Tráva (TV seriál)

Weeds

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2005, 102x26 min

Bobby Bukowski

Mary-Louise Parker, Hunter Parrish, Alexander Gould, Kevin Nealon, Justin Kirk, Elizabeth Perkins, Allie Grant, Andy Milder, Tonye Patano, Romany Malco, Demian Bichir, Enrique Castillo, Maulik Pancholy, Guillermo Díaz, Hannah Marks, Michelle Trachtenberg, Aidan Quinn, Brooke Smith, Chris Williams, Martin Short, Brooke Langton, Zooey Deschanel, Albert Brooks, Devon Gearhart, Matthew Modine, Mary-Kate Olsen, Daryl Sabara, Sprague Grayden, Yvonne Delarosa, Snoop Dogg, Haley Hudson, Diane Sellers, Justin Chatwin, Jeffrey Dean Morgan, Allison Janney, Indigo, Manuel Urrego, Gloria Garayua, Alan Saginian, Richard Hilton, Patricia Harris-Smith, Paul St. Denis, Craig X. Rubin, Kevin Alejandro, David Bardeen, Paul Alayo, Tyrone M. Mitchell, Cody Klop, Kasey Campbell, Julanne Chidi Hill, Arthur Darbinyan, Lochlyn Munro, Vincent Laresca, Seychelle Gabriel, Brent Sexton, Carrie Fisher, Christian Vandal, Bruce Thomas, Paul F. Tompkins, Amanda Pace, Lorna Raver, Don Perry, Marta McGonagle, Larry Joe Campbell, Mark Christopher Lawrence, Rodney Rowland, Alanis Morissette, Jennifer Jason Leigh, Bob Clendenin, Martin Donovan, Shoshannah Stern, Torin Sixx, Eddie Diaz, Eric Lange, Ayla Kell, Eden Sher, J. Anthony Pena, Peter Stormare, Richard Dreyfuss, Marco Rodríguez, Dale Dickey, Aisha Hinds, Rachel Ticotin, Tom McCleister, Kathleen M. Darcy, Clare Carey, Meital Dohan, Julie Bowen, John Ross Bowie, Marshall Cook, Kat Foster, Ruben Pla, Adrienne Rusk, Jillian Rose Reed, Andrew Rothenberg, Gary Carlos Cervantes, Ronald Lee Clark, Jessica St. Clair, Richard Dorton, Mike Cochrane, Holland Roden, Olga Sosnovska, Patch Darragh, Maree Cheatham, Iqbal Theba, Tequan Richmond, Brent Tarnol, Adam Rose, Brighid Fleming, Stephnie Weir, Kyle Bornheimer, Michael Emanuel, Natalie Dreyfuss, Tammy Caplan, David Clennon, Dan Brown, Jenji Kohan, Lisa Darr, Christine Joaquin, Amy Aquino, Eric Nenninger, Jackie Geary, Daniel Zacapa, Ayelet Ben-Shahar, Jerry Zatarain Jr., Christie Lynn Smith, Ken Lerner, Mo Gallini, Brian George, Debra Mooney, Jocelyn Aguilar, Breeda Wool, Hemky Madera, Jama Williamson, Charlet Chung, Julie Wittner, Erin Sanders, Craig Frank, Clint Culp, Bernardo Badillo, Kristopher Higgins, Ian Reed Kesler, Todd Stashwick, Neil Brown Jr., Ashley Edner, Mae Whitman, Brendan Robinson, Renee Victor, Michael Eric Reid, Mateus Ward, Pablo Schreiber, Laura Harrison, Cole Jensen, Catherine Lidstone, Lauren Melendez, Gregg Daniel, Bob Odenkirk, Meredith Scott Lynn, Todd Giebenhain, Jonathan Slavin, Luis Accinelli, Brian Groh, Dan Bucatinsky, Tom G. McMahon, Ike Barinholtz, David Julian Hirsh, Tim DeZarn, Debra Christofferson, Tina Ivlev, Thomas Longo, Benjamin King, Kevin Fabian, Benny Nieves, Linda Hamilton, David Fernandez Jr., Forrest Landis, Michael Harney, Brandon Stacy, James Earl, Mariano Mendoza, Giovanni Lopes, Ricardo Chacon, Rick Zieff, James Urbaniak, Lisa Arch, Robert Allen Mukes, Jessica Chaffin, Jamie Denbo, David Norona, Juan Carlos Cantu, Keith Diamond, Olivia Summers, Peggy Stewart, Eddie J. Fernandez, Shani Pride, John Mese, Luis Chávez, Josh Fadem, Jeff Doucette, Todd Robert Anderson, Tom Kiesche, Doug Cox, Robert Silver, Meital Dohan, Julie Michaels, Austin Michael Scott, Matt Peters, Ava Acres, JD Cullum, Matt Nolan, Lou Richards, Alex Arleo, Jay R. Ferguson, Page Kennedy, E.J. Callahan, Stephanie Erb, Franc Ross, Craig Anton, Davenia McFadden, Jeff D'Agostino, Miriam F. Glover, Clifford McGhee, Sharon Sachs, Brian T. Finney, Kevin Sizemore, Leslie Connelly, Tess Paras, Paula Sorge, Remy Auberjonois, Sugar Lyn Beard, Adam Paul, Scott Klace

Zatím jsem z tohoto seriálku opravdu nadšen...zakladní podstata je celkem klasická, ale dealerství osamnělé mamky je zajímavě milé téma, trocha černého humoru neuškodí a celkově bych řekl, že se tvůrci snažili přijít s originálními nápady a nečekanými zvraty. Takže určitě palec nahoru. Po 3 sezónách jsem stále hodně spokojený. Ve druhé se z milého seriálu stala opravdová bomba s vytříbeným humorem a tlakem na zvědavost diváka. Ve (pro mě obecně) zlomové třetí sérii si seriál udržel svou kvalitu a nepřestává v tom, co mu šlo nejlépe a čím si získal diváka. Možná už na můj vkus tvůrci trochu moc zamotávají zamotané a některé postavy neustále mění postoje i přístup. Celkově bych ale mohl říct "I'm addicted to Weeds". U čtvrté řady už trochu klesá kvalita, ale finále je opět napínavé jako trenky a myslím, že nejsem sám, kdo se nemůže dočkat další série. V té, páté, už je však propad kvality i zábavnosti hodně velký - postavy jsou vyčerpané a příběh i dějové zvraty ztratily kouzlo. Snižuju hodnocení a myslím, že je na čase se seriálem skončit.(29.12.2008)

Nancy Botwin, královna předměstí. Můžete jí stokrát podrazit nohy, ale stejně se nevzdá a půjde zase do všeho naplno. V tomhle nelegálním království pláču, díky Dougovi a Andymu se nepřestávám smát a překvapivě právě satiricky sociální dramedy mi zcela samozřejmě ukazuje, že i když nestojí život občas za nic, stejně se vyplatí se zvednout a jít dál.(12.6.2009)

Zajímavý seriál, který spíše než Americkou krásu připomíná zhulenou verzi Zoufalých manželek. Už samotná úvodní znělka dává jasně najevo, že tenhle seriál se neponese v klasickém duchu. Kromě hlavní hrdinky a její rodiny tu opět máme kupu sousedů, kteří o sobě navzájem vědí víc než by chtěli, a ještě větší kupu problémů, kterě přímo volají po rychlém vyřešení. Tím nejzajímavějším jsou tu konfliky mezi jednotlivými postavami a zejména způsoby jakým je řeší. Pochvalu si zasluhuje zejména scénář, protože některá slova by se měla tesat do kamene, aby zůstala na věky zachována o úžasných charakterech a ještě lepších dialozích se nemá ani cenu zmiňovat. Přestože jsou nám předhazována klasická schémata, jedná se o dílo hodné ocenění, neboť, stejně jako u výše zmíněných Zoufalých manželek, si tu z těchto schémat dělají tvůrci zejména legraci... Pokud nechcete zemřít smíchy nepouštějte si tento seriál v kině s posunutou zvukovou stopou - zasvědcení vědí ;).(2.3.2007)

Zatím mám za sebou první sérii a nemůžu se dočkat druhé. Uvidíme. Dojmy z prvních deseti dílů: skvělí herci, vtipný, originální a ironický scénář, dobré postavy. Po dlouhé době se dívám na seriál a překvapivě mi to nepřijde jako ztráta času.(14.2.2009)

Jako tradičně, i Trávě jsem se bránil, ale jednou má vůle povolila a já se pod záminkou setkání s kamarádem rozhodl jeden díl přetrpět. Nakonec proběhly rovnou čtyři a teď jsem u čtvrté řády a stále jsem překvapen jak tvůrci šikovně udržují mou chuť na další pokračování živou. Čtvrtá řada ale zatím mírným zklamáním. Původní náboj se vytrácí a seriál se zbytečně zamotává a komplikuje. Navíc zmizely oblíbené postavy. Ať žije Tráva.(11.1.2010)