Doba ledová 2: Obleva

Ice Age: The Meltdown

Doba ľadová 2

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 86 min

Řekl bych, že pokračování je skoro stejně dobré jako jednička. Veverka si to opět dává a celkově je to nadprůměrně vtipné. Vačičáci a jejich přerostlá ségra jsou zajímavé zpestření. Opět supr zábava s vykutáleným dějem. 75%(23.12.2007)

Na pokracovanie mojho najoblubenejsieho animaka som sa prenaramne tesil.Az tak ze som si nedokazal predstavit ze to nebude super.Hmm...a ano to nieje. Prakticky ziadny pribeh, ploche postavy, dej je zalozeny len na komickych scenach pospajanych do hromady a najhorsie je ze ani vtipne to moc nieje :(. (az na jeden skutocne vypeceny rozhovor o mamutom zadku)))). No aspon je tam vevericka ktora ma nastastie nesklamala. 6/10(12.11.2006)

Vidět a zapomenout. Film, kde se celou dobu vlastně nic neděje, zkrátka nedokáže vzbudit větší zájem. Veverka je fajn, ale to na kvalitní celovečerák nestačí, navíc chvílemi jsem se nemohla zbavit pocitu, že každých pět minut následuje čas vyhrazený pro veverku, protože tím diváky pobavíme a oni nepostřehnou, že vlastně nic jiného nemáme. A čím víc tam veverka pobíhá, tím méně je zábavnější, o ostatních nevýrazných hrdinech ani nemluvě.(26.10.2006)

U jedničky tvůrcům ještě prošlo, že jejich film byl jen sledem scének, u dvojky už ne. Veverka je jednoznačně nejzábavnější, s ostatními už je to trochu horší. I při tak krátké stopáži jsem se místy nudil. Pokud by měl být další díl, přimlouvám se za PŘÍBĚH!(25.6.2006)

• Hal_Moore

Tak tu máme pokračování skvělého animáku Doby ledové. A jak že vlastně dopadlo? Excelentní animace, velice vtipná veverka, znamenití vačnatci a vynikající parodie na vojína Ryana. Ale celek jako takový je jaksi nemastný neslaný. Vtipné situace více než často přecházejí k trapnostem, které jsou provedeny stokrát lépe v desítkách jiných filmů. Ano, Doba ledová 2 trpí opakováním již několikrát ohraných vtípků (Manny držící chobotem kmen stromu otáčí hlavu, přičemž tříská po hlavě Sida), smál jsem se jen příhodám s veverkou. Nelíbil se mi ani hudební podkres, co se mi často nestává, Powell umí o hodně lépe, než předvedl tady (Slepičí úlet). Jestli bude trojka, a jestli bude kvalita dílů takhle upadat, tak další pokračování nemine odpad!(8.11.2006)