poster

O vodě, lásce a štěstí (TV film)

Pohádka

Československo, 1981, 40 min

 • triatlet
  ****

  Příběh plyne jako voda: nejprve klidně, v závěru patřičně dramaticky. Postavy jsou výborně prokresleny. Nejvíc prostoru využívá Josef Karlík v roli regenta, ale i vodník v podání Stanislava Zindulky vytěží z minima maximum. Ústřední milenecký pár si vzájemně ladí. Jen Vojtěch III. na to, jak je moudrý, tak zapomněl na "důvěřuj, ale prověřuj". A také ve venkovském prostředí se princ mění v až moc velkého nemotoru. Studiové kulisy jsou poctivě připraveny, hudba velmi dobře doprovází děj. Scénář: Božena Šimková, Ljuba Štípková. Hudba: Miloš Štědroň.(28.9.2010)

 • Elyssea
  ***

  Nic moc. Příběh je totiž prakticky nulový, ale stačí to na 40 minut. Prostě průměrná pohádková tvorba.(20.3.2008)

 • lubospoti
  ***

  Klasická studiová pohádka 80. let. Je spíš průměrná (ve všech ohledech), ale já mám pro pohádky z této doby slabost.(24.3.2016)

 • GIK
  ****

  Výtečná středověká hudba. Dobrý výkon Josefa Karlíka, jehož hlas mi ve vypjatých momentech připomínal Josefa Vinkláře. Profesorský výkon Navrátila, ale řekl bych, že Šafránkovou moc rád neměl. V intimních chvílích a hlavně těsně před střihem se několikrát zakabonil. Povedly se dekorace, především vězeňská kobka byla velkolepě propracovaná. Ke konci si ovšem rekvizitáři vůbec nedali záležet s přípitkem vodou. Zatímco princezna má plnou sklenici, princ se musí spokojit pár kapkama na dně maxisklenice.(5.1.2014)

 • Haller
  ****

  Milá, nedlouhá pohádková podívaná z brněnského studia ČST, která sice nijak výrazně nevystupuje z tvorby pro děti, ale za zhlédnutí jistě stojí. Minimálně kvůli excelentnímu Josefu Karlíkovi v roli záporáka.(28.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace