Star Trek II: Khanův hněv

• slovenský

Star Trek II: Khanov hnev

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA, 1982, 108 min

Pořád ještě dobré sci-fi. Oproti jedničce ubylo efektů, ale to není na závadu. V porovnání s dnešními díly je to perla. Za trapas beru, že jsou zde použity některé záběry z jedničky. Když si člověk pustí oba filmy v jeden den, tak se nemůže nevšimnout kosmonauta co mává na Enterprise. Myslím, že to degraduje jinak dobrý film na béčko.(28.11.2004)

Minusy: vizual nie je ani zdaleka tak vysperkovany ako v jednotke, chybaju Goldsmithove fanfary, cele to zavana beckovostou. Plusy: film ma lepsi pribeh, akcnejsi spad a uniformy posatky uz neposobia takym prihriatym dojmom. Hornerova hudba je napriek chybajucemu Star Trekovskemu motivu taktiez vyborna. Rozhodne zabavnejsi film nez privelmi filozoficka jednotka. 75%(11.5.2009)

Skvělej díl, na kterém mi vadí pouze to, že záporáci vypadají jako by vypadli z Pána šelem. Jinak výborný příběh a na svou dobu nezvykle dojemný konec. Jeden z nejlepších Trekkie filmů vůbec.(10.7.2009)

Můj první Star trek. Dnes už ho vnímám trochu jinak, ale tehdy mě smutný závěr opravdu rozhodil. Stejně tak nebezpeční „brouk“ prokousávající se nebohému Čechovovi do mozku. Byl jsem unešen Savikem, která nastavovala zrcadlo upjatému Spockovi, a dokazovala, že i chladní Vulkáni mohou být vskutku přitažliví:-) Vynikající hudba Jamese Hornera. Nevadil mi dokonce poněkud „gay“ oblek hlavního záporáka Khana. Na tento Star trek jsem měl tedy samé krásné vzpomínky. Po letech musím konstatovat, že tento film dnes působí trochu zdlouhavě, přesto se však jedná o skvělou space operu, ve které (až na ten oblek), funguje vše jako před lety.(12.5.2006)

Jo, admirál tvrdej chleba má, ale zaručeně ne tvrdší než můj otec, který toho osudného večera, kdy jsme se sesedli u Khanova hněvu, sice neměl mstivého renegáta v zádech, nově vznikající planetu před nosem, bývalou přítelkyni po boku a krizi středního věku na krku, zato měl hlavu jak škopek z trojice usedavě vzlykajících osob ženského pohlaví, vnímajících závěrečné minuty filmu jako velice negentlemanský políček od scénáristy. Ale jak víme, vše se v dobré obrátilo a touhle bezva zahranou, napínavou a na svou dobu trikově znamenitou space operou s charismatickými hrdiny i záporáky a velice nepříjemnými mozkožravými potvůrkami jsem schopná se vzdor tomu dávnému a přetrvávajícímu traumatu kochat donekonečna.(21.10.2007)

• - Kirstie Alley v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

• - Původně měla ve filmu figurovat ničivá federační zbraň The Omega System. Jelikož se však k mírumilovné Federaci moc nehodila, byla nahrazena terraformačním zařízením Genesis. (mirliflore)

• - Spoiler: Leonarda Nimoye k účasti na filmu přesvědčilo to, že si bude moci zahrát dramatickou „umírající“ scénu. (mirliflore)