poster

Diane Arbus: Příběh jedné obsese

 • Česko

  Kožich: Imaginární portrét Diane Arbusové

 • USA

  Fur: An Imaginary Portrait of Diane Arbus

 • Slovensko

  Príbeh jednej vášne

Drama / Mysteriózní / Romantický / Životopisný

USA, 2006, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flego
  ****

  Moje hodnotenie je veľmi ovplyvnené hereckým výkonom Nicole Kidman, sledovať jej osobný súboj samej so sebou je brilantný.(30.5.2010)

 • Matty
  ****

  Nicole Kidman jako dokonalá manželka se zálibou v nedokonalosti a Robert Downey Jr. jako mobilní továrna na paruky excelují v životopisném dramatu naruby. Avšak! Hned úvodní text praví, že Imaginární portrét v žádném případě nemá být biografií Diane Arbus (o které se nedovíme prakticky jedinou relevantní informaci), čím tedy? Volnost, kterou nám Shainberg pro pátrání po správné interpretaci poskytuje, je zprvu potěšující, ale s přibývajícími minutami čím dál více frustrující. Nemáme žádnou jistotu, neženeme-li se svým chápáním příběhu do slepé uličky. Sám nemohu tvrdit, že by to dezorientované bloudění přineslo kdovíjak lahodné ovoce, ale ta prazvláštní směs tajemnosti a perverze udržela moc pozornost po celou dobu čilou. Důkazem budiž následná kreace tří možných odpovědí na otázku, jež budou někteří pravděpodobně formulovat kouzelným výrazem „WTF?“. Interpretace č. 1: Ta ženská nebyla normální. Interpretace č. 2: Moderní variace na krásku a zvíře. Interpretace č. 3: Poslušná domácí hospodyňka musí po freudovsku skrze sexualitu objevit nejprapodivnější zákoutí svého podvědomí (Lionel je jenom jejím temnějším já), aby se dokázala odpoutat od stávajícího života a mohla začít svobodně tvořit. Jakákoliv verze je správná, bude zahalena v kožichu. Anebo odhalena až na kůži. 75% Zajímavé komentáře: kleopatra, Nick Tow, mrksik(22.2.2009)

 • Smok
  **

  Diane je dcérou kožušníka, o tom niet pochýb. Preto sa nikto nesmie diviť, že ju priťahuje značne ochlpený sused z vrchného poschodia. Samozrejme, že sa začnú navštevovať, veď Diane sa ako vydržiavaná panička doma nudí. A keď navyše pricestuje "potrubnou poštou" kľúč od susedovho bytu - no nevyužite to... Našťastie film sa zaoberá len Dianinou záľubou pre chlpatého suseda, a jej fotografickú tvorbu rieši len okrajovo, lebo celú tú jej fascináciu rôznymi "freaks" by som už nerozdýchal.(30.11.2009)

 • anderson
  ***

  SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 20.3.2011 (21.3.2011)(21.3.2011)

 • Scalpelexis
  ***

  Velmi nedávno jsem se zkoukl Sekretářku a tak jsem se těšil, co mi Shainberg ukáže tentokrát. Opět se jedná o velmi zvláštní romanci, kdy k sobě lidé hledjí klikatými cestami cestu s velmi milým zakončením. Shainberg se snaží být jiný, hledá jiné úhly pohledu, ale moc mu to nevychází. Místama snímek schází, ze snahy o velkolepost, k patosu a naivitě, uprostřed se trochu zadrhává a neví si rady. Co drží film silně nad vodou jsou perfektní herecký výkony Nicole Kidman a Roberta Downeyho Jr., kteří se s postavami sžili v naprosté harmonii a je radost na ně pohledět. Zajímavý snímek, leč o nic výjimečného se nejedná.(23.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace