poster

Strašidla z Vikýře

 • anglický

  Ghosts of the Dormers

Komedie / Rodinný

Československo, 1987, 79 min

 • Brouk
  ****

  Jeden z povedených... Famozní "dědek Malý" v podání R.Hrušínského, který rozdává smích a radost své vnučce z Prahy a dětem z vesnice, tolerantní "bábí Malá" v podání Jany Štěpánkové, kouřící trabuko a čekajíc s lékarničkou přes rameno kdykoli si "Malý" umane letět s rogallem, M.Dočolamanský jako "pokérovaný" nápadník a nepřekonatelný záporňák Josef Somr... Jo tenhle film, je moc hezký pro dětskou dušinku... a nejen pro ní...(13.2.2005)

 • SOLOM.
  ***

  To k nám takhle přišla návštěva i s malým prckem a on hned: „Strýcu, pusť mi pohádku“ – jenže kde jí sebrat, když je furt dávají v TV, tak na co je mít zbytečně doma. Začal jsem se přehrabovat ve své „filmotéce“ a to zas bylo hned: “Běda jak mu tam pustíš nějaký horor!!!“. Jenže když já doma skoro nic jiného nemám. No, ale náhodou jsem našel DVD s tímto filmem a tak bylo vyhráno. Ani nevím, jak jsem k němu přišel. Popravdě nás tahle staro/moderní pohádka pobavila oba. Rudolf Hrušínský byl dobrý jako vždy, bylo tu i dost srandovních scén a asi nejvíc se nám líbil ten „ráčkující“ uličník. Malý měl radost, já to přežil bez úhony, takže docela spokojenost. Lehký nadprůměr si to zaslouží.60%(30.1.2015)

 • Jonash87
  **

  Jedna z těch slabších československých pohádek, nejspíše kvůli scénáři, protože jak už jiní psali, velkých jmen tu najdeme dost. A i když se Rudolf Hrušínský snaží, seč může, a Jana Štěpánková mu zdatně sekunduje, komediálních prvků tu tolik není a občas nevíte, co že chtěl vlastně film dětským divákům říci. I hlavní zápletka je taková všelijaká. Možná by to ještě zachránil zdatnější režisér, protože, ruku na srdce, Radim Cvrček za svoji kariéru nic výraznějšího nenatočil. Ale nestalo se.(22.9.2013)

 • HellFire
  *****

  Pokud bych měl vybrat film mého dětství, který ani po letech neztratil své kouzlo, budou to právě Strašidla z vikýře. Terezka, létající dogy, dědeček snící o létání a hlavně sympatické strašidýlko mě potěší vždy.(3.3.2008)

 • Sarkastic
  ****

  Film mého dětství. Vždycky jsem potají záviděl malé Terezce ty strašidla, jak pro ní její děda udělal :-). Zajímavá herecká dvojice Hrušínský st.-Štěpánková, která působí dost různorodě a komicky. Nesmím také zapomenout na let rogalem a nežádané obarvení vlasů malé Terezky. Nevím proč, ale když někdo řekne, že tetování a resp. snaha zbavit se ho je bolestivé, vždy si vybavím scénu s panem Dočolomanským...(18.12.2007)

 • - Vůz, v kterém ve filmu jezdil Napakunk (Josef Somr), byl Mercedes Benz W 123 vyráběný od roku 1976. (JARDAHONDA)

 • - Pracovní název filmu byl Strašidlo z Vikýře. (Keldak)

 • - Natáčeno v obci Machová v okrese Zlín. (Vitex26)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace