poster

Bílý drak

 • Hong Kong

  Xiao bai long qing hai fan bo

 • Hong Kong

  小白龍情海翻波

 • Hong Kong

  Fei hap siu baak lung

 • anglický

  White Dragon

 • Slovensko

  Biely drak

Akční / Komedie

Hong Kong, 2004, 89 min

Režie:

Wilson Yip

Scénář:

Yiu-Fai Lo, Wilson Yip

Hudba:

Tommy Wai
 • Shit
  ****

  Na první pohled to vypadá jako jedna velká parodie na Tygra a draka a podobný kung-fu létací filmy, ale občas se dají v příběhu najít i celkem normální pasáže, který jsou i mírně dramatický, takže to neni jen taková blbina, ale když už se film ponoří do tý parodující polohy, tak to teda stojí fakt za to, někdy jsou to skoro až geniální nápady, obzvlášť mě pobavil přesun schopností a nebo nejsilnější bod slepýho vraha. Krom toho Cecilia Cheung je, po Ziyi Zhang, asi druhá nejhezčí bojovnice.(13.11.2008)

 • Pepinec
  **

  Jak podobní jeden druhému jsou si lidé s protáhlýma očima, tak stejná je hudba provázející jejich příběh. Jak obtížné je rozeznávat jednotlivé herce, tak složité je přenést se nad vlezle jednoduchý hudební motiv, který krade veškeré ostatní soustředění. Ani Bílý drak u mě nespustí vlnu euforie z východní filmové tvorby.(21.1.2011)

 • Tuax
  ****

  Příjemná parodie s notnou dávkou romantiky a přitom si zachovává osobitost asijských kung-fu filmů. Je zde spousta odkazů, narážek perliček v kombinaci s příběhem, který není až tak moc prostý a dokáže zaujmout. Choreografie je nápaditá a podle mě dobře zvládnutá a že je to místy ujeté? To byl přece záměr a ten si myslím, že to splnilo. Je to zábavné. 8/10(21.8.2010)

 • PogoJoe
  ***

  Romantická komická pohádka z blíže neurčené doby Číny, kde uprostřed středověkých kulis a oblečení existují butiky, kolageny proti akné, žemle od McD, chemické pokusy usvědčující vraha, kde se princ s hlavní hrdinkou prohánějí na kolečkových bruslích po paláci a hrají tenis. Nechybí tradiční "kung-fuovské" souboje, ani padouch. Ústřední motiv pohádky by měla být láska - tady postupně vzplanula mezi krásnou Bílou dračicí, které předala své schopnosti její teta (pomocí uploadu) a slepým a úchylným Slepičím pírkem, vášnivě milujícím flétnu a slepice. Zpočátku ho ona samozřejmě nemůže vystát, ale během doby, kterou je u něj nucena strávit, si na jeho ujetost začíná zvykat. Pak je tu hodný princ, který si ji chce vzít. Tradiční schéma v netradičním pojetí, které ale není celou dobu tak zábavné, jak se může zdát. Příliš mě to nebavilo. Zajímavé zpestření, to určitě, ale je to typ filmu, který mi stačí shlédnout pouze jednou.(28.9.2006)

 • kleopetra
  *

  Pokud film berete jako pohádku, tak nějaké ty hvězdičky přidejte... Člověk by mohl od akčního filmu čeka trochu více... :-D(26.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace