Doba ledová 2: Obleva

Ice Age: The Meltdown

Doba ľadová 2

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 86 min

U jedničky tvůrcům ještě prošlo, že jejich film byl jen sledem scének, u dvojky už ne. Veverka je jednoznačně nejzábavnější, s ostatními už je to trochu horší. I při tak krátké stopáži jsem se místy nudil. Pokud by měl být další díl, přimlouvám se za PŘÍBĚH!(25.6.2006)

75% - To, čeho jsem se obával se potvrdilo... jednička je o dvě třídy výš. Zde na sebe veškerou pozornost strhla veverka, a to se nemělo stát... Obrovské zklamání se sice nekonalo, ale veselý jsem ze sálu neodcházel. Ice Age: The Meltdown je kopa zábavy k popukání, leč tak jako jednička neosloví...(18.4.2006)

Nerek bych, ze je druhej dil nak vyrazne horsi nez prvni, ale jen to uz je zkratka neco, co tu uz bylo. Postavy jednaj furt stejne i vtipy jsou podobny, ale tentokrat tu je postav vic a cely mi to prislo pojaty krapet vic ve velkym. I hudba, ktera byla dobra uz v prvnim dile, tu je velkolepejsi. Co se tyce animace, trosku se zlepsila srst, ale jinak mi prisla stejna. Jinak pribeh ma stejnej zaklad, opet jde o to dojit nekam, ale opet to nevadi. Navic tentokrat dostal vic prostoru Scrat. Ne takova parada, jako jednicka, ale porad to je na 4*.(5.10.2007)

Na pokracovanie mojho najoblubenejsieho animaka som sa prenaramne tesil.Az tak ze som si nedokazal predstavit ze to nebude super.Hmm...a ano to nieje. Prakticky ziadny pribeh, ploche postavy, dej je zalozeny len na komickych scenach pospajanych do hromady a najhorsie je ze ani vtipne to moc nieje :(. (az na jeden skutocne vypeceny rozhovor o mamutom zadku)))). No aspon je tam vevericka ktora ma nastastie nesklamala. 6/10(12.11.2006)

Hned na začátek raději podotknu, že první díl Doby ledové mě moc nenadchl a ke shlédnutí dvojky jsem byl spíš donucen, než, že bych stepoval u kina nedočkavostí týden dopředu.. O to větší překvapení mě čekalo při pokračování eskapád třech potrhlých přátel, jedné veverky a třech vačic. Příběh je prostý. Otepluje se, a tak začíná čas oblevy. Z ledovců se vytváří vodní plochy a celá animovaná fauna si užívá přírodního akvaparku. Ale jen do chvíle, než si uvědomí, že jí hrozí utonutí. A proto se všichni musí vydat na dlouhou cestu, mimo dosah tajících ledovců. Během cesty potkávají lenochod, mamut a tygr další přátele v podobě dvou vačic a mamutice, která si myslí, že je také vačice. Z toho vyplývá hromada zábavných eskapád, mísících se s problémy mamuta Mannyho. Příběh je opravdu jednoduchý, ale i přesto zábavný. Nejvíce opět pobaví oblíbená veverka Scrat, ale i ostatní postavy nejsou špatné. Animace byla úmyslně ponechána stejná jako v předchozím dílu, pouze s mírnými úpravami. Sice se některé prvky nepovedli, především tání ledovců mi přišlo fakt hodně divný, ale i přesto se dá animace hodnotit jako nadprůměrná. I přes drobné výtky mě však tento film dokázal zaujmout a velmi příjemně překvapit a nebýt triviální příběhové linie, vysloužil by si možná i 5*. Takhle zůstává na nadprůměrných 4*.(12.6.2006)