poster

Saw 2

 • USA

  Saw II

 • Slovensko

  Saw 2

 • Slovensko

  Hra o prežitie 2

Horor / Thriller / Krimi / Mysteriózní

USA / Kanada, 2005, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Psema
  ***

  Saw 2 se snaží o to, co každý druhý díl. Chce být bombastičtější. V tomto případě brutálnější a krvavější. Narozdíl od prvního dílu je zde ovšem mnohem více postav a i když jsou pasti velmi zajímavé, už to zkrátka nepůsobí tak sirově, komorně a zajímavě jako předtím. Scénář je navíc o něco slabší než u prvního dílu. Tam se mi právě hodně zvratů líbilo, jelikož mám takovýto styl rád, ale zde příliš zvratů není. Prakticky až na závěrečnou pointu mě nic nepřekvapilo, a právě závěr mě spíše vytočil, než aby mě uzemnil svou promyšleností. Narozdíl od předchozí části je navíc vrah rovnou odhalen a proto už nepůsobí tak tajemně jako když jsme neviděli jeho tvář, což snímku taktéž hodně ubralo a scény s odhaleným Jigsawem působí spíše nudně než zajímavě a daly by se lépe sestříhat. Herci sice hrají slušně a to že jsou vskutku neznámí člověku pomáhá neklást na ně vysoké nároky, ale chtělo by to alespoň jednu výraznější osobnost, která by pořádně zaujala. Atmosféra by se opět dala krájet a ve spojení se skvělou kamerou a hudbou je opět silným elementem filmu. Pro příště by si tvůrci měli vzít poučení, že ne vždy je snaha o bombastičtější pokračování tou nejlepší cestou. Jinak jsem byl vskutku spokojen, ale první Saw mám stejně radši(22.6.2006)

 • Boss321
  ***

  Po úžasné jedničce přichází horší pokračování, ale stále se mi to poměrně líbilo. Vcelku povedené, ale jedničku jen tak něco nepřekoná.(27.9.2007)

 • Dudek
  ***

  Možná se dá říct, že k nadprůměrnému hodnocení mě vede opět jen ten konec, kterým jsem byl dokonale překvapen. Příběh samotný se totiž pohybuje jen kolem průměru, čímž bych na druhou stranu nechtěl dávat najevo zhoršení kvality oproti prvnímu dílu, neboť to tak razantní není. Je škoda, že snímek pracuje s velmi lacinými prostředky a nesnaží se o nějakou větší invenci, neboť se neděje nic jiného, než že se vydáme po ose prvního dílu. Ale jak už jsem řekl, tohle mi nevadí. Bavil jsem se, proto Saw nebudu pitvat. No, tady nemá cenu co dodávat, zbytek je tu vysvětlen v ostatních komentářích a tentokrát se mi opravdu nechce psát nějaký sáhodlouhý komentář na téma Já a Saw. Jen takový malý dodatek: Shyamalan by se mohl učit.(12.9.2006)

 • castor
  **

  Bože, lidi, nechtějte mě rozesmát.. k 25.10.2006 68%? Přes relativně účelně vystavěný úvod se další jednání jak policistů, tak ohrožované skupinky lidí stává nelogickou záležitostí, kterou navíc silně oslabuje (jinými asi obdivovaná) vizuální stránka filmu, kdy tvůrci nešetří střihem a barevným tónováním obrazu. Na filmu je vidět, jak moc se na něm spěchalo, jak moc šlo zejména o komerční cíle. Už dialogové scény Jigsawa a ústředního detektiva jsou absolutně plytké a hloupoučké zároveň. Saw II zcela přímočaře směřuje ke krvavému thrilleru a odklání se od nervní atmosféry dílu předešlého. Neotřelý nápad prvního dílu je zde zcela zašlapán do prachu země. Navíc vrahovi tahle naplánovaná hra zrovna nevyšla (rozhodně ne tak efektně jako v jedničce). A kdože to mluví o invenci jednotlivých úmrtí? Vždyť si "naši hrdinové" sami kopou hrob!! Více krve nedělá lepší film!! 30%, víc ani kapku..(25.10.2006)

 • genetique
  ****

  Od dvojky som čakal viac, no myslím, že trošku sklamala. Hlavne to bude asi tým, že sa vymenil celý štáb okolo. No aj tak si udržal film pozíciu skvelého horroru so skvelou hádankovo-rébusovou líniou. Skvelo vymyslené hry s brutálnym podkladom, na ktoré sa človeku so slabým žalúdkom pozerá ťažko. Pre mňa však filmova lahôdka! Trošku mi chýbala celková drsnosť a celkové husté napätie, ktoré v jednotke dodávala len jedna miestnosť a len dvaja ľudia. Celý film je však jeden obrovský hlavolam, ktorý vyústi do parádneho záveru. Film si necháva otvorené zadné dvierka, čiže podľa mňa sa môžeme kľudne dočkať ďalšieho pokračovania, čo by vôbec nebolo odveci. (teraz bohužiaľ už viem, že bolo.) 80%.(1.5.2006)

 • Shawnee Smith

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace