Strašidla z Vikýře

Ghosts of the Dormers

Komedie / Rodinný

Československo, 1987, 79 min

Pěkná strašidla a velmi dobrý herecký „létajícího“ Rudy Hrušínského.(1.7.2008)

To k nám takhle přišla návštěva i s malým prckem a on hned: „Strýcu, pusť mi pohádku“ – jenže kde jí sebrat, když je furt dávají v TV, tak na co je mít zbytečně doma. Začal jsem se přehrabovat ve své „filmotéce“ a to zas bylo hned: “Běda jak mu tam pustíš nějaký horor!!!“. Jenže když já doma skoro nic jiného nemám. No, ale náhodou jsem našel DVD s tímto filmem a tak bylo vyhráno. Ani nevím, jak jsem k němu přišel. Popravdě nás tahle staro/moderní pohádka pobavila oba. Rudolf Hrušínský byl dobrý jako vždy, bylo tu i dost srandovních scén a asi nejvíc se nám líbil ten „ráčkující“ uličník. Malý měl radost, já to přežil bez úhony, takže docela spokojenost. Lehký nadprůměr si to zaslouží.60%(30.1.2015)

Příjemná pohádka se vším všudy...(9.8.2010)

• nash.

Malá docela milá dětská komedie, s tuctovým námětem potrestání lumpa za pomoci nějakého toho nadpřirozeného blbnutí, které dodávají jiskru především skvěle ujetí prarodiče v podání vynikající dvojky Hrušínský a Štěpánková a kde mě asi nejvíc štvala Bohdalová, která svým děsným hlasovým projevem zničila postavu neobvyklého strašidýlka.(22.8.2011)

Po letech jsem našla odvahu na reprízu a došla jsem k obratu, Cvikýř už mi tolko nevadí. Pořád to není žádný zázrak, ale solidní duo Hrušínského a Štěpánkové má své chvilky, obzvláště doplněné Dočolomanským, a casting taky vyloženě nesáhl pro Šulajovou vedle. Nicméně je pořád poměrně škoda, že jde patrně nechtěně více o sociálně realistickou sondu do života jedné malé obce a jejích obyvatel, nežli od nápaditou pohádku pro mládež. Pohádkově hravá zůstává převážně jen zdařilá Soukupova hudba a několik rekvizit jejichž show ideálně upomíná na to nejlepší, co nabízelo v plné míře již dobrodružství při Tajemství hradu v Karpatech.(11.3.2009)