Táňa a dva pistolníci

Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Československo, 1967, 99 min

Rodinný příběh zcela poplatný době, který je tak dobře natočen, že neuškodí ani dnes. Je veselý a svojí jednoduchostí je namířen hlavně dětem. Nad naivitou příběhu se pozastaví snad jen dospělý divák. Ale v zájmu Československo-sovětského přátelství je vlastně vše v pořádku. Proč by se dva chlapci nemohli postarat o sovětské děvče, která z nepochopitelných důvodů vystoupila v noci v pyžamu z vlaku, aby se podívala na jakousi krávu, aby jí následně onen vlak ujel? Jen ta ruština je srdcervoucí. Tehdy si na ÚV zřejmě mysleli, že každý musí rusky rozumět, proto nebyli nasazeny titulky . Dnes však tomu tak není, a tak pro děti je značná část snímku nesrozumitelná. I když na druhou stranu by asi těžko nějaké titulky vůbec četli. A tak vlastně snímek padá tak nějak do ztracena. Sloužit už může jen pamětníkům na časy dávno minulé.(1.8.2014)

Film je vcelku průměrný, ale můžu vřele doporučit předlohu, která mě fakt pobavila! Knížku s podtitulem "Veselé příhody sovětského děvčátka v Československu" sepsali Jan Zábrana s Josefem Škvoreckým jako didaktický příběh pro výuku ruštiny a přes jistý schematismus se jim vyloženě povedla.(7.2.2013)

• zette

Detsky film, na kterem uz je poradna vrstva prachu. Je to takova blaznivejsi komedie, ktera by dnesnim detem uz pramalo co rekla ( zvlaste pak neotitulkovana rustina ).(24.9.2011)

• - Snímek byl natočena na motivy stejnojmenné knihy od Josefa Škvoreckého a Jana Zábrany. Její děj byl však na rozdíl od filmu zasaden do Polabí. (Xell)

• - Většina exteriérů byla nasnímána v Beskydech v okolí Soláně. (Xell)