Diane Arbus: Příběh jedné obsese

Príbeh jednej vášne

Drama / Mysteriózní / Romantický / Životopisný

USA, 2006, 117 min

• Smok

Diane je dcérou kožušníka, o tom niet pochýb. Preto sa nikto nesmie diviť, že ju priťahuje značne ochlpený sused z vrchného poschodia. Samozrejme, že sa začnú navštevovať, veď Diane sa ako vydržiavaná panička doma nudí. A keď navyše pricestuje "potrubnou poštou" kľúč od susedovho bytu - no nevyužite to... Našťastie film sa zaoberá len Dianinou záľubou pre chlpatého suseda, a jej fotografickú tvorbu rieši len okrajovo, lebo celú tú jej fascináciu rôznymi "freaks" by som už nerozdýchal.(30.11.2009)

"Zvláštní, podivný film." Budete si ze začátku stále opakovat, ale bude vás to bavit, už jen protože ta jeho neuniformita se nedá moc popsat a v podstatě je ze začátku racionálně normální. Čím více se jeho dosti lyrické vyprávění posouvá dále, tím více je už doopravdy podivnější, jenže divákovi připadá naopak právě lidštější a lidštější. Ze začátku cudná Nicole taky kvete s každou minutou, a svou krásu dokoná skvělou finální scénou. Robert Downey Jr. předvádí svůj další skvělý výkon, i když skoro celý film odkrývá pouze nepatrné části obličeje. Zatímco o hodně slabší Sekretářka ukazovala postavy vychylující se od "normálu" ve vlastnostech, které by mohly být potlačeny, Fur si pohrává s takovými, se kterými nic neuděláme, i kdybychom se přetrhly. No a pokud vás, milí mužští kolegové, štve holení tak jako mě, možná se váš postoj k téhle lidské činnosti po tomto filmu tak trochu zkrášlí ;) -Did you like that? -It terrified me. -Of course, but...But did you like it?(4.5.2007)

Velice, velice zvláštní, příjemně úchylné, skvěle zahrané a hezky chlupaté.. :)(9.4.2013)

Zvláštne, nezvyčajné, podivné, krásne, citlivé... Netušil som, do čoho som sa pustil. Príbeh tak zvláštne silný, že by ani nepotreboval taký herecký koncert, aký tu herci predviedli, aby zaujal. Nicole to však rozbehla naplno od prvej minúty a Downey Jr. jej kvalitne kontroval. Niečo tak nezvyčajné som už fakt dlho nevidel. Scény, ako Diane leží na pláži alebo tá s nafukovačkou, sú jednoducho úžasné. Nicole si u mňa týmto len potvrdila svoje číslo jeden. Krásnu a sympatickú úchylnú podivínku dokáže zahrať len ona. "Povedz mi svoje tajomstvo... "(20.3.2010)

Nevím, jak vám, ale mně to Star Wars připomnělo. Chlupáč, jenž balí ženy na to, že je chlupatý a pro určitou sortu žen současně roztomilý. Diane si nevážila dobrého židovského manžela, což se projevilo jejím necudným chováním vůči chlupatci pekelnému, který si Diane získal žvásty. Žvásty o ničem. 60%(30.9.2016)

• - Strýček režiséra Stevena Shainberga byl blízkým přítelem skutečné Diane Arbus. (formelin)

• - Dianina fotografie "Identická dvojčata" se stala jednou z nejdražších fotografií vůbec a byla prodána za 478 000 dolarů. (formelin)

• - Původně byla do hlavní role obsazena Samantha Morton. (formelin)