16 bloků

16 blokov

Akční / Thriller / Drama / Krimi

Německo / USA, 2006, 105 min

• Tsunami_X

Podplacení fízlové ze sedmdesátých let, afroamerický parťák z osmdesátek a dýchavičný padesátník v režii přesluhujícího režiséra. I když to v samém začátku vypadá hodně autenticky a nezávisle, celé se to postupem času bortí jako domeček z karet mj. díky zahnívajícímu scénáři, který musel ležet v té nejspodnější poličce pěknou řádku let. A že dobro nakonec zvítězí a dorty budou upečeny musí být jasné i těm nejmladším ročníkům, které vůbec netuší, jaká to byla kdysi bomba, když seržant Riggs vystřílel do terče lišácký úsměv.(12.6.2006)

Opravdu kolísání kvality je zjevné, na druhou stranu je to běžný film, takže není co řešit. Jedná se o typickej příklad rolí na hodnýho (Bruce Willis - ovšem záleží, jak se to vezme) a zlýho poldy (David Morse, který mi do téhle role prostě sedl), zápletka celého filmu se točí kolem Eddiho (Mos Def), který byl svědkem nezákonného jednání policie. Nejlepší je nejspíš začátek a konec filmu, zbytek se pohybuje jemně pod průměrem. 55%(7.9.2009)

Od dob, kdy Richard Donner vládl žánru akční komedie, uplynula už slušná řádka let a nyní se vrací v poctivém thrilleru, ve kterém se celoživotně zkorumpovaný polda z New Yorku pro jednou rozhodne nasadit život za „bezcenného“ černocha. Takže hned tenhle motiv scénáristům příliš nevychází, přesto je tahle morální akční skoro podívaná relativně slušně rozehraná. Onen černoch je důležitý svědek, který když ale umře, tak si několik zkorumpovaných policajtů zhluboka oddychne. Lov na idylicky „polepšeného“ policajta Bruce Willise a jeho nesnesitelně užvaněného parťáka začíná. Solidní thriller, téměř využívající reálný čas a s dost předvídatelným příběhem, se ale přes vyšší hodnocení zdaleka nepřehoupne!!(26.6.2006)

Ách, velké zklamání .. čekala jsem o tolik víc :((20.5.2008)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $63,895,141(28.1.2007)