Černý úsvit

Čierny úsvit

Akční

USA, 2005, 93 min

• Xmilden

Tentokráte slabší dvě hvězdy, ale hlavně po dlouhé době mírně lepší filmík s oblíbeným tlouštíkem. Film si sice hraje na jakéhosi špionážního Bourna, ale mě to tentokráte nechává plně klidným. Je to přece Segalovka, takže dokážu příjmout téměř cokoliv. Příběh se zdá být celkově v pořádku a atmosférě není co vytknout. Dokonce nás čeká i jedna velice slušná automobilová honička. Pouze mám asi dvě výtky směrem k filmu. První je ta že nevím co měla znamenat ta kraťoučká rvačka na schodech, kdy bylo téměř jasně vidět, že se nejedná o Stevena, ale o nějakého dost nepodobného kaskadéra. Takže celá scéna pro mě zbytečnost. A druhá výtka směřuje k obalu filmu, nějak jsem nebyl svědkem kopu, který je na obalu DVD vyobrazen. Kdyby se ve filmu podobný úder objevil a kdyby jej provedl Steven okamžitě přihazuju další hvězdu. To mi věřte!(4.1.2010)

• SeBig

Až na ten začátek který mě nehorázně sral tim opakováním se to ještě jako dalo Steven opět nesmrtelnej až jsem se musel smát, opět láme ruce a sám si je ani neušpiní. Je to prostě typická Seagalovka tentokrát se slabým dějem ale místama akce byla dobra.(22.3.2012)

• Wacoslav1

Uvnitř je několik lidí kterým není dobře, nějak se jim nechce žít! Ok vždycky když si člověk myslí, že sádelník padnul na dno, tak nás přesvědčí, že se dá klesnout ještě hlouběji. Tak jako tak myslím si, že můžu hrdě prohlásit, že Jonatán Studený je tou nejhorší postavou kterou kdy Seagal hrál. Proč? protože nic neumí, nebo možná umí, ale odmítá to předvést. Nehodlám tu nadávat na to, že film má blbej scénář, to už k Seagalovkám jaksi neodmyslitelně patří a ruku na srdce Stevo se nikdy v ničem sofistikovaném nepředvedl, ale co je naprosto neomluvitelné je, že se tu ani on ani jeho dubl nepředvede v jediné bitce! fakt nekecám pokud tedy za bitku nepovažujete tu několikavteřinovou fackovanou v tom skladu které se Stevo evidentně nezúčastnil. Zkrátka co rozjel Cizinec to Černý úsvit dokončil. Nejenom, že se jedná o jednu z regulérně nejhorších Seagalovek, ale ono se jedná o jeden z regulérně nejhorších akčních filmů co jsem kdy viděl a ani opakované shlédnutí na tom nic nezmění. No a ten konec kdy eliminují atomovku tím, že jí hodí do vody v trikové sekvenci za kterou by se nestydělo ani Asylum snad radši nebudu vůbec komentovat. Jenom jsou mi záhadou jakákoliv jiná než odpadní hodnocení a to nejenom u neutrálních diváků, ale i u Seagalových skalních fanoušků. To jste fakt všichni ranění slepotou, nebo to prostě vidět nechcete?! Každopádně opět musím Stevovi připomenout tu jeho hlášku o tom, že společnost milenium films a její producent jsou zodpovědní za úpadek jeho kariéry... aha takže jim dal vale a aby se zlepšil, tak šel točit filmy v produkci Andrewa Stevense... ok potom je mi všechno jasný a nemám co dodat.0%(8.11.2011)

• Terva

Ano jsem fanda, ano je to černý film, ne nedám odpad. Prostě není to zas tak zkažené.(17.6.2009)

• jojinecko

Skoro 150 kilový Seagal sa opäť volá Jon Cold (tak isto sa volal aj v Cudzincovi) a je tak isto skvelý, pričom jeho mimika tváre odráža toľko emócii, že až. Tomu ja hovorím "totálne herectvo"...No ale teraz vážne:) Už len keď si človek prečíta storyline, je všetko jasné- teda céčková produkcia, stupidný stokrát videný klišovitý príbeh, zle natočený, zle napísaný, so zlými hereckými výkonmi, pričom Seagal jednoznačne "vedie" a je to už len akési dožívajúce torzo BÝVALEJ akčnej hviezdy, alebo nechcená paródia na samého seba...Mám rád "brakovú" akčnú produkciu a snažil som sa pozerať sa na toto skôr cez ružové okuliare...bohužiaľ nedalo sa:) 1,5*/5(19.3.2006)

• - Steven Seagal (Jonathan Cold) sa nezúčastnil na natáčaní žiadnej bojovej scény, bol nahradený dvojníkom. (beso74)

• - Na začátku, když je záběr na obrněný transportér, má rumunskou poznávací značku. O pár chvil později, když přijíždí k bance, má tentýž transportér holandskou poznávačku. (Musak)

• - Film bol natočený za 30 dní, pričom Steven Seagal (Jonathan Cold) sa zúčastnil len 12. (beso74)