16 bloků

• slovenský

16 blokov

Akční / Thriller / Drama / Krimi

Německo / USA, 2006, 105 min

„Predstav si, že utekáš pred hurikánom. Na autobusovej zastávke sedia traja ľudia. Jedna stará pani, je chorá. Druhý je tvoj najlepší kamarát, zachránil ti život. A tretie je dievča tvojich snov. Lenže pozor – v aute máš miesto iba pre jedného z nich. Koho vezmeš?“ S pohárikom červeného o triedu lepšie. Starnúci borec Richard Donner spolu s krívajúcim Willisom dokázal, že "aj tak sme stále frajeri". S ultra zhovorčivým Mos Defom (STOPÁROV SPRIEVODCA PO GALAXII) následne obaja vytvorili rázny tím. Je to plné drsnej akcie ako zo starej školy a humoru ako zo starej buddy školy, to všetko skrížené s Kieferovým seriálom „24“.... Obzvlášť Willis s fúzmi, opicou na chrbte a bruchom, prelievajúcim sa cez opasok, je dobrý. Záležitosť 80% pre toho, kto videl toľko akčných filmov, že pozná rozdiel medzi akčným a akčným. Ja to beriem. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/169302/16-blokov-80.html(20.1.2007)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $63,895,141(28.1.2007)

Čistě průměrný krimi film, který staví dva muže před jejich osudové setkání, které oboum změní životy. Policejní vysloužilec, ale stále ve službě, má dovést jednoho černocha jako svědka k soudu. Na své cestě, která je na začátku jen rutinní záležitostí, nachází jednoho přítele, hromadu přátel ztrácí a nachází sám sebe jen díky člověku, který má být v 10 hodin u soudu. Tento snímek by byl před 20 lety velký hit a trefil by se do období, kdy podobná témata zkorumpovaných policistů a osudových setkání opravdu letěla. Dneska již Donner ničím nepřekvapuje a na můj vkus už stará Bruce Willis nemá takovou šťávu co dřív. Mos Def má perfektní hlas a dabing jeho postavu asi totálně zabije. Jedna kvalitní scéna na začátku. Příliš odhadovatelné a ohranné.(15.6.2006)

Komentář bude obsahovat náznaky spoilerů!! Do filmu vstupujete jako do předem prohrané šachové partie. Vše vypadá, jako by už bylo rozhodnuto, kdo vyhraje. Jenže pak se vrátíme na začátek hry, kdy se vysvětlí, proč byla hra takto rozehrána. A i když pak vidíme některé logické kiksy v tazích střelce, popřípadě i pěšáka, tak si užijete tu chvíli, kdy zjistíte, že nic není rozhodnuto. Přiznám se, já si tento film užil, z velké části proto, že mám rád Bruce a Morse. Proto dávám čtyři hvězdy.(8.10.2009)

Starý a poctivý Richard Donner dvou tváří. Na jednu stranu jede podle osvědčených kolejí a touto stylovou kriminálkou dává vzpomenout na akční kousky let devádesátých, na stranu druhou je zde spousta věcí pro něj nezvyklých. Nejmarkantnější jsou akční scény, kde Donner oproti například LW sérii ubral na výbušnosti a dynamice a přidal suchost a syrovost. Jednoduché a velmi úderné sic už ne tak cool jako dříve. Willis je starý pardál a trvá pěkných pár minut, než se dostane do své obvyklé střelecké formy. Nikdy však nezapomene uronit nějakou tu stylovou hlášku. Scénář je slušný a pár scén je opravdu chytrých. David Morse je výtečný a stylový záporák. Solidní inteligentní akčňák ve staronovém kabátku, který potěší především fanoušky žánru a milovníky let devadesátých.(1.6.2006)