16 bloků

16 blokov

Akční / Thriller / Drama / Krimi

Německo / USA, 2006, 105 min

• Fr

Starej opotřebovanej polda. Kterej pije. Nemůže popadnout dech, má kocovinu a chromou nohu. Ale střílet pořád umí. Teď se musí rozhodnout, jestli zničí šest poldů, nebo jednoho grázla........ . Nepřipomíná vám to něco? A ještě pro vylepšení přidáme černocha, kterej mele a mele. Hadry. Zatímco jedni tvrdí – chytrej polda, já říkám trapnej Willis ve filmu s děravým scénářem bez výraznější hlášky a logiky. Přitom film nezačíná vůbec špatně. Bohužel špatně pokračuje(1.11.2006)

Tak jsem docela na vážkách. Kdo čeká dědkovitého Johna McClanea, toho 16 bloků asi docela zklame. Jack Mosley sice chlastá, trpí a a zachraňuje jako McClane, ale je to už jen nevrlý prošedivělý dědek, který se nejspíš každý den v práci těší, až si večer nazuje bačkory a se sklenkou whiskey v ruce se uprdelí ve svém oblíbeném křesle u televize. Hlášky, střílení nebo Willisův typický "komentující monolog" nečekejte. Donner totiž není žádný akční režisér a 16 bloků není akční film. Je to spíš jen takový vcelku slušně natočený komorní thriller, s dobrým Willisem a zbytečně promarněným akčním potenciálem. Do televize dobré, ale do kina se na takovéhle věci nechodí. No nevim, dávám 3*, ale zaokrouhlené dolů za ničení krásných McClaneovských vzpomínek.(5.9.2007)

Stará dobrá škola. Donner jako kdyby se vrátil do 90-tých let. A Willis jako kdyby hrál jeden ze svých dřívějších charakterů viz. třeba takový Joe Hallenbeck v POSLEDNÍM SKAUTOVI, jenomže o takových desel let později. Prostě taková stará a unavená verze :-). Příběh je na 100% oldschoolový, ale příjemně zahřeje. Jako by se staré časy na chvilku vrátili. Možná proto jsou u mě v hodnocení 4* místo 3*.(31.10.2006)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $63,895,141(28.1.2007)

Richard Donner našel černocha s nejprotivnějším hlasem současnosti, Bruce Willise obsadil do role samozvaného zachránce a natočil oldschoolovou detektivku plnou klišé, která se na začátku sice rozběhne kupředu slušným tempem, ale už ve třetině závodu jí podkopne nohy totálně retardovaný scénář. Přičtěte k tomu dorty a je hotovo(12.12.2008)

• - Jack Mosley (Bruce Willis) nosí hodinky značky Casio. (dyfur)

• - Niekoľko postáv vo filme používa rovnakú značku telefónu - Nextel Motorola I670. (misterz)

• - Mnoho filmových fanoušků spekuluje o tom, že by film mohl být remakem snímku Železný stisk (1977). (Tony.cs)