Nejsem ani přívrženec ani zarytý odpůrce trojice Janák-Kotek-Mádl a osobně považuji tento film za jejich nejpovedenější, ale jsem současně rád, že jejich spolupráce prozatím skončila. A k Podvraťákům jen krátce - jsou trochu málo uvěřitelní. Zápletka je vycucaná z prstu a stejně působí i scénář. To je trochu sráží dolů. Naopak sympaticky působí hudba a výkony některých jedinců. I když se tenhle film tváří z trojlístku Janákových hitů nejdospěleji, obávám se, že zase sklízí největší úspěch u cílové skupiny "teenager". Ale jak tady tak sleduji hodnocení uživatelů, asi se pletu. :-)(4.11.2007)

• Xmilden

Janák nápadů zbavený. S tímhle materiálem se přitom daly dělat docela zajímavé bejkárny. Klukům to ovšem tentokrát moc nesedlo a Mádl třeba není vidět vůbec. Minimum vtípků se povedlo, například Preparátor není vůbec špatnej a celkově vtípky kolem vycpaného psa zachraňují čest komediální rovině. Jinak ovšem 40% bída.(13.4.2015)

• Fr

,,Ten den, kdy to všechno začalo, vypadal úplně hnusně normálně. Ale ve vzduchu už to viselo. Jako když nad váma vysí sopl a chystá se odlepit. Znáte to....." Je fajn, že Janák nikoho nemíní otravovat zdlouhavým vysvětlováním. Nemám problém s tím, jak se tu mluví, ale chybí mi pořádná muzika, která by dala zapomenout na blbej příběh, kterej bohužel není ani moc vtipnej.(16.6.2007)

Další snímek z letošní řádky, ehm, tedy, pořádně dlouhé a šedivé ŘADY... Ta zápletka s čoklem je dost natahovaná, i když hlavně Mádl se snaží...je taky z herců nejlepší. Nejvíc komických momentů má ale paradoxně na svědomí postava starosty v podání Jana Hrušínského, na němž je opravdu VIDĚT, že si natáčení užíval. Kdyby tam on nebyl, nevím, nevím...(5.1.2007)

• castor

Nepovažuju se za puritána, ale to, co předvedl pan Janák je smutná tečka za krizí českého filmu. Obdivuju sice jeho vzkříšení svižných komedií pro mladší diváctvo, ale tohle snad nemohl myslet vážně!! Trefil se před dvěma lety do černého a skutečně jsem mu fandil, přechod na náročnější žánr je pochopitelný. Jenže.. Uměle vystavěná zápletka, kdy si parta nesourodých „hudebníků“ usmyslí, že na novou aparaturu půjdou přes krádež milovaného psa místního mafiána, se ještě dá skousnout. Absolutně ale chybí uvěřitelnost dalšího jednání, stejně tak i komplexnější dramaturgie. Film se drolí na jednotlivé scénky, ve kterých si Janák připravuje půdu pro možné pointy, kterých se stejně nedočkáme. Drtivou většinu snímku tvůrci totiž jen zoufale vzhlížejí ke svým předobrazům a zvučnějším zahraničním kolegům v „gangsterském“ žánru. Dialogy nejsou špatné, co mě ale nejvíce naštvalo (opakuju, že nejsem puritán) byla mluva „našich“ hrdinů – být cool neznamená být nechutný. Nutit nám neustále dokola, jak si dali nějakýho toho špeka, nebo že na hudební vybavení nemají, ale na pivko a cigárka ano, bylo až až. Sice už mi dávno není čtrnáct let, a film je zcela jistě směřován na jinou cílovou skupinu (ta snad ale není úplně hloupá), ale předkládat náctiletým, že když kradu, tak se z toho stejně nějak vyvlíknu, že mi kterákoliv holka na mrknutí roztáhne nohy a že najatému zabijákovi (neuvěřitelně směšný Pavel Rimský) je nejlepší tlemit se do ksichtu - ale no tak!! Ve filmu funguje minimum situačních gagů, některé však vyloženě pobaví (zejména okno na veterině). Zatímco střihač ztratil soudnost, kamera Martina Šáchy je příjemným osvěžením celého snímku. Herecky film nikterak nepřekvapuje. Postavy jsou ploché až běda, možná více než u předchozích horo-vodo dobrodružství. Potěší snad jen uvolněnější Jirka Mádl (jeho kreace s bílým práškem), z dospělých postav jen Jan Hrušínský. Leccos pokažené relativně úspěšně zachraňuje závěrečná půlhodinka!!(22.11.2006)

• - Radek (Martin Písařík) v jedné scéně říká, že dávka, kterou hodlají dát Salingerovu (Václav Postránecký) psu Johnovi, je tak silná, že by uspala i berana. Poté je krátký záběr na Kytku, jehož představitel se jmenuje Michal Beran. (Terez_Vv)

• - Poté, co veterinář prohlédne Johna, dá si stetoskop okolo krku. O chvíli později máš však stetoskop opět v uších. (Skarface)

• - Šárka (Kristýna Nováková) na začátku filmu jezdí žlutým autem, které v průběhu filmu exploduje. Přesto však poté není schopna natankovat dodávku podvraťáků. (Apolskis)