poster

Doba ledová 2: Obleva

 • USA

  Ice Age: The Meltdown

 • Slovensko

  Doba ľadová 2

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  **

  Scénář: Peter Gaulke, Jim Hecht, Gerry Swallow .. Noemova archa hadra. Utrápené luhování 'čajového' pytlíku, který býval plný nápadů, ale napodruhé už nedokáže znovu navodit ten opojný humorný zážitek. Ani Scrat už není tak zábavný, protože tyto nové prvoplánově nasazované, křečovitě humorné sekvence nemají sílu nahodilého crazy osvěžení jako v jedničce. 50%.(12.4.2006)

 • ajuska
  ***

  Vidět a zapomenout. Film, kde se celou dobu vlastně nic neděje, zkrátka nedokáže vzbudit větší zájem. Veverka je fajn, ale to na kvalitní celovečerák nestačí, navíc chvílemi jsem se nemohla zbavit pocitu, že každých pět minut následuje čas vyhrazený pro veverku, protože tím diváky pobavíme a oni nepostřehnou, že vlastně nic jiného nemáme. A čím víc tam veverka pobíhá, tím méně je zábavnější, o ostatních nevýrazných hrdinech ani nemluvě.(26.10.2006)

 • novoten
  *****

  Nebyla to láska na první pohled, ale možná právě proto je teď Obleva s odstupem můj nejoblíbenější díl. Sid válí každým sebehloupějším slovem, supí song si broukám podezřele často a Scrat je definitivně králem vedlejších animovaných postav. Když jsem si při dalších zhlédnutích zvyknul na podstatně větší důraz na rodinné hodnoty, usmívám se už jen při psaní tohoto komentáře.(27.4.2006)

 • Isherwood
  **

  Absence hutnějšího a duchaplnějšího děje by byla omluvitelná díky tomu, že se přece jenom jedná o film pro děti. Ale když asi šestiletý klučina, který v kině seděl za mnou, po celých devadesát minut kladl své mamince otázky typu „Proč tam jdou?“ a „Co tam dělají?“, bylo mi jasné, že druhý díl Doby ledové není ničím jiným než sucharskou sázkou na jistotu, která vrší jeden gag za druhým, jenž prokládá „akčněji“ laděnými scénami, mamutím (doslovně) popichováním a velmi (ale myslím tím velmi!) špatně a trapně se pokouší o několik málo citací jiných filmů (M:I-II, Zachraňte vojína Ryana). Obleva je maximálně špatný film, který nedostál změny ani v jediném pixelu, natož tak v ději, takže pořekadlo o tom, že z jednoho sáčku lze udělat pouze jeden čaj, je zde více než na místě.(19.5.2006)

 • kOCOUR
  ***

  V podstatě to samé co jednička - putování z bodu A do bodu B prokládané "napínavými" balancováními na pohyblivých ostrůvcích a hašteřivou mamutí linkou. Asi jsem od dvojky se starými známými čekal něco trochu komplikovanšjího než takhle přímočaře narýsovaný výlet; Přestože slovní přestřelky pořád fungují a Scrat je naprosto neodolatelný, právě kvůli scénáři nemůžu jít výš.(2.4.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace