poster

Základní instinkt 2

 • USA

  Basic Instinct 2

 • Německo

  Basic Instinct 2: Neues Spiel für Catherine Tramell

 • Slovensko

  Základný inštinkt 2

Thriller / Krimi / Mysteriózní / Horor

USA / Německo / Velká Británie / Španělsko, 2006, 114 min

 • gudaulin
  *

  Na tento film jsem byl zvědavý už kvůli výrazně negativnímu ohlasu, který ho provázel. Po jeho shlédnutí musím konstatovat, že není ani zdaleka tak špatný. Tím ovšem netvrdím, že je to film dobrý. Nicméně příznivec žánru a ještě stále obstojných půvabů Stoneové si může připsat druhou hvězdičku. Potíž je v tom, že hlavním tahákem v tomto snímku měla být právě uvadající hvězda Stoneová. Ta narozdíl od jiných modelek, které zabloudily z předváděcího mola před kameru, je schopná podat určitý herecký výkon a tam, kde se může opřít o dobrého režiséra a kvalitní herecké partnery, může dokonce překonat sama sebe, jak o tom přesvědčila v Casinu nebo v Múze. Jinak je to ale zcela průměrná herečka, která vyniká schopností sebeprezentace. Na české poměry je možné ji přirovnat ke Kateřině Brožové a v tomto srovnání by vyšla vítězně nejspíš Brožová, která koneckonců hraje divadlo (divadelní prkna bych milé Sharon opravdu nevěřil). Protože ve dvojce se sešel tuctový režisér s tuctovými herci a průměrným scénářem, je výsledkem tuctový průmyslový výrobek vhodný do vysílání kterékoli komerční televizní stanice kdykoli po půlnoci pro chronické nespavce. Celkový dojem: 20%.(19.7.2006)

 • tron
  **

  „Nevyzeráte na to, že by vás to zobralo.“ – „Ale zobralo. Ktovie, či sa ešte niekedy urobím.“ Obávam sa, že čas zabudol už nielen na niekoľkoročný rachot, ktorý predchádzal prvej klapke ZÁKLADNÉHO INŠTINKTU 2 (zmena režisérov, hercov, scenárov, pre každého, kto to svojho času natešene sledoval, neuveriteľné šachy), ale i na samotný film. Ak Verhoevenov originál zo začiatku 90. rokov dodnes šokuje otvorenou sexualitou a brutalitou, matné (a samozrejme úplne zbytočné, producentom išlo len o peniaze) voľné pokračovanie z roku 2006 ponúka max. minútu vzrušenia. Namiesto neho fádny režisér Michael Caton-Jones (ROB ROY, ŠAKAL) znudene ukladá jednu nenápaditú scénu hneď vedľa druhej. Keby do snímky nezaradil podarenú úvodnú jazdu, škodoradostný koniec a vtipného policajta v šťavnatom podaní Brita Davida Thewlisa (OSTROV DR. MOREAUA), neviem neviem. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/mladezi-nepristupne/58-zakladny-intinkt-2-40- Kino Považan 2006(24.7.2009)

 • Tom Hardy
  **

  Natočení druhého Základního instinktu provázela řada potíží, problémy s obsazením počínaje a výběrem režiséra konče. Vzhledem ke slabému scénáři, který pouze recykluje jedničku (bohužel však postrádá onu rafinovanou strukturu) je až s podivem, že se nakonec k natočení dvojky nechala z původního týmu ukecat alespoň Sharon Stone. Ani její snaživý výkon však nemůže tenhle nudný erotický thriller zachránit. Režie je mdlá a herecké výkony, krom samotné Stone (na které se však již viditelně podepsal zub času) jsou zoufale nevýrazné. Hřebíčkem do rakve je především Morrissey coby psychiatr, který charisma neviděl ani z rychlíku. Mezi ním a Stone je takové prázdno, že by ho nevyplnilo ani tisíc sekáčků na led...(22.10.2006)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Auto, kterým ve filmu Catherine Tramell jezdí, je Spyker C8 Laviolette. (HellFire)

 • - Rupert Everett veřejně vyjádřil svůj vztek potom, co ho Chris McGurg ze společnosti MGM odmítl jako "perverta, kterého by v této roli Američani nikdy nepřijali". (akisha)

 • - 14 let očekávaný sequel producenti „ošetřili“ sumou 70 mil. dolarů, což však na diváky nezaúčinkovalo. Během úvodního víkendu (31.3. – 2.4.) vydělal jen 3,2 milionu. Stačilo to jen na desátou příčku a po dvou týdnech měl na kontě jen 5,2 milionu. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace