Bílý drak

• Hong Kong

Xiao bai long qing hai fan bo

小白龍情海翻波

Hong Kong, 2004, 89 min

Wilson Yip

Yiu-Fai Lo, Wilson Yip

Tommy Wai

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $646,152(3.8.2010)

• Roman.Ticka

Jestli jsou všechny ťamanské filmy podobného ražení, no pár jsem jich viděla, tak mě Klub jihokorejských filmů mine jak stamiliónová výhra v pokeru a jak jsme si blízko!? O parodii, dějové sračce a lítacích nudných opakovačkách už raději pomlčím. Hvězdu si zaslouží jediná vtipná sekvence - pozitivní test psaný ručně. Jo a hezky srozumitelné závěrečné titulky, přibližně stejně rozumím celé východoasijské kultuře. Až k nám podle předpovědí dorazí, těšme se, to bude teprve nářez...(2.12.2011)

Jak film Bílý drak nejlépe charakterizovat? Je to je originální akční romantická komedie stylizovaná do polohy Tygra a draka. Nápad obohatit scénář nejen o parodii na tyto filmy, ale i na současnou společnost (fast food, shop centra atd.), vyšel režisérovi Wilsonu Yipovi skvěle. Není toho přespříliš, takže komedie nesklouzává do polohy trapnosti. Navíc chemie mezi hlavními hrdiny také funguje bezvadně, i stopáž je tak akorát, aby utáhla daný námět. Prostě příjemná a vtipná podívaná.(20.3.2006)

Příjemná parodie s notnou dávkou romantiky a přitom si zachovává osobitost asijských kung-fu filmů. Je zde spousta odkazů, narážek perliček v kombinaci s příběhem, který není až tak moc prostý a dokáže zaujmout. Choreografie je nápaditá a podle mě dobře zvládnutá a že je to místy ujeté? To byl přece záměr a ten si myslím, že to splnilo. Je to zábavné. 8/10(21.8.2010)

• rikitiki

Parodie na létající bojové filmy, jenomže nepříliš dobře rozvržená. Parodické pasáže převládají na začátku, ale pak se scénář kloní stále k větší dramatičnosti a ke konci už máme jen další odvar malebného kopání do sebe ve vznášejícím se peří (místo listí nebo bambusů). Spousta nelogičností, nesmyslného jednání a neopodstatněných zvratů. /3. 12. 11./(3.12.2011)