Lady a Tramp II: Scampova dobrodružství

Lady and the Tramp II: Scamp's Adventure

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Romantický

USA / Austrálie, 2001, 69 min

Příběh už né tak originální jako u prvního dílu ale za to lépe provedené technicky a víze zpěvu než vprvním díle.(16.9.2010)

Navázat po téměř půl století na takovou klasiku jako je Lady a Tramp není vůbec snadné. Takže ačkoli je pokračování ve všech ohledech slabší a drží se původní předlohy nejen animací (což je fajn), ale i dějovou kostrou (což už tak fajn není) takže je v mnohém spíš variací původního příběhu, podařilo se ho udržet v rovině přijatelné a nenáročně příjemné podívané, která potěší zejména setkáním se strarými psími kamarády a odpovědí na otázku, co bylo potom, když zazvonil původní zvonec a původné pohádce byl konec.(3.9.2010)

Animák nijak nevybočující z trendu druhých dílů slavných animáků. Hlavním hrdinou už není ústřední dvojice z prvního dílu, ale jejich potomek Scramp, kterému se nelíbí být pokojovým psem a poslouchat pravidla. Jednoho dne to nevydrží a uteče na ulici, kde se setká s bývalou potulnou partou svého otce, doplněnou roztomilou fenkou Angie, do které se našě štěně bezhlavě zamiluje, navzájem si zachrání život a zcela nedistingovaně zbodnou talíř špaget, načež se Scramp vrátí domů a Angelu vezme sebou.(11.10.2006)

Už si to moc nepamatuji ale líbilo se mi to příběh Scampa který se chce tuším dostat do nějaké "zlé" psí party.(31.3.2012)

Ač se druhý díl natočil skoro o půl století později, myslím si, že je skoro stejně vydařený jako jednička. Jedna z dalších mála výjimek (každý ví, že druhé díly jsou prokleté). Mě se to líbilo. Nechyběl tomu vtip, svěžest, radost psů ze života, lidské vlastnosti opět přetransformované na psíky a krásná animace. A i já byla u vytržení, kdy se Buster znovu setká s Trampem a všichni budou vědět, že Scamp je jeho syn....syn toho nejlepšího toulavého psa, co kdy byl;)(22.10.2012)