Tráva (TV seriál)

Weeds

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2005, 102x26 min

Mary-Louise Parker, Hunter Parrish, Alexander Gould, Kevin Nealon, Justin Kirk, Elizabeth Perkins, Allie Grant, Andy Milder, Tonye Patano, Romany Malco, Demian Bichir, Enrique Castillo, Maulik Pancholy, Guillermo Díaz, Hannah Marks, Michelle Trachtenberg, Aidan Quinn, Brooke Smith, Chris Williams, Martin Short, Brooke Langton, Zooey Deschanel, Albert Brooks, Devon Gearhart, Matthew Modine, Mary-Kate Olsen, Daryl Sabara, Sprague Grayden, Yvonne Delarosa, Snoop Dogg, Haley Hudson, Diane Sellers, Justin Chatwin, Jeffrey Dean Morgan, Allison Janney, Indigo, Manuel Urrego, Gloria Garayua, Alan Saginian, Richard Hilton, Patricia Harris-Smith, Paul St. Denis, Craig X. Rubin, Kevin Alejandro, David Bardeen, Paul Alayo, Tyrone M. Mitchell, Cody Klop, Kasey Campbell, Julanne Chidi Hill, Arthur Darbinyan, Lochlyn Munro, Vincent Laresca, Seychelle Gabriel, Brent Sexton, Carrie Fisher, Christian Vandal, Bruce Thomas, Paul F. Tompkins, Amanda Pace, Lorna Raver, Don Perry, Marta McGonagle, Larry Joe Campbell, Mark Christopher Lawrence, Rodney Rowland, Alanis Morissette, Jennifer Jason Leigh, Bob Clendenin, Martin Donovan, Shoshannah Stern, Torin Sixx, Eddie Diaz, Eric Lange, Ayla Kell, Eden Sher, J. Anthony Pena, Peter Stormare, Richard Dreyfuss, Marco Rodríguez, Dale Dickey, Aisha Hinds, Rachel Ticotin, Tom McCleister, Kathleen M. Darcy, Clare Carey, Meital Dohan, Julie Bowen, John Ross Bowie, Marshall Cook, Kat Foster, Ruben Pla, Adrienne Rusk, Jillian Rose Reed, Andrew Rothenberg, Gary Carlos Cervantes, Ronald Lee Clark, Jessica St. Clair, Richard Dorton, Mike Cochrane, Holland Roden, Olga Sosnovska, Patch Darragh, Maree Cheatham, Iqbal Theba, Tequan Richmond, Brent Tarnol, Adam Rose, Brighid Fleming, Stephnie Weir, Kyle Bornheimer, Michael Emanuel, Natalie Dreyfuss, Tammy Caplan, David Clennon, Dan Brown, Jenji Kohan, Lisa Darr, Christine Joaquin, Amy Aquino, Eric Nenninger, Jackie Geary, Daniel Zacapa, Ayelet Ben-Shahar, Jerry Zatarain Jr., Christie Lynn Smith, Ken Lerner, Mo Gallini, Brian George, Debra Mooney, Jocelyn Aguilar, Breeda Wool, Hemky Madera, Jama Williamson, Charlet Chung, Julie Wittner, Erin Sanders, Craig Frank, Clint Culp, Bernardo Badillo, Kristopher Higgins, Ian Reed Kesler, Todd Stashwick, Neil Brown Jr., Ashley Edner, Mae Whitman, Brendan Robinson, Renee Victor, Michael Eric Reid, Mateus Ward, Pablo Schreiber, Laura Harrison, Cole Jensen, Catherine Lidstone, Lauren Melendez, Gregg Daniel, Bob Odenkirk, Meredith Scott Lynn, Todd Giebenhain, Jonathan Slavin, Luis Accinelli, Brian Groh, Dan Bucatinsky, Tom G. McMahon, Ike Barinholtz, David Julian Hirsh, Tim DeZarn, Debra Christofferson, Tina Ivlev, Thomas Longo, Benjamin King, Kevin Fabian, Benny Nieves, Linda Hamilton, David Fernandez Jr., Forrest Landis, Michael Harney, Brandon Stacy, James Earl, Mariano Mendoza, Giovanni Lopes, Ricardo Chacon, Rick Zieff, James Urbaniak, Lisa Arch, Robert Allen Mukes, Jessica Chaffin, Jamie Denbo, David Norona, Juan Carlos Cantu, Keith Diamond, Olivia Summers, Peggy Stewart, Eddie J. Fernandez, Shani Pride, John Mese, Luis Chávez, Josh Fadem, Jeff Doucette, Todd Robert Anderson, Tom Kiesche, Doug Cox, Robert Silver, Meital Dohan, Julie Michaels, Austin Michael Scott, Matt Peters, Ava Acres, JD Cullum, Matt Nolan, Lou Richards, Alex Arleo, Jay R. Ferguson, Page Kennedy, E.J. Callahan, Stephanie Erb, Franc Ross, Craig Anton, Davenia McFadden, Jeff D'Agostino, Miriam F. Glover, Clifford McGhee, Sharon Sachs, Brian T. Finney, Kevin Sizemore, Leslie Connelly, Tess Paras, Paula Sorge, Remy Auberjonois, Sugar Lyn Beard, Adam Paul, Scott Klace, Lynne Alana Delaney, Colin Patrick Lynch, Reggie Baker, Michael Dempsey, Molly Morgan, Jeff Ross, Blaise Godbe Lipman, Anna Khaja, Katie Locke O'Brien

Příliš průměrný seriál na to, aby se stal něčím víc.(27.2.2008)

Po prvním dílu jsem si všiml podobného ztvárnění, nebo chcete-li pojmutí, seriálu jako jsou Zoufalé manželky. Sarkastický humor v Trávě je báječný. Není sice tak častý, ale stojí za to. Abych byl upřímný, tak po prvním dílu jsem nevěděl jestli má cenu pokračovat ve sledování. Seriálu jsem dal šanci a po první sérii jsem spokojený. Vždyť ten vtip je až kolikrát dost ,,ujetý" (viz.v první sérii věcička pro ženy na baterky a její požívání, masturbace u počítače,...). Takže spokojenost. Tento seriál se snad ničeho nebojí. Jen tak dál.(18.11.2008)

Zúfalé manželky, Americká krása a Gilmore Girls v jednom. Komédiálny seriál bez umelého smiechu a s úžasnou atmosférou malého mestečka, v ktorom by ste už po prvej epizóde chceli žiť.(26.1.2008)

Komplet. Dobre posahane postavy i pribeh ako celok.(17.9.2011)

Jako tradičně, i Trávě jsem se bránil, ale jednou má vůle povolila a já se pod záminkou setkání s kamarádem rozhodl jeden díl přetrpět. Nakonec proběhly rovnou čtyři a teď jsem u čtvrté řády a stále jsem překvapen jak tvůrci šikovně udržují mou chuť na další pokračování živou. Čtvrtá řada ale zatím mírným zklamáním. Původní náboj se vytrácí a seriál se zbytečně zamotává a komplikuje. Navíc zmizely oblíbené postavy. Ať žije Tráva.(11.1.2010)

• - V posledním díle 6. série můžeme vidět i autorku seriálu Jenji Kohan (96petrol)

• - V jedné epizodě chce Shane baterky do svého Nintenda DS. To je ale chyba, protože Nintendo DS má dobíjecí baterii. (Tom Riddle)

• - Úvodní píseň "Little Boxes" byla složena a nazpívána v roce 1962 Malvinou Reynolds. (Kulmon)