Džungle před tabulí

Blackboard Jungle

• slovenský

Džungľa pred tabuľou

USA, 1955, 101 min

Ve filmu Panu učiteli s láskou si Sidney Poitier střihl hlavní roli a vyzkoušel si stejný post, jaký měl v tomto snímku Glenn Ford, tedy kantora nepřizpůsobivé třídy. Džungle před tabulí je opravdu zdařilý snímek, který má atmosféru, je napínavý, má spád, dobré dílčí zápletky a nestačí tak diváka nudit. Glenn Ford a Sidney Poitier zde ztvárnili sympatickou dvojici a ačkoliv každý z nich stojí na opačné straně barikády, diváckou přízeň si získají oba.(25.12.2012)

Film se poměrně věrně drží knižní předlohy - což není vůbec na škodu. Glenn Ford jakoby se pro roli na první pohled naivního učitele, který se při představě, že by podvedl svoji ženu téměř křižuje, narodil. Vic Morrow je jako hlavní "záporák" absolutně skvělý! V půlce filmu jsem ho doopravdy začala nesnášet. Jen co se týče Sidneyho Poitiera čekala jsem asi víc - jeho stále stejný upřený pohled Mirka Dušína člověka poměrně brzy omrzí. Pokud máte rádi klasicky americké filmy o tom, jak se z těch nejhorších vyvrhelů stanou hodní hoši, kteří si uvědomí, jak je vzdělání důležité - tohle je podívaná přesně pro vás!(25.4.2009)

• Houdini

NFR 2016, Oscar 4 nominace: Kamera ČB, Výprava ČB, Střih, Scénář(31.3.2004)

Film, který se nebál citlivé problematiky rasismu a kriminality mládeže na amerických školách a svého času vzbudil oprávněně kontroverzní odezvu. Hitem se však každopádně stal "Rock around the clock" Billa Haleyho.(23.4.2005)

Výborné drama za školního prostředí podle románu spisovatele Evana Huntera, jinak známého jako Ed McBain(13.3.2003)

• - První film, který využil ve svém soundtracku rock´n´roll. (Pavlínka9)