Třetí skoba pro Kocoura

Rodinný / Dobrodružný / Krimi

Československo, 1983, 78 min

Překvapivě hezký film. Děj má spád a je ku podivu i docela reálný. Herecké výkony byly dobré. Řekl bych, že i přes příslušníky VB, soudruhy a pionýry (patřili neodmyslitelně k tehdejší době) je film nadčasový a lze se na něj bez problému podívat i za dalších 27 let. Jen jedna věc mi jaksi neštymovala. Sice nejsem patolog ani soudní lékař, ale že by mrtvola vychladla během maximálně několika minut se mi zdá přece jenom nereálné. (Sobota 10.04.2010)(10.4.2010)

Turistický oddíl, příroda, kamarádství, partička lumpů a detektivní zápletka. Film pro mládež jak má být. Souhlasím s Tosimem - proč se takové filmy už dneska netočí? (373.)(29.6.2008)

Třetí skoba je typický čtyřhvězdičkový film. To znamená, že je dobrý, dokonce víc než dobrý, úspěšný, vydobyl si stálé místo v TV a časté reprízy, ale nemůže pochopitelně dostat 5* jako třeba Spalovač mrtvol nebo Markéta Lazarová. Letní filmy v exteriérech mě vždycky bavily, tento je navíc dobře zahraný i zrežírovaný, tak je 4* strop zcela na místě. Atmosférou a kriminální zápletkou tak trochu připomíná seriál Území bílých králů.(6.9.2014)

• mr.kliky

kdyby kuklová radši zavřela kredenc a dala mu aspon pusu šíbrovi, za ten teror by si to zasloužil, ale to ne, to je samý jupajdá a cápek málem mrtvej. ale moučka sype dobrý cukry(23.3.2016)

Milá nadlehčená detektivka ještě ze "staré dobré školy".!! :-)(10.10.2010)