Třetí skoba pro Kocoura

Rodinný / Dobrodružný / Krimi

Československo, 1983, 78 min

• lekr

Další česká sračka. Tentokrát nepovedená detektivka balená jako dětský příběh. Herci jsou příšerní, scénář hrozně dětinský a námět vyloženě směšný. Příšerná amatérština.(5.1.2010)

Hodnotim s odstupem času, kdy jako malé slečně se mi to hrozně líbilo a nikdy jsem si to nenechala ujít v TV. Nevím, jak bych na to koukala ted...(27.11.2011)

Díky tomuto příběhu jsem v dětství chtěla také lézt po skalách. Na štěstí mě to brzy přešlo. Láďa Mrkvička byl jako vedoucí toho lezeckého oddílu perfektní. Takového jsme taky měli, když jsme chodily do podobného oddílu. Byl to prostě prima chlap. Pan Moučka, který hrál policejního kapitána. Ten měl pro Kocoura pochopení a jako by mu nahrazoval otce.(26.9.2012)

Tuhle detektivku pro děti jsem kdysi zbožňovala, ale jak bych se na to dívala dnes, kolik soudruhování a moralizování v tom bylo, to už si vážně moc nepamatuju.(3.4.2009)

Pro mne celkem povedený dětský dobrodružný film z dob hluboké totality. Tenkrát to byl pro mne nervák, když jsem film sledoval a i když už v dnešní době asi není tak atraktivní v konkurenci všech těch akčňáků a jiných megafilmů, tak když na něj narazím náhodou v programu a mám na něj čas, tak se ještě pořád rád podívám. Taky ojediněle jde vidět pana Moučku v jiné roli, než jeho oblíbených předsedů národních výborů a jiných podobných komunistických pohlavárů :-)(15.12.2014)

• - Kamila Koulu (Kocour) nadaboval Gustav Bubník a Michaelu Kuklovou (Lucie) Ilona Svobodová. (pávek)

• - Na původním filmovém plakátu je jméno představitele Kocoura (Kamil Koula) zkomoleno jako Kamil Korela. (navabaca)

• - Filmovalo se na Jižní Moravě v Mikulově, u Klentnice a na Sirotčím hrádku. Bouda horolezeckého oddílu Medvědi se natáčela v Ostravě. (M.B)