Lemra líná

Failure to Launch

Lemra lemravá

Komedie / Romantický

USA, 2006, 97 min

50% Nenadchne, ale neurazí. Celkem ideální film, pokud už se na nějaký máte dívat s rodiči u vína. Je to dobře obsazené, tedy mimo Matthew McConaughey.(14.2.2010)

Pro mě jedna z nejlepších komedií za poslední dobu - záměrně vynechávám slovo romantická, protože po romantice tu není ani stopa. Je to prostě zábávná sonda do života dnešních singlů okolo třicítky. Chemie mezi Matthew a Sarah Jessicou podle mě naprosto funguje, pochvalu si zaslouží i jeho prdlí rodiče, naprostou jedničkou je ale bláznivá spolubydlící v podání Zooey Deschanel.(2.4.2006)

Lemra líná určitě pobaví diváky, kteří jsou v pozici hlavního hrdiny, nebo se v ní brzo ocitnou, což je i můj případ. Do jeho příběhu jsem se vžil opravdu rychle. Když je na scéně Zooey, tak s přehledem strká všechny ostatní do kapsy a je zároveň největším plusem filmu. Napodruhé to funguje snad ještě lépe, takže zvyšuji. Nakonec tedy filmu zůstává jediný mínus a tím je Sarah Jessica Parker, jednoznačně nejodpudivější herečka svojí generace.(13.2.2011)

„Ty máš pivo?“ – „Hej.“ – „Tu predávajú pivo?“ – „Tu nie.“ – „Takže tu nie?“ – „Nie.“ Sarah Jessica Parkerová („Sex v meste“) a Matthew McConaughey (AMISTAD, KEDY ZABIŤ, SAHARA) nepatria k mojim obľúbeným hercom a tak som si k ich romantickej komédii sadal s vopred určeným názorom. Aké bolo moje prekvapenie, keď som zistil, že niektoré scény sú vtipné (krvilačné zvery, rozkošne nezmyselne útočiace v priebehu celého filmu na hrdinu) a že na McConaugheyho s Parkerovou sa dá pozerať! Podporné postavičky sa tiež vydarili; od Kathy Batesovej (DOLORES CLAIBORNEOVÁ) to čakáte, ak si ale snímku niekto kradne, je to 26-ročná Zooey Deschanelová (STOPÁROV SPRIEVODCA PO GALAXII). Takže áno, LEMRA LENIVÁ "môže byť" a práve 168 cm vysoká Deschanelová, čiernovlasá mrcha v lodičkách (v pravej ruke fľaša piva, v ľavej puška) sa stará o to, že ujmu na zdraví neutrpia ani osoby, obracajúce sa skôr k drsnejším filmovým žánrom.(12.10.2008)

• Ivoshek

Celou dobu, co jsem to vydržel sledovat (cca 20 minut někde uprostřed filmu) jsem dumal jen nad jedinou věcí - kdo z dvojice S.J. Parkerová a M. McConaughey je nesympatičtější koště. V souhrnu mi tenhle film dal přesně to, co jde čekat od romantické komedie, tedy scénář napsaný šimpanzem, absenci čehokoli skutečně vtipného, postavy a herce sympatické jako bodlák v rektu atd. atd. Pokud máte rádi romantické komedie, zotavujete se po lobotomii nebo jste absolvovali úraz hlavy, přičtěte si k mému hodnocení tři až pět hvězdiček a hezky se bavte.(27.6.2010)

• - Po ukončení kultovního seriálu Sex ve městě vykročila Sarah Jessica Parker do světa celovečerních filmů úspěšně jako její tři další kolegyně. (imro)

• - Podľa správy American Humane Association (AHA) pri nakrúcaní uhynuli veveričky, ktoré účinkovali vo filme. (Raccoon.city)

• - Romantická komedie za 50 mil. dolarů vydělala během úvodního víkendu (10. – 12. 3. 2006) 24,4 milionu dolarů a celkový výdělek se v kinech USA vyšplhal na 88 milionů. Pro studio Paramount byla vítaným hitem po sérii komerčních propadáků jako Aeon Flux či Pan Rosnička. (imro)