Tančím, abych žil

Take the Lead

Tanec je môj život

Drama / Hudební / Životopisný

USA, 2006, 113 min

tento film vyzeral ako klišé a pritom bol veľmi prekvapivý. príbehom, výkonmi aj záverom(31.5.2007)

Mělo by to možná aspiraci na docela slušný snímek, jen kdyby to zas nebylo zaměřené na proměnu mládeže, která se ve svém životě potkává s těžkými ranami. O tanci to v každém případě je, dokonce máte možná chvilku pocit, že někteří skutečně tančí, aby žili. Bohužel ale sjednávaná náprava a výplň volného času pro problémové žáky z toho dělá tradiční americký počin, který je jedním z mnoha. Jediné, co mi zůstane v hlavě, je představa, že já bych se od Banderase do kola vyvést nechala.(4.4.2011)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $34,742,066Tržby Celosvetovo $65,742,529Tržby za predaj DVD v USA $21,076,075 //počet predaných kusov 1,376,520║ v rámci možností to ušlo, až na ten miestami strašne banálny dej, ten to dosť kazil a zbytočne otravoval /40%/(28.3.2010)

Nabušená hudba,"uhladený"tanec a problémová mládež.Niečo podobného sme tuna už mali,avšak Antonio Banderas ma na moje prekvapenie nenudil..!Je pravdou,že ide o naivný snímok(aj keď podľa skutočnej udalosti)ale vážne som sa bavil.Atmosféra nabitá hudbou a slušné prevedenie robí ztohto snímku niečo viac ako len tanečné B!Tanec veľmi nemusím,ale vysvetlenia a názorné ukážky pomocou Banderasa sa mi páčili..!(6.2.2008)

Asi takto si predstavujem príjemný, pohodový "komerčný" ľahký filmík, hoci tanec určite nie je moja krvná skupina. Antonio Banderas je určite hlavnou devízou a po výkone v tomto filme ho definitívne radím do škatulky "dobrí herci":) Od začiatku je jasné ako všetko dopadne, máte pocit, že ste podobný príbeh už sto krát videli (btw film je podľa skutočných udalostí) napriek tomu som mal viac než príjemný pocit...Tanečné čísla sú zaujímavo, akčne natočené a celkovo sa jedná o poctivý a dobrý priemer.(17.11.2006)