Saw 2

Saw 2

Hra o prežitie 2

Horor / Thriller / Krimi / Mysteriózní

USA / Kanada, 2005, 93 min

Poněkud přímočařejší než první díl, protože tvůrci očekávají, že diváci budou chtít vidět krev, něco co dokáže zobrazit divákovo utrpení, něco co ho rozhodí, a tak si ty nejbizárnější pochoutky pouštějí do druhého dílu, který víc než na příběh dá na samotné pasti a toto zpestření přecijenom něco stojí. Teda rozhodně snížení kvality série, i když stále udržuje hodně vysokou laťku a i tak se snaží o pokračování příběhu, přesto, že v tomhle díle poněkud volnější formou. Počet mrtvých se stupňuje, příběh se nijak dál neprosazuje, už teď se ví, že série dokáže vidělat hooodně prachů a tak se píše další a další scénář na další díly. Jestli to tak budu brát, tak Saw série má sestupnou tendenci. Druhý díl je naprosto rozdílný než první. Nedokáže toho tolik co nabídnout a blíží se průměrnému hororu, jenže samotný závěr to všechno trošičku změní, ale rozhodně mně nerozhodí celkový dojem z filmu, který je trošičku jiný než jsem čekal, ale takový jaký autoři od série dle mého očekávali.(24.2.2008)

Od dvojky som čakal viac, no myslím, že trošku sklamala. Hlavne to bude asi tým, že sa vymenil celý štáb okolo. No aj tak si udržal film pozíciu skvelého horroru so skvelou hádankovo-rébusovou líniou. Skvelo vymyslené hry s brutálnym podkladom, na ktoré sa človeku so slabým žalúdkom pozerá ťažko. Pre mňa však filmova lahôdka! Trošku mi chýbala celková drsnosť a celkové husté napätie, ktoré v jednotke dodávala len jedna miestnosť a len dvaja ľudia. Celý film je však jeden obrovský hlavolam, ktorý vyústi do parádneho záveru. Film si necháva otvorené zadné dvierka, čiže podľa mňa sa môžeme kľudne dočkať ďalšieho pokračovania, čo by vôbec nebolo odveci. (teraz bohužiaľ už viem, že bolo.) 80%.(1.5.2006)

rozpočet : $4 million tržby celosvetovo : $144,102,055(10.12.2006)

Předně: není to čistých 80%, spíše mírně pod. Celý film se pro mě vyvíjel k dobrému a mírně nadprůměrnému filmu. Závěrečná pointa to však celé "zkomlikovala". Závěr filmu se svými zvraty je natolik vydařený, že *** je dost málo, ale **** bohužel stále moc. K samotnému filmu. Obsah je velmi povedený a vypointovaný závěr imho nepůsobí tak "zprstuvycucaně" jako v jedničce. Ve filmu mě občas rušila jakási klipovitost některých (především silně vypjatých) momentů. Imho to rušilo a bohužel nesplnilo účel, tj. vyhecovat emoce. Shrnuto a podtrženo: Kvalitní zástupce současné vlny thrillerů. Nebýt prvoligového Fincherova kousku SEDM, pak bych na SAW koukal ještě jinak.(28.1.2006)

• monolog

A zvrtlo se to (viz můj koment k jedničce). Na podívání to jistě je, ale dá se říct, že na podívání je cokoliv, takže to až taková lichotka není. Vlastně je to remake jedničky, co si budeme nalhávat. Jak zápletka, tak pokračování, tak konec. Všecko je to jen přemalovaný jinou barvou, ale jinak je to o tomtéž a nudnější. A konec je zase opět šokantní jen pro šok. Důvod vraha mi přišel víc než podivnej víc než v jedničce. Navíc někdy od chvíle, kdy se tam probrali, jsem si říkal, kterej z nich je ten, co sleduje a pomáhá autorovi. No, nespletl jsem se a ani vám se to nestane (vám, kdo jste to ještě náhodou neviděli, což v naší společnosti trpící na spektáklovitost není ve věku 18-30 téměř možné), vám se to nestane, kdož u toho budete trochu přemýšlet. A ta scéna se stříkačkama (jako i mnoho jiných scén) mě spíš rozesmála, než cokoliv jinýho.(25.4.2006)