Soundtrack David Arnold: 1. African Rundown [6:52] ,2. Nothing Sinister [1:27] ,3. Unauthorised Access [1:08] ,4. Blunt Instrument [2:22] ,5. CCTV [1:30] ,6. Solange [0:59] ,7. Trip Aces [2:06] ,8. Miami International [12:43] ,9. I'm the Money [0:27] ,10. Aston Montenegro [1:03] ,11. Dinner Jackets [1:52] ,12. The Tell [3:23] ,13. Stairwell Fight [4:12] ,14. Vesper [1:44] ,15. Bond Loses It All [3:56] ,16. Dirty Martini [3:49] ,17. Bond Wins It All [4:32] ,18. The End of an Aston Martin [1:30] ,19. The Bad Die Young [1:18] ,20. City of Lovers [3:30] ,21. The Switch [5:07] ,22. Fall of a House in Venice [1:53] ,23. Death of Vesper [2:50] ,24. The Bitch is Dead [1:05] ,25. The Name's Bond... James Bond [2:49],(9.6.2011)

První dvě třetiny jsou výborné - výborná akce, výborný Bond, výborný humor, napětí, prostě dokonalost sama. V poslední třetině se nějak podivně začne vytrácet tempo a objevuje se rozvláčnost a tak nějak divně do sebe zapadající scény. Přijde mi, jakoby z poslední třetiny na poslední chvíli násilím vystřihli kus filmu. Nevím. Nezdá se mi, že by se Casino Royale výrazně lišilo od předchozích např. Brosnanovek. Bonda prostě po deseti letech hraje někdo jiný, doba a možnosti pokročily a film se tomu přizpůsobuje. Avšak to, co dělá Bonda Bondem tu je stejné jako před třiceti lety. Jinak asi nejlepší úvodní Bondovská píseň. UPDATE (23. 5. 2009): Odvolávám řeči o poslední třetině. Ten film je skvělý, úplně celý. Takže 100%.(30.11.2006)

Scénář: Neal Purvis, Robert Wade, Paul Haggis .. Pokud by se změnilo jméno ústředního agenta, šel bych výše, jenže ... Nový James Bond je doslova málem vykastrovaný. Nakonec neztratil vše - o to bolestnější ta ztráta klasického stylu je. Neříkám, že předešlé bondovky jsou bez chyb a tahle je nejhorší nebo naopak, ale s tímto novým koktejlem jsem nakonec spokojený nebyl, protože zanechal nepříjemnou pachuť. Některé složky dokázaly navodit známou lahodnou chuť a některé nové ingredience řádně osvěžily, ale 44 let osvědčený recept se přeci jen takto výrazně měnit nemusel. Snaha jít s dobou, být osobitější a životnější přináší až hloupé paralely s jiným agentem, který byl pro producenty trnem v oku - Jason Bourne. Velkou pochvalu si i tak zaslouží dvě jména: Daniel Craig, o němž jsem vůbec nepochyboval - je to skvělý herec a díky jeho výkonu vše drží, byť svůj pověstný Bond šarm prý hledá a je už jasné, že ani nenajde, protože je tlačen do jiné polohy. Ten druhý je Martin Campbell, za dynamickou, nápaditou akci a do poloviny filmu ostré tempo, které u konce hodně drhne.. Zato scénář už je bídnější. Funguje dobře ve slovní humoru nebo jednotlivých scénách - hlavně ty o zrodu agenta 00 7 a jeho profilování se, ale jako celek nic moc. Hlavní příběh a záporák sami o sobě nejsou ničím originální a jejich nosná síla dosti pokulhává, no když k tomu připočtu to seriálové finále, nezbývá mi říct než jen: „producenti, běžte s tímhle přístupem do haj...e.“ _ 0070%.(16.11.2006)

Konečně bondovka na kterou se dá koukat bez pobaveného úsměšku. Drsný strhující thriller s perfektními akčními scénami a sympatickým hrdinou. Tak trochu alá Bourne, ale to vůbec nevadí. 85%(23.5.2009)

Těšil jsem se víc, než jsem si byl ochotný připustit, proto teď jen stěží krotím svoje zklamání. Craig je drsňák, umí fantasticky střílet a když se naštve, tak chcete zalézt pod sedadlo, ale napoprvé mi jako James zkrátka nesedl. Ten přechod od suchých hlášek a technických hračiček k drsné a špinavé akci jsem tehdy ještě neakceptoval. Jelikož ale Quantum, Skyfall i Spectre byly jiná káva, bude to chtít dát Casinu druhou šanci.(5.12.2006)