poster

16 bloků

 • USA

  16 Blocks

 • slovenský

  16 blokov

Akční / Thriller / Drama / Krimi

Německo / USA, 2006, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Happykubas
  ****

  Mně se to líbilo! Taková skromná krimi v níž vystupuje skvělý Bruce Willis, který se do role otráveného stárnoucího policajta perfektně hodil. Nemá cenu něco vytýkat, jelikož tenhle film žádné velké ambice zcela jistě neměl ale na slušnou akční podívanou se bez problému vyšplhal.(24.7.2007)

 • Tsunami_X
  **

  Podplacení fízlové ze sedmdesátých let, afroamerický parťák z osmdesátek a dýchavičný padesátník v režii přesluhujícího režiséra. I když to v samém začátku vypadá hodně autenticky a nezávisle, celé se to postupem času bortí jako domeček z karet mj. díky zahnívajícímu scénáři, který musel ležet v té nejspodnější poličce pěknou řádku let. A že dobro nakonec zvítězí a dorty budou upečeny musí být jasné i těm nejmladším ročníkům, které vůbec netuší, jaká to byla kdysi bomba, když seržant Riggs vystřílel do terče lišácký úsměv.(12.6.2006)

 • Divočák
  ***

  Tak jsem docela na vážkách. Kdo čeká dědkovitého Johna McClanea, toho 16 bloků asi docela zklame. Jack Mosley sice chlastá, trpí a a zachraňuje jako McClane, ale je to už jen nevrlý prošedivělý dědek, který se nejspíš každý den v práci těší, až si večer nazuje bačkory a se sklenkou whiskey v ruce se uprdelí ve svém oblíbeném křesle u televize. Hlášky, střílení nebo Willisův typický "komentující monolog" nečekejte. Donner totiž není žádný akční režisér a 16 bloků není akční film. Je to spíš jen takový vcelku slušně natočený komorní thriller, s dobrým Willisem a zbytečně promarněným akčním potenciálem. Do televize dobré, ale do kina se na takovéhle věci nechodí. No nevim, dávám 3*, ale zaokrouhlené dolů za ničení krásných McClaneovských vzpomínek.(5.9.2007)

 • Dever
  ****

  Soundtrack Klaus Badelt: 1. Besame 2. Can't Get Enough of Your Love, Babe 3. Good Flower Round Moon(10.6.2011)

 • Gilmour93
  ***

  Předortováno, Mos Def měl být spíše Mos Dumb a z cukrárenského závěru mě rozbolela osmička vpravo nahoře. Donner evidentně ví jak na to, ale bohužel není co. Při pročítání scénářů musí být Willis asi hodně překvapený, když nemá do desáté stránky napsanou scénu, kdy je po draku..(30.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace