• Sandiego
  ****

  Kosmopolitní kostýmní drama typické pro období protektorátu vyniká nad dobový průměr pečlivým ztvárněním secesního prostředí a hlavně nečekaně plastickým výkonem Hany Vítové a postavou Kiki šitou přímo na míru Adině Mandlové. Hold Čáp věděl co je to vkus a čím diváka oslovit.(2.3.2010)

 • NinonL
  ****

  Vzplála láskou ke krásnému důstojníkovi jako Viktorka z Babičky. Nemohla s ním však odejít, protože měl vlastní rodinu. Proto se rozhodla zničit, život pro ni ztratil smysl. Kolem ní se odehrává řada dalších osudů, ona jimi jen proplouvá, bez účasti, bez východiska. A když se nakonec naděje objeví, znovu zasáhne osud a zkáza je dokonána. Velmi působivý film se skvěle obsazenými postavami.(22.6.2011)

 • Terva
  ****

  Nádherné romantické drama, co nikomu nic neslibuje. Hana Vítová byla a je stále krásná žena a role jí sedla k tělu. Film má dobrou hudbu.(25.12.2014)

 • WANDRWALL
  ***

  Hana Vítová. Herečka, co hodně mužů připravila o peníze. V roce 1949 si zahrála naposledy. Neuměla anglicky, takže šlus s jejím filmováním. Čím se do roku 1991 živila? Uměla muže přitáhnout, oškubat, a pustit k vodě. Adina mandlová byla lepší, hezčí a taky si zahrála ve více filmech i v cizině....Film působí dojmem, jako by byl natočený za 14 dnů! A napsaný za dva dny.(25.9.2010)

 • sportovec
  ****

  Lidský život může být nadmíru obtížný i tehdy, když navenek působí sebestraktivnějším dojmem. Melodramatický příběh NOČNÍHO MOTÝLA překonává svá idylická východiska a nyvá směřování do červenoknižních jistot kýče zdařilou psychologií postav, pevnou režií i nosnými hereckými výkony; mimo tradičně ceněnou Vítovou bych ještě více zdůraznil Mandlové výkon ve zdánlivě vedlejší úloze prostitutky Kiki. Jakkoliv se případ, který dal námět pro MOTÝLA, může zdát nepravděpodobný, v čase našich prarodičů a praprarodičů byl častější, než bychom byli bývali s to sami sobě ochotni připustit. Titulní melodie filmu vypovídá víc než jen o nostalgii za jedním zmařeným lidským životem. Otázka sociální může mít - bohužel - širší rozměr a hlubší záběr. V každé době a v sebekostýmnějším filmu ze sebeatraktivnějšího prostředí.(14.3.2008)

 • - Film byl poprvé uveden na Filmových žních ve Zlíně 1. srpna 1941. (Cucina_Rc)

 • - Národní cena 1942 pro Adinu Mandlovou, režiséra Františka Čápa, kameramana Ferdinanda Pečenku a architekta Jana Zázvorku. (argenson)

 • - Film byl natočen za 16 dní. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace