• Německo

Drama / Romantický

USA / Velká Británie / Německo / Nizozemsko, 2002, 108 min

Rozpočet $10miliónovTržby USA $1,587,173Tržby Celosvetovo $3,651,462(24.12.2009)

Sice jsou všechny postavy i příběh neuvěřitelné šablonovité a nalinkované, ale film má určité kouzlo, atmosféru staré anglie, krásnou hudbu a příjemné herecké obsazení. Na chmurné odpoledně se bude hodit výborně.(27.7.2005)

Románová předloha od mistra vypravěče, výborné herecké obsazení, velice povedená vizuální stránka, krásná hudba ale přeci jen mi Nicholas Nickleby přišel průměrný až mdlý a na vině bude nejspíše už původní kniha, která nemá natolik zajímavý příběh aby dokázala diváka zaujmout.(12.8.2012)

K tomuto filmu som sa dostal náhodným prepínaním TV keď sa mi zdalo, že nič lepšie sa inde nevysiela. Chvíľu som ho sledoval len jedným očkom, no postupne si ma svojím príbehom získaval stále viac. Sprvu na mňa Nicholas Nickleby pôsobil skôr ako nejaká televízna adaptácia od Hallmarku, čo bolo zrejme spôsobené tým, že nemá až tak opuletnú výpravu. To však až natoľko nevadí, pretože Dickensa je z toho cítiť na každom kroku a i keď mi námet nič nehovoril, autora som spoznal okamžite nakoľko film je veľmi citlivo spracovaný. Film je výborne herecky obsadení z čoho vzišli aj rovnako dobre výkony. Každý herec sa snaží hrať najlepšie ako vie, legenda Christopher Plummer je už iba čerešničkou na torte a napr. taký Jamie Bell len dokazuje, že raz z neho bude vážený herec. 3.6*(24.12.2008)

Taký kúzelný film, ba až rozprávka. A Hunnam tu bol ešte len taký holobriadok, apropo čo sa týka hercov ... dobrý výber.(8.9.2014)