poster

Strašidla z Vikýře

 • anglický

  Ghosts of the Dormers

Komedie / Rodinný

Československo, 1987, 79 min

 • Šandík
  ***

  Spíše slabší scénář mohla hodně vysoko vytáhnout kvalitní režie. V tom případě by se z tohoto pohádkového filmu jistě stala velmi nadprůměrná záležitost... Bohužel, režie je velmi slabá a neohrabaná. I velmi dobří herci zde hrají velmi špatně, a jejich projev místy hraničí s naprostou křečí, protože vlastně neví, co a jak mají hrát... Škoda... 60%(2.1.2013)

 • Sarkastic
  ****

  Film mého dětství. Vždycky jsem potají záviděl malé Terezce ty strašidla, jak pro ní její děda udělal :-). Zajímavá herecká dvojice Hrušínský st.-Štěpánková, která působí dost různorodě a komicky. Nesmím také zapomenout na let rogalem a nežádané obarvení vlasů malé Terezky. Nevím proč, ale když někdo řekne, že tetování a resp. snaha zbavit se ho je bolestivé, vždy si vybavím scénu s panem Dočolomanským...(18.12.2007)

 • NinadeL
  ***

  Po letech jsem našla odvahu na reprízu a došla jsem k obratu, Cvikýř už mi tolko nevadí. Pořád to není žádný zázrak, ale solidní duo Hrušínského a Štěpánkové má své chvilky, obzvláště doplněné Dočolomanským, a casting taky vyloženě nesáhl pro Šulajovou vedle. Nicméně je pořád poměrně škoda, že jde patrně nechtěně více o sociálně realistickou sondu do života jedné malé obce a jejích obyvatel, nežli od nápaditou pohádku pro mládež. Pohádkově hravá zůstává převážně jen zdařilá Soukupova hudba a několik rekvizit jejichž show ideálně upomíná na to nejlepší, co nabízelo v plné míře již dobrodružství při Tajemství hradu v Karpatech.(11.3.2009)

 • Brouk
  ****

  Jeden z povedených... Famozní "dědek Malý" v podání R.Hrušínského, který rozdává smích a radost své vnučce z Prahy a dětem z vesnice, tolerantní "bábí Malá" v podání Jany Štěpánkové, kouřící trabuko a čekajíc s lékarničkou přes rameno kdykoli si "Malý" umane letět s rogallem, M.Dočolamanský jako "pokérovaný" nápadník a nepřekonatelný záporňák Josef Somr... Jo tenhle film, je moc hezký pro dětskou dušinku... a nejen pro ní...(13.2.2005)

 • Tryskomyš
  ****

  Napakuňk !!!(7.1.2016)

 • - Vůz, v kterém ve filmu jezdil Napakunk (Josef Somr), byl Mercedes Benz W 123 vyráběný od roku 1976. (JARDAHONDA)

 • - Pracovní název filmu byl Strašidlo z Vikýře. (Keldak)

 • - Natáčeno v obci Machová v okrese Zlín. (Vitex26)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace