16 bloků

• slovenský

16 blokov

Akční / Thriller / Drama / Krimi

Německo / USA, 2006, 105 min

Čistě průměrný krimi film, který staví dva muže před jejich osudové setkání, které oboum změní životy. Policejní vysloužilec, ale stále ve službě, má dovést jednoho černocha jako svědka k soudu. Na své cestě, která je na začátku jen rutinní záležitostí, nachází jednoho přítele, hromadu přátel ztrácí a nachází sám sebe jen díky člověku, který má být v 10 hodin u soudu. Tento snímek by byl před 20 lety velký hit a trefil by se do období, kdy podobná témata zkorumpovaných policistů a osudových setkání opravdu letěla. Dneska již Donner ničím nepřekvapuje a na můj vkus už stará Bruce Willis nemá takovou šťávu co dřív. Mos Def má perfektní hlas a dabing jeho postavu asi totálně zabije. Jedna kvalitní scéna na začátku. Příliš odhadovatelné a ohranné.(15.6.2006)

Inteligentní policejní thriller o stárnoucí trosce, která se nechtěně ocitá ve středu vyhrocené situace. Duo Willis/Def funguje dobře (leč trailer se tak netvářil), vyloženě lahůdkový je zkorumpovaný polda Davida Morse a Richard Donner po dlouhé době přináší režijně velmi vyzrálý film. Kdyby jeden polda honil druhého v ohraničeném prostředí, které oba dobře znají, věřím, že by to vypadalo zhruba takhle. Výborný úvod a závěr(12.4.2006)

Sice je to spíš sedmdesátka, ale těm starým pardům (Donner, Willis) to zaokrouhlení nahoru přeju z plna hrdla. :) Willis zestárnul, ale v tomhle filmu je to podáno se ctí. Kulhá, potí se, ale pořád hláškuje a vždycky trefí svůj cíl. Ostatní mu zdatně sekundují a velkou pochvalu zaslouží Donner, který si v tomhle retro kabatku vzpomněl, jak natáčet neokázalé, ale přesto svižné a poctivé kriminálky. Dějově se jedná o velkou prázdnou bublinu, ale staromilská klišé vás budou konejšit až do samotného finále (kde se jich nahrne možná až příliš)... možná jsem sentimentální, ale tenhle "návrat" do 90. let a jemný pocit, že to někdo točil spíš pro zábavu, než pro prachy, mi pro jednou ke spokojenosti stačí.(27.4.2006)

Opravdu kolísání kvality je zjevné, na druhou stranu je to běžný film, takže není co řešit. Jedná se o typickej příklad rolí na hodnýho (Bruce Willis - ovšem záleží, jak se to vezme) a zlýho poldy (David Morse, který mi do téhle role prostě sedl), zápletka celého filmu se točí kolem Eddiho (Mos Def), který byl svědkem nezákonného jednání policie. Nejlepší je nejspíš začátek a konec filmu, zbytek se pohybuje jemně pod průměrem. 55%(7.9.2009)

No neveril som tomu, ale Donner sa nám vrátil! Nieje to síce v plnej paráde, ale po ôsmych rokoch natočil konečne pozoruhodný snímok. Prostredie a scény vo filme sa neustále menia, prekvapujúco od začiatku je plný akcie a prekvapení a nepovolí ani v závere. Pár scén síce nasledovne na seba nedáva zmysel, ale dá sa to nepovšimnúť si. Ale pol hviezdičky by som pridal zvlášť za Willisa(!) a nadľahčujúcej zložke filmu, ktorou bol Mos Def. 80%.(6.8.2006)

• - Kromě New Yorku natáčel štáb také v Torontu. (imro)

• - Niekoľko postáv vo filme používa rovnakú značku telefónu - Nextel Motorola I670. (misterz)

• - Jack Mosley (Bruce Willis) nosí hodinky značky Casio. (dyfur)