16 bloků

• slovenský

16 blokov

Akční / Thriller / Drama / Krimi

Německo / USA, 2006, 105 min

Rozpočet $45miliónovTržby USA $36,895,141Tržby Celosvetovo $65,664,721Tržby za predaj DVD v USA $17,510,483 //počet predaných kusov 1,280,681║ akčný žáner to ma dnes ťažké a len ťažko si hľadá svoje publikum ale pre zarputilých akčných žrútov je to v určitom slova zmysle fajnšmerkrovina _Richard Donner na staré kolená prekvapuje a ponúka nám hustý thriller z prostredia skorumpovaných policajtov. __Jack Mosley je životom unavený „prepitý“ policajt, je mu absolútne jedno čo sa v jeho okolí deje až do chvíle pokiaľ mu nezveria prevoz svedka na súd, práve toho čo by mal potopiť jeho kolegov. Bruce Willis v jednej z mála jeho vážnejších úloh a zvláda ju až nadštandartne dobre, jeho zunovaná vyblednutá tvár dáva postave ten pravý vnútorný rozmer človeka čo hľadá uspokojenie len na dne fľašky. Jeho náprotivok Mos Def je až trošku moc uvoľnený vo svojej úlohe a zo svojím škerkaľavím ukecaním hlasom(v originály) dosť uberá na napätí, čo je škoda ináč by to bola prvotriedna policajná dráma, ale na druhú stranu má jeho postava určitú charizmu a postupom času sa dá na nho aj zvyknúť, dobrú prácu tu odvádza aj David Morse ako skorumpovaní policajt drsne idúci si za vlastnou spravedlnosťou. Za výbornú gradáciu v príbehu je zodpovedný už dosť skúsený filmár ako Richard Donner, pre nho to bol menší návrat medzi elitu kam patrí, aj keď sa filmu nedostalo zrovna uznania aké by si zaslúžilo. Donner si dal záležať na mnohých detailoch vo filme, postavy sa správajú dosť reálne, presnejšie su späté zo životom a prostredím v akom sa pohybujú. Dnešná doba už nie je zrovna naklonená pre žáner policajnej drámy. /videl v kine: 85%/(11.1.2007)

Bruce Willis se s natáčení filmů opravdu rozjel. Na tenhle film jsem se těšil a byl jsem mile překvapen. Postarší Bruce Willis zde hraje velmi dobře a občas i pobaví. Taková akční kriminálka se zajímavým příběhem a slušnými hereckými výkony.(5.6.2006)

Komentář bude obsahovat náznaky spoilerů!! Do filmu vstupujete jako do předem prohrané šachové partie. Vše vypadá, jako by už bylo rozhodnuto, kdo vyhraje. Jenže pak se vrátíme na začátek hry, kdy se vysvětlí, proč byla hra takto rozehrána. A i když pak vidíme některé logické kiksy v tazích střelce, popřípadě i pěšáka, tak si užijete tu chvíli, kdy zjistíte, že nic není rozhodnuto. Přiznám se, já si tento film užil, z velké části proto, že mám rád Bruce a Morse. Proto dávám čtyři hvězdy.(8.10.2009)

Kousek po začátku je zde jedna perfektně zrežírovaná scéna, které navnadí a... a nakonec skutek utekl. 16 bloků je solidní old-school kriminálkou, ale nic jiného než variaci na stokrát viděné od ní nečekejte. Zbytečně byste byli zklamáni, což by byla škoda, jelikož tenhle snímek své mírně nadprůměrné kvality bezpochyby má.(16.7.2007)

Richard Donner je spravny chlapik. Natocil niekolko skvelych filmov a aj ked sa po tolkych rokoch vracia, stale nam serviruje tu istu poctivo odvedenu robotu. Nieje to originalne, dej je plny klise, ale Bruce je skvely, film odsypa a bavi. Kusok zo starej skoly , ktory si svojich priaznicov urcite najde. Ja som jeden z nich. (7/10)(14.5.2007)