Osm statečných

8 statočných

Antarctica

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Romantický

USA, 2006, 120 min

Moc hezkej rodinnej film, kterej dobře ví, kdy správně zahrát city nebo diváka pozitivně naladit. Psiska jsou super, herci v čele se sympaťákem Walkerem jsou fajn, scenérie jsou krásné, no já se nenudil, jako oddychovka pro celou rodinu to svůj účel splňuje na 100%.(16.12.2013)

Frank Marshall a ledové pláně podruhé. Tentokráte však chybí hlubší emoce nebo větší napětí, krásní psi v nepřekonatelně nádherné přírodě všechno sami nezvládnou.(4.12.2011)

Tak tenhle film mi vyrazil dech a to jsem ani nevěděl, že tam hraje Paul Walker. Budu docela stručný, protože ostatní uživatelé vystihují přesně to, co chci o tomto velkolepém a nádherném filmu povědět. Ježíš, mé oči se zase třpytí, končím!(31.1.2014)

Nádherný film!!! Víc nemám co říct.90%(30.8.2007)

Natočeno podle skutečného příběhu. CITÁT - -30°C to je rekord. To je kosa......... Z příběhu jde chlad, zima a smutek. Osm psů zanecháno napospas nepříznivému počasí v Antarktidě, si prožije své peklo. Jejich majitel Jerry musí udělat něco, čím opět získá klid v srdci. Nenásilný příběh u kterého si možná i pár lidí pobrečí.(7.12.2014)

• - Základní výcvik se soustředil především na vyjadřování emocí psů - hlavně různé pohyby hlavou, vrčení a cenění zubů. Později se učili i chytat ptáky ze vzduchu nebo plazit po tenkém ledě... Každý pes měl dva trenéry, kteří byli neustále přítomni - bez ohledu na to, zda kamera běžela nebo ne. Občas bylo těžké postavy na širých pláních Kanady před kamerou schovat. (hippyman)

• - Filmaři našli ideální místo "Antarktidy" v kanadském lyžařském městečku Smithers ležícím v Britské Kolumbii asi 750 mil severně od Vancouveru. Smithers je na planině, která je bez stromů a umožňuje 360-stupňový výhled na divočinu. Nejspektakulárnější záběry filmu byly točeny na severu Grónsk; dodatečné záběry byly natočeny ve Stewartu, v Britské Kolumbii, a scény s ledoborci byly snímány na Špicberkách. Při natáčení klesaly teploty až k mínus 30 stupňům. (hippyman)

• - Frank Marshall je známý zejména jako producent filmových sérií o Indiana Jonesovi a Jasonu Bournovi, ale Osm statečných je už jeho čtvrtý samostatný počin. (imro)