Krvavý potok

Creek

Krvavý masaker

Horor / Thriller

USA, 2009, 90 min

Filmy Joela Schumachera mají takovou zvláštní příchuť, člověku z nich v hlavě vždy něco ulpí a je jedno zda je to zrovna povedenější film, nebo horší. Tohle bylo pro mě docela nečekané, protože po filmech co jsem od tohoto režiséra viděl bych něco takového nečekal, je to hodně ve stylu osmdesátek, hodně jen o akci a atmosféra se kterou umí tento režisér pracovat je tentokrát hodně upozaděna na úkor svižnosti příběhu. Ten je ovšem je chatrný, jenže na mě to dýchalo starou školou, skvělou oddechovkou, kterou si člověk pustí jen na takový dýchanek,odvaz.Dokonce mi ani příliš nevadil Dominic Purcel, kterého stále mám zařazeného spíše jako neherce. Emma Booth měla postavu kde nemohla nic předvést, ale i v tom málu mě zaujala. A Henry Cavill, krom toho správňáctví a touhy po moralizování taky moc nepředvedl. Za to padouch stál za to, maska celkem zajímavá a jeho vliv děsu zdrcující. Možná si mohli opustit stylizovanou svastiku v podání jakože vikingů, to bylo trochu moc přibarvené pro účely příběhu, ale co už. Fassbender mě jako nacistický okultní padouch hodně překvapil, ten umí zahrát asi opravdu všechno. Ve filmu se jinak neobjeví příliš mnoho postav, je to takové komorní, ale pro mě osobně prostě stylové a líbilo se mi to. 8/10(27.11.2012)

Temná síla povstala! Znamení ohlašující návrat vyvoleného vystupuje na povrch, moc narůstá každou hodinou. Zdánlivě slabí protivníci mají jednu podstatnou výhodu, a tou je „pouto k bližnímu“. Ale, i když zahlédnou v dáli neurčitelný náznak svítání, rozhodnuto není. Sedm ještě zbývá… // „Ti kteří tu byli před námi, ovládali krev.. a pro toho, kdo ovládá krev, není smrt koncem“.(22.7.2010)

U Joela Schumachera skutočne platí rovnica čím menej peňazí tým lepší film...a Krvavý potok je vskutku dobrý horor...aj keď herecká kvalita Dominica Purcella je stále spochybniteľná..jeho výraz je čistý Prison Break..ale to nevadí...vrah je dosť solídny týpek..a to je fajn..a proste má to dobré tempo..a celkovo je to dosť fajn horor(14.2.2010)

Docela zábavný hororový béčko se stylovým nazi záporákem. Popis zápletky vynechám, protože bych spoileroval, ale tak alespoň výčet, s čím vším tu máme čest: umění krve, starodávný vikingský šutry, rodina zmrazená v čase, kouzelný runy, třetí oko, zatmění měsíce, nekalý nacistický úmysly, dokonce krvežízniví zombí koňové (!), a to vše na statku v Západní Virginii. Splácanina? Jo. Blbost taky. (i když, první polovina se v tomto ohledu ještě drží) Ale co, od Schumachera nic extra neočekávám a tohle mi v hlavě zůstane.(10.5.2010)

• PetrPan

Horor doslova nabitý nudou bez napětí, bez gore, bez lekaček , bez scénáře a bez herců, ale za to se zombie-koněm, zombie-psem, zombie-lidmi, zombie-náckem a nesmím zapomenout ani na zombie-holuba, pohříchu ten měl ale jen malou roli, škoda .... času.(19.9.2012)