Saw 2

Saw 2

Hra o prežitie 2

Horor / Thriller / Krimi / Mysteriózní

USA / Kanada, 2005, 93 min

Dávam o hviezdičku menej ako jednotke. Asi po pol hodinke sledovania by som tomu dal možno iba dve, pretože ma dosť štvalo ako sa obete chytaly do pascí. Bolo to dosť pritiahnuté. A ešte neschopnosť celej roty policajtov, komanda a expertov prísť na nejakú stopu. Našťastie som to dopozeral a celkové vyznenie filmu zanechalo na mňe celkom dobrý dojem. Atmosféru to nestratilo. Kamerové hrátky už ničím nie sú výnimočné. No opäť ako v jednotke je tu slušný záver, kvôli ktorému dávam aj tú štvrtú. Dvojku si však vychutnáte iba ak ste videli aj jednotku. Inak je to veľmi solídne pokračovanie.(15.11.2005)

Soundtrack Charlie Clouser: 1. Irresponsible Hate Anthem - Marilyn Manson ,2. Sound Effects and Over Dramatics - The Used ,3. Forget to Remember - Mudvayne ,4. September - Bloodsimple ,5. Blood (Empty Promises) - Papa Roach ,6. REV 22:20 - Puscifer .7. Pieces - Sevendust ,8. Rodent - Skinny Puppy ,9. Burn the Witch - Queens of the Stone Age ,10. Holy - A Band Called Pain ,11. Three Fingers - Buckethead/Saul Williams ,12. Home Invasion Robbery - The Legion of Doom ,13. Caliente (Dark Entries) - Revolting Cocks/Gibby Haynes/Al Jourgensen ,14. Step Up - Opiate for the Masses ,15. Don't Forget the Rules - Charlie Clouser ,(14.6.2011)

• AngelAngie

Otřesní herci, pár zajímavých scén, jinak total shit ..(2.6.2008)

• Tosim

Už mám ten Saw déle, ale nějaký šestý smysl mi nejspíš našeptával : "Nech to být“ Tady se plně shodnu se svým kámošem Legasem. Film prostě trpí typickým syndromem dvojek, kdy je všeho dvakrát více. Jenomže méně je někdy více. Logika dějových zvratů už je více méně jedno, pokud jsou tyto opravdu blbé. Ten film mě v průběhu sledování přestal zjímat, náznak něčeho překvapivého spolehlivě pohřbila další stupidita. Scéna se stříkačkami ustálila moje hodnocení na dvou hvězdičkách. Naštěstí.(6.2.2006)

Scénář: Leigh Whannell, Darren Lynn Bousman .. Ano, byla tam krev. Tak jako v první hře o přežití. Jenže tam nešlo jen o ní, jak si tvůrci upoutávek myslí a bohužel, tohle je pokračování a jednoduše nepřekročilo stín svého předchůdce. Film není vůbec špatný, jen je druhý. Zajímavé nástrahy, psychologie a také pointy se opět dočkáme, sice není tak šokující, ale i tak je velmi dobrá a solidně provázaná s původním filmem. 70%.(13.3.2006)

• - Pozorný divák si může všimnout, že v každé pasti tohoto dílu je zabudovaná bezbolestná úniková cesta. Například ve skleňené krabici s noži, kvůli které jedna z postav vykrvácí, je nahoře vidět klíč, kterým by šlo krabici otevřít a dostat se ven. Podobné záchrany jsou i v jiných pastích. (duklak2)

• - Skutečně nízkorozpočtový horor za 4 mil. dolarů vydělal během prvního víkendu (28. – 30. 10. 2005) promítání v USA 31,7 milionu. Celkový obrat se vyšplhal na rovných 87 milionů. (imro)

• - Základ scenára napísal Darren Lynn Bousman, keď pracoval na pľaci seriálu Akty X (1993). (Zdroj: moviezone.cz) (classic)