poster

Star Trek II: Khanův hněv

 • USA

  Star Trek II: The Wrath of Khan

 • slovenský

  Star Trek II: Khanov hnev

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA, 1982, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  *****

  Klasické scífko v plné parádě a miláček z dětství, na kterého se dnes můžu podívat bez uzardění starého nostalgika. Příběh je výborný a mnohem víc než první film propojuje stříbrné plátno se seriálem. Návaznost na seriálový díl "Space Seed" přinesla Khanovu hněvu krom chytlavé zápletly především famózního padoucha v charismatickém provedení Ricardo Montalbana... už v originále měl jeho mladý Khan neuvěřitelné volty, ale hořkost stáří a úporná nenávist vůči Kirkovi té postavě ještě víc dodala švih. Jejich duel je osobní, je spektakulární... je galaktický. Takřka ponorkářská férovka Enterprise a Reliantu v mlhovině Mutara patří do zlatého fondu sci-fi, efekty z ILM jsou neobyčejně poctivé, detailní a jen potvrzují, že sterilita počítačů se těžko vyrovná živosti a (jisté) neumělosti modelů a přirozeného svícení. Soundtrack Jamese Hornera posunul Star Trek od vesmírné lehkosti k akční výbušnosti, je tam méně patosu a víc dynamiky. Možná jenom humoru mohlo být více, ale co by člověk chtěl od dílu s tak fatální ztrátou na konci. Určitě nejlepší film původní osádky Enterprise a společně s Prvním kontaktem nejlepší ST movie vůbec... Pár marginálních střípků: podle všeho první film, kde byla použita CGI animace (sekvence s prezentací projektu Genesis) || Leonard Nimoy původně ve filmu odmítal hrát. William Shatner napůl v žertu tvrdí, že to byla vyjednávací strategie. Nimoy zase, že ke změně názoru ho přiměla právě možná smrt jeho postavy. Ať je to, jak je to, v průběhu natáčení došel k názoru, že úplně zavřít Star Treku cestu by byla škoda a tak doimprovizoval scénu s předáním mysli McCoyovi. Shatner Nimoyovi dodnes neodpustil, že se mu nikdy nepřiznal, že Spockův comeback byl plánovaný už v průběh dvojky. || Režisér Nicolas Meyer Khanovým hněvem debutoval a Star Trek mu byl jako fenomén zcela cizí. Do své vize filmu tak začlenil zkušenosti se svým oblíbeným dětským hrdinou Horácem Hornblowerem. Pokud tedy Enterprise v některých ohledech připomíná loď anglického námořnictva z napoleónských dob, není to náhoda. || V českých DVD titulcích má Enterprise místo štítů kryty a je poháněná elektřinou... další perly jsem nezachytil, protože jsem přepnul na titulky anglické...(23.3.2007)

 • Terva
  *****

  Stejné herecké obsazení, jako v prvním filmu. Zde akorát přibude Khan. Toho si ve filmu zahrál Ricardo Montalban. Hudbu tentokráte komponoval James Horner. Režisér Nicholas Meyer spolupracoval z Gene Roddenberrym, podle jehož předlohy se film natáčel. Tento příběh se odehrává ve 23 století. CITÁT - Romulanské pivo........... Ve 26 minutě je použit stejný záběr, jako ve filmu prvním. Dopravní modul prolétá kolem kosmické lodě Interprise, podle levého boku. Loď je osvětlená, a ikdyž se modul dostane do světla, nevrhá na boku lodi žádný stín, ale na jeho povrchu je vidět výrazná světelná změna. DIALOG : PORUČÍK SAAVIK ( Kirstie Alley ) - Kirk je tak......lidský. SPOCK ( Leonard Nimoy ) - Nikdo není dokonalý.......... CITÁT - Warp pět !!.......... Co je více ohrožuje ? Projekt Genesis nebo snad sám Kapitán Kirk ? Khanův hněv je obrovský. Zajme loď Reliant - NCC 1864 - a blíží se s ní k Interprise - NCC 1701 - . Pravidlo Klingonů zní - CITUJI - Pomstu je nejlepší servírovat za studena......... V tomto snímku je Spock obviněn kapitánem Saavikem ze lži. Spock na to reaguje slovy - CITUJI - Jenom jsem přeháněl.......... Pěkný příběh o pomstě, smrti a novém životě. ..........lety vesmírné lodě Interprise budou stále pokračovat. Jejich nekonečným posláním je zkoumat podivné neznámé světy, nové formy života, nové civilizace.....a s odvahou zkoumat místa, kam lidská noha nevkročila..........(24.4.2011)

 • Gilmour93
  ***

  „The needs of the many outweigh the needs of the few. Or the one..“ Vyžilý rocker s depilovaným hrudníkem a admirál suterén s bryndákem pod krkem si to rozdávají na galaktickou férovku, vše smrdí studiem na sto světelných let, triky jsou odleželejší, než vulkánské pivo a Spock si pohledem odměřuje poručíka Saavikovou a v duchu si říká, kdopak to (zase) mluví. Pokud jste na pravidla hry jménem Star Trek už kdysi nepřistoupili, čeká vás od Meyera zkouška Kobayashi Maru.. Vím, že nelze vzhledem k technologiím srovnávat nesrovnatelné, nicméně herecká představení porovnat mohu a v tomto ohledu frontman Modern Talking Revival prohrává s Cumberbatchem na celé čáře..(23.6.2014)

 • honajz
  ***

  Stále ještě zde chybí pozdější humor, bere se to hodně vážně, a trvá to dlouho, přičemž zápletka není moc bohatá.(18.10.2010)

 • Kryton
  *****

  Khanův hněv je pro mě obdoba Impérium vrací úder pro svět Star Treku. Skvělé akční scény, temná atmosféra, vynikající záporák Khan a na konci se člověk dožije šoku tzv. whaaat momentu. Myšlenka oživit Khana pro film je skvělá. Samotná postava se objevila v díle Star Trek TOS - Vesmírné sémě a tam měla sílu a po zásluze patří spolu s Gornem s nejlepším ze záporných postav. Nyní se po 15 letech od událostí v seriálu znovu vrací posádka Botany Bay, aby se pomstila kapitánu Kirkovi a opět ovládla svět/vesmír. Konfrontace Kirk-Khan má kouzlo a kultovní řev "Khaaan" uvízne v hlavě i netrekkovi. Samotné souboje, taktika a psychologické hry drží v napětí i nyní. A pak, že inteligentní akční sci-fi se před Matrixem nedělalo. Konec filmu nebudu spoilerovat, ale chytne u srdce i nezarytého trekkera. Nejlepší Star Trek film a jeden z nejlepších sci-fi filmů, jaký jsem viděl. Hodnocení OST: James Horner se v 80.letech potkal s formou. Zde se vůbec poprvé dostal k velkému sci-fi (Sador je ultrabéčko) a utvořil asi nejlepší hudbu u Star Trek filmu. Je epická, bombastická, ale i citlivá. 10/10(16.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace