Star Trek II: Khanův hněv

• slovenský

Star Trek II: Khanov hnev

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA, 1982, 108 min

Asi prve dve casti Star Treku z roku 1979 vratane tejto casti som uz videl strasne davno, ale vela som si z toho nezapamätal, tak som si aspon dvojku opät zopakoval. A vysledok je taky, ze mam z toho zmiesane pocity. Na jednej strane krasna vizualna stranka vesmiru, ale to ma asi kazdy Star Trek, dalej zaujimava Hornerova hudba, chvilkami mi dokonca pripominala Goldsmithovho VOTRELCA (1979) myslim hudbu Jerryho Goldsmitha, nie rezisera, ale trosku sa tam az prilis filozofovalo o nejakom Genezise - znovuzrodenie zivota alebo nieco take, co mna az tak nezaujalo. Takze trosku viac toho zaporaka Khana a menej obkecavania a dal by som aj stvrtu *, pretoze toto sa vobec neda porovnat s novym STAR TREKOM z roku 2009, ktory splnil presne to, co zboznujem na sci-fi filmoch, aj ked samozrejme akceptujem 27 rocny rozdiel medzi tymito filmami:-)... 06.10.2010 _______ William Shatner - (Admirál James T. Kirk) +++ Leonard Nimoy - (Kapitán Spock) +++ DeForest Kelley - (Dr. McCoy) +++ James Doohan - (Scotty) +++ Ricardo Montalban - (Khan) +++ Kirstie Alley - (Poručík Saavik) +++ Walter Koenig - (Chekov) +++ George Takei - (Sulu) +++ Hudba: James Horner +++ Nemecka Cinema - 100%(6.10.2010)

• DaViD´82

Měl jsem to zafixované jako nejlepší filmový příspěvek s původní posádkou. No, nostalgie si se mnou zase jednou krutě pohrála. Normální epizoda seriálu akorát roztažená na neúnosné dvě hodiny. Čtyři laciné kulisy, zpracování naprosto neodpovídají počátku osmdesátých let, žádné napětí, veškerá akce se skládá ze dvou přestřelek (tři malované žluté koule versus cca sedm stejnobarevných čar/laserů a jako bonus dva výstřely z blasterů či co to bylo), s výjimkou závěrečné půlhodiny se ani nic neděje, žádné špičkování postav, prostě nic... Ne, to bych lhal. Něco by se přeci jen našlo. Geniálně tragický záporák v podání Ricarda Montalbana. Kombinace jeho hereckého neumětelství (zbožňuji to "hrozivé" poulení očisek) s tím, co mu scénář cpe do huby, vytváří, když ne rovnou něco nezapomenutelného, tak přinejmenším velice nebezpečného pro vaší bránici.(28.4.2009)

Jednoznačně nejlepší díl Startreckovské série!!! Perfektní záporák, správně temný děj a hlavně úžasně vypjatá atmosféra po celý film. Z těch hnusáckých červů, co jim je strkali do uší, jsem se jako malý budil po nocích;). Brrr... ***Věděli jste, že: Efekty pro "Khanův hněv" se vyráběly ve studiu Graphics Group, které založil otec "konkurenční" sci-fi série "Hvězdné války" George Lucas.***(5.3.2007)

„The needs of the many outweigh the needs of the few. Or the one..“ Vyžilý rocker s depilovaným hrudníkem a admirál suterén s bryndákem pod krkem si to rozdávají na galaktickou férovku, vše smrdí studiem na sto světelných let, triky jsou odleželejší, než vulkánské pivo a Spock si pohledem odměřuje poručíka Saavikovou a v duchu si říká, kdopak to (zase) mluví. Pokud jste na pravidla hry jménem Star Trek už kdysi nepřistoupili, čeká vás od Meyera zkouška Kobayashi Maru.. Vím, že nelze vzhledem k technologiím srovnávat nesrovnatelné, nicméně herecká představení porovnat mohu a v tomto ohledu frontman Modern Talking Revival prohrává s Cumberbatchem na celé čáře..(23.6.2014)

Famózní. Po poněkud nedějovém prvním filmu tu máe skutečně brilantní sci-fi (stále bych to nenazýval akčním filmem) Triky opět polepšily, Enterprise je úchvatná, taktéž pasáž v Mlhovině stojí za to. Občas sice trošku škobrtne logika, ale všechno zachraňuje fantastický Ricardo Montalban a sem tam se i docela uchechtnete (James T. Kirk je sympaťák :) 9/10... nechávám si rezervu na další díly. Nicméně už po tomto filmu mohu říct, že Star Trek se mi líbí mnohem více než Star Wars. P.S. Všimněte si, že James Horner už v té době používal svůj hudební "motiv" , na který dneska narazíte prakticky v každém jeho soundtracku.. skupinku 4 tónů v mollovém nádechu, kdy 3 stoupají a jeden klesne :)(18.7.2006)

• - Spoiler: Leonarda Nimoye k účasti na filmu přesvědčilo to, že si bude moci zahrát dramatickou „umírající“ scénu. (mirliflore)

• - Kirstie Alley v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

• - Roddenberry původně psal scénář, který zahrnoval Klingony, cestování časem a vraždu Johna F. Kennedyho. Studiu se však námět nelíbil, a tak povolali producenta Harve Bennetta, který Star Trek do té doby neviděl. Rychle to však napravil. Zhlédl celý původní seriál, kde ho zaujala epizoda "Vesmírné sémě", a námět byl na světě. (mirliflore)