Věčná pěst

Eternal Fist

Akční

Hong Kong / USA, 1991, 95 min

Teddy Page

V rámci subžánru prostě nemůžu jinak hodnotit než za čtyři. Sice se jedná o ultralevné béčko natáčené v nudné poušti, ale v podstatě se jedná o jednu z nejlepších "arénovek" jaké jsem kdy viděl. Pokud se totiž člověk podívá na souboje pořádně, tak si může porovnat s jinými filmy podobného ražení, jak jsou dobře choreograficky zmáknuty... Téměř žádný střih při úderech a kopancích!! 80% kopů a úderů jak vyletí, tak padne, aniž by byly několikrát prostřiženy. Sice je někdy vidět, jak si "herci" nahrávaj a že některý rány jdou docela na lehko a asi by moc ve skutečnosti "nebolely", ale i tak se jedná o perfektní choreografii, kde všechno pěkně vidíme a nemáme nablikáno v očích z prostřihů a špatné kamery. Navíc je to v podstatě non-stop akce, tady se prostě řežou furt!! Souboje se zbraněmi a hlavně používání nunchaky je naprosto TOP (málokdy jsem viděl tak profesionální "práci" s nunchakou jako u hlavního hrdiny ...). A navíc Cynthia Khan je fakt nádherná, v černým pankáčským oblečku fakt k nakousnutí!! Taky je vidět, že v soubojích vystupují chlapi, co něco dovedou, v titulcích bylo uvedeno pár mistrů kickboxu apod. Jako sice děj nula, film o ničem, ale mě osobně jde o akci a když je takhle koukatelně a non-stop dávkovaná, tak není u mne co řešit... Fakt na svoji dobu a v rámci ultralevného žánru naprostá pecka.(9.11.2009)

• Lateef

Dostihnout film v době jeho vzniku, pravděpodobně bych teď s narychlo sestrojenými nunchaky pokosil stromy a keře kolem celého našeho bloku. V dnešní době je to však totální videobéčko se scénářem vystihujícím děj v jedné holé větě. Zbytek obstarávají souboje, které si vystačí se dvěma kopy, dvěma údery, dvěma kryty a tohle se točí dokola cca 65 minut z celé stopáže. Pokud Cook vezme do pracek nunchaky, které mu snad podal samotný Bruce Lee, je na co se koukat, jedná se o nejpovedější scény filmu. Jinak žalostně sledujeme, jak se bojovníci i po 68 inkasovaných ranách bleskově zvednou/otočí/uhnou, aby následně zasadili další bombu, která tomu druhému zase nic neudělá. Ony totiž ty rány moc na soupeře nedopadají. Jak tu mnozí píší, po některých hláškách jsem fakt vybuchnul smíchy, zvláště Mainframe chrlí meganásery. Závěrečný boj mi připomínal hru na Commodore 64 Karate, kdy jeden kope, druhej se nekreje, ale jen čumí, až dostane ránu, pak se zvedne, kopne a ten první čumí, až dostane ránu a takhle asi 5 minut dokola. Nejlepším Cookovým snímkem zůstává nadále Double Blast.(31.7.2011)

• choze

Ne, že by to Cynthii Khan v černé kůži a s kuší rozdávající na potkání kopy z otočky do xichtu neslušelo, ale jako celek je tahle ultralevná bezdějová přehlídka bídně ochoreografovaných soubojů v poušti, kterou občas projede nějaké zrezlé auto nekoukatelná. I když se český dabing postaral o pár šťavnatých hlášek vypsaných ostatními.(5.7.2009)

Měla tohle Cynthia Khan vůbec za potřebí? Po úspěchu Red Force 4 by se dalo čekat,že se bude držet solidních filmů,ale stále se jednalo o její začátky. Souboje jsou sice dost průměrné a je jim vyplněn takřka celý film,ale se tvůrci nevyčerpávali dialogy. Ale mě tohle dílko dáli se to tak nazvat z fondu ztracených filmů líbilo,ale nikdo z těchto herců nemohl čekat,že po tomhle nemůže čekat nějakou další nabídku nebo dokonce,že se může stát slavným. A pro Rheda. Já napočítal,alespoň 4 bělošky. A obal k filmu jsem poskytl já. The Best of Best hlášky. "Manfreid. Tvoje zuby jsou tak velký asi jako tvůj chuj." "Do prdele,kdo to sem teď leze?" "Kurva život!" "Jebu tě!" "Tak pojď ty kokote!" "Kdes ukrad tu výbavu?"(13.7.2007)

Konečně jsem dohnal jeden z restů mládí. Na VHS s Kapitánem Amerikou od Pyuna, vedle Měsíce 44 mé nejoblíbenější :), byl trailer na Věčnou pěst, kterej mě uchvátil a viděl jsem ho fakt hodněkrát. Pak uplynulo hodně vody, ševci vedli vojnu pro červenou sukni atp. a Eternal Fist konečně díky LIONovi přistála na mém stole. Na to, že se natáčelo v jedné jeskyni, jednom baráku a kolem dvou písečných dun, tak musím uznat, že i díky ulítlým syntezárorovým plochám podařilo vykouzlit dobrou temnou atmosféru pro bitku, která trvá asi tak 85 min. :) Pankáčský syrový béčko s klišovitou postapokalyptickou estetikou, která nemusí nutně urazit...K hláškám bych ještě přidal "Tak pojď ty čůráčku" a samozřejmě "Mainframe, tvé zuby jsou velké jako tvůj chuj" :))). Na závěr bych ještě doplnil Piggsyho, přítelkyně Ampa se jmenovala Wild, Lyssu zabijou hned na začátku.(13.12.2007)

• Lacike

Je zbytocne k tomuto filmu pristupovat seriozne. Kazda stranka filmu je uboha. Ale vdaka neskutocne supidnym dialogom sa jedna o ultimativne guilty pleasure, ktore stoji za to vidiet. Jeden z filmov, ktory dabing neuveritelne vylepsil. Stalo sa mi prvykrat, ze som si pri MA filmu prial, aby sa bitky uz konecne skoncili a postavy sa znova rozpravali a prenasali neskutocne perly. Nebudem ich tu vypisovat. V komentaroch ostatnych divakov ich najdete. Radsej ich ale necitajte a rovno si pozrite film. Uz len ten ton akym ich daberi prednasaju stoji za to. A bitky, ktore tu tak velkolepo vychvalil Flipnic nie su nic extra. Nestriha sa sice o zivot (hlavnym dovodom je podla mna to, ze mali len jednu kameru), ale choreografia stoji za staru belu. Su tu len kopy a udery a aj pri nich neraz vidno, ze bojovnici mávajú rukami desiatky centimetrov od supera.(11.9.2012)

Dale "Apollo" Cook potkává Cynthii Khan v postapokalyptickém světě. Kopírka Pocty pro Juggery se solidníma soubojema. Naprosto boží český vhs dabing ze zlína - "tvoje zuby jsou větší než tvůj chuj"(14.10.2012)

• Řízek

Super dabing a super hlášky typu "Dokud budou na světě svině, nesmíme být slabí." ... "Jebu tě! - Tak pojď, ty kokote!" ... "ááárrrghh!!!" (vůbec nejčastější hláška)(8.1.2007)