Tančím, abych žil

Take the Lead

Tanec je môj život

Drama / Hudební / Životopisný

USA, 2006, 113 min

Možná jsem až příliš patetický či melancholický a tak všelijak podobně.... ale tent film mě velmi zaujal... jednak proto, že banderas konečně dle mého soudu hrál naplno (až doposud jsem ho vnímal trochu jako pozéra), jednak proto, že fim byl svěží a svěží byla ahudba... Lze něco ještě dodat bez hlubšího vysvětlování a potřeby sdělení? J myslím, že ne... Mně se ten film líbil... :-) a to je setsakra dost dobrý důvod dát za 4 hvězdičky.. :-)(19.4.2008)

• Gemini

Take The Lead - nová vůně od Rexony - tak naivní crossover Sestry V Akci 2 a Nebezpečných Myšlenek jak jen žena-režisérka může být. Možná bych se radši otrávil tím titulním homonymním olovem, než abych ty skoro dvě hodiny absolvoval ještě někdy znova. Banderasovo nesporné charisma nemůže přebít předvídatelnost a naivitu scénáře, a i když film disponuje zajímavou hudbou, nedokázala jinak zkušená klipařka pozvednout tuhle slaboučkou látku na něco, co by stálo za to vidět. I v žánru tanečních "filmů" je toho spousta, co stojí kvalitativně výš. Za to, co provedla s nesporně pozoruhodným životním příběhem skutečného "sociálního pracovníka" a tanečního instruktora Pierra Dulaineho, by si naopak spíš zasloužila nakopat stepařskými botkami. 50%(30.3.2013)

• dezorz

Panovi ucitelovi s laskou - zatancujem.(25.4.2007)

Neporozumela som tomu nízkemu hodnoteniu. Prečo tak málo? Malo to všetko, čo dobrý film o tanci obsahuje. Malo to úžasných tanečníkov, skvelý soundtrack, pochopiteľný príbeh pri ktorom si užijete, každú sekundu ponúkaného tanca, Antonia Banderasa v hlavnej úlohe. Veľmi dobrú nikým a ničím nerozklepanú kameru. Každá jedna scéna bola zrozumiteľná a jasná. Scenár v poriadku, čo chcete pri tanečnom filme nejaké prejavy?Pripomenulo mi to vlasný venček, chuť tancovania a toho, že v tom okamihu, ste tam iba vy a hudba. Jediné, čo sa mi nepáčilo, bolo niekoľko nepotrebných scén, film by sa o niečo skrátil a mal by ešte väčšiu dynamiku. Inak ale nič. 80% Teach me how to dance.:D(9.11.2009)

Nevím, kdo nazval tento film muzikálem, ani dramatem bych to nenazýval. Každopádně Antonio, učitel tance, se rozhodne učit studenty s problémy po škole jeho tancům. To se jim však nelíbí a stále mu dělají problémy, nakonec jejich černou muziku smíchají s tím jeho a vznikne prolínání dvou světů, dvou hudebních středů a naděje na lepší život, na to, že můžou dokázat trošku něco víc a nemusejí rodit se a umírat stále podle stejných pravidel v jejich drsné čtvrti, kde je úmírání na denním pořádku.(10.1.2007)

• - Původně Antonio Banderas roli Pierra odmítl poté, co si přečetl scénář a dozvěděl se, že je celý film o tancování. Producenti ho poprosili o pár minut, že mu námět vysvětlí. Potom, co si námět poslechl, zhlédnul dokumentární film na toto téma a setkal se se skutečným Pierrem, roli přijal. (Cheeker)

• - Herci spolupracovali s Pierrem Dulainem, aby se správně naučili jeho tanečí kroky. (Karlos80)

• - Dante Basco hrál studenta střední školy, když mu bylo 31 let. (Cheeker)