poster

16 bloků

 • USA

  16 Blocks

 • slovenský

  16 blokov

Akční / Thriller / Drama / Krimi

Německo / USA, 2006, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Faye
  ****

  Detektiv Jack je v podstatě už odepsán, jeho život zvolna plyne od kocoviny k opilosti nebo naopak. Dostává už jenom podřadné úkoly a najednou má místo kolegy za úkol vyzvednout z vězení svědka a dopravit ho k soudu. Jenže nadšené a nekončící žvatlání jeho vězně ho donutí zastavit, koupit flašku a loknout si. Poprvé vystřelí instinktivně a potom už je potřeba zaostřit kalný zrak, rozhodnout se a začít utíkat a střílet. Od soudu ho sice dělí jenom několik bloků, ale desítky policistů si přejí smrt jeho důležitého svědka. Zápletka je velmi podobná filmu „Policejní kordon“, kde si alkoholika s policejním odznakem zahrál a režíroval Clint Eastwood , ale „16 Block“ má o * lepší závěr. A ještě něco, pánové zkuste se ( než odpoví Jack ) zamyslet nad hypotetickou otázkou : na autobusové zastávce jsou 3 lidi, stará a velmi nemocná paní, váš nejlepší přítel a děvče vašich snů. V autě máte místo jen pro jednoho. Koho vezmete?(12.4.2006)

 • imf
  ****

  Sice je to spíš sedmdesátka, ale těm starým pardům (Donner, Willis) to zaokrouhlení nahoru přeju z plna hrdla. :) Willis zestárnul, ale v tomhle filmu je to podáno se ctí. Kulhá, potí se, ale pořád hláškuje a vždycky trefí svůj cíl. Ostatní mu zdatně sekundují a velkou pochvalu zaslouží Donner, který si v tomhle retro kabatku vzpomněl, jak natáčet neokázalé, ale přesto svižné a poctivé kriminálky. Dějově se jedná o velkou prázdnou bublinu, ale staromilská klišé vás budou konejšit až do samotného finále (kde se jich nahrne možná až příliš)... možná jsem sentimentální, ale tenhle "návrat" do 90. let a jemný pocit, že to někdo točil spíš pro zábavu, než pro prachy, mi pro jednou ke spokojenosti stačí.(27.4.2006)

 • Boss321
  ***

  Slušný film, který shazuje nevyvážené tempo děje. Kvalita lítá od hodně nadprůměrných okamžiků po ty hodně podprůměrné. Bruce Willis skvělý jako vždy, ale Richard Donner by měl příště zvážit co natáčí, protože po Timelinu si zrovna pověst dvakrát nevylepšil......(20.9.2007)

 • KarelR
  ***

  Těžce předvídatelné krimi s neuvěřitelně iritujícím Defem. Ten člověk snad celej film nezavře hubu. Naštěstí potěší slušná old-school akce a Morsův skvělý záporák.(23.2.2007)

 • petero
  ***

  Celkom fajn na nedeľné popoludnie. Proste Willis je Willis a to čo tu zahral starého ochlast policajta vyditeľne na konci síl odpadávajúci po desiatich krokoch (agent: "Ste v poriadku", Willis: "Bežal som.") A keď struhne ten svoj die hardovský pohľad proste nedá sa mu odolať. Richard Donner na staré kolená odviedol dobrú prácu - prvý výstrel vo filme a ide sa ...(29.12.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace