16 bloků

16 blokov

Akční / Thriller / Drama / Krimi

Německo / USA, 2006, 105 min

• Fr

Starej opotřebovanej polda. Kterej pije. Nemůže popadnout dech, má kocovinu a chromou nohu. Ale střílet pořád umí. Teď se musí rozhodnout, jestli zničí šest poldů, nebo jednoho grázla........ . Nepřipomíná vám to něco? A ještě pro vylepšení přidáme černocha, kterej mele a mele. Hadry. Zatímco jedni tvrdí – chytrej polda, já říkám trapnej Willis ve filmu s děravým scénářem bez výraznější hlášky a logiky. Přitom film nezačíná vůbec špatně. Bohužel špatně pokračuje(1.11.2006)

• Isherwood

Bruce Willis je v roli uchlastané trosky docela ok, byť chvílemi vypadá, jako by snad ani nehrál, ale Donnerova jednotvárná, nenápaditá a (v závěru) i silně rozvleklá režie, stahuje tento snímek pod průměrné hodnocení, kam si dopomohl i nicneřešícím scénářem, který místo akce servíruje trapná životní moudra o tom, že každý člověk se může změnit. Na začátku 90 by tohle vedle adrenalínové pecky Speed zapadlo v zapomění a dnes se podobného osudu dočká stejně tak, jelikož mezi současnou hi-tech nábojem nabitou akcí musí každá dobrá oldschool proměnit všechna výše vypsaná negativa v kladné hodnoty. Režisér i hlavní hvězda by měli raději v klidu pobírat herecký důchod, jelikož jejich hra na první ligu působí stejně tak trapně a smutně, jako křeč uslintaných nemohoucích staříků v domově důchodců.(11.2.2007)

Předortováno, Mos Def měl být spíše Mos Dumb a z cukrárenského závěru mě rozbolela osmička vpravo nahoře. Donner evidentně ví jak na to, ale bohužel není co. Při pročítání scénářů musí být Willis asi hodně překvapený, když nemá do desáté stránky napsanou scénu, kdy je po draku..(30.8.2010)

Rozpočet $45miliónovTržby USA $36,895,141Tržby Celosvetovo $65,664,721Tržby za predaj DVD v USA $17,510,483 //počet predaných kusov 1,280,681║ akčný žáner to ma dnes ťažké a len ťažko si hľadá svoje publikum ale pre zarputilých akčných žrútov je to v určitom slova zmysle fajnšmerkrovina _Richard Donner na staré kolená prekvapuje a ponúka nám hustý thriller z prostredia skorumpovaných policajtov. __Jack Mosley je životom unavený „prepitý“ policajt, je mu absolútne jedno čo sa v jeho okolí deje až do chvíle pokiaľ mu nezveria prevoz svedka na súd, práve toho čo by mal potopiť jeho kolegov. Bruce Willis v jednej z mála jeho vážnejších úloh a zvláda ju až nadštandartne dobre, jeho zunovaná vyblednutá tvár dáva postave ten pravý vnútorný rozmer človeka čo hľadá uspokojenie len na dne fľašky. Jeho náprotivok Mos Def je až trošku moc uvoľnený vo svojej úlohe a zo svojím škerkaľavím ukecaním hlasom(v originály) dosť uberá na napätí, čo je škoda ináč by to bola prvotriedna policajná dráma, ale na druhú stranu má jeho postava určitú charizmu a postupom času sa dá na nho aj zvyknúť, dobrú prácu tu odvádza aj David Morse ako skorumpovaní policajt drsne idúci si za vlastnou spravedlnosťou. Za výbornú gradáciu v príbehu je zodpovedný už dosť skúsený filmár ako Richard Donner, pre nho to bol menší návrat medzi elitu kam patrí, aj keď sa filmu nedostalo zrovna uznania aké by si zaslúžilo. Donner si dal záležať na mnohých detailoch vo filme, postavy sa správajú dosť reálne, presnejšie su späté zo životom a prostredím v akom sa pohybujú. Dnešná doba už nie je zrovna naklonená pre žáner policajnej drámy. /videl v kine: 85%/(11.1.2007)

Mno, ehm jak to říct. Solidních 70 % za to, že mi ta hodinka a půl nádherně utekla a nakonec se dostavil nějaký ten vrchol uspokojení ze stráveného času před bednou. Willis trošku v jiné roli policajta potěšil, ale jeho macho stránku ala Die Hard mám vážně radši. Ten chlast, kulhání a psí oči mu vážně moc nesedí. V celku je to příjemná jednohubka, která potěší, vyšumí a za pár let se na ni rád mrknu při nějaké nudnější chvilce.(28.1.2007)