Tančím, abych žil

Take the Lead

Tanec je môj život

Drama / Hudební / Životopisný

USA, 2006, 113 min

I když je už od začátku jasné, co se stane na konci, je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Herci jsou přesvědčiví a doopravdy dobře tančí. Celkový příběh je dobrý, i když trochu předvídatelný. Vyvažují to herecké výkony, prostředí a tanec. Nevím, co bych ještě měla říct (napsat). Prostě fajn odpočinkovej film...(15.12.2010)

• kajas

Aspoň, že je učil Banderas, jinak opravdu není o co stát. Všichni ví, jak takové filmy dopadají.(17.2.2013)

Mám prostě ráda taneční filmy, takže tohle je přesně pro mě a řekla bych, jeden z těch lepších, i když zrovna klasický tance nejsou nic pro mě, ale třeba takový scény s Tangem mě opravdu brali dech. Začínám si o Jenně Dewan myslet, že je dost dobrá tanečnice. 4*(19.9.2010)

Nevím, kdo nazval tento film muzikálem, ani dramatem bych to nenazýval. Každopádně Antonio, učitel tance, se rozhodne učit studenty s problémy po škole jeho tancům. To se jim však nelíbí a stále mu dělají problémy, nakonec jejich černou muziku smíchají s tím jeho a vznikne prolínání dvou světů, dvou hudebních středů a naděje na lepší život, na to, že můžou dokázat trošku něco víc a nemusejí rodit se a umírat stále podle stejných pravidel v jejich drsné čtvrti, kde je úmírání na denním pořádku.(10.1.2007)

• Falconica

Pro všechny bohy! Kolik ještě bude těchhle trapných filmů o úžasném někom, kdo přijde do školy plné spratků, udělá z nich nositele veškeré moudrosti a ještě s nimi stačí vyhrát nějakou tu cenu v soutěži? Je to chabé, chabé, chabé…Dávám dvě ** za Banderasovo tango. A to jsem dost hodná.(6.1.2008)

• - Ve filmu se jako jeden z porotců mihne i Pierre Dulaine. (Karlos80)

• - Herci spolupracovali s Pierrem Dulainem, aby se správně naučili jeho tanečí kroky. (Karlos80)

• - Dante Basco hrál studenta střední školy, když mu bylo 31 let. (Cheeker)