Bludička (TV seriál)

Willo the Wisp

Animovaný / Rodinný

Velká Británie, 1981, 26x5 min

Nicholas Spargo

Těžké psycho kalibru Tipa a Ťapa a možná ještě silnější, na které jsem se MOŽNÁ díval jako malý, ale zcela určitě před chvílí na Youtube. A toho Kaisera vážně jako bych slyšel...(22.5.2008)

Samotný seriál je za čtyři hvězdy, ale tu pátou mu lehce zařídil dabing Oldy Kaisera. Zlá televize Edna vždycky patřila k mým idolům a patřit k nim bude dál. Bludičky je třeba si vážit i proto, že pochází z časů, kdy pohádky nebyly určené jen dětem, ale to svoje (a někdy i mnohem víc) si v nich našli i dospělí. Kdo by nááhodou nevěděl, o co jde (a chtěl si tak pěkně nostalgicky zavzpomínat, jako já teď), tak: http://www.youtube.com/watch?v=pdxIJ3YqkJY(13.1.2011)

Seriál z produkce BBC „Bludička“. Českou verzi namluvil Oldřich Kaiser.(11.7.2005)

• - Původní serie je ve formátu 4:3. (Elisebah)

• - Druhou sérii režírovala v roce 2005 dcera Niskyho Sparga, Bobbie Spargo pod hlavičkou Elephant Production. (Elisebah)

• - Housenka Ágnes je v originále housenčák Arthur. (Elisebah)