Táňa a dva pistolníci

Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Československo, 1967, 99 min

Jde skutečně o velmi nepravděpodobný příběh, jak se praví v oficiálním textu distributora, ale asi pro věk mladších dorostenců by mohl být zajímavý a dobrodružný. Hlavně, aby se podle něj neřídili. Toho J. Hlinomaze jsem ve filmu neviděl, mám pocit, že jen namluvil postavu jednoho šoféra, nezdálo se mi, že je to on, moc se mu nepodobal, ale i u postavy uhlíře mi však chvíli trvalo, než jsem poznal, že je to M. Moravec, takže kdo ví.(20.9.2008)

Film je vcelku průměrný, ale můžu vřele doporučit předlohu, která mě fakt pobavila! Knížku s podtitulem "Veselé příhody sovětského děvčátka v Československu" sepsali Jan Zábrana s Josefem Škvoreckým jako didaktický příběh pro výuku ruštiny a přes jistý schematismus se jim vyloženě povedla.(7.2.2013)

• zette

Detsky film, na kterem uz je poradna vrstva prachu. Je to takova blaznivejsi komedie, ktera by dnesnim detem uz pramalo co rekla ( zvlaste pak neotitulkovana rustina ).(24.9.2011)

• Jonatthan

Zub času se na tomto snímku podepsal výraznou měrou, nebo to bylo strašně natočeno. Je to celkově hodně tmavé až rozmazané. Za zmínku stojí výkon strejčka Jedličky, který v roli dederóna předvádí svoje trapné kousky a Václava Babky v typické roli policajta...(17.6.2010)

Absolutně nejlepší komedie ze starých časů jakou jsem viděl. Nejlepší je hra svědomí mlékaře a jeho střet s policií. Po té co z něj děti udělali oslíčku otřep se, pěkně si to vypije. Jenže takovým stylem, že se u toho člověk maximálně nasměje. Hehe.(3.8.2013)