Star Trek II: Khanův hněv

• slovenský

Star Trek II: Khanov hnev

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA, 1982, 108 min

Druhé shlédnutí a zvedám hodnocení na 70%, ale tak tak. Oproti prvnímu dílu je tu už značný posun k lepšímu, dočkáme se i nějakých těch soubojů a normálního (šíleného, pomstou hnaného) protivníka, který mi seděl. Přestože na přesun na Enterprise zase čekáme pár desítek minut, toto čekání je vyplněno zábavnými akcemi - ať už operace Kobayashi Maru (znovu jsem musel ocenit, jak dobrou práci udělali kluci-pánové na Star Treku (2009), zase se dočkáme pár slov ve Vulkánštině a při druhém souboji Enterprise s Khanem dokonce i čehosi silně připomínající ponorkovou bitvu z Pluj tiše, pluj hluboko (aspoň myslím, že to byl on - je to už dávno).(16.5.2006)

Stále ještě zde chybí pozdější humor, bere se to hodně vážně, a trvá to dlouho, přičemž zápletka není moc bohatá.(18.10.2010)

Asi prve dve casti Star Treku z roku 1979 vratane tejto casti som uz videl strasne davno, ale vela som si z toho nezapamätal, tak som si aspon dvojku opät zopakoval. A vysledok je taky, ze mam z toho zmiesane pocity. Na jednej strane krasna vizualna stranka vesmiru, ale to ma asi kazdy Star Trek, dalej zaujimava Hornerova hudba, chvilkami mi dokonca pripominala Goldsmithovho VOTRELCA (1979) myslim hudbu Jerryho Goldsmitha, nie rezisera, ale trosku sa tam az prilis filozofovalo o nejakom Genezise - znovuzrodenie zivota alebo nieco take, co mna az tak nezaujalo. Takze trosku viac toho zaporaka Khana a menej obkecavania a dal by som aj stvrtu *, pretoze toto sa vobec neda porovnat s novym STAR TREKOM z roku 2009, ktory splnil presne to, co zboznujem na sci-fi filmoch, aj ked samozrejme akceptujem 27 rocny rozdiel medzi tymito filmami:-)... 06.10.2010 _______ William Shatner - (Admirál James T. Kirk) +++ Leonard Nimoy - (Kapitán Spock) +++ DeForest Kelley - (Dr. McCoy) +++ James Doohan - (Scotty) +++ Ricardo Montalban - (Khan) +++ Kirstie Alley - (Poručík Saavik) +++ Walter Koenig - (Chekov) +++ George Takei - (Sulu) +++ Hudba: James Horner +++ Nemecka Cinema - 100%(6.10.2010)

Velmi povedený Star Trek, jehož sledování mi prakticky znemožňuje Hornerova hudba. Ta je z velké části takřka identická s jeho velkoopusem "Planeta Krull", který sice vznikl o pár měsíců později, ale vzhledem k blízkostí obou projektů je těžké odhadovat, co je spin-off a co originál. Vzhledem k propracovanosti a také tomu, co jsem poznal dříve, zbyl Černý Petr tentokrát na Star Trek. Co také jiného dělat, když vám během filmu permanentně naskakují emoce a obrazy úplně odjinud. Stejně to platí i pro levobočka v podobě pokračování.(16.9.2009)

Vidím, že máme s Galadriel opět stejný názor. Wrath Of Khan je podstatně akčnější než liché díly a navazuje na jeden z dílů originál seriálu, což nemusí každému dojít ani při Khanově vysvětlovačce pomsty Kirkovi. Opět výborné efekty a (ne opět, ale výborná:)) hudba James Hornera. Velmi slušný dobrodružný scifátor s emotivními momenty. 80%(8.4.2003)