Klikaři

Bláznivý útek

Komedie / Krimi

Velká Británie / Německo, 2001, 107 min

• Matty

Zajímavá komedie. Zajímavá tím, že nebyla vůbec vtipná a že jsem na ni den po zhlédnutí úplně zapomněl. Ale co víc byste chtěli od ČT1. V červenci. V úterý. 40% Zajímavé komentáře: zputnik, Faidra(17.7.2005)

Dalsi z rady hodne povedenych britskych komedii, tentokrat opeprene o vskutku netradicni milostnou zapletkou odehravajici se na pozadi originalniho uteku z vezeni - zaver sice hodne americky, ale budiz za skvely zbytek odpusteno.(8.8.2002)

Docela zábavná nízkorozpočtová britská komedie s partou známých herců.(13.7.2005)

Jednoduchá a milá komedie, která mě příjemně překvapila, mile pobavila, párkrát pořádně rozesmála, ale především zahřála u srdíčka. Nejde sice o nic světoborného a převratného, ale uznejte: proč pořád vymýšlet neokoukané a neomšelé nápady/záběry, když nám k tomu našemu filmovému štěstí mnohdy stačí tak málo. Toto je pro mě přesně ten typ filmů, na které se (když běží v TV) rád dívám s mou milou. U nich si zas a znova stvrzujeme staré pravdy, že s "láskou má svět naději" a že "láska, ta nás stále ještě drží nad hladinou". ;o) No, shrnuto a podtrženo: I zputnik rád (jednou za čas) romantické komedie – a na tuto se rád znovu podívám. Poznámka: Olivia Williams (ŠESTÝ SMYSL etc.) byla i tentokrát velmi roztomilá.(26.2.2004)

Nesbitt je třída a o tom, že Stephen Fry také, pochybuje málokdo. Typicky britský humor a typicky britské oscilování mezi žánry, v tomhle případě mezi komedií, milostným příběhem a vězeňsko-psychologickým dramatem, filmu dodávají ten správný šmrnc. Ano, není to dokonalé, ale žije to. Na rozdíl od jedné z postav, což mě zasáhlo víc než podobné osudy v profláknutějších dílech.(6.8.2007)