16 bloků

• slovenský

16 blokov

Akční / Thriller / Drama / Krimi

Německo / USA, 2006, 105 min

Je to super Thriller, ve kterém se neustále něco děje, řeší, střílí,vyšetřuje.. Nenechá vás téměř vydechnout do toho jsou vloženy vtipné hlášky a jako celek to působí Skvěle.. Willis Opět drsnák a moc toho nenamluví !(12.12.2012)

Richard Donner našel černocha s nejprotivnějším hlasem současnosti, Bruce Willise obsadil do role samozvaného zachránce a natočil oldschoolovou detektivku plnou klišé, která se na začátku sice rozběhne kupředu slušným tempem, ale už ve třetině závodu jí podkopne nohy totálně retardovaný scénář. Přičtěte k tomu dorty a je hotovo(12.12.2008)

Mně se to líbilo! Taková skromná krimi v níž vystupuje skvělý Bruce Willis, který se do role otráveného stárnoucího policajta perfektně hodil. Nemá cenu něco vytýkat, jelikož tenhle film žádné velké ambice zcela jistě neměl ale na slušnou akční podívanou se bez problému vyšplhal.(24.7.2007)

Těžce předvídatelné krimi s neuvěřitelně iritujícím Defem. Ten člověk snad celej film nezavře hubu. Naštěstí potěší slušná old-school akce a Morsův skvělý záporák.(23.2.2007)

• choze

Od VYVOLENÉHO jede Bruce Willis s výjimkou SIN CITY v pěkných sračkách a jeho poslední, alespoň průměrné počiny jako RUKOJMÍ nebo 16 BLOKů na tom hádám moc nezmění. 16 BLOKů má dobrý námět, policejní thriller odehrávající se v reálném čase v rušných newyorských ulicích, ale scénář je plochý a přímočarý, řešení rutinní nebo přitažená za vlasy, logika hapruje a klišé se raduje, to vše korunováno neskutečně provařeným rozuzlením a odporným hepáčem. Film mě navíc nijak zvlášť nevtáhl, působil dost sterilně a bez života, postavy i dialogy mi přišly odfláknuté a nelíbil se mi ani užvejkaný padouch (Davidu Morseovi víc sluší méně se projevující vedlejší role). Slušné pro DVD, v kině to ale nemá co dělat. Takže za dvě a půl.(26.10.2006)