Wei qing zhui zong

všechny plakáty

Lacike

Mohlo by sa to volat Red Force 96. Cynthia Khan tu znova hra policajtku, ktora patra po nejakych zloduchoch a hlavne po diskete na ktorej su pre zloduchov dôlezite kompromitujuce informacie. Lenze ako sa postupne ukaze, tak do zlocineckej bandy patri aj Cynthiin snubenec Chin Siu Ho, co cely pripad pre nu skoplikuje. Zapletka je podana dost chaoticky, takze dramaticka omacka tu prilis nefunguje. A zachranou nie su ani akcne sceny. V roku 1996 bola jak Cynthia, tak aj GWG zaner davno za zenitom a tak tieto beckove hviezdy dozivali v extremne podfinancovanych filmoch akym je aj tento pripad. Je tu par fandych prestreliek s komickymi prskavkami akoze vystrelmi. Extremne amatersky nasnimanych par karambolov aut s vyditelnym efektom stlaceneho vzduchu, ktory auta vyhodi do vzduchu aj napriek tomu, ze k ziadnemu kontaktu medzi autami nedoslo. No a bitiek je tu tiez strasne malo. Väcsinou su snimane vo velkych detailoch a ani choreografia za nic nestoji. Jediny trochu pozeratelny suboj tu maju kickboxer Billy Chow a Chin Siu Ho ku ktorym sa nakoniec pripoji este jeden manik a celkom vtipne sa mlatia pri snahe zdvihnut zo zemi disketu. Tento suboj je pre zmenu zbytocne zrychlovany. Takze vysledkom je velmi podpriemerny GWG film. 3/10. ()

salfa72

Hned několik HK filmů, které patří do sub žánru GWG má v názvu Yes Madam, díky tomu může mít běžný divák v tom tak trochu zmatek. Tento film nepatří mezi elitu v žánu, jde spíš o průměrný, až podprůměrný kousek, u kterého si po čase už ani nevzpomenete, o čem vlastně byl. Nebýt mé oblíbené herečky Cynthie Khan (která zde hraje hl. roli) a padoucha v podání Phillipa Ko, byl bych v hodnocení mnohem přísnější. Film má velice prostoduchý a předvídatelný děj, což by u tohoto žánru až zas tolik nevadilo, to by ale ve filmu muselo být mnohem více akce a nahota by také nebyla na škodu. Délka filmu je příliš krátká a člověk má pocit, že viděl nějakou sestříhanou verzi u které se střihač po proflámované noci opravdu vyřádil a že někde existuje uncut verze, která je minimálně o cca 25 minut delší, bohužel jediná delší verze, kterou jsem po zběžném pohledání našel na YT je delší pouze o 4 minuty. ()