V zajetí rychlosti

The World's Fastest Indian

V zajatí rýchlosti

Dobrodružný / Drama / Sportovní / Životopisný

Nový Zéland / USA, 2005, 121 min

Rozpočet $25miliónovTržby USA $5,128,124Tržby Celosvetovo $18,297,690Tržby za predaj DVD v USA $7,269,738 //počet predaných kusov 540,756/70%/(20.9.2007)

Hudba: J. Peter Robinson; Snímek mírně připomínající Lynchuv "Příběh Alvina Straighta"- to není výtka, naopak.(27.4.2010)

"Nemám brzdy, nepřijel jsem brzdit, ale jet. Nač padák? Nechci skákat padákem, ale chci uskutečnil rychlostní rekord. Nemám ochranný oděv, zato mám kvalitní košili z pravé novozélandské vlny". Štěstí přeje připraveným a Burt Munro byl připravený celá léta, aby si na svém Indiánovi uskutečnil celoživotní sen. Okouzující Anthony Hopkins v roli člověka, který na své pouti z Nového Zélandu do Utahu nejen rozesměje, ale i přinutí uvěřit, že žádná myšlenka není neuskutečnitelná.(28.4.2006)

O filmu jsem prakticky nic nevěděl, o to větší je mé překvapení při zjištění, o jak skvělý film se jedná. Burt Munro, dobrák od kosti si plní životní sen s pomocí stejně dobráckých a příjemných postav. A o tom to je. O dobrotě a ochotě. Oskarový výkon Anthonyho Hopkinse Munroovi dodává tu správnou jiskru, jakoby jste Burta znali již dlouhou dobu. Mě osobně tedy lámání rychlostních rekordů mnoho neříká, já raději zůstávám pěkně při zemi, ale zde je podáno velice pěkně a Roger Donaldson se stále lepší a lepší. Jsem zvědav, jaký bude jeho další film. V zajetí rychlosti si podle mě oskarovou nominaci zaslouží, alespoň pro nejlepšího herce v hlavní roli.(5.11.2006)

Novozélandský příspěvek do pořadu Ještě jsem tady aneb tvrdohlavý dědek, co si jde za svým snem - bezelstně, cílevědomě a s odvahou občas zariskovat, protože už William ze Stratfordu nad Avonou věděl, že zbabělec před svou smrtí zemře mnohokrát.. Donaldson postupně zvyšuje otáčky a od příjezdu do Bonneville je to jedna velká jízda, která vám nastříká vysoce oktanový optimismus do životem unavených motorů. Sir Hopkins znovu přesvědčil, že zvládne zahrát naprosto vše a jediné, co mi u nejrychlejšího Indiána na světě scházelo, byl zajímavější soundtrack - nezbytný to prostředek road movie žánru. Valentino Rossi by asi jen civěl, kdyby se kolem něho cílovou rovinkou prohnal někdo s menším platem a větší prostatou..(10.4.2012)