Strašidla z Vikýře

Ghosts of the Dormers

Komedie / Rodinný

Československo, 1987, 79 min

Po letech jsem našla odvahu na reprízu a došla jsem k obratu, Cvikýř už mi tolko nevadí. Pořád to není žádný zázrak, ale solidní duo Hrušínského a Štěpánkové má své chvilky, obzvláště doplněné Dočolomanským, a casting taky vyloženě nesáhl pro Šulajovou vedle. Nicméně je pořád poměrně škoda, že jde patrně nechtěně více o sociálně realistickou sondu do života jedné malé obce a jejích obyvatel, nežli od nápaditou pohádku pro mládež. Pohádkově hravá zůstává převážně jen zdařilá Soukupova hudba a několik rekvizit jejichž show ideálně upomíná na to nejlepší, co nabízelo v plné míře již dobrodružství při Tajemství hradu v Karpatech.(11.3.2009)

Dědeček a babička jsou celý tento film, který jsem jako malý miloval :)(24.9.2008)

• Tommassi3

"Mildo, honem !! Dědovi se zasekla hlava !!" ;) Opravdu strašidelná cvrčkovina !! Radši se na to vytento, přátelé..(5.4.2015)

Spíše slabší scénář mohla hodně vysoko vytáhnout kvalitní režie. V tom případě by se z tohoto pohádkového filmu jistě stala velmi nadprůměrná záležitost... Bohužel, režie je velmi slabá a neohrabaná. I velmi dobří herci zde hrají velmi špatně, a jejich projev místy hraničí s naprostou křečí, protože vlastně neví, co a jak mají hrát... Škoda... 60%(2.1.2013)

• Karlos80

Na tu dobu jedna z těch moderních filmových pohádek která mě nikdy nějak moc významně nezaujala a nenadchla možná jsem byl už tenkrát přeci jenom trochu náročný divák. Trochu zmatený děj kdy figurka strašidýlka Cvikýře ožije aby následně došlo k napravení vesnického hrabivce a zbohatlíka. Nevim jestli byl účel tohoto filmu pobavit tehdejšího nezkušeného dětského diváka či ho trochu znejistit a uvést do rozpaku a dezorientace. Za roli dědy Malého který to trošku oživil a za hlas J. Bohdalové jakožto strašidýlka Cvikýře dávám nakonec za 2*.(10.6.2006)

• - Vůz, v kterém ve filmu jezdil Napakunk (Josef Somr), byl Mercedes Benz W 123 vyráběný od roku 1976. (JARDAHONDA)

• - Natáčeno v obci Machová v okrese Zlín. (Vitex26)

• - Pracovní název filmu byl Strašidlo z Vikýře. (Keldak)