Sanatorium

Pascal Laugier

Pablo Rosso

Joseph LoDuca
  • HorrorVamp

Na Sanatorium se mně doma už vyloženě prášilo, tudíž jsem po něm hrábla hned poté, co jsem zjistila, že režii má na svědomí Pascal Laugier, který natočil i Martyrs. S Martyrs se rozhodně srovnat nedá (přeci jen, oba výše zmiňované filmy jsou o nečem jiném) a srovnávat jej nehodlám, alespoň dle počtu litrů umělé krve ne, ale počet usnutí u tohoto filmu bych nespočítala na prstech jedné ruky. Atmosféra nebyla špatná, řekla bych taková typická na "duchařinu" (rozevláté záclony u otevřených oken při svitu blesků a úderů hromů, 2 nečekané lekačky, strašlivé tajemství...). Musím na to mrknout někdy znovu, byla jsem u toho opravdu hodně unavená. Pak teprve ohodnotím :-)(12.8.2009)

• Webb

1 hvězda za atmosféru, toť bohužel vše.(25.10.2008)

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: PRIMA Family = 7.12.2013, réžia českého znenia (PRIMA 2013) = MICHAL MICHÁLEK (8.12.2013)(8.12.2013)

• BioGrower

Toto bolo všetko, len nie to, čo som čakal. Naozaj trpké sklamanie, neskutočná nuda, skoro som to nedopozeral. Keby si režisér aspoň ujasnil žáner, ale nie, celý film som vlastne nevedel, či pozerám drámu, psychothriller, či dokonca horor. Celý film som len čakal, že príde niečo, čo ma naozaj chytí, bohužiaľ neprišlo nič a ešte k tomu to bolo zakončené ozaj hlúpou pointou. No, je to smola, lebo tu bol slušný potenciál a mohlo z toho byť atmosférické dielko, ale súhrou "bližšie neurčených okolností" to tak absolútne nie je. A ja sa opäť pýtam: "Čo som to vlastne pozeral?" "Žeby odpad?!"(25.5.2007)

• Rob Roy

Něde Mistr začít musel. Ale ten scénář je vážně strašně prázdný a atmosférické záběry nemůžou trvat donekonečna. Jen pro skalní fandy. Naštěstí víme, že bude lépe :) 50%.(3.1.2011)