Star Trek II: Khanův hněv

• slovenský

Star Trek II: Khanov hnev

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA, 1982, 108 min

Druhé shlédnutí a zvedám hodnocení na 70%, ale tak tak. Oproti prvnímu dílu je tu už značný posun k lepšímu, dočkáme se i nějakých těch soubojů a normálního (šíleného, pomstou hnaného) protivníka, který mi seděl. Přestože na přesun na Enterprise zase čekáme pár desítek minut, toto čekání je vyplněno zábavnými akcemi - ať už operace Kobayashi Maru (znovu jsem musel ocenit, jak dobrou práci udělali kluci-pánové na Star Treku (2009), zase se dočkáme pár slov ve Vulkánštině a při druhém souboji Enterprise s Khanem dokonce i čehosi silně připomínající ponorkovou bitvu z Pluj tiše, pluj hluboko (aspoň myslím, že to byl on - je to už dávno).(16.5.2006)

Asi prve dve casti Star Treku z roku 1979 vratane tejto casti som uz videl strasne davno, ale vela som si z toho nezapamätal, tak som si aspon dvojku opät zopakoval. A vysledok je taky, ze mam z toho zmiesane pocity. Na jednej strane krasna vizualna stranka vesmiru, ale to ma asi kazdy Star Trek, dalej zaujimava Hornerova hudba, chvilkami mi dokonca pripominala Goldsmithovho VOTRELCA (1979) myslim hudbu Jerryho Goldsmitha, nie rezisera, ale trosku sa tam az prilis filozofovalo o nejakom Genezise - znovuzrodenie zivota alebo nieco take, co mna az tak nezaujalo. Takze trosku viac toho zaporaka Khana a menej obkecavania a dal by som aj stvrtu *, pretoze toto sa vobec neda porovnat s novym STAR TREKOM z roku 2009, ktory splnil presne to, co zboznujem na sci-fi filmoch, aj ked samozrejme akceptujem 27 rocny rozdiel medzi tymito filmami:-)... 06.10.2010 _______ William Shatner - (Admirál James T. Kirk) +++ Leonard Nimoy - (Kapitán Spock) +++ DeForest Kelley - (Dr. McCoy) +++ James Doohan - (Scotty) +++ Ricardo Montalban - (Khan) +++ Kirstie Alley - (Poručík Saavik) +++ Walter Koenig - (Chekov) +++ George Takei - (Sulu) +++ Hudba: James Horner +++ Nemecka Cinema - 100%(6.10.2010)

• O.Peta

Už první díl Star Trekovské série mě nijak neuhranul, ale druhé pokračování je teda ještě o dost slabší. Když se vyhnu nějaké kritice vizuálních efektů, přeci jen je to 30 let zpátky, tak ale už nemohu prominout snahu o akční stránku. Působí to strašně komicky a dost sráží film dolů. To už bylo lepší v jedničce proplouvání vesmírem a očekávání co přijde. Tam bylo jakési napětí. No snad se prokoušu i přes tuto slabotu na další (snad lepší) díly. 45%(12.12.2011)

Wow, pecka. Star Trek pumpuje akci, emoce i hlášky jako by se nechumelilo a podává vypjatý příběh o pomstě, která měla být servírovaná za studena. Jenže Kirk a spol. mají tuhý kořínek a ušatou Kirstie Alley, takže si před charismatickým Khanem (doporučuji nejdřív mrknout na seriálový díl Space Seed, na který film navazuje) jen tak na zadek nesednou. Má to svůj věk, triky z roku 1982, ale sakra... kdyby všechny Treky vypadaly takhle, mohl bych na ně koukat od rána do večera.(19.4.2009)

• Dan9K

No já nevím. Ve srovnání s první dílem mi to přijde jako o 2 třídy méně profesionální film, poctivé béčko bez Goldsmithe. Celá zápletka není vůbec zajímavá, záporňák jak ze Strážců vesmíru, lodě vřeštící ve vzduchoprázdnu jak formule 1. První film mi místy svou velikostí připomínal bájnou Vesmírnou Odyseu, druhý na mě působil jak Duna od Lynche - levně, nudně, nesympaticky.(13.8.2007)