Nekonečná - nevystupovat

• Československo

Nekonečná nevystupovať

No Last Stop – Do Not Get Off!

(festivalový název)

Rodinný / Komedie

Československo, 1978, 84 min

RADIM CVRČEK skrátka "uměl". (1.8.2008)(1.8.2008)

Bylo to hezké, naivní, místy ale až trapné. Mladému divákovi řekněme do 10 let se to může hodně líbit, ovšem ostatním se to může jen líbit. Dva tak úžasní herci jako je Lasica a Satinský, hrají dva takové šašky, kteří blbnou jako by jim bylo stejně let, jako účastníkům dětského tábora.(29.9.2011)

Taková lehká komédia o nejen dětské představivosti. Pionýrský tábor vs Lasica a Satinský, kteří "kúpili tuto usedlosť od jejich strýka na splátky po 25,- korún". Jednoduchý příběh, který má v sobě i lehký dramatický nádech o nespravedlnosti a problémech dospívání mládeže na konci 70tých let.(21.4.2012)

Jedná se o klasický průměrák rodu dětského, čeledi letní, ve kterým dobrý a špatný momenty uhrály jasnou remízku. Filmu, zejména ze začátku nejvíce ubližovaly občasné vsuvky v podobě různých představ a fantazií, byly totiž udělány značně nešikovně a akorát tak narušovaly srozumitelnost a spád příběhu, nemluvě o tom, že byly zcela zbytečný. Z postav mě nejvíce zaujala soudružka učitelka, s ní bych klidně soudruhoval celé noci. No a celé dny bych nejradši trávil na místech, kde se film natáčel. Jako člověka, který se během léta hrozně rád toulá po naší republice by mě zajímalo, kde se film natáčel. Hlavně kde je ten dům u slepých kolejí ve kterým bydlel Lasica a Satinský, protože to bylo překrásný místo. Úplně jsem si představoval jak se tam válím v trávě u těch kolejí, svítí slunce, já žeru řízek, piju pivo, koukám na modrou oblohu, mám na mysli nesmysli, dělám totální hovno a jsem nejšťastnější tvor na světě. Z toho všeho vyplívá jasný heslo filmu - léto je sexy !(30.1.2010)

• Anderton

Podobne ako Rátanie havranov je aj Nekonečná nevystupovať dnes ťažko hodnotiteľný film. Prvé, čo vás pri spomienke naňho po rokoch asi napadne budú Lasica a Satinský ako dvaja úchylovia, sledujúci cez ďalekohľad sexy vedúcu tábora. Lasica vždy elegantne oblečený v saku a niekedy aj s motýlikom. Pôsobia však ako osamelá dvojica v perníkovej chalúpke ako dvaja gayovia. Záver je v znamení budovateľstva, predsa aj deti sa musia naučiť, že bez práce nie je perníková chalúpka. Len aby neskončili ako tí dvaja. Poteší Zedníček ako ťažký frajer, ktorý nechápe, že pre učiteľku sú dôležitejšie deti, ako on a jeho mustáž s fárom.(18.7.2014)

• - V úvode Julo (Július Satinský) vysvetľuje Milanovi (Milan Lasica), že kúpil usadlosť od grófa Drakulu, na čo on odpovie: "Poznám, to je môj strýko". No po celý zbytok filmu obaja neraz vravia, že usadlosť kúpil od svojho strýka na splátky po 25 korún. (J.J.1972)

• - Honorář Miluše Šplechtové činil 5 000 Kč. (M.B)

• - Film byl věnován mezinárodnímu roku dítěte. (mchnk)