pohrom. Rozhodně jsme si téma oblevy nevybrali až po hurikánech a tsunamech, které si vyžádaly spoustu obětech na životech." (duklak2)

• - Režisér Carlos Saldanha se zatím podílel na režii téměř všech CGI projektů Blu Sky Studios. Na kontě má mimo obou dílů Doby ledové a Robotů (2005) také pětiminutový Gone Nutty (2002), který si pro sebe ukradla veverka Scrat z Doby ledové. Pracoval ale také na hraných filmech a dohlížel například na speciální efekty u Klubu rváčů (1999). (imro)

• - Před filmem promítali v USA první trailer na celovečerní film Simpsonových. (imro)