Třetí skoba pro Kocoura

Rodinný / Dobrodružný / Krimi

Československo, 1983, 78 min

Hodnotim s odstupem času, kdy jako malé slečně se mi to hrozně líbilo a nikdy jsem si to nenechala ujít v TV. Nevím, jak bych na to koukala ted...(27.11.2011)

Milá nadlehčená detektivka ještě ze "staré dobré školy".!! :-)(10.10.2010)

"Jestli chceš dostat přes držku, tak si sundej brejle !!" ;) Ale notak, Kocoure, pionýři se přece neperou !! Ani kvůli kočičce - I když ani tady Kuklice opravdu žádná krasavice nebyla !! Ale každý máme jiný vkus, že ?! ;) - Kuklové, která nesympatickému Číčovi Kamila Kouly, který jak se rychle objevil, stejně rychle zmizel ze scény, celý film vesele nadbíhá.. Třetí skoba pro Kocoura však není ničím jiným než typickou cvrčkovinou, která však lehce vybočuje ze soudobé domácí tvorby pro mládež, ne jen tím horolezeckým kroužkem.. Největší ozvláštnění ryze žánrového filmu lze kupodivu spatřit v nesmírně invenčním střihu, ale i volbě lokací.. Takže co jiného čekat než chápavé esenbáky, naopak nechápavé rodiče a uvědomělé dětské hrdiny, které si však vesměs střihla samá nehezká a netalentovaná polena, navíc rozhodně dost iritují také tradiční postsynchrony, vesměs pražští herci v jihomoravském prostředí Mikulova a nejbližšího okolí také působí dost hloupě.. Že nám tvůrci z překrásného Vranovského zámku udělali jakýsi Kotov, ze Sirotčího hrádku Pavoučí jeskyni, to bych ještě snesl, ten neskutečně otravný hudební motiv Harryho Macourka však už nikoliv !! Ne, díky !! Nicméně koukám, že zde znovu nostalgie zafungovala na výbornou.. A že se podobné snímky už dnes netočí ?? Myslím, že na tuhle zbytečnou otázku si Tosim zvládne odpovědět sám.. Já říkám díkybohu.. Jen mě tak napadá, jak by se asi tyhle (s)hitovky dnes jmenovaly ?? Myslím, že na filmy z dávno mrtvého žánru s názvy jako Jak se fotí selfie, Jen si tak trochu šňupnout, Ať žijí emoupíři! či Dvacet minut bez facebooku, opravdu nejsem zvědavý..(19.4.2015)

Když si odmyslím ty v tehdejší době povinné "soudruhy" a "pionýry", tak velice povedená kriminálka s dětskými hrdiny v hlavních rolích. Navíc turistický oddíl, stanování, táboráky, horolezectví. Trošku na mě dýchla nostalgie a vzpomněla jsem si na vlastní dětství...(29.6.2008)

Jako malá jsem ten film milovala. A teď po x letech jsem se na to mrkla znovu a zas jsem byla napnutá "jak éčková struna". Všecko funguje tak, jak má...Kocour prohledával jeskyni, hrála strašidelná hudba a já jsem se přistihla, že se normálně a regulérně bojím:-D no prostě kriminálka radost pohledět.(10.10.2010)

• - Filmovalo se na Jižní Moravě v Mikulově, u Klentnice a na Sirotčím hrádku. Bouda horolezeckého oddílu Medvědi se natáčela v Ostravě. (M.B)

• - Kamila Koulu (Kocour) nadaboval Gustav Bubník a Michaelu Kuklovou (Lucie) Ilona Svobodová. (pávek)

• - Zámek Kotov je ve skutečnosti Státní zámek Vranov nad Dyjí ležící nad stejnojmennou obcí v okrese Znojmo, který je oblíbený nejen českými, ale i zahraničními filmaři. Objevil se již například ve filmové pohádce Nesmrtelná teta (1993) či americkém akčním snímku xXx (2002). (Zilin)