Klikaři

Lucky Break - Rein oder raus

Bláznivý útek

Komedie / Krimi

Velká Británie / Německo, 2001, 107 min

Rozpočet $6miliónovTržby USA $54,606Tržby Celosvetovo $2,550,000(9.11.2009)

Jednoduchá a milá komedie, která mě příjemně překvapila, mile pobavila, párkrát pořádně rozesmála, ale především zahřála u srdíčka. Nejde sice o nic světoborného a převratného, ale uznejte: proč pořád vymýšlet neokoukané a neomšelé nápady/záběry, když nám k tomu našemu filmovému štěstí mnohdy stačí tak málo. Toto je pro mě přesně ten typ filmů, na které se (když běží v TV) rád dívám s mou milou. U nich si zas a znova stvrzujeme staré pravdy, že s "láskou má svět naději" a že "láska, ta nás stále ještě drží nad hladinou". ;o) No, shrnuto a podtrženo: I zputnik rád (jednou za čas) romantické komedie – a na tuto se rád znovu podívám. Poznámka: Olivia Williams (ŠESTÝ SMYSL etc.) byla i tentokrát velmi roztomilá.(26.2.2004)

Nedoceněná komedie s britskou extratřídou Nesbittem a v každém filmu supervýrazným Nighym. Jediné, co působuje zmatek jsou nečekané změny žánru, kdy kličkujeme od komedie k dramatu a zpátky. Olivia Williams je ale kouzelná a její chemie s hlavním hrdinou obrovská, tudíž Klikaři odsýpají v tempu takřka nezastavitelném.(12.2.2006)

James Nesbitt přesvědčuje, že není jen hercem seriálovým (jak by se český divák mohl domnívat), ale že se výborně uplatní i ve filmu. Ale film není záležitost jednoho herce (i když pár výjimek by se možná našlo), a proto se budete bavit nejen humorem, ale i hodně citovými scénami připomínajícími skvělý seriál Šest V Tom, kde kromě okouzlující vězeňské psycholožky Olivie Williamsové a perlícího Christophera Plummera (ředitele věznice s obzvláštní zálibou v muzikálech) vynikají i Nesbittovi spoluvězni, herci v našich luzích a hájích povětšinou neznámí - to platilo v době, kdy jsem tenhle komentář psal, což bylo v roce 2003 - dnes Billa Nighyho nebo Timothyho Spalla zná téměř každý filmový fanda;) Hádáte správně, romantické duše se zálibou v hořkých komediích si tady opravdu přijdou na své. 80%(22.4.2003)

Nesbitt je třída a o tom, že Stephen Fry také, pochybuje málokdo. Typicky britský humor a typicky britské oscilování mezi žánry, v tomhle případě mezi komedií, milostným příběhem a vězeňsko-psychologickým dramatem, filmu dodávají ten správný šmrnc. Ano, není to dokonalé, ale žije to. Na rozdíl od jedné z postav, což mě zasáhlo víc než podobné osudy v profláknutějších dílech.(6.8.2007)