poster

Odpočítávání

 • USA

  Unthinkable

Akční / Drama / Thriller

USA, 2010, 97 min

 • Nikon
  **

  Po skončení filmu jsem byl docela spokojený. Možná i trošku nadprůměrně ... Ale pak se to celé ve mně rozleželo. Když se nad tím celým zamyslíte do hloubky, tak je tam tolik wtf momentů, že si tenhle výtvor víc jak dvě hvědy nezaslouží ... (SPOILER !!! Jen pro příklad - hrozí smrt milionů amerických občanů a šéf vyšetřování sám rozhodne, že nebude informovat prezidenta ?, Žádný krizový štáb, jenom hrstka druhořadých agentů FBI ?, Nejzkušenější americký vyšetřovatel udělá tolik zásadních chyb, které jenom utvrdí teroristu aby nic neřekl ??? atd.atd.) WTF ?!(27.1.2011)

 • gudaulin
  *

  Typické americké béčko, které je postavené na pro mě nepřijatelném nápadu. Pohybuju se v branži dost dlouho, abych měl představu o cestě, kterou musí urazit zájemce o sestrojení jaderné bomby. Ztroskotaly na tom velké a bohaté státy, které investovaly nepředstavitelné prostředky a soustředily ke zdárnému výsledku velké vědecké týmy, veškerou pomocnou techniku a logistiku. Írán se snaží o získání bomby už pár dekád a na tuto aktivitu jde desetina státního rozpočtu země nasáklé ropou. Zatím bez výsledku. Milý Kim z Koreje po třicetiletém úsilí k cíli došel, když obětoval čtvrtinu státního rozpočtu a životy miliónů svých spoluobčanů při hladomorech. Tady se operuje jedním chlápkem, který jen tak levačkou sestrojí těch bombiček hned několik. Já vím, řeknete, je to Američan a ti přece dokážou všechno. Kdyby obětoval ještě pár víkendů, tak si sestaví i mezikontinentální raketu a bude ohrožovat celý svět. Jsou vážně dobrý, ti kluci. Nějakou uměleckou hodnotu v tom může hledat jenom nepolepšitelný snílek, takže zůstává určitá dokumentární hodnota. Odpočítávání totiž funguje jako obraz paranoie doby, která podléhala hysterii z války s terorismem. Za béčkovou zábavnost bych mohl dát 2*, ale to politické a myšlenkové sdělení mi není ani trochu sympatické. Podobná scénáristická východiska pro zamyšlení se nad opodstatněním mučení při vyšetřování se objevila vícekrát a v lepší podobě. Ta 1* je za tradičně špičkový výkon Samuela L. Jacksona. Jeho postava má v sobě hodně démonů a záporné charisma. Celkový dojem: 25 %.(27.6.2015)

 • Phobia
  ****

  Jo! Konečně zas jednou výborný, nevšední film s inteligentním scénářem, zajímavým průběhem a maximálně uspokojivým závěrem. Hranice mezi dobrem a zlem je setřena: kam až může civilizovaný člověk dojít, jaká zvěrstva napáchat ve jménu vyššího dobra? Opravdu silný kousek dávající námět k zamyšlení nad lidskou morálkou. Těžko hledat bandu rozporuplnějších postav a jednání než právě v "Unthinkable" - a takhle to mám ráda, to je ze života; žádný ultrazlý padouch versus neposkvrněný charakter, jen šedá zóna: větší a menší zlo. Tleskám, tleskám, ale do potlesku ve stoje mi přece jen ještě něco málo chybí. 88%(16.8.2010)

 • larelay
  *****

  Zabudla som dychat... Nevadilo mi televizne spracovanie, herecke vykony, scenar, myslienka, pointa a vsetko to okolo to absolutne vynahradili. Ale napada ma jedna otazka, ktora rezonuje naozaj pri mnohych situaciach z poslednych rokov... Kde ma ludstvo svoje hranice? Tento film vam to rozhodne aspon priblizi. Hranice neexistuju.(7.8.2010)

 • cheyene
  ****

  Čtyř hvězdičková podívaná, která je založená na mučení a snaze získat informace. Samuel L. Jackson nezklamává, je to tu opět on ve svojí ryzí podobě a skvělé formě. Chvílemi mi bylo Yusufa líto, ovšem po jiných scénách jsem byl opět se vším všudy na straně vyšetřovatelů. Škoda, že poslední 3 minuty filmu mi blbly a já neměl ze závěru zhola nic.(2.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace