Osm statečných

Antarctica

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Romantický

USA, 2006, 120 min

Frank Marshall

Toširó Išidó (původní scénář)

Don Burgess

Mark Isham

David Hoberman

Scénografie:

John Willett

Kostýmy:

Jori Woodman

Pasáže, ve kterých hrají pejsci, jednoznačně vítězí nad těmi s lidskými herci. Sledovat ty štěkající huňáče a jejich boj o přežití v krásné, ale nehostinné ledové pustině je opravdu zážitek.(20.6.2015)

Pěkný film po vizuální stránce - čistá bílá krajina, věrní psi, modré nebe, Paulovy azurové oči, Greenwood, Moon - krásná žena, moon - barevná disco koule aj. přírodní kontrasty, zvlášť při současné nechutné absenci sněhové nadílky. Tradiční životní hodnoty v té nejryzejší podobě. Příroda ve své přirozené, nelítostné a kruté podstatě, kam člověk rozhodně patří. Ovšem jen druh Homo sapiens sapiens, ne ten dnešní Homo sapiens demencis. Naopak vysoká inteligence a kvalitní herectví pejsků je tímto potvrzeno.(10.12.2011)

Výborný dobrodružný snímek pro celou rodinu o neohrožené psí smečce, která dokáže přežít v nehostinných podmínkách i bez pomoci lidí. Film má napětí, spoustu povedených a emočně silných scén a překvapivě kvalitní obsazení, kde překvapil převážně Paul Walker. Nenápadný ale o to lepší film.(9.1.2010)

Frank Marshall a ledové pláně podruhé. Tentokráte však chybí hlubší emoce nebo větší napětí, krásní psi v nepřekonatelně nádherné přírodě všechno sami nezvládnou.(4.12.2011)

Klasická Disneyho oddychovka...akorát na můj vkus trošku moc utahaná a dlouhá. Taky mě štvala ta parta moc fajn "lidiček"...tohle by si mohli už odpustit, fakt že jo.(27.6.2006)