Černý úsvit

Čierny úsvit

Akční

USA, 2005, 93 min

• Andersis

Akční herec Steven Seagal ve filmu kde si ani jednou nekopne.(24.2.2008)

Pokračování filmu Cizinec. Pokračování je vsazeno pouze na hlavní postavě Seagala. Akčních scén je tu docela dost, spíš je tu přestřelek než soubojů. Hudba celkem zajímavá. Filmu chybí napínavost, ikdyž je film celkem nepředvídatelnej, i tak mi film sedl, hlavně role Seagala jako neznámého agenta, bojujícího na kladné či záporné straně ? Přesně to si divák nejspíš položí otázku. 80% = ****(8.10.2012)

• type_B

Už jsem viděl i horší Seagalovky než tuto.(20.6.2009)

• cheyene

Slabé, ale podívat se na to dalo...Seagal je již sice evidentně z formy a zestárlý, ovšem jeho kolegyně-studentka-kamarádka je o to více "pretty". Zápletka je poměrně klasická a protřepaná jako Stevenovi někdejší protivníci (s nimiž vždy pěkně zacvičil), vše je přímočaré a jednoduché. Je velká škoda, že tito (ne)herci (Seagal, Norris, Lundgren, Dudikoff, Van Damme, Stallone) upadají takovýmto způsobem a nemají již možnost předvést se v podobných filmech, v jakých si získali naše "akční srdce" (ačkoliv poslední dva v závorce se ještě dokázali "vycajchnovat" s nějakým tím solidním trhákem). Kde jsou staré dobré "akčňáky"?(12.8.2009)

• Xmilden

Tentokráte slabší dvě hvězdy, ale hlavně po dlouhé době mírně lepší filmík s oblíbeným tlouštíkem. Film si sice hraje na jakéhosi špionážního Bourna, ale mě to tentokráte nechává plně klidným. Je to přece Segalovka, takže dokážu příjmout téměř cokoliv. Příběh se zdá být celkově v pořádku a atmosférě není co vytknout. Dokonce nás čeká i jedna velice slušná automobilová honička. Pouze mám asi dvě výtky směrem k filmu. První je ta že nevím co měla znamenat ta kraťoučká rvačka na schodech, kdy bylo téměř jasně vidět, že se nejedná o Stevena, ale o nějakého dost nepodobného kaskadéra. Takže celá scéna pro mě zbytečnost. A druhá výtka směřuje k obalu filmu, nějak jsem nebyl svědkem kopu, který je na obalu DVD vyobrazen. Kdyby se ve filmu podobný úder objevil a kdyby jej provedl Steven okamžitě přihazuju další hvězdu. To mi věřte!(4.1.2010)