poster

16 bloků

 • USA

  16 Blocks

 • slovenský

  16 blokov

Akční / Thriller / Drama / Krimi

Německo / USA, 2006, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ***

  Čistě průměrný krimi film, který staví dva muže před jejich osudové setkání, které oboum změní životy. Policejní vysloužilec, ale stále ve službě, má dovést jednoho černocha jako svědka k soudu. Na své cestě, která je na začátku jen rutinní záležitostí, nachází jednoho přítele, hromadu přátel ztrácí a nachází sám sebe jen díky člověku, který má být v 10 hodin u soudu. Tento snímek by byl před 20 lety velký hit a trefil by se do období, kdy podobná témata zkorumpovaných policistů a osudových setkání opravdu letěla. Dneska již Donner ničím nepřekvapuje a na můj vkus už stará Bruce Willis nemá takovou šťávu co dřív. Mos Def má perfektní hlas a dabing jeho postavu asi totálně zabije. Jedna kvalitní scéna na začátku. Příliš odhadovatelné a ohranné.(15.6.2006)

 • Tom Hardy
  ****

  Inteligentní policejní thriller o stárnoucí trosce, která se nechtěně ocitá ve středu vyhrocené situace. Duo Willis/Def funguje dobře (leč trailer se tak netvářil), vyloženě lahůdkový je zkorumpovaný polda Davida Morse a Richard Donner po dlouhé době přináší režijně velmi vyzrálý film. Kdyby jeden polda honil druhého v ohraničeném prostředí, které oba dobře znají, věřím, že by to vypadalo zhruba takhle. Výborný úvod a závěr(12.4.2006)

 • imf
  ****

  Sice je to spíš sedmdesátka, ale těm starým pardům (Donner, Willis) to zaokrouhlení nahoru přeju z plna hrdla. :) Willis zestárnul, ale v tomhle filmu je to podáno se ctí. Kulhá, potí se, ale pořád hláškuje a vždycky trefí svůj cíl. Ostatní mu zdatně sekundují a velkou pochvalu zaslouží Donner, který si v tomhle retro kabatku vzpomněl, jak natáčet neokázalé, ale přesto svižné a poctivé kriminálky. Dějově se jedná o velkou prázdnou bublinu, ale staromilská klišé vás budou konejšit až do samotného finále (kde se jich nahrne možná až příliš)... možná jsem sentimentální, ale tenhle "návrat" do 90. let a jemný pocit, že to někdo točil spíš pro zábavu, než pro prachy, mi pro jednou ke spokojenosti stačí.(27.4.2006)

 • Dragoni
  ***

  Opravdu kolísání kvality je zjevné, na druhou stranu je to běžný film, takže není co řešit. Jedná se o typickej příklad rolí na hodnýho (Bruce Willis - ovšem záleží, jak se to vezme) a zlýho poldy (David Morse, který mi do téhle role prostě sedl), zápletka celého filmu se točí kolem Eddiho (Mos Def), který byl svědkem nezákonného jednání policie. Nejlepší je nejspíš začátek a konec filmu, zbytek se pohybuje jemně pod průměrem. 55%(7.9.2009)

 • genetique
  ****

  No neveril som tomu, ale Donner sa nám vrátil! Nieje to síce v plnej paráde, ale po ôsmych rokoch natočil konečne pozoruhodný snímok. Prostredie a scény vo filme sa neustále menia, prekvapujúco od začiatku je plný akcie a prekvapení a nepovolí ani v závere. Pár scén síce nasledovne na seba nedáva zmysel, ale dá sa to nepovšimnúť si. Ale pol hviezdičky by som pridal zvlášť za Willisa(!) a nadľahčujúcej zložke filmu, ktorou bol Mos Def. 80%.(6.8.2006)

 • - Kromě New Yorku natáčel štáb také v Torontu. (imro)

 • - Niekoľko postáv vo filme používa rovnakú značku telefónu - Nextel Motorola I670. (misterz)

 • - Jack Mosley (Bruce Willis) nosí hodinky značky Casio. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace