Krvavý potok

Creek

Krvavý masaker

Horor / Thriller

USA, 2009, 90 min

Temná síla povstala! Znamení ohlašující návrat vyvoleného vystupuje na povrch, moc narůstá každou hodinou. Zdánlivě slabí protivníci mají jednu podstatnou výhodu, a tou je „pouto k bližnímu“. Ale, i když zahlédnou v dáli neurčitelný náznak svítání, rozhodnuto není. Sedm ještě zbývá… // „Ti kteří tu byli před námi, ovládali krev.. a pro toho, kdo ovládá krev, není smrt koncem“.(22.7.2010)

Zvláštní film s ještě zvláštnější tématikou. Ve třicátých letech poslalo nacistické Německo do Ameriky několik agentů, aby studovali magické síly pomocí kamenů, které tady zanechaly dávní předci. Po desetiletích se setkáváme s dvěma bratry, kteří se chystají čelit tomuto zlu. V prvé řadě určitě zaujme hlavní role, kterou hraje Dominic Purcell, známý z Útěku z vězení. Zase tak špatné to nebylo, ale na předchozí Schumacherův film Číslo 23 to nemá. Nicméně záporák byl slušně udělaný, na konci to mělo i spád. 55%.(1.3.2010)

• igi B.

Hm, třicátá leta v USA a naziwarlock mezi červenými krky za účelem ovládnutí světa zlými nacisty - tak to se známá dvojka soukmenovců vůdce a říšského vedoucího pánové H & H musí v záhrobí za břicha popadat, jak to >okultní koření nacizmu< Joel Sch. všechno odhalil a popsal... A šup do současnosti a ejhle vznikl sugestivní blábůlek postavený na žánrově typickém pitomém chování postav a spoustě hloupostí a nelogičností, z nichž asi nejvíc do očí bijící je užití svastiky coby čertovského znamení, zvláště pak starými vikingy putujícími předkolumbovskou amerikou a zanechávajícími tam v krajině umístěné (hotový landart - opět ve tvaru svastiky!) jakési čarovné kameny pro budoucí příští... A víc se mi to nechce pitvat. Ztráta času a škoda slov... - - - - - (Poprvé viděno 28.3.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 1272., komentář zde jako stotřicátý - 29.3.2013)(29.3.2013)

• DEXTER099

Tento snímek jsem chtěl vidět hlavně kvůli Dominicu Purcellovi,ale tady někdo asi v dětství moc četl strašidelné knížky a pak se jednoho dne rozhodl udělat rádoby děsivý film.No Michael Fassbender jak ho moc nemusím ,tak jako nacista a posléze obluda (nebo jak to nazvat) ušel ,ale jinak to byla ulítlost.Jelikož,ale nechci dráždit temné síly tak za mě celkově 40% a dvě hvězdy.(26.12.2015)

Jak je potěšující zjištění, že i současné, na první pohled jasné a tuctové, levné filmové horrory dokáží jejich tvůrci nacpat originálními prvky. Obecná zápletka Town Creek není zrovna nějak originální, naopak, je vystavena na proveřených základech a postupech, ale přitom je její mytologie nádherně okořeněna originálními a velmi zajímavými prvky. To, společně s několika dějově i vizuálně zajímavými nápady a scénami (výborná scéna s koněm v domě), z filmu vytváří překvapivě výborný zážitek. Opravdu mě těší každý další kopanec do třísel mému předsudečnému úsudku o špatnosti a slabotě horrorů točených po roce 2000. Chyby a nedokonalosti to samozřejmé má, za největší považuji to, že scénář dělá z hlavního záporáka trošku nepřemýšlivého hlupáka (ale tak, co by jste chtěli po nacistovi, že ano), ale jinak jsou postavy docela dobře napsané i zahrané. Další z překvapivých a milých nečekaných překvapení. Že by to bylo Dominikem Purcellem? Protože naposled mě podobně mile překvapili The Gravedancers, kde hrál taky.(20.10.2013)