Saw 2

Saw 2

Hra o prežitie 2

Horor / Thriller / Krimi / Mysteriózní

USA / Kanada, 2005, 93 min

Zahrajem si takovou hru. Žít nebo umřít. Důmyslné zbraně, smrti a poznání, kolik krve jsi ochoten ztratit, abys zachránil svůj život. A detektiv Mathews má 2 hodiny na záchranu syna......Hlavně začátek nemá potřebné tempo, třeba jako první díl, ovšem postupně se to zlepšuje. Hlavně filmařské věci jako kamera a střih poutají mojí pozornost k ději, který je místy nudnej. Policajt se mi zdá vcelku trapnej a občas to připomíná spoustu viděného. Ale poslední čtvrthodinka na to dá (skoro) zapomenout. Má lidské pokolení vůli přežít? Přesvědčte se! Game over.(16.8.2006)

Dávam o hviezdičku menej ako jednotke. Asi po pol hodinke sledovania by som tomu dal možno iba dve, pretože ma dosť štvalo ako sa obete chytaly do pascí. Bolo to dosť pritiahnuté. A ešte neschopnosť celej roty policajtov, komanda a expertov prísť na nejakú stopu. Našťastie som to dopozeral a celkové vyznenie filmu zanechalo na mňe celkom dobrý dojem. Atmosféru to nestratilo. Kamerové hrátky už ničím nie sú výnimočné. No opäť ako v jednotke je tu slušný záver, kvôli ktorému dávam aj tú štvrtú. Dvojku si však vychutnáte iba ak ste videli aj jednotku. Inak je to veľmi solídne pokračovanie.(15.11.2005)

Nom...dobré to bylo :) Chystal jsem se dát pět hvězdiček...ale ten konec mi tak nějak nesedl (promyšlenost na jedničku, ale to překvápko v podobě p************...to už bylo tak nějak čudné). Ale jinak je Saw II "krásný" film, který zahřeje u srdce...a zamrazí v zádech (minimálně u scény se stříkačkama).(7.2.2006)

• monolog

A zvrtlo se to (viz můj koment k jedničce). Na podívání to jistě je, ale dá se říct, že na podívání je cokoliv, takže to až taková lichotka není. Vlastně je to remake jedničky, co si budeme nalhávat. Jak zápletka, tak pokračování, tak konec. Všecko je to jen přemalovaný jinou barvou, ale jinak je to o tomtéž a nudnější. A konec je zase opět šokantní jen pro šok. Důvod vraha mi přišel víc než podivnej víc než v jedničce. Navíc někdy od chvíle, kdy se tam probrali, jsem si říkal, kterej z nich je ten, co sleduje a pomáhá autorovi. No, nespletl jsem se a ani vám se to nestane (vám, kdo jste to ještě náhodou neviděli, což v naší společnosti trpící na spektáklovitost není ve věku 18-30 téměř možné), vám se to nestane, kdož u toho budete trochu přemýšlet. A ta scéna se stříkačkama (jako i mnoho jiných scén) mě spíš rozesmála, než cokoliv jinýho.(25.4.2006)

• castor

Bože, lidi, nechtějte mě rozesmát.. k 25.10.2006 68%? Přes relativně účelně vystavěný úvod se další jednání jak policistů, tak ohrožované skupinky lidí stává nelogickou záležitostí, kterou navíc silně oslabuje (jinými asi obdivovaná) vizuální stránka filmu, kdy tvůrci nešetří střihem a barevným tónováním obrazu. Na filmu je vidět, jak moc se na něm spěchalo, jak moc šlo zejména o komerční cíle. Už dialogové scény Jigsawa a ústředního detektiva jsou absolutně plytké a hloupoučké zároveň. Saw II zcela přímočaře směřuje ke krvavému thrilleru a odklání se od nervní atmosféry dílu předešlého. Neotřelý nápad prvního dílu je zde zcela zašlapán do prachu země. Navíc vrahovi tahle naplánovaná hra zrovna nevyšla (rozhodně ne tak efektně jako v jedničce). A kdože to mluví o invenci jednotlivých úmrtí? Vždyť si "naši hrdinové" sami kopou hrob!! Více krve nedělá lepší film!! 30%, víc ani kapku..(25.10.2006)