Bludička (TV seriál)

Willo the Wisp

Animovaný / Rodinný

Velká Británie, 1981, 26x5 min

Nicholas Spargo

Seriál z produkce BBC „Bludička“. Českou verzi namluvil Oldřich Kaiser.(11.7.2005)

Tak tohle je opravdu ďábelská záležitost:)..Psycho pohádka nejen pro děti, plná infantilního, suchého anglického humoru(který mi tentokrát navýsost sedl). Jsem rád, že se mi to po letech dostalo do ruky a byla možnost to zhlédnout, hezky všech 26 dílů naráz. Protože tuhle přehlídku charakterů, kde si každý najde svého oblíbence cynická housenka Ágnes(moje favoritka), „obtloustlá“ lesní víla Mavis, začarovaný princ Chlupáč, kočka Elza a další a samozřejmě nejvýraznější postava seriálu „zlá čarodějnice bedna“ Edna se na pětiminutový „večerníček“ jen tak nevidí. Báječná záležitost, kterou vřele doporučuji každému, která i po těch letech, téměř nestárne a má divákovi co nabídnout.(18.6.2009)

Naprostá šílenost...skvěle nadabovaná a neustále šokující:) autoři, kteří obsadili hlavní roli záporáka televizí měli za ušima:)(5.4.2010)

Další z (téměř) zapomenutých kreslených trháků z dob útlého dětství, Magionu (nebo Vegy, who cares), a legendárního dabingu, který se dnes (téměř) nedá sehnat. Upřímně mě překvapilo, že je to až tak stará záležitost. I to jak to dnes na mě nějak nefunguje... To, že je něco divné, prostě nestačí, i když zlá čarodejnice Edna Bedna zakletá do věčně nasr... telebedny nebo tlustá víla "Mejvis" s modrými vlasy jsou z řádu těch postaviček, které si - sice mlhavě, ale přesto - pamatujete desítky let. A to jen tak BTW asi všichni mluvíme o "první sérii", kterou od té "druhé" dělí bratru pětadvacet let. 60%(27.1.2014)

Jeden z nejčarovnějších kreslených seriálů co pamatuju. Co charakter, to neskutečný týpek, od víly Mavel, co pro svou tloušťku nemohla létat, až po dokonale ďábelskou televizi Ednu. Z některých magických kousků Zlé Edny mě jako malého až mrazilo. Mimochodem, v roce 2005 vyšla druhá řada ve které má Edna moderní, plochý širokoúhlý facelift se stereem, který ji podle mě na její ďábelskosti leccos ubírá.(9.1.2006)

• - K. Williams neměl seriál moc rád - přišel mu pomalý a technicky neadekvátní dětské představivosti. (Elisebah)

• - Seriál běží na Britských TV obrazovkách s mírnými přestávkami dodnes. (Elisebah)

• - Sledovanost přes 9 milionů diváku se dosud žádnému dětskému animovanému seriálu nepodařilo překonat. (Elisebah)