O vodě, lásce a štěstí (TV film)

Pohádka

Československo, 1981, 40 min

Výtečná středověká hudba. Dobrý výkon Josefa Karlíka, jehož hlas mi ve vypjatých momentech připomínal Josefa Vinkláře. Profesorský výkon Navrátila, ale řekl bych, že Šafránkovou moc rád neměl. V intimních chvílích a hlavně těsně před střihem se několikrát zakabonil. Povedly se dekorace, především vězeňská kobka byla velkolepě propracovaná. Ke konci si ovšem rekvizitáři vůbec nedali záležet s přípitkem vodou. Zatímco princezna má plnou sklenici, princ se musí spokojit pár kapkama na dně maxisklenice.(5.1.2014)

"Pamatuj, že každá pořádná máma chce pro svoje dítě suchý chodníček !!" - "Jenže každé dítě taky rádo chodí po svém, louže nelouže !!"(5.1.2014)

Vše už bylo řečeno v názvu. Stanislav Zindulka by si klidně mohl podat ruku s Josefem Dvořákem. Oba dva jsou parádní vodníci.(28.9.2010)

Zaklinam Te oblohou, zaklinam Te zemi, vodo prijd mi na pomoc, vodo ozvi se mi... 3+(9.1.2015)

Milá, nedlouhá pohádková podívaná z brněnského studia ČST, která sice nijak výrazně nevystupuje z tvorby pro děti, ale za zhlédnutí jistě stojí. Minimálně kvůli excelentnímu Josefu Karlíkovi v roli záporáka.(28.9.2010)