Anděl v plamenech

(neoficiální název)
  • Hongkong Die xue rou qing (více)
všechny plakáty

Lacike

Tie najväčšie HK hviezdy sa v 1995 roku premiestnili do USA a tie menšie ešte chvíľu živorili v lacných z-tkách v na Tchaj-wane, Filipínach alebo v Malajzii. A ťažký béčkar Phillip Ko sa tiež nevyznamenal. Tentokrát sú bitky točené vo veľkých detailoch a bleskovo zostrihané, takže často nič poriadne nevidno. A aby to nestačilo, tak miestami sú bitky absurdne predrátované až to pôsobilo strašne smiešne. Dejovo to je typický girls with guns film v ktorom sa predvádza ešte stále krásna Cynthia Khan, ktorá naháňa zlodejov nejakej cennosti z budhistického kláštora. Raz za čas sa tam objaví stále škaredá Sharon Yeung, ktorá jej vypomôže v bitkách. Waise Lee alebo Darren Shahlavi tu majú len pár sekundové cameá. Celkovo to je strašne sklamanie. Na filme na každom zábere vidno, že bol veľmi lacný a bitky tiež za veľa nestoja, takže len za peknú Cynthiu dávam aspoň jednu hviezdu. P.S: A vykradnutá hudba z filmu Speed, to bol trapas. 2/10. ()

kinderman

Vykradená hudba Marka Manciny z Nebezpečné rychlosti během závěrečného střílení mi nevadí tolik jako trapně okaté používání drátů v žánru, do něhož se prostě ekvilibristika ve vzduchu nehodí. Slabší film se Cynthií Khanovou, odehrávající se z velké části na Filipínách. ()

warrenur

Cynthia Khan bola spolu s Donniem Yen-om pre mna najlepsia akcna dvojka, ked som ako maly chlapec s nimi videl film hong-kongskej produkcie Red Force z 1989. Tento akcak ma viac zenskych hrdiniek, omnoho viacej bezduchej strelby a close-combat triky, zvlast tie "spagatove", az moc biju do oci. Dej je opat slabunky. Skoda. Kazdopadne Khan je legenda. Fanusikom zanru starych karate filmov odporucam. ()

tichyBob

Poslední půlhodina nonstop akce. Jinak tam toho k vidění moc není. Fighty se mě moc nelíbily, protože v nich bylo oproti jiným hongkongským filmům hodně střihu. ()