Saw 2

Saw 2

Hra o prežitie 2

Horor / Thriller / Krimi / Mysteriózní

USA / Kanada, 2005, 93 min

Soundtrack Charlie Clouser: 1. Irresponsible Hate Anthem - Marilyn Manson ,2. Sound Effects and Over Dramatics - The Used ,3. Forget to Remember - Mudvayne ,4. September - Bloodsimple ,5. Blood (Empty Promises) - Papa Roach ,6. REV 22:20 - Puscifer .7. Pieces - Sevendust ,8. Rodent - Skinny Puppy ,9. Burn the Witch - Queens of the Stone Age ,10. Holy - A Band Called Pain ,11. Three Fingers - Buckethead/Saul Williams ,12. Home Invasion Robbery - The Legion of Doom ,13. Caliente (Dark Entries) - Revolting Cocks/Gibby Haynes/Al Jourgensen ,14. Step Up - Opiate for the Masses ,15. Don't Forget the Rules - Charlie Clouser ,(14.6.2011)

Saw II trpí syndromem druhých dílů. Je třeba něco více dodávat? Ano? No dobře. Více krve, více pastí, více postav, více místa, větší rozpočet... více nelogičností, více stupidního chování zavřených postav, více střihu... Nesedlo mi to tak, jako jednička, která byla prostě první, originální. Dvojka má sice několik hodně rafinovaných pastí, ale způsoby, jakými se do nich postavy chytají, ztrácejí na hrůzostrašnosti a vy jen hercům přejete, ať co nejrychleji zmizí z obrazovky. Sympatické bylo setkání s Jigsawem hned na začátku a jeho setrvání na obrazovce po téměř celou dobu bylo příjemné překvapení. Rozuzlení bylo nakonec to nejlepší, co film nabídl, propojení s prvním dílem bylo provedeno skvěle. O hercích se zmiňovat nebudu, to byla jedním slovem hrůza. Jak je vidět, divákům tohle všechno vyhovuje a tak se budou pokračování točit do aleluja.(5.11.2006)

Je to dosť dobrý hororový thriller, ktorý je pokračovaním kultovej jednotky. Má veľmi dobrý príbeh o detektívovi, ktorému sa so svojim tímom podarí chytiť nebezpečného sériového vraha Jigsawa, ale nemôžu ho uväzniť, pretože má stále rukojemníkov, medzi ktorými je aj detektívov syn a tí sú uväznení v neznámom dome s rôznymi pascami. A navyše na útek majú len pár hodín života, inak ich usmrtí nervový plyn. Spracovanie je na tom dobre, po zaujímavom úvode sa už začne hlavný príbeh, už to samozrejme nie je až tak originálne a nepredvídateľné, ako v prípade predchádzajúceho dielu, pravidlá sú už jasne určené a podľa nich sa celý čas riadi, ale nemám s tým najmenší problém, obe línie, teda tá hororovejšia, ale aj kriminálna sú podané ideálne, majú dostatočný priestor a sú aj dosť zaujímavé, takže cez slušné tempo sa na to celý čas pozerá viac, než dobre. A nadmieru spokojný som aj so záverom, ktorý prekvapí až v niekoľkých dôležitých veciach, ale len v dobrom. Po hororovej stránke to už nie je až tak výrazné, ako predtým, ale stále som dostatočne spokojný. Atmosféra už pôsobí skôr takým surovým dojmom, napätie už zmizlo až na pár momentov úplne, ale zase je film výraznejší po krvavej stránke. Sklamalo ma, že časť v dome je viac zameraná na ubližovanie si medzi postavami, ako na samotné pasce, z tých ma v celom filme výraznejšie zaujali asi len dve a z toho je jedna hneď na začiatku, ale zase poteší pár drsných likvidácií. Herecké obsadenie je na tom dobre, charizmatický Tobin Bell vo svojej životnej úlohe sériového vraha, bavil ma aj Donnie Wahlberg ako detektív, opäť poteší Dina Meyer, ale aj nová výrazná postava, Lyriq Bent ako veliteľ zásahovej jednotky. A tých pár postáv uväznených v dome je už skôr len do počtu, až na dve, tri výnimky sú to len klasické postavy na usmrtenie. Réžia a technická stránka sú vydarené, vizuálne mi to sadlo ešte o niečo viac, ako jednotka. Toto pokračovanie je plnohodnotné pokračovanie predchádzajúceho dielu, baví ma asi ešte aj o trochu viac a právom patrí medzi najlepšie diely celej série. 76%(21.10.2012)

Nom...dobré to bylo :) Chystal jsem se dát pět hvězdiček...ale ten konec mi tak nějak nesedl (promyšlenost na jedničku, ale to překvápko v podobě p************...to už bylo tak nějak čudné). Ale jinak je Saw II "krásný" film, který zahřeje u srdce...a zamrazí v zádech (minimálně u scény se stříkačkama).(7.2.2006)

Druhá pila je od své starší sestry odlišná. Pár minut po tom, co v coolózně sestříhané úvodní scéně sklapne maska smrti na Michaelově hlavě, totiž policie namíří své zbraně přímo do obličeje pana Skládačky. Tím je řečena nejdůležitější odlišnost od prvního dílu, protože zde máme smrtelně nemocného trýznitele téměř od začátku na očích a také jsou jasně vytyčeny dvě zásadní dějové linie. V jednom dějství sledujeme psychologickou hru, kterou rozehrává pokašlávající Jigsaw s detektivem Matthewsem, jenž bojuje o život svého nezbedného syna, a to druhé nás zavádí do důmyslnými léčkami napěchovaného domu, ze kterého se osm různých lidských trosek snaží dostat dřív, než jim nervový plyn rozežere vnitřní orgány...ale že se tedy podařilo sehnat inteligenty!...vůbec se jim nedaří zahrát pocit odsouzení a nemohoucnosti, nedodržují stanovená pravidla, lezou do pastí úplně bezmyšlenkovitě a pak se diví, že jim něco ustřelí hlavu nebo udělá z rukou krvavé pahýly...záliba scénáristů v mučení lidstva nezná mezí a chrlí jednu hroznou past za druhou(po jedné takové už možná nikdy nepůjdete na odběr krve)..zdá se, že pokud bude existence série Saw záviset na vymýšlení originálních a strastiplných cest vedoucích k přežití, dočkáme se po jedné odřízlé noze, dvou ulomených prstech a třech vytržených zubech také čtyř prasklých žeber, pěti stržených nehtů atd...to, co udělalo ze Saw úspěšný fenomén je ojedinělý vypravěčský styl, působivost lidského utrpení a bezmoci a bezpochyby diskutabilní pointa. Pakliže jste neskousnuli tu v jedničce, bude Vám tahle připadat jako nestravitelné sousto. Ona je totiž ještě umocněna na druhou. Jakoby nás chtěl Darren Lynn Bousman první pointou načít a druhou šokovat...navíc je tu příjemné propojení se Saw 1 a jistě postřehnete i Final Theme Charlieho Closera...v roli rakovinou stiženého Jigsawa alias Johna Kramera se podruhé objevil Tobin Bell a předvedl přesně to, co měl - zvráceného, brutálního, ale zároveň chladnokrevného a chytrého testovače a soudce lidského odhodlání, železné vůle a prahu bolesti. 4 milióny dolarů(rozpočet)/144 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(19.9.2006)