Doba ledová 2: Obleva

Doba ľadová 2

Ice Age: The Meltdown

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 86 min

Dalo sa predpokladať, že IceAgová dvojočka nemôže už ničím originálnym prekvapiť..(15.6.2006)

• xxmartinxx

Jako šly by tomu dát tři už to víc neřešit, ale mě tahleta série svojí záměrnou průměrností vážně až irituje.(9.12.2009)

Nebyla to láska na první pohled, ale možná právě proto je teď Obleva s odstupem můj nejoblíbenější díl. Sid válí každým sebehloupějším slovem, supí song si broukám podezřele často a Scrat je definitivně králem vedlejších animovaných postav. Když jsem si při dalších zhlédnutích zvyknul na podstatně větší důraz na rodinné hodnoty, usmívám se už jen při psaní tohoto komentáře.(27.4.2006)

• DaViD´82

Jo doba ledová je doba ledová... Jenže tentokráte je to spíše zamrzlá a tedy kondenzovaná nuda. Celá "pravěká road movie" se proměnila jen v moralitní agitku pro děcka plnou různých rádoby vtipných skákajících eskapád po krách a kamenech. Ani nové charaktery bohužel nikterak nezaujmou. I Scrat má co dělat, aby to zachránil a daří se mu to jen díky závěrečné scéně v nebi. Pro menší děti jak dělané, ale pro dospělé celkem solidní utrpení. Doufejme, že i tentokrát nás na DVDčku čeká bonus lepší filmu.(13.8.2006)

Chutné, ale čaro jednotky sa akosi vytratilo. Neviem čím to bude. Možno som len nemala tú správnu náladu. Súhlasím s Emom, dosť infantilné, pozerala som viac-menej bez zanietenia a bavila sa len na niektorých hláškach.(2.10.2006)

• - 80-milionový animák debutoval během víkendu (31. 3. – 2. 4. 2006) s obratem 68 mil. dolarů, což bylo jen o něco méně, než Úžasňákovi (2004) a Hledá se Nemo (2003). Celkový obrat v USA se vyšplhal na 190 milionů a překonal tak 176,3 mil. dolarů prvního dílu. (imro)

• - Producent Chris Wedge "namlouvá" Scrata. (duklak2)

• - Před filmem promítali v USA první trailer na celovečerní film Simpsonových. (imro)