poster

Strašidla z Vikýře

 • anglický

  Ghosts of the Dormers

Komedie / Rodinný

Československo, 1987, 79 min

 • NinadeL
  ***

  Po letech jsem našla odvahu na reprízu a došla jsem k obratu, Cvikýř už mi tolko nevadí. Pořád to není žádný zázrak, ale solidní duo Hrušínského a Štěpánkové má své chvilky, obzvláště doplněné Dočolomanským, a casting taky vyloženě nesáhl pro Šulajovou vedle. Nicméně je pořád poměrně škoda, že jde patrně nechtěně více o sociálně realistickou sondu do života jedné malé obce a jejích obyvatel, nežli od nápaditou pohádku pro mládež. Pohádkově hravá zůstává převážně jen zdařilá Soukupova hudba a několik rekvizit jejichž show ideálně upomíná na to nejlepší, co nabízelo v plné míře již dobrodružství při Tajemství hradu v Karpatech.(11.3.2009)

 • DruidKarel
  **

  Původně jsem tomuhle filmu dával jen 1*, ale po menším uvážení dávám 2*, snad jen kvůli panu Hrušínskému. Jinak je to jeden z těch filmů, který si jen tak nepustím...(31.12.2007)

 • Tuax
  ***

  Film na ktery se vzdy rad podivam. Nenarocny a takovy klasicky zabavny jako obdobne filmy z osmdesatych let. Hrusinsky stylovy a ostatni ztvarnili postavy, ktere jsou prirozene a takove proste typicky Ceske. Strasidla i pres svuj vzhled se mi stale libi. Vesela atmosfera a prestoze je v tom straseni tak je to spise dovadive a mile.(5.4.2015)

 • Petfruf
  ****

  Jeden z mála dětských filmů, který po letech neztratil nic ze svého kouzla. Netradiční pařezové strašidlo a pěkný prázdninový příběh. Navíc výborný Rudolf Hrušínský v roli dědečka!(20.2.2010)

 • Sarkastic
  ****

  Film mého dětství. Vždycky jsem potají záviděl malé Terezce ty strašidla, jak pro ní její děda udělal :-). Zajímavá herecká dvojice Hrušínský st.-Štěpánková, která působí dost různorodě a komicky. Nesmím také zapomenout na let rogalem a nežádané obarvení vlasů malé Terezky. Nevím proč, ale když někdo řekne, že tetování a resp. snaha zbavit se ho je bolestivé, vždy si vybavím scénu s panem Dočolomanským...(18.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace