Třetí skoba pro Kocoura

Rodinný / Dobrodružný / Krimi

Československo, 1983, 78 min

Nápaditá zápletka, která se svižně odvíjí. Námět: Vojtěch Vacke. Dobovost - pionýři a soudruzi esenbáci - podobně jako ve filmu Leť, ptáku, leť! je potlačena kriminálním příběhem v lindgrenovském stylu Kalle zasahuje - v seriálu Podezřelé prázdniny. Kocourovy představy, jak k činu došlo, dobře zapadají do děje. Střihač toho využil ve scéně, kdy se Lucie (Michaela Kuklová) lísá ke Kocourovi, ten se zvedá. Lucii padá hlava a v tu chvíli je střih do jeskyně, kde padá k zemi jeden z lupičů. Atmosféru příběhu dotvářejí hudba Harryho Macourka a texty Jiřího Oulíka. Zajímavost: Ladislav Mrkvička si zahrál vedoucího pionýrských oddílů ve Třetí skobě pro kocoura i ve snímku Leť, ptáku, leť!(27.7.2008)

Jedna z prvních detektivek mého dětství. Vadili mi jenom příliš "báječní a chápaví" příslušníci SNB.(29.12.2008)

Jako malá jsem ten film milovala. A teď po x letech jsem se na to mrkla znovu a zas jsem byla napnutá "jak éčková struna". Všecko funguje tak, jak má...Kocour prohledával jeskyni, hrála strašidelná hudba a já jsem se přistihla, že se normálně a regulérně bojím:-D no prostě kriminálka radost pohledět.(10.10.2010)

Zručně natočený film pro všechny divácké kategorie s detektivní zápletkou, které už dneska nikdo netočí. A hlavně, nezvládli by obdobně laděný film takto natočit ani náhodou. Dost se v něm odráží doba, ve které vznikl, ale nejedná se o nic negativního. Pátrání sice probíhá naivně, ale solidní řemeslná práce režiséra i herecké výkony, příjemná napínavá atmosféra s následným tipováním vrahovi identity, jsou asi největší devizou veskrze snesitelného filmu. 60%(27.11.2011)

Pro mne celkem povedený dětský dobrodružný film z dob hluboké totality. Tenkrát to byl pro mne nervák, když jsem film sledoval a i když už v dnešní době asi není tak atraktivní v konkurenci všech těch akčňáků a jiných megafilmů, tak když na něj narazím náhodou v programu a mám na něj čas, tak se ještě pořád rád podívám. Taky ojediněle jde vidět pana Moučku v jiné roli, než jeho oblíbených předsedů národních výborů a jiných podobných komunistických pohlavárů :-)(15.12.2014)