A co když je to pravda?

Láska z nebies

A čo ak je to pravda?

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2005, 90 min

Asi jsem objevil svou novou guilty pleasure. Moc pozitivní komedie, která není tak duchařská jako romantická s tehdy ještě neznámým talentem Ruffalem a kukadly krásné Reese v hlavních rolích. Ve správné náladě se pak dá odpustit i pár logických lapsů a jen si užít překvapivě úspěšně cílenou nebeskou střelu.(7.4.2006)

Rozpočet $58miliónovTržby USA $48,318,130Tržby Celosvetovo $102,854,431║ Podobne ladených vecí tu už bolo neúrekom ale výhodou pre tento film je dvojica Reese Witherspoon a Mark Ruffalo, práve na nich stojí a padá celý príbeh ale prevažnú časť filmu dej slušne ťahajú a občas sa im aj podarí správnym vtipom dej odľahčiť, prípadne obohatiť aj emociálne. "Slušný priemer čo nesklame." /60%/(11.5.2008)

Kdyby nebylo tak průměrných filmů jako je tento možná by ani v televizi neměli co vysílat. Přestože herce to má a nápad docela taky, zavání to decentně nudou, a to tak že doslova. Reese Whiterspoon může být roztomilá jak pravá blondýna, ale do tohoto filmu prostě nezapadne. Průměr nad průměr, který mi akorát zkrátil kus života, zacož mu rozhodně děkuji.(11.5.2008)

Just like heaven je přesně mířeným projektilem do srdcí těch, co potřebují doplnit zásoby romantiky. Nejedná se o žádný přelomový snímek, ani o žádného pokusného králíka, ale o klasicky střiženou romantickou komedii, která si nehraje na nic víc než je, pouze dělá svoji práci. A musím dodat, že ji odvádí hodně solidně. Scénář je samozřejmě průměrnou záležitostí a najdete v nich hromadu logických i nelogických děr jako v Bagdádu po náletu, ale také je zde pěkný jemný humor se spoustou jízlivých narážek a vtípků. NO dobře těch vtípků tam zas tak moc není, jenomže sladce roztomilé Reese a sympaťákovi Marku Ruffalovi to zkrátka odpustíte. Vše je zaobalené hrozně hezky, ať už decentní režie, lehce přeslazená kamera, hodně přeslazená hudba, jo je mi jasné, že na někoho je toho cukrkandlu až moc, ale ono to zkaženou náladu vážně pozvedn.:) Film vhodný nejen pro romantičky (ty si pobrečí každopádně), ale i pro standartního, možná i mužského diváka. :) Objektivně musím dát 3*, ale my romantici si jednu přičteme, že? :)(3.8.2006)

Romantika, ktorá sa príliš neodlišuje od svojich bratríčkov. Miestami až nepekne presladená, ale čo na tom, keď na mňa pôsobí tak milo a prívetivo? Veľkú zásluhu pri hodntení má aj hlavná aktérka, Reese Witherspoon. Bez nej by bola Just Like Heaven len cukrom popráškovaná konina. Možno sa vo mne skrýva viac citlivosti než si dokážem pripustiť.. (ne-malá podobnosť s http://www.csfd.cz/film/223653-posel-ztracenych-dusi/ )(10.5.2010)