O vodě, lásce a štěstí (TV film)

Pohádka

Československo, 1981, 40 min

Zaklinam Te oblohou, zaklinam Te zemi, vodo prijd mi na pomoc, vodo ozvi se mi... 3+(9.1.2015)

Sympatická kulisová pohádka s luxusně škaredým žabákem, který kváká jak když flétna zpívá, s líbeznými loutkovými ovečkami, jejichž půvabu živá ovce nikdy dosáhnout nemůže, krásnou princeznovskou Mirkou Šafránkovou, báječným vodníkem, sympatickou matkou mlynářkou a vcelku ucházejícím princem, i když v téhle době už byl Antonín Navrátil za svým princovským zenitem. Klasický příběh o podvratném regentovi a ztrátě vody. Škoda jen, že snoubenci si "tolik vytrpěli" během necelých osmi hodin, voda z království zmizela asi na patnáct minut a drama tak vlastně úplně naplano vyšumělo. Myslím, že za tu dobu by si půl království ještě ani nevšimlo, že voda není, protože nevylezli z postelí. Být tohle trochu logičtější, nebo být ta pohádka o deset let mladší, jdu nejméně o hvězdu výš, ale s tímhle rokem vzniku na takový směšný exces ani dobře obsazená a zahraná pohádka nemá nárok.(13.7.2013)

Pohádka mého mládí, kdy jsem byl platonicky zamilován do obou sester Šafránkových. A i teď se mi pohádka líbí, kulisami, hudbou, příběhem.(30.9.2010)

"Pamatuj, že každá pořádná máma chce pro svoje dítě suchý chodníček !!" - "Jenže každé dítě taky rádo chodí po svém, louže nelouže !!"(5.1.2014)

Milá, nedlouhá pohádková podívaná z brněnského studia ČST, která sice nijak výrazně nevystupuje z tvorby pro děti, ale za zhlédnutí jistě stojí. Minimálně kvůli excelentnímu Josefu Karlíkovi v roli záporáka.(28.9.2010)