Nekonečná - nevystupovat

• Československo

Nekonečná nevystupovať

No Last Stop – Do Not Get Off!

(festivalový název)

Rodinný / Komedie

Československo, 1978, 84 min

Bylo to hezké, naivní, místy ale až trapné. Mladému divákovi řekněme do 10 let se to může hodně líbit, ovšem ostatním se to může jen líbit. Dva tak úžasní herci jako je Lasica a Satinský, hrají dva takové šašky, kteří blbnou jako by jim bylo stejně let, jako účastníkům dětského tábora.(29.9.2011)

Nevtíravý dětský film.(26.5.2003)

Jedná se o klasický průměrák rodu dětského, čeledi letní, ve kterým dobrý a špatný momenty uhrály jasnou remízku. Filmu, zejména ze začátku nejvíce ubližovaly občasné vsuvky v podobě různých představ a fantazií, byly totiž udělány značně nešikovně a akorát tak narušovaly srozumitelnost a spád příběhu, nemluvě o tom, že byly zcela zbytečný. Z postav mě nejvíce zaujala soudružka učitelka, s ní bych klidně soudruhoval celé noci. No a celé dny bych nejradši trávil na místech, kde se film natáčel. Jako člověka, který se během léta hrozně rád toulá po naší republice by mě zajímalo, kde se film natáčel. Hlavně kde je ten dům u slepých kolejí ve kterým bydlel Lasica a Satinský, protože to bylo překrásný místo. Úplně jsem si představoval jak se tam válím v trávě u těch kolejí, svítí slunce, já žeru řízek, piju pivo, koukám na modrou oblohu, mám na mysli nesmysli, dělám totální hovno a jsem nejšťastnější tvor na světě. Z toho všeho vyplívá jasný heslo filmu - léto je sexy !(30.1.2010)

Lasica a Satinsky jsou vyborni jako vzdy. Dala bych i ctyri hvezdicky, protoze film ma prazdninovou atmosferu (coz uz se dneska nedari), ale! Ale ten protivnej hlavni hrdina Lapka me totalne vytacel. Spratek jeden! Takze za nej o hvezdicku mene.(28.4.2011)

Přiznám se, že tady trošku nevím pro koho film je, obávám se, že děti dva strejce válející se u kolejí příliš nedocení a na filozofování o životě a knedlu zelu vepřu je zase dětský až moc. Ale špatný rozhodně není.(16.9.2005)