poster

O vodě, lásce a štěstí (TV film)

Pohádka

Československo, 1981, 40 min

 • GIK
  ****

  Výtečná středověká hudba. Dobrý výkon Josefa Karlíka, jehož hlas mi ve vypjatých momentech připomínal Josefa Vinkláře. Profesorský výkon Navrátila, ale řekl bych, že Šafránkovou moc rád neměl. V intimních chvílích a hlavně těsně před střihem se několikrát zakabonil. Povedly se dekorace, především vězeňská kobka byla velkolepě propracovaná. Ke konci si ovšem rekvizitáři vůbec nedali záležet s přípitkem vodou. Zatímco princezna má plnou sklenici, princ se musí spokojit pár kapkama na dně maxisklenice.(5.1.2014)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Sympatická kulisová pohádka s luxusně škaredým žabákem, který kváká jak když flétna zpívá, s líbeznými loutkovými ovečkami, jejichž půvabu živá ovce nikdy dosáhnout nemůže, krásnou princeznovskou Mirkou Šafránkovou, báječným vodníkem, sympatickou matkou mlynářkou a vcelku ucházejícím princem, i když v téhle době už byl Antonín Navrátil za svým princovským zenitem. Klasický příběh o podvratném regentovi a ztrátě vody. Škoda jen, že snoubenci si "tolik vytrpěli" během necelých osmi hodin, voda z království zmizela asi na patnáct minut a drama tak vlastně úplně naplano vyšumělo. Myslím, že za tu dobu by si půl království ještě ani nevšimlo, že voda není, protože nevylezli z postelí. Být tohle trochu logičtější, nebo být ta pohádka o deset let mladší, jdu nejméně o hvězdu výš, ale s tímhle rokem vzniku na takový směšný exces ani dobře obsazená a zahraná pohádka nemá nárok.(13.7.2013)

 • lubospoti
  ***

  Klasická studiová pohádka 80. let. Je spíš průměrná (ve všech ohledech), ale já mám pro pohádky z této doby slabost.(24.3.2016)

 • otík
  ***

  Totálně papundeklová, ale přesto dobrá a povedená pohádka, která staví na jemných hercích (Navrátil, Šafránková) v kontrastu s lomozným Josefem Karlíkem, který si svou tragickou postavu jak se patří užil. Děj je velmi jednoduchý, ale minutáž není naštěstí přepálená a příběh tak nestihne nudit. Průměr, který potěší.(12.12.2016)

 • vitekpe
  ***

  Zaklinam Te oblohou, zaklinam Te zemi, vodo prijd mi na pomoc, vodo ozvi se mi... 3+(9.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace