poster

Třetí skoba pro Kocoura

Rodinný / Dobrodružný / Krimi

Československo, 1983, 78 min

 • dobytek
  *

  Čekal jsem detektivku a dostal jsem film pro děti, kde pořád nějaký pionýři lezou po skále nebo zpívaj. A pionýr Kočička alias Kocour, kterej se snaží případ vyřešit, mi lez na nervy celou dobu. A ty další neherce v rolích pionýrů ani nezmiňuju. Většina z nich byla vyloženě na odstřel. Za povšimnutí stojí snad akorát mladá Kuklová, která byla na svůj věk docela hezká kočička.(21.12.2012)

 • CaptainNor
  ****

  Třetí skoba je typický čtyřhvězdičkový film. To znamená, že je dobrý, dokonce víc než dobrý, úspěšný, vydobyl si stálé místo v TV a časté reprízy, ale nemůže pochopitelně dostat 5* jako třeba Spalovač mrtvol nebo Markéta Lazarová. Letní filmy v exteriérech mě vždycky bavily, tento je navíc dobře zahraný i zrežírovaný, tak je 4* strop zcela na místě. Atmosférou a kriminální zápletkou tak trochu připomíná seriál Území bílých králů.(6.9.2014)

 • WANDRWALL
  ***

  Víc takových dětských detektivů jako je KOCOUR a policie by šla na buben. Kocour ale působil v době, kdy ještě spravedlnost nebyla tak slepá, jako je dneska. Dneska strčím policajtovi pár korun a on pak do smrti bude tvrdit, že nic neviděl, i když byl u toho.(19.9.2010)

 • alyssa18
  ****

  Jako malá jsem ten film milovala. A teď po x letech jsem se na to mrkla znovu a zas jsem byla napnutá "jak éčková struna". Všecko funguje tak, jak má...Kocour prohledával jeskyni, hrála strašidelná hudba a já jsem se přistihla, že se normálně a regulérně bojím:-D no prostě kriminálka radost pohledět.(10.10.2010)

 • Dudek
  ****

  Odvážný pionýr se za pomoci moudrého náčelníka veřejné bezpečnosti pouští do pátrání po pachatelích hrůzného činu. A vlastně proč ne? Na české poměry je tahle podívaná opravdu zábavným snímkem, který obstojí před většinou věkových kategorií. Zajímavé dějové linii se daří bez zbytečných odboček jít rovnou k meritu věci a bez výraznějšího škobrtnutí se dohnat až k závěru a tedy vyřešení kriminálního případu. Navadu tu není ani atmosféra, ze které je krom samotné doby, kdy byl snímek natočen cítit i jistý trampský duch, kterého rozpozná snad každý táborník. Třetí skoba pro Kocoura je snímek, terý mám rád již velmi dlouho a pokáždé se mi na něj daří dívat se s novými pocity...(29.6.2008)

 • - Kamila Koulu (Kocour) nadaboval Gustav Bubník a Michaelu Kuklovou (Lucie) Ilona Svobodová. (pávek)

 • - Zámek Kotov je ve skutečnosti Státní zámek Vranov nad Dyjí ležící nad stejnojmennou obcí v okrese Znojmo, který je oblíbený nejen českými, ale i zahraničními filmaři. Objevil se již například ve filmové pohádce Nesmrtelná teta (1993) či americkém akčním snímku xXx (2002). (Zilin)

 • - Na původním filmovém plakátu je jméno představitele Kocoura (Kamil Koula) zkomoleno jako Kamil Korela. (navabaca)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace