Chvíle poté

Moment After, The

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 1999, 89 min

Wes Llewellyn

Když upustím od toho námětu, který čerpá, sice z docela populární, ale podle mě velmi podivné věrouky, která je opravdu hodně nespravedlivá pro většinu světa, ukázka nového světového řádu docela vyděsí. Žádná svoboda, žádné práva, vše podrobeno totalitnímu způsobu myšlení. Ovšem po stránce postav taky žádná výhra. Takže průměr(24.8.2012)

• Nettrass

Už chvíli po té, jsem toho měl plný zuby. ,,Ne každý kdo mi říká Pane, Pane vejde do království nebeského,,.Toť pro ty co vědi všechno nejlépe, mají do všeho klíče a všude byli 5x. To je jako s hledáním štěstí. Hledá se všude okolo a přitom ho má každý uvnitř. Stačí jen otevřít dveře do nitra. Chudáci co vše staví na knize, které ani nerozumí. A pak není divu, že natočí takový bláznivý sektářský blábol. Rabín ( Ortodoxní Žid ) si oholí fousy, možná i přišije obřízku a ze dne na den se stává mluvčím a apoštolem Ježíše Krista. Do toho se zamíchá NWO a máme tu sektářské drama. Jestli na takovouhle ,,církev,, čekal Ježíš cca 1900 let. Tak ho fakt lituju. Už to někdo doporučil Verbalovi ? :-))(30.6.2012)

• Big Bear

Křesťanský sci-fi thriller? Ano i to je v USA možné natočit! . Bez té křesťanské agitky to mohl klidně být až do první poloviny další díl X-Files. Ehm až tedy na ty hereck...vlastně neherecké výkony prakticky všech zůčastněných neherců (asi parta z nějaké farnosti) . Celkově je to taková legrace, která má snad někoho přesvědčit či posílit ve víře...Jsou tu ti zlí i ti hodní co věří dokonce i ti co prozřou.... Obsah mne zaujal, takže jsem se rozhodl to netuše moc oč jde zkouknout... Vydržel jsem polovinu... Asi jsem tudíž poloviční hříšník a čeká mně jen půlka kotle... Llewellyn měl chvilku počkat až do kostelních kasiček přibude na natáčení mnohem víc doláčů. Těch 250 000 bylo fakt málo. Mohli za to alespoň líp přestříkat a přešít ty šílený nálepky zeměkoulí či co to bylo na armádních vozech a uniformách... Pravý křesťan nebude riskovat a dá jistě 5 hvězd. Já riskuji a dávám jednu. Za snahu a v prvopočátku zajímavý námět. Kde je starej dobrej Mulder a Scullyová? Ty už taky zmizeli ???? *(31.7.2012)

Hodnotný film s jistým poselstvím. Ač jsem věděl oč jde, přesto mě bavilo sledovat vyšetřování dvou agentů. Film je založen na Biblickém proroctví a poukazuje na to, že máme svobodnou vůli se rozhodnout. Stejně jako se můžeš rozhodnout, zda-li tento film zkoukneš nebo ne. TIPseznam dalších křesťanských filmů.(1.5.2012)

• mr.filo

Takle plochý film jako je Chvíle poté jsem dlouho nepotkal.(7.7.2014)

• charge

Tváří se to jako nepodařený díl X Files, ovšem s jasnou samoúčelností. Kdo nebude věřit správné (pravé a jediné) víře, nedostane se do nebe. Ať někdo věří Judaismu, Islámu, Hinduismu, Katolické víře, Svědkům Jehovovým, nebo žije jen spořádaný život ateisty, má podle tohoto pochybného filmu smůlu, theologové jak by smet. Nevím jestli je režisér taky u nějaké církve, nebo to nahrál pro panbíčkáře jen pro prachy, ale výsledek, tak či onak, jak jsem i očekával, nic moc. Vyšlo na orig VHS s českými titulky od stejně pochybné firmy.(15.5.2010)

• lennyd

Zpočátku to vypadalo jako úplně obyčejný den, ale v 07:23 se vše změnilo. Velká část obyvatel Země prostě a jednoduše beze stopy zmizela. Vyšetřovatel FBI Adam Riley (David White) se svým parťákem dostane celý případ na starost (i když pro něj má toto zmizení vlastní rozměr - zmizí také jeho nejbližší přítel). Postupně se Adamovi podaří zjistit, že zmizelí občané byli ti nejčistší (a také silně věřící), a celá záležitost tak dostává jiný duchovní rozměr... Mno, začnu tím, čím by tento film mohl být - mohl být filmovým zpracováním jedné staré knížky, kterou jsem četl, kdy také všichni beze stopy zmizeli a přežil pouze jeden člověk, který hledal co, jak a proč. Tímto ale bohužel film vůbec není. Film je bohužel velmi lacinou náboženskou agitkou o znovuzrození Ježíše, a tím, že pokud se budeme chovat jak se patří, tak máme místo tam nahoře předplaceno. I přes tento námět šlo film natočit mnohem zajímavěji a lákavěji (kdy by možná dokázal někoho obrátit na tu správnou víru), ale to se - možná díky tomu, že ovečky nedonesly do kostela dostatek odpustků - nepodařilo. Laciní (a špatní) herci, scénárista měl taky asi zrovna dovolenou, a režisér s kameramanem to moc nevytrhli...(14.10.2014)

Už méně než za půl roku budeme vědět zda je film fikcí...(13.7.2012)

• Trash

Sice jsem příznivce konspiračních teorií a různých alternativních pohledů na Systém a společenské dění, ale toto...to už bylo fakt moc. Chvílema na mě všechny ty úsměvy a řeči působily jak koncentrát Strážné věže. Patetické, černobílé (významově samozřejmě), ujeté...sci-fi pro ortodoxní křesťany, ale i jako křesťan bych asi skřípal zubama. Pro mě absolutně zbytečný film.(27.6.2012)

• klima777

Film nevkusný a poťouchle vydírající jak reklama od AXA. Never more & s Pánem Bohem.(1.7.2012)

• triberpaddy

Tenhle nekonečnej průjem fanatických žvástu mě chvílema doháněl téměř k šílenosti. Jak to proboha vůbec může někdo řadit do sci-fi? Urážka už pro ten termín. Na to si vytvořte nějakej vlastní žánr 'duševní zmatek' a 'na všechno jedna odpověď'.(24.8.2012)

• CorvusBlek

Jednu * za prvních asi tak 20 min. Dál už to jde víc a víc do křesťanské propagandy a posledních 30 min mě málem obrátilo na víru, neboť jsem si mumlal, bože, bože ať už to skončí...Na pokračování už mě přešla chuť. 10%(29.3.2014)

Klady filmu - atmosféra tajemna a nejistoty, podivná situace, dobrá hudba a i příběh je vcelku zajímavý a originální. Jako zápor vidím jen jednu jedinou věc, kterou je ono náboženství. Myslím, že v USA film může skvěle fungovat, ale v Evropě už tak skvěle vypadat nebude. Nicméně i tak bych doporučoval ke shlédnutí. 55 %(24.11.2012)

• Conducteir

Je mi líto že jsem musel ohodnotit jako odpad. Film jsem si pustil aniž bych tušil co bude následovat. Už pohled na dva trapně vyhlížející herce v rolích agentů které zahráli s gracií filcky mě pobavil. Pocit trapnosti se jen stupňoval po nástupu jakéhosi židovského mesiáše. Se ženou, která toto veledílo sežvýkávala s kyselým výrazem společně se mnou jsme se rozhodli ukončit tuto projekci trapnosti dřív než nás svou blbostí umučila k smrti.(20.8.2012)

Film s jasným posolstvom. Sila tohto snímku nie je v jeho technickom prevedení alebo efektoch, ale v tom, že šíri tú najkrajšiu a najdôležitejšiu správu - že nás Pán Ježiš miluje a chce, aby sme večnosť strávili s Ním v Jeho kráľovstve. Stačí Mu úprimne odovzdať svoje srdce. Tento film povzbudí tých, ktorí tak už urobili, ale môže pomôcť aj tým, ktorí ešte váhajú.(31.1.2013)

• brasek

Dráma, alebo sci-fi thriller? Tak to je úplne mimo! Céčková produkcia s postavami, ktoré majú ďaleko od hereckého umenia a biblická zápletka, ktorá opäť šíri len lži. Z pohľadu nezaujatého diváka je snímok tragédiou hereckou i dejovou, bez dramatizácie s absolútne nulovou vypovedacou hodnotou a zopár silne flegmatických jedincov snímok označí ako nudný, pretože sa nebudú rozčuľovať.(1.9.2013)

Dávam 5 hvězdiček. Normálně bych dal 4, protože některé věci nejsou úplně dobře (např. objasnění 144.000), ale v zásadě to ničemu nevadí. Tu pátou hvězdu dávám za celkem povedeně vykreslenou možnou realitu, která nastane Poté. Spousta lidí bude mít problém uvěřit, co se stalo (ale ani to, že neveří teď není pro ně žádná omluva). A nastane pronásledování církve. Potichu, pomalu - v zájmu bezpečnosti se budou lidi muset hlásit a nechat si naimplantovat B čip. Do toho co je nespravedlivé pro většinu světa "v kontextu tohoto filmu" bych se moc nepouštěl - pravdla jsou jasně dána a ten kdo je nerespektuje si nemá nač stěžovat. Za předpokladu, že není také Bohem ... hehe. Takže vcelku vzato: herecké výkony průmerné (spíše slabší - ale mnohem lepší než žádné) a příběh opravdu výborný. Film nedoporučuji lidem neschopným reflexe a lidem, kteří se cítí být bohy. Akorát je to jenom naštve. A to se pak mine cíli, neboť film má pomoci k tomu, aby se lidi celým svým životem na podobnou chvíli připravovali.(4.11.2014)

• bobstock

Tak neuvěřitelně nudné s příšernou monotónní hudbou. Ještě, že jsem to měl s titulky vloženými do obrazu. Šlo to rychle přetáčet a při tom být stále v obraze. Námět je zajímavý, jinak ale velmi podivný film. 5%(11.7.2016)