Osm statečných

Antarctica

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Romantický

USA, 2006, 120 min

Frank Marshall

Toširó Išidó (původní scénář)

Don Burgess

Mark Isham

David Hoberman

Kostýmy:

Jori Woodman

Čakal som klasický dobrodružný psí výjazd, odviesť, zachrániť, koniec. Scenár sa ale spod toho vymkol a výrazne prekvapil. Frank Marshall ale opäť dokázal, že má k prírode a zvieratám, ich kontrastom a harmónii obrovské cítenie a spolu s neodolateľnými psíkmi dokázal perfektný útok na moje city. Je pravda, že skutočnými hercami tu boli oni, tí ľudskí boli len sprievodom. A práve zábery mimo psieho dobrodružstva boli zbytočne naťahované. A Jason Biggs mi tu pomerne vadil, veď na odľahčenie bolo ako stvorených pár extra psích kúskov a scén. 80%.(3.9.2007)

Príjemná oddychovka po ťažkom dni ked vaša myseľ už nezvládne nič náročnejšie.Film by som zaradil medzi priemerný s vedlajšou rolou Paula Walkera pretože hlavnú úlohu hrajú psy.Takže celkovo by som dal 3* ale tie psy ma naozaj dostali 4*.(25.3.2011)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $81,612,565Tržby Celosvetovo $120,455,994Tržby za predaj DVD v USA $104,916,245 //počet predaných kusov 4,119,514║ Je to nádherný dobrodružný film pokiaľ sú v zábere psy hasky a ich putovanie nehostinnou krajinou, plus svoje urobí vo vizuály aj zasnežená krajina Antarktídy (aj keď sa to samozrejme natáčalo v iných lokalitách, prípadne aj v filmových ateliéroch), ináč ide o klasickú frašku o záchrane kde film stráca na akejkoľvek atmosfére, obsadenie Paula Walkera bol dobrý ťah, na druhú stranu zas Jason Biggs bol trošku moc od veci, jeho tlačenie na komické vložky boli len a len trápne(našťastie len minimálne množstvo bolo týchto ako že odľahčení). /videl v kine: 65%/(8.8.2006)

Opravdu krásný dojemný příběh, kde hlavní roli nestvárnil žádný člověk, ale skupina psů husky. Velmi dobrá a dramatická chvíle s mrtvou kosatkou a tuleňem. A o to více, že je film inspirován skutečnou událostí.(4.1.2008)

Pasáže, ve kterých hrají pejsci, jednoznačně vítězí nad těmi s lidskými herci. Sledovat ty štěkající huňáče a jejich boj o přežití v krásné, ale nehostinné ledové pustině je opravdu zážitek.(20.6.2015)