Saw 2

Saw 2

Hra o prežitie 2

Horor / Thriller / Krimi / Mysteriózní

USA / Kanada, 2005, 93 min

Tak je to tu. Jednička byla překvapením, s dvojkou přichází velké obavy. Dvojky v Hollywoodu znamenají většinou všeho víc kromě kvality, která často je max poloviční. Opět se nám dostane hry na přežití tentokrát s bandou různých lidí, kterých spojuje jak rychle zjistíte jedna osoba. Nakonec film působí promyšleně, ale i překombinovaně. Pasti jsou zajímavé, ale chybí jim rafinovanost těch z prvního dílu. Nejde o nekvalitní zábavu, je překvapením, ze druhý díl je min. tak kvalitní jako první a na jeho konci budete opět koukat jako znovu narození, ale už to není ten velký šok a ta velká originální pecka jako tenkrát. Tak si to užijte víc než jednou na to opět nekouknete.(5.1.2006)

Saw 2 se snaží o to, co každý druhý díl. Chce být bombastičtější. V tomto případě brutálnější a krvavější. Narozdíl od prvního dílu je zde ovšem mnohem více postav a i když jsou pasti velmi zajímavé, už to zkrátka nepůsobí tak sirově, komorně a zajímavě jako předtím. Scénář je navíc o něco slabší než u prvního dílu. Tam se mi právě hodně zvratů líbilo, jelikož mám takovýto styl rád, ale zde příliš zvratů není. Prakticky až na závěrečnou pointu mě nic nepřekvapilo, a právě závěr mě spíše vytočil, než aby mě uzemnil svou promyšleností. Narozdíl od předchozí části je navíc vrah rovnou odhalen a proto už nepůsobí tak tajemně jako když jsme neviděli jeho tvář, což snímku taktéž hodně ubralo a scény s odhaleným Jigsawem působí spíše nudně než zajímavě a daly by se lépe sestříhat. Herci sice hrají slušně a to že jsou vskutku neznámí člověku pomáhá neklást na ně vysoké nároky, ale chtělo by to alespoň jednu výraznější osobnost, která by pořádně zaujala. Atmosféra by se opět dala krájet a ve spojení se skvělou kamerou a hudbou je opět silným elementem filmu. Pro příště by si tvůrci měli vzít poučení, že ne vždy je snaha o bombastičtější pokračování tou nejlepší cestou. Jinak jsem byl vskutku spokojen, ale první Saw mám stejně radši(22.6.2006)

O dost brutálnější (zbytečně) a narozdíl od jedničky i předvidatelné. Po výborné jedničce velké zklamání, bojím se, že bude i trojka... :((30.1.2006)

• Faye

Perverzní sadistická hra pokračuje a nástup je opět velmi brutální. Stejná možnost výběru „Žij nebo zemři.“a běží ti čas. Další bizarní způsoby zabíjení (invence autorů je zřejmě nevyčerpatelná). Stejný postup, nejdřív zlikvidovat psychicky a potom to jenom dokončit. „musíme zkoušet lidskou rasu, její sílu a ochotu přežít.“ Logika drhne stejně jako v jedničce, jenže původní nápad už nepřekvapuje originalitou, takže zbývá jenom úchylná sebelikvidace pološílených osob se zmateným koncem. Zřejmě se můžeme těšit na Saw 3.(13.11.2005)

Na to, že to je pokračování, tak je to hodně dobrý, ale v porovnání s prvním dílem to je přece jen o něco horší a hlavně se to trochu opakuje a ještě k tomu mi to občas připomínalo kostku, ale úkoly byly slušný a bylo to i docela krvavý a hlavně má film několik kvalitních zvratů, jenže půlku závěrečného rozuzlení jsem bohužel čekal a tak mě to moc nepřekvapilo a pointa proč to všechno, taky nic moc, ale na pokračování je to výsledek výbornej(10.3.2006)

• Shawnee Smith

• - Jigsawovo jméno je, jak se dozvíme ve scéně se zdravotní sestrou, John Kramer. (imro)

• - Film bol zakázaný v Malajzii. (Paldiny)

• - V prvním díle Saw: Hra o přežití byla Jigsawova loutka ovládaná rybářským vlascem, ale díky většímu rozpočtu dvojky si už mohli tvůrci pro pokračování vyrobit mechanickou loutku. (imro)