Sexy Pistols

Sexi pištoľníčky

Akční / Komedie / Krimi / Western

Francie / Mexiko / USA, 2006, 90 min

• BadoXXII

Western pre ženy. Hlavná dvojka je krásna a ono im to v sedle aj sluší, ale podobné vzkriesenia westernového žánru ma akosi urážajú. Výprava je pekná, humor občas úsmevný, ale príbeh za veľa nestojí. Samozrejme je celý film s minimom krvi. Jediná zaujímavá akčná scéna, je tá spomalená prestrelka vo vlaku (ešte aj tá je neprehľadná). Toto sa proste pravému fanúšikovi westernov nemôže páčiť. 45%(24.1.2009)

• Jacinda

Tohle je výsměch americkému westernu i životu v té době. Film založený jedině na "krásných" herečkách a jejich výstřizích. Ty dvě by si dokázal podat (zneškodnit a oddělat) každý normálně stavěný chlap a většina ženských od rány včetně mě. Obě najednou a s potěšením(9.1.2009)

• choze

Veletrapný komediální ženský western z rychlokvaškové produkce Luca Bessona. Plusy - námět, Salma Hayek a střízlivá stopáž, díky níž film uteče jako voda i přesto, že se v něm nic neděje. Mínusy - vše ostatní. Žádná akce, žádná erotika, žádné hlášky, estrádní humor (mluvení se zvířaty, Salmino škytání, neustálé líbačky) a zuřivé přehrávání Penelope Cruz, přičemž Bessonem opět jen hrubě načrtnutý scénář ještě zdůrazňuje nevýrazná režie pánů debutantů.(19.7.2006)

Moje pocity? Dobré. Po tom čo som sa nechal navnadiť "chválou" všade naokolo som bol príjemne prekvapený. Kočkám to náramné sluší, hrajú pekne, vyzerajú pekne aj vtip funguje. Vzhľadom na ambície filmu "v prvom rade pobaviť" ma vôbec netankuje stupidný scénar. Čistokrvná (hm...skor bastard) sezónna jednohubka z exotickými conchitami a prďáckym bullet-timom. I like it!(8.7.2006)

„Ruky hore!“ – „Dole!“ – „Hore!“ – „Dole!“ Vlastne ani neviem, prečo dávam až 60%, ale už mi asi u Bessona začína byť všetko jedno a som rád, že to nedopadlo ako „Taxi 186“. Človek sa naučí byť vďačný aj za maličkosti, ak musí. Z jeho miestami až odpudivej produkcie (je to skrátka hanba na človeka, ktorý bol kedysi „francúzsky Spielberg" a robil filmy ako MAGICKÁ HLBOČINA a LEON) vyšlo už vskutku všeličo. Začínajúc blbosťami, končiac u kvalitných záležitostí NOC S NABRÚSENOU BRITVOU a UTRHNUTÝ Z REŤAZÍ (asi ale nemusím dodávať, že tých bolo OVEĽA menej). Tento ženský buddy western nakoniec nedopadol tak zle, ako som čakal. Môže za to predovšetkým nenáročná videoklipová réžia, pekná výprava a atraktívne herecké trio Hayeková, Cruzová, Zahn. Takže príjemne strávený večerný priemer.(23.12.2007)