poster

Základní instinkt 2

 • USA

  Basic Instinct 2

 • Německo

  Basic Instinct 2: Neues Spiel für Catherine Tramell

 • Slovensko

  Základný inštinkt 2

Thriller / Krimi / Mysteriózní / Horor

USA / Německo / Velká Británie / Španělsko, 2006, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tuxedo
  **

  Původní Basic Instinct byl erotickým thrillerem a poctou noir filmům. Druhý díl není ani jedno, ani druhé. David Morrissey je herecky nevýrazný a Sharon Stone má stejné herecké schopnosti jako před 14 lety (nepočítaje fyzické parametry). A konec leckoho naštve.(15.5.2006)

 • mandes

  rozpočet : ? tržby celosvetovo : $38,629,478(12.2.2007)

 • Slarque
  **

  Že tenhle film bude blbost, bylo jasné dřív, než padla jeho první klapka. Leda by tvůrci dokázali něčím překvapit. Povedlo se jim to? Svým způsobem ano. Scénář je totiž ještě o poznání pitomější, než jsem čekal. Zatímco první díl byl erotický thriller, dvojka je spíš vulgární nuda. Smyslnost dlaždičským slovníkem nenahradíš a bez scénáře, který má hlavu a patu, napětí nevybuduješ. Ale mohlo to dopadnout ještě hůř...(9.1.2011)

 • Madison
  ***

  Scenáristická brilantnosť, ktorá robila jednotku takým zmysluplným filmovým zážitkom, v dvojke paradoxne zlyháva takmer na plnej čiare. Tento režisérsky počin Michaela Caton-Jonesa zachraňuje jedine výkon Sharon Stone, ktorej atraktívny vzhľad a ženské prednosti pozdvihovali podpriemer snímky o úroveň vyššie.(29.10.2007)

 • jojinecko
  **

  Basic Instinct je už v podstate kult a bolo jasné že dvojka skrátka nemôže byť lepšia a otázkou bolo nakoľko veľký prúser to bude...Sharon je síce stále sexi (aj keď niekedy sa snaží umelo pôsobiť ešte viac sexi a má to akurát opačný efekt),no nápad angažovať Morriseya bol veľmi nepodarený... Po hodine a pol som mal s filmu celkom ešte celkom dobrý dojem, no posledná polhodinka to celé poriadne pokazila...Keby som to mal vyjadriť "matematicky" tak posledná polhodina je za 0,5* a zvyšok za 3,5*=>2*:)(15.6.2006)

 • - Na začátku produkce Sharon Stone odmítla zopakovat si hlavní postavu, proto producenti hledali náhradu v Demi Moore a Ashley Judd. (imro)

 • - Ve filmu se objevila i slavná londýnská budova 30 St Mary Axe, známá také jako "Gherkin", v překladu "okurka". (Cucina_Rc)

 • - Producent filmu Andy Vajna v rozhovoru uvedl: "Mysleli jsme, že Základní instinkt je vhodný k pokračování, nicméně Sharon Stone uvedla, že s Verhoevenem film točit prostě nebude a nebylo možné se s ní dohodnout. Verhoeven tak musel být propuštěn. Žádný jiný režisér se na filmu nepodílel. Já bych jí radši zažaloval, ale producent Mario Kassar si přál snímek zrealizovat, a proto navrhl, abychom uzavřeli mír." (Courtemanche)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace