Keď tínedžer Loomis (Milo Ventimiglia) a jeho dvaja priatelia prídu za záhadných okolností – a navyše extrémne brutálnym spôsobom – o život, jeho sestra Emma (Lauren Lorbeck) nájde v jeho počítači mimoriadne realisticky pôsobiacu 3D-hru s titulom Stay Alive (Ostaň nažive). Keďže nechce mať vo svojom byte nič, čo by jej pripomínalo bratovu smrť, daruje hru jeho najlepšiemu kamarátovi Hutchovi (Jon Foster), ktorý zistí, že hra vychádza zo skutočného príbehu „Krvavej grófky“ (Maria Kalinina), šľachtičnej zo 17. storočia, ktorú príšerne mučili a nakoniec zavraždili – a ktorá sa potom ako duch, teda aspoň podľa legendy, nemenej krutým spôsobom pomstila svojim trýzniteľom! Netrvá dlho a Hutch a jeho priatelia hre úplne podľahnú temnému kúzlu hry, pretože každý z jej hrdinov vyzerá ako dokonalé virtuálne dvojča niekoho z nich! Čím ďalej sa v hre dostávajú, tým šokujúcejšie a jasnejšie je poznanie, že budú za svoju trúfalosť musieť zaplatiť privysokú cenu: „Krvavá grófka“ je im totiž v pätách a pokračuje vo svojej nemilosrdnej pomste! Keď zabije niektorú z postáv v hre, zomrie i hráč, ktorý k nej patrí, v reálnom svete – a navyše rovno brutálnym spôsobom! Priatelia umierajú jeden po druhom – a tým, čo sú zatiaľ nažive, pomaly dochádza čas... (oficiální text distributora)

teutates odpad!

Tak toto bolo úplne hrozné!Rád by som napísal čo tomu chýbalo,ale tomu chýbalo snad všetko.Úplne nelogická"sračka"umocnená na druhu!Ešte som nepoužil vulgarizmus vo svojích komentároch(alebo sa snažím nepoužiť),ale tuna som vážne musel!Nato sa nedá divať,vopred Vás varujem-radšej nie..!Stratíte 85min. života!!! ()

Guzo

Když si vezmu včera viděný Clean Break a Stay Alive, víc než jednu hvězdu dát prostě nemůžu. Herecké výkony, zpracování, příběh o hraběnce Bathory, režie, všechno to je na velmi slabé úrovni (hlavně ti herci opravdu hódně přehrávají i tam, kde to opravdu není nutné). Jediné plus je zajímavý nápad, z kterého se dalo vymáčknout o dost víc.. ()

playboxguest

Víc takových filmů. Děj, jehož součástí je videohra, na mě působí vždycky značně atraktivně a tenhle se docela povedl. Hru samotnou bych si s radostí zahrála, graficky i atmosférou vypadala na slušně hratelný survival (připomělo mi to Obscure), herci nebyli nejhorší (Jimmy Simpson a Frankie Muniz mi jsou dost povědomí a dámské obsazení mi přišlo celkem přitažlivé) a Čachtická paní? Ta mě nikdy nezajímala a hle, tady jsem jí v pozici vraždící postavičky zkousla daleko lépe, než třeba v Jakubiskově onanii. ()

MM_Ramone

Americký snímok "Stay Alive", ktorý bol u nás distribuovaný pod názvom "Bathory: Pomsta krvavej grófky", patrí do kategórie nízkorozpočtových teenagerských horrorov. V roku 2006 ho natočil začínajúci, neskúsený režisér William Brent Bell. Scenár o hráčoch desivej počítačovej hry, ktorí v prípade prehry prídu v reálnom svete skutočne o život nie je nijak zvlášť originálny, ani kto vie ako zaujímavý. Napriek tomu všetkému som sa pri tomto titule celkom dobre odreagoval. Občas mi takýto béčkový horror padne vhod. ** ()

Jordan odpad!

za žiadnych okolností nepozerajte tento horor, lebo zomriete. od nudy a od toho, aké príšerné to je. prekračuje to už aj "zábavnej" príšernosti... kto dáva peniaze na také filmy? a kto vyrába také filmy?! čsfd by mala pre túto kategóriu dať kategóriu ešte horšiu ako odpad... čo je ale najvtipnejšie: amíci si k tomuto hororu požičali grófku alžbetu báthory a urobili z nej američanku... "the game played itself!"... stay away! ()

• Dej filmu sa odohráva v New Orleans, čo je z historického hľadiska nesprávne, pretože Alžbeta Báthoryová v skutočnosti žila v Uhorsku. (m.a.t.o.)
  • Tvorcovia chceli, aby film dostal R-kový rating, no štúdio trvalo na úprave finálnej verzie do takého stavu, aby dostal prístupnejší rating PG-13. (m.a.t.o.)