16 bloků

• slovenský

16 blokov

Akční / Thriller / Drama / Krimi

Německo / USA, 2006, 105 min

No neveril som tomu, ale Donner sa nám vrátil! Nieje to síce v plnej paráde, ale po ôsmych rokoch natočil konečne pozoruhodný snímok. Prostredie a scény vo filme sa neustále menia, prekvapujúco od začiatku je plný akcie a prekvapení a nepovolí ani v závere. Pár scén síce nasledovne na seba nedáva zmysel, ale dá sa to nepovšimnúť si. Ale pol hviezdičky by som pridal zvlášť za Willisa(!) a nadľahčujúcej zložke filmu, ktorou bol Mos Def. 80%.(6.8.2006)

Soundtrack Klaus Badelt: 1. Besame 2. Can't Get Enough of Your Love, Babe 3. Good Flower Round Moon(10.6.2011)

Nevím...když se v blocích něco slušně rozjelo, bylo to v zápětí zastaveno nelogikou či klišé (obvykle nějaká postava někam přišla nepozorována s napřaženou pistolí kvůli rozmluvě s postavou druhou, aby se pak postava třetí přichomýtla do téže situace, zachraňujíc jednu z postav předchozích..........) Škoda. Potenciál snímek měl. O závěru je zbytečné psát. Ani tam být nemusel.(27.6.2006)

Rozhodně to není nejlepší Donnerovo dílo. Ale je to poctivej kus práce člověka, kterej téměř položil základy žánru. Není to nic akčního, ale hodinu a půl držíe poctivě palce, a poslední půlhodina má i neuvěřitelný grády, a navíc je tu Bruce Wilis. Nikdy by měnenapadlo, že Bruce Willis dokáže hrát TAKHLE. Podává svůj nejlepší výkon od 12 Opic. David Morse je kaktéž výbornej, Mos Def bohužel vyfásnul dost nesnesitelnou postavu. Je to dobrej film, ale bohužel neska lidi na filmy, jako je tento nechodí. Což je rozhodně škoda.(24.4.2006)

Stará dobrá škola. Donner jako kdyby se vrátil do 90-tých let. A Willis jako kdyby hrál jeden ze svých dřívějších charakterů viz. třeba takový Joe Hallenbeck v POSLEDNÍM SKAUTOVI, jenomže o takových desel let později. Prostě taková stará a unavená verze :-). Příběh je na 100% oldschoolový, ale příjemně zahřeje. Jako by se staré časy na chvilku vrátili. Možná proto jsou u mě v hodnocení 4* místo 3*.(31.10.2006)