D´Artagnan a tři mušketýři (TV film)

• Francie

D'Artagnan et les trois mousquetaires

D'Artagnan a traja mušketieri

Dobrodružný

Francie / Kanada / Česko / Velká Británie, 2005, 2x90 min

• Faidra

Můj anděl strážný dělal, co se dalo, a nejdříve šeptal, poté prosil a nakonec úpěnlivě vzlykal: "Nedívej se na to, nedívej se na to!" Ale copak já toho chudáka někdy poslechnu? Umlčela jsem ho prohlášením, že Francouzi svému národnímu pokladu přece nemohou provést nic zlého. Kdyby to byli Američané, tak jistě, ale národ, který zrodil Alexandra Dumase, přece nebude schopný takového zvěrstva. Avšak když jsem tak sledovala temné čáry zlatovlasé ďáblice, nějakým nedopatřením nazývané milady de Winter, d´Artagnana připomínajícího záporáka z levného hororu a příběh přitažený za vlasy tak, že skučí bolestí, měla jsem pocit, že se dívám na rodiče, který pomalu ubíjí k smrti vlastní dítě. Hlasitě se ptám, zda má Emmanuelle Béart tohle zapotřebí. A potichu a nesměle - protože opravdu nemám ráda poraženectví a vzdávání věcí předem, ale v tomhle případě nevidím jiné východisko - se táži, jestli by nakonec nebylo nejlepší nechat ten příběh po dvou podařených verzích (francouzské ze šedesátých a americké ze sedmdesátých let) a x nepodařených už na pokoji.(31.7.2007)

• HateBreeder

Mnoo, kdybych si nevazil Dumasova dila, tak bych dal jednoznacny odpad, ale preci jenom film vzdalene pripominal jedinecny roman tri musketyri, vzdyt ti tri kaspari se jmenovali Athos, Porthos a Aramis, takze vzhledem k temto schodam musim dat aspon za 2, protoze film, ktery ma v nazvu tri musketyry si nezaslouzi potupu v podobe uplneho odpadu. Ale to nemeni nic na tom, ze film byl hrozny, herci byli hrozni, reziserovi se vubec nepodarilo tak znamou a toliko vyzkousenou latku zvladnout, takze by se vsichni meli stydet, ze timto poslapali dilo takoveho rozmeru.(7.6.2006)

• Skejpr

FUJ TAJKSL!!!(15.4.2006)

• Sofia

Jen za charismatického D'Artagnana :-)(8.1.2007)

• xxmartinxx

Naprostá slátanina. Staří dobří mušketýři zde měli být ozvláštněni magií a nadpřirozenými bytostmi. Někomu se to může líbit, mě to ale přijde jako kýč a nevkus, navíc příšerně provedený. Jediný klad byla zajímavá "znělka" filmu".(10.12.2009)