• kleopatra

Všechno celkem klape až na hlavní hrdinky. Nevybavuju si, kde by mi obsazení nejdůležitějších postů přišlo tak nešťastný, ale zas to neni film, kde by si z toho jeden měl dělat hlavu - 2,5 * nebo horší 3*, přijde na to.(21.1.2009)

Priemerná oddychovka so Steve Martinom, ktorý je potrhlejší než zvyčajne. Čo však treba oceniť je dobrá hudba s príjemnými songami a šarmantná Sigourney Weaver, ktorá je aj napriek pokročilému veku stále sexi. Zvyšok je štandartný tuctový film ktorý nemá čím zaujať. Na jedno pozretie však vcelku stráviteľné. 55%(9.9.2008)

Abych pravdu řekla, tak mě to překvapilo. Myslela jsem, že to bude ztráta času, ale ono to docela rychle utíkalo a dívat se na to dalo. Sice to nebyl žádnej zázrak a bylo to předvídatelné, až to bolelo, ale šlo to. 3*(10.3.2013)

Dívčí, tzn. méně chlupatá variace na čtyřicetiletého panice, podpíraná ze stran Zbouchnutou a Juno. V tuzemsku nestydatě neznámá Tina Fey má na svém scénáristickém kontě nějakých 170 epizod Saturday Night Live, 37 epizod stále kypícího seriálu 30 Rock a ojedinělou, byť nedoceněnou „dívčí komedii“ Protivný sprostý holky. Baby Mama, ke které scénář nenapsala, kterou ani nerežírovala, ve které však hraje svou první hlavní roli, nahlíží na klišé romantických filmů ze stejné perspektivy jako samotná Feyová. Ženy v tomto filmu rády mluví s mužskou neomaleností o svých specifických problémech, aniž by tím jejich jakkoli trpěla jejich křehkost. Pod hodně drsnou skořápkou Angie, stejně tak pod hodně chladnou skořápkou Kate se skrývají citlivá, starostlivá i hravá a umírněně drzá stvoření. Obě v průběhu filmu odkrývají své masky se slibným náznakem, že nakonec poznáme, kým vlastně jsou. Právě uspěchaný konec, dlabající na dosavadní snahu ignorovat přirozený hollywoodsko-romantický dějový vývoj, dodává této sladkosti na hořkosti. Vysokou míru režisérského umu nevykazuje ani debutující a vlastní scénář adaptující Michael McCullers. Spousta dialogových scén by při nápaditější režii pozvedla koutky mých úst o dva až tři milimetry výše. Až na pár kousků „do počtu“ kolísá kvalita vtipů v rozmezích, o nichž si většina americké komediální produkce může nechat leda zdát. Herecké výkony obou dam, jež i při množství odrazujících povahových vlastností svých postav zlákaly mé sympatie, jsou pořadím, nikoliv významem posledním důvodem, proč bych Baby Mama neprozřetelně nestavěl vedle lecjakého druhořadého výblitku o ženách, které ke štěstí a princi s peroxidovým úsměvem přišly. 75%(29.11.2008)

Úplně klasická průměrná komedie, ale....scénu, kdy dotyčná blonďatá čůrá do umývadla, tu si budu do smrti pamatovat! :D(15.6.2011)

• - První volbou na roli šéfa postavy Tiny Fey byl Richard Gere, ten však odmitl. (Missa08)

• - Film se natáčel ve Philadelphii. (Missa08)