Star Trek II: Khanův hněv

• slovenský

Star Trek II: Khanov hnev

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA, 1982, 108 min

Vidím, že máme s Galadriel opět stejný názor. Wrath Of Khan je podstatně akčnější než liché díly a navazuje na jeden z dílů originál seriálu, což nemusí každému dojít ani při Khanově vysvětlovačce pomsty Kirkovi. Opět výborné efekty a (ne opět, ale výborná:)) hudba James Hornera. Velmi slušný dobrodružný scifátor s emotivními momenty. 80%(8.4.2003)

Asi prve dve casti Star Treku z roku 1979 vratane tejto casti som uz videl strasne davno, ale vela som si z toho nezapamätal, tak som si aspon dvojku opät zopakoval. A vysledok je taky, ze mam z toho zmiesane pocity. Na jednej strane krasna vizualna stranka vesmiru, ale to ma asi kazdy Star Trek, dalej zaujimava Hornerova hudba, chvilkami mi dokonca pripominala Goldsmithovho VOTRELCA (1979) myslim hudbu Jerryho Goldsmitha, nie rezisera, ale trosku sa tam az prilis filozofovalo o nejakom Genezise - znovuzrodenie zivota alebo nieco take, co mna az tak nezaujalo. Takze trosku viac toho zaporaka Khana a menej obkecavania a dal by som aj stvrtu *, pretoze toto sa vobec neda porovnat s novym STAR TREKOM z roku 2009, ktory splnil presne to, co zboznujem na sci-fi filmoch, aj ked samozrejme akceptujem 27 rocny rozdiel medzi tymito filmami:-)... 06.10.2010 _______ William Shatner - (Admirál James T. Kirk) +++ Leonard Nimoy - (Kapitán Spock) +++ DeForest Kelley - (Dr. McCoy) +++ James Doohan - (Scotty) +++ Ricardo Montalban - (Khan) +++ Kirstie Alley - (Poručík Saavik) +++ Walter Koenig - (Chekov) +++ George Takei - (Sulu) +++ Hudba: James Horner +++ Nemecka Cinema - 100%(6.10.2010)

Pověsti nelhaly a druhý film ve Star Trek sérii obstál a hlavně nezklamal. The Wrath of Khan je nejlepším filmem z této série z jediného prostého důvodu - funguje totiž jako samostatný film. Nemusíte se na něj ani dívat jako Star Trek film, nemusíte znát epizodu, ve které se Khan dostane na tu planetu, nemusíte znát nic, ale přesto se k vám všechny informace dostanou více než srozumitelnou formou a hlavně témata, která se tímto filmem proplétají, jsou univerzální. Tenhle film hlavně funguje jako skvělé sci-fi, takže jak jsem už napsal, i lidé, kterým Star Trek moc neříká, by měli být spokojeni. Navíc zde nemáme zrovna happy end… Tenhle díl si zaslouží pověst, kterou má. Definitivně nejlepší Star Trek film ze všech. 100 %.(29.12.2014)

Stejné herecké obsazení, jako v prvním filmu. Zde akorát přibude Khan. Toho si ve filmu zahrál Ricardo Montalban. Hudbu tentokráte komponoval James Horner. Režisér Nicholas Meyer spolupracoval z Gene Roddenberrym, podle jehož předlohy se film natáčel. Tento příběh se odehrává ve 23 století. CITÁT - Romulanské pivo........... Ve 26 minutě je použit stejný záběr, jako ve filmu prvním. Dopravní modul prolétá kolem kosmické lodě Interprise, podle levého boku. Loď je osvětlená, a ikdyž se modul dostane do světla, nevrhá na boku lodi žádný stín, ale na jeho povrchu je vidět výrazná světelná změna. DIALOG : PORUČÍK SAAVIK ( Kirstie Alley ) - Kirk je tak......lidský. SPOCK ( Leonard Nimoy ) - Nikdo není dokonalý.......... CITÁT - Warp pět !!.......... Co je více ohrožuje ? Projekt Genesis nebo snad sám Kapitán Kirk ? Khanův hněv je obrovský. Zajme loď Reliant - NCC 1864 - a blíží se s ní k Interprise - NCC 1701 - . Pravidlo Klingonů zní - CITUJI - Pomstu je nejlepší servírovat za studena......... V tomto snímku je Spock obviněn kapitánem Saavikem ze lži. Spock na to reaguje slovy - CITUJI - Jenom jsem přeháněl.......... Pěkný příběh o pomstě, smrti a novém životě. ..........lety vesmírné lodě Interprise budou stále pokračovat. Jejich nekonečným posláním je zkoumat podivné neznámé světy, nové formy života, nové civilizace.....a s odvahou zkoumat místa, kam lidská noha nevkročila..........(24.4.2011)

Stále ještě zde chybí pozdější humor, bere se to hodně vážně, a trvá to dlouho, přičemž zápletka není moc bohatá.(18.10.2010)

• - Původně měla ve filmu figurovat ničivá federační zbraň The Omega System. Jelikož se však k mírumilovné Federaci moc nehodila, byla nahrazena terraformačním zařízením Genesis. (mirliflore)

• - Roddenberry původně psal scénář, který zahrnoval Klingony, cestování časem a vraždu Johna F. Kennedyho. Studiu se však námět nelíbil, a tak povolali producenta Harve Bennetta, který Star Trek do té doby neviděl. Rychle to však napravil. Zhlédl celý původní seriál, kde ho zaujala epizoda "Vesmírné sémě", a námět byl na světě. (mirliflore)

• - Kirstie Alley v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)