Tančím, abych žil

Take the Lead

Tanec je môj život

Drama / Hudební / Životopisný

USA, 2006, 113 min

Nesmírně elegantní učitel tance Banderas na trnité cestě k osvícení školních "delikventů", kteří tak maximálně po sobě házejí o přestávce svačinou.. Ač natočeno podle skutečné události, do hlavy se vkrádají Nebezpečné myšlenky, že nosný příběh Take the Lead není pro film zrovna dvakrát originální. Ke konci mi to dokonce připomnělo epizodu Star Dance (ovšem bez břitkého humor Ebena) a kdyby bylo někdy nějaké příště, tak na otázku: „Smím prosit?“ odpovídám obratem: „S Antoniem zásadně netančím..“(16.9.2009)

Tanec je presne to, čo u mňa vždy dokáže vyvolať endorfíny a pozitívne emócie. Antonio Banderas ukázal, že sa ešte stále dá na neho pozerať a ešte z ďaleka nepatrí do starého železa:) Južanský temperament, zmyselné tanečné kreácie a rytmus vtesnané do celkom príjemného akčného filmového zážitku!(18.11.2006)

• MoiJe

+ Banderas bol chvilami sympaticky a jeho reci chvilami zaujimave - zaase raz to iste, niektore sceny vylozene trapne, tanec... no, nie som expert, ale mne vo vacsine z nich kuzlo chybalo. = ked uz novsi hudobny film, stokrat radsej Step Up. Asi vedeli preco Take the Lead nakoniec miesto kin poslali rovno na DVD.(10.1.2007)

No nechtel bych zit v ghettu. Nejen, ze bych tam kazdej den dostal od nekoho po cuni, ale jeste by me tam za trest nutili tancovat. Peklo na Zemi :o)))(11.4.2008)

Film s tradiční zápletkou. Partička namachrovanejch týpků se promění v perfektní tanečníky. Jen díky perfektnímu Banderasovi dám 3 hvězdičky, jinak mě to tolik nedostalo.(13.9.2009)