Bludička (TV seriál)

Willo the Wisp

Animovaný / Rodinný

Velká Británie, 1981, 26x5 min

Nicholas Spargo

Jeden z nejčarovnějších kreslených seriálů co pamatuju. Co charakter, to neskutečný týpek, od víly Mavel, co pro svou tloušťku nemohla létat, až po dokonale ďábelskou televizi Ednu. Z některých magických kousků Zlé Edny mě jako malého až mrazilo. Mimochodem, v roce 2005 vyšla druhá řada ve které má Edna moderní, plochý širokoúhlý facelift se stereem, který ji podle mě na její ďábelskosti leccos ubírá.(9.1.2006)

Na tohle jsem narazil naprostou náhodou a dětské vzpomínky byly zpět. Tehdy jsem ale nedokázal ocenit bezvadný dabing Oldy Kaisera a především naprostou šílenost celého konceptu :-D(11.12.2009)

Bedna Edna, Muk, housenka Agnes a lesní víla Mejvis :-) Tenhle kreslený seriál byl kdysi pravidelným pořadem ve čtvrtečním Magionu. Zákeřná dvouzubá čarodějnice Edna v podobě televizoru neurčitého typu, prudila všechny obyvatele lesa, kteří ji opět všichni společně vzdorovali a opláceli stejnou mincí. Vesměs 5 minutové epizody, dokázali vždy pobavit.(19.1.2016)

Samotný seriál je za čtyři hvězdy, ale tu pátou mu lehce zařídil dabing Oldy Kaisera. Zlá televize Edna vždycky patřila k mým idolům a patřit k nim bude dál. Bludičky je třeba si vážit i proto, že pochází z časů, kdy pohádky nebyly určené jen dětem, ale to svoje (a někdy i mnohem víc) si v nich našli i dospělí. Kdo by nááhodou nevěděl, o co jde (a chtěl si tak pěkně nostalgicky zavzpomínat, jako já teď), tak: http://www.youtube.com/watch?v=pdxIJ3YqkJY(13.1.2011)

Téměř zapomenutá marginalitka mého televizního dětství, nedávno znovu objevena teprve došla zasloužené pozornosti. Nový dabing na současné poměry slušný, ale ten Kaisrův je opravdu jedinečný (nalezeny dvě pozůstalé epizody: http://www.youtube.com/watch?v=zJu1Sez3RBo a http://www.youtube.com/watch?v=pdxIJ3YqkJY). Mejvís mi připadá zajímavější než Edna, která si mě ale získala nadšením z četby o elixíru Dr. Jekylla, po kterém "budu ještě zlejší než jsem teď". Ubozí diváci!(1.6.2013)

• - Seriál běží na Britských TV obrazovkách s mírnými přestávkami dodnes. (Elisebah)

• - Televizní premiéru ve Velké Británii sledovalo přes 9 miliónů diváků. (Elisebah)

• - Housenka Ágnes je v originále housenčák Arthur. (Elisebah)