Bílý drak

• Hong Kong

Xiao bai long qing hai fan bo

小白龍情海翻波

Hong Kong, 2004, 89 min

Wilson Yip

Yiu-Fai Lo, Wilson Yip

Tommy Wai

Na první pohled to vypadá jako jedna velká parodie na Tygra a draka a podobný kung-fu létací filmy, ale občas se dají v příběhu najít i celkem normální pasáže, který jsou i mírně dramatický, takže to neni jen taková blbina, ale když už se film ponoří do tý parodující polohy, tak to teda stojí fakt za to, někdy jsou to skoro až geniální nápady, obzvlášť mě pobavil přesun schopností a nebo nejsilnější bod slepýho vraha. Krom toho Cecilia Cheung je, po Ziyi Zhang, asi druhá nejhezčí bojovnice.(13.11.2008)

• bukowski83

Ajaj tak tenhle šálek kávy si v kavárně už neobjednám, něco mezi parodií, komedií a akčním snímkem a tenhle mišmaš je ve své celkové podobě nefungujícím hovňouskem, který ani nepobaví a ani oku nezalahodí. Navíc by se pan režisér měl sebrat a jet se do Westminsteru omluvit Issaacovi, za ty zločiny proti gravitaci.(6.12.2011)

Romantická komická pohádka z blíže neurčené doby Číny, kde uprostřed středověkých kulis a oblečení existují butiky, kolageny proti akné, žemle od McD, chemické pokusy usvědčující vraha, kde se princ s hlavní hrdinkou prohánějí na kolečkových bruslích po paláci a hrají tenis. Nechybí tradiční "kung-fuovské" souboje, ani padouch. Ústřední motiv pohádky by měla být láska - tady postupně vzplanula mezi krásnou Bílou dračicí, které předala své schopnosti její teta (pomocí uploadu) a slepým a úchylným Slepičím pírkem, vášnivě milujícím flétnu a slepice. Zpočátku ho ona samozřejmě nemůže vystát, ale během doby, kterou je u něj nucena strávit, si na jeho ujetost začíná zvykat. Pak je tu hodný princ, který si ji chce vzít. Tradiční schéma v netradičním pojetí, které ale není celou dobu tak zábavné, jak se může zdát. Příliš mě to nebavilo. Zajímavé zpestření, to určitě, ale je to typ filmu, který mi stačí shlédnout pouze jednou.(28.9.2006)

• rikitiki

Parodie na létající bojové filmy, jenomže nepříliš dobře rozvržená. Parodické pasáže převládají na začátku, ale pak se scénář kloní stále k větší dramatičnosti a ke konci už máme jen další odvar malebného kopání do sebe ve vznášejícím se peří (místo listí nebo bambusů). Spousta nelogičností, nesmyslného jednání a neopodstatněných zvratů. /3. 12. 11./(3.12.2011)

Příjemná parodie s notnou dávkou romantiky a přitom si zachovává osobitost asijských kung-fu filmů. Je zde spousta odkazů, narážek perliček v kombinaci s příběhem, který není až tak moc prostý a dokáže zaujmout. Choreografie je nápaditá a podle mě dobře zvládnutá a že je to místy ujeté? To byl přece záměr a ten si myslím, že to splnilo. Je to zábavné. 8/10(21.8.2010)