poster

Smrtící úchylka

 • Hong Kong

  San cha kou

 • Hong Kong

  三岔口

 • Hong Kong

  Saam cha hau

 • anglický

  Divergence

Akční / Krimi

Hong Kong, 2005, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lacike
  **

  Nadany reziser Benny Chan mal tentokrat smolu a vyfasoval dost mizerny scenar. Zapletka je neskutocne trivialna, ale je podana strasne hlupym a prekombinovanym sposobom, kedy sa tri hlavne linie nevierohodne pretnu az v poslednych minutach filmu. Dovtedy sledujeme az prilis nesúvisiace udalosti podane velmi vlaznym nezazivnym tempom. Ani postavy nie su natolko zaujimave, aby dokazali vzbudit v divákovi zvedavosť (ustredne trio predvadze len svoj tuctovy standard) nad tym ako sa ich osudy vyvinú. Takze jedinou zachranou od totalnej nudy su akcne sceny, ktore Benny Chan uz tradicne natocil spickovo (najlepsia je nahanacka v strede filmu). Bohuzial su tu len tri, takze film si pustite najskor len raz a viackrat sa k nemu nevratite. Ale za to jedno pozretie (kvoli akcnym scenam) s rýchloposuvom v nudných pasážach určite stojí. 5/10.(16.1.2011)

 • Cedr
  ***

  Kvalitní práci ostříleného filmařského týmu spolehlivě zmařila scénáristka. Načrtnout slibné charaktery se sice podařilo, ale uspokojivě dotáhnout neméně slibnou partii s nimi rozehranou už bylo nad její síly. Je to velká škoda, protože kameře a režii nelze nic vytknout. Solidní je i obsazení s odpovídajícími výkony. Ve špatném slova smyslu ještě vyniká pouze limonádově nepřesvědčivý hudební podkres. Pěší honička uprostřed filmu patří k těm lepším akčním scénám posledních let HK filmu. To však rozhodně nejde říct o scénáři. Ten se většinu filmu tváří naprosto standardně a víceméně kompetentně. Závěrečné vyústění do ničeho o to víc zabolí. Pocitově by se to dalo shrnout asi jako "huh." s malým h. Tak moc je to nevýrazné.(27.8.2014)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $807,949(3.8.2010)

 • maty39
  ****

  Spíše kriminální, než akční film. V podstatě klasická honba na vraha s jednou akční scénou nazačátku, uprostřed a nakonci. 70%(31.8.2008)

 • Vavča
  ****

  Více než povedené kriminální drama s několika akčními scénami. Za úspěch může lvím dílem zřejmě autorka scénáře Ivy Ho. Benny Chan je velmi nápaditý režisér, co se vizuálních vychytávek, nápadů a kompozice scén týče. Některé scény jako souboj v dešti, rvačka na ulici s masnými krámky, Hong Kong za bouře, meditace se sbírkou soch buddhy a jiné mi uvíznou určitě v paměti. Charaktery jsou uvěřitelné vytvoříte s i knim vztah působí jejich osudy na Vás. A hlavně potěší, že to nebylo předvídatelné, ale docela překvapivé, zejména závěr. Linie příběhu od začátku směřují k sobě, byť celou dobu to vypadá, že nemají nic společného. Akční scény jsou na vysoké úrovni, i když spíše , než na akci a napětí se připravte na pořádně dusnou atmosféru a konfrontace postav a jejich obav, traumat, problémů. Angelica Lee tu má vedlejší roli, ale působí v ní přesvědčivě, Aaron Kwok ztvárnil deprimovaného policistu velmi dobře a Ekin Cheng hraje dosti věrohodně slizkého právnka, byť tu má minimum prostoru.(13.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace