Sanatorium

Pascal Laugier

Pablo Rosso

Joseph LoDuca
  • Webb

1 hvězda za atmosféru, toť bohužel vše.(25.10.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $5,164,229(12.7.2010)

• Rob Roy

Něde Mistr začít musel. Ale ten scénář je vážně strašně prázdný a atmosférické záběry nemůžou trvat donekonečna. Jen pro skalní fandy. Naštěstí víme, že bude lépe :) 50%.(3.1.2011)

• jajinka

Jako u tohohle jsem se měla bát? Být v napětí? Strhujícně sledovat "příběh".. ne, ne a ne.. Jediným plusem na celé téhle smyšlené kravině vidím jediný záběr na malá koťátka.. (ne tedy ten, ajk je někdo utopil..)(29.1.2007)

Čtyři roky před tím, než svým mučednickým opusem rozdělil diváckou obec na dva nesmiřitelné tábory, natočil Pascal Laugier pod produkčním dohledem Christopha Ganse docela slušnou duchařinu. Už v ní dává průchod svým zálibám (silná ženská hrdinka, odtažitá atmosféra kulis) a přitom ukazuje, že řemeslo zvládá na výbornou. Sympatická tvářička Virginie Ledoyen, v kombinaci s plíživou kamerou a zlověstnou hudbou dělá divy. Na druhou stranu si i nadále stojím za tím, že by měl zahodit tužku a papír, protože to celé nedává dost smysl (i když si to umě pohrává s náznaky a odmítá to být zbytečně doslovné) a závěr patří do kategorie těch zbytečně samoúčelných. Každopádně palec nahoru s vědomím, že talent tu je.(31.5.2009)