Strašidla z Vikýře

Ghosts of the Dormers

Komedie / Rodinný

Československo, 1987, 79 min

Milé rodinné..(6.4.2010)

Pokud bych měl vybrat film mého dětství, který ani po letech neztratil své kouzlo, budou to právě Strašidla z vikýře. Terezka, létající dogy, dědeček snící o létání a hlavně sympatické strašidýlko mě potěší vždy.(3.3.2008)

Cvikýře zná asi každý a Rudolfa Hrušínského, jako dědečka který staví neustále startovací rampy u domu, na svůj památný let, to taky nemusím připomínat :-) Pohodová dětská komedie, plná tajemství a záhad, nejenom pro ty nejmenší :-)(6.1.2015)

Spíše slabší scénář mohla hodně vysoko vytáhnout kvalitní režie. V tom případě by se z tohoto pohádkového filmu jistě stala velmi nadprůměrná záležitost... Bohužel, režie je velmi slabá a neohrabaná. I velmi dobří herci zde hrají velmi špatně, a jejich projev místy hraničí s naprostou křečí, protože vlastně neví, co a jak mají hrát... Škoda... 60%(2.1.2013)

Dědeček a babička jsou celý tento film, který jsem jako malý miloval :)(24.9.2008)