A co když je to pravda?

Láska z nebies

A čo ak je to pravda?

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2005, 90 min

Romantická komedie, která je naštěstí o něco víc komedie. Navíc vzhledem k ději dávají patetické věty typu "Když nejsi se mnou, jako bych neexistovala" úplně jiný rozměr. Škoda až příliš natahovaného konce... a romantiky, ehm.(23.11.2005)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 9/10/// +velice příjemná Reese Witherspoon, poprvé se mi líbil Mark Ruffalo, dobře napsané postavy, příběh, vtip, romantika, emoce, námět, závěr -s tímto námětem se dá vytvořit mnoho scénářů a já bych se rád podíval na všechny, bohužel jsem viděl jenom tento jediný (výsledný film)/// Já prostě zbožňuji žánr romantická duchařina :-) Ostatně cokoli co je fantasy, nadpřirozené nebo alespoň trošku mysteriózní je pro mě zajímavé, ale ve spojení příjemné a vtipné romantiky jsem úplně štěstím bez sebe. Od začátku až zhruba do poslední čtvrtiny je film sice vyprávěn trošku křečovitě a občas jsem přemýšlel jestli to mám brát především jako komedii nebo víc jako fantasy. Prostě jsem čekal co z toho vyplyne a jak se to bude odvíjet. Některé momenty mi přišli přehnané (vymítání duchů), ale v rámci žánru to tak má asi být. Závěr mě však rozcupoval úplně nepřekonatelně, prostě člověk aspoň s trošku romantickou duší bude dojat./// Celkem 89%///(17.9.2010)

Docela povedená romantika, které body přidává hlavně celková příjemnost a relativní absence velkohubých prohlášení o lásce. Je to tak za 3,5, ale díky spokojenosti mé drahé polovičky a díky tomu, že se mi to líbilo o dost víc než některé značně přeceňované kousky tohoto žánru (jako například můj evergreen 4 svatby a 1 pohřeb :)), zaokrouhluji nahoru.(2.12.2005)

Kašlu na to, že duch hází stín, sedá si na postel, nenosí Hopkirkovo bílé sako a neumí to s hrnčířským kruhem - tohle je cajdák! Cajdák, po kterém mi doktorka Elizabeth bude muset změřit hodnoty cukru v krvi. Cajdák, po kterém chci při skromném obřadu v kapli říct M.Ruffalovi své ano. Cajdák, který má společného s hlavní hrdinkou to, že dlouho zůstal na půli cesty (k dobré romantické komedii) a jenž je průhledný jak hlava tenisové rakety bez výpletu. Slzami jsem promáčel dva balíčky z desetikusového paklu Big Soft, abych se v jednom okamžiku dějového zvratu zařekl, že pokud dojde k hudlanovému "vzkříšení" ala Šípková Růženka, tak zbytek kapesníků sním. Tři dny jsem je ze sebe dostával...(5.1.2013)

Je to taková milá romantická komedie, která má u mě velké plus za herecké obsazení. Reese je skvělá, mám ji ráda a tady ji to vážně sluší a Mark? Zbožňuji jeho styl oblékání, svetry mu opravdu sluší .. :) No a nápad je opravdu úsměvný, opravdu hezkej film pro zpříjemnění večera.(10.7.2008)

• - Hlavní hrdina (Mark Ruffalo) má během dne různý porost vousů. Jednou je lehce zarostlý, za okamžik zase hladce oholený a naopak. (CrownThomas)

• - Na produkci filmu se podílela také Laurie MacDonald, jedna z nejvlivnějších žen Hollywoodu. Zkušenosti s duchy už má například z výroby obou dílů amerického remaku Kruh. (imro)

• - Scény, ve kterých může může Elizabeth (Reese Witherspoon) vidět jen David (Mark Ruffalo), byly filmovány nadvakrát. Vždy jednou s Reese Witherspoon a bez ní. (JARDAHONDA)