Past na rodiče

The Parent Trap

Pasca na rodičov

Komedie / Rodinný / Romantický / Drama

USA, 1998, 127 min

Nick a Elizabeth se před jedenácti lety rozvedli a v klidu si svůj megalomanský majetek rozdělili rovným dílem. Právě narozená dvojčata Annie a Hallie rovněž nerozřezali příčným řezem, ale pragmaticky si vzali každý jedno. Jenže nyní se na letním táboře potkávají obě slečny, zjišťují nápadnou podobu, stejná data narození i absenci jednoho z živitelů a v jejich malých hlavičkách se již rodí poťouchlý plán na obnovení rodiny spočívající v záměně identit prťavých konspirátorek.(5.2.2009)

Tenkrát ještě nikdo netušil, co z téhle roztomilé holčičky nakonec vyroste... Jinak super film. :)(9.2.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $66,308,518Tržby Celosvetovo $92,108,518║ Obsadenie tu je dosť slušné len škoda, že príbeh nie je až tak vyšperkovaný aby to nebola len klasická ničím extra zaujímavá rodinná komédia. /60%/(12.6.2006)

Tak tohle je opravdu výborný "rodinný" film se spoustou anglického humoru a nápaditým scénářem. Dětská dvojrole dotažená k dokonalosti.... Mám pro něj slabost :)(4.1.2003)

Jako malá jsem tenhle film zbožňovala a vždycky jsem si představovala, že mám někde skryté dvojče, které jednoho dne objevím. :)(12.5.2012)

• - V roli Vicky, matky Meredith Blakeové, hraje Joanna Barnesová. Joanna Barnesová hrála Vicky i v původním filmu Parent Trap (1961). Tam to ale byla ona, která se dvojčatům snažila otce odloudit. (MeGab)

• - Když se Hallie (Lindsay Lohan) a Annie (Lindsay Lohan) potkají na táboře, mají holky na krcích podle jejich slov počáteční písmena jejich jmen. Po chvíli je ale vidět, že tam mají srdíčka. (Mr.Hudson)

• - Při svatbě na lodi, když jde fotografka fotit novomanžele, stojí na stole dvě svíce. Na fotce ale chybí. (jirimat)