Casino Royale

James Bond - Casino Royale

James Bond: Casino Royale

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / Česko / USA / Německo / Bahamy, 2006, 144 min

Právě jsem zaparkoval do garáže svůj Aston Martin DBS, na stole mám vodku s Martinim, mé hodinky Omega ukazují 8:42 , a píši 007 komentář k tomuto filmu a tajně doufám, že si ho přečtě její veličenstvo anglická královna a MI 6 mě dá za mou práci neomezené finance . Tak tedy od začátku: Obsazení ,,nového,, Bonda je vždy tak trošku producentský pat, aby byl kladně přijat kritiky, ale hlavně diváky a narozdíl od debilů v Čechách, kteří svůj pat / volební / neumí vyřešit , zde bylo řešení znát dlouho před natáčením - Daniel Craig . Příznám se, že když jsem se to dověděl, byl jsem zklamán, ovšem po shlednutí filmu Mnichov zklamání vystřídala zvědavost a po shlednutí Casina Royale ?? Říkám -- skvělý, úplně skvělý, doufám že Daniel Craig natočí brzo další bondovku a další a další . Samotný film byl pro mě takový malý předčasný dárek pod filmový stromeček, akci střídala, elganace tu zase vystřídala exotika a exotiku, velmi povedené dialogy. James Bond je jiný, je bližší obyčejnému smrtelníkovi, dokázal jsem se s ním daleko víc identifikovat. Nebondovská scéna ve sprše byla moc osvěžující . James Bond však zůstavá tvrdý, výslech byl fakt brutální, zůstává i elegatní celé Bahamy to viděli a neztrací smysl pro humor ani když jede v českém pendolinu. Scénář k filmu mě naprosto chytil stejně tak jako akční sekvence filmu zejména ta automobilová, plná kotrmelců, to byla uplná rozsekávka. Jsem rád,že je BOND zpět a doufám, že nikdy neodejde.(17.11.2006)

Nejsem purista, takže pohrávání si s bondovským mýtem mě potěšilo. Už úvodní píseň se mi moc líbila - jednak mám Cornella rád, jednak takhle uvolněná rocková píseň se k netypickému nulanulasedmičkovému filmu skvěle hodí. Daniel Craig jako trošku neotesaný, výbušný, emocionální a ne vždy zrovna úspěšný agent byl zvolen opravdu skvěle. Má velké charisma a po Brosnanovi se mi vůbec nestýskalo. Příběh je zajímavý, škoda snad poněkud křečovitějšího rozuzlení a taky milostných vyznání u vody. Eva Green je skutečně krásná a sympatická a úplně chápu, že i drsný agent s povolením zabíjet pro ni může ztratit hlavu. :o) Casino Royale mi udělalo radost a nejspíš si ho dám ještě jednou. P.S. Je dobře, že nepovedené digitální triky od minule byly nahrazeny poctivou "ruční prací". P.P.S. Update po dvou letech: pořád to vidím stejně a nemůžu se dočkat Quantum of Solace(9.10.2008)

POT, KREV a SLZY. James Bond Begins aneb Mr. Martini coby zelenáč. Britské impérium vrací úder a Novozélandaň s kšiltovkou Martin Cambell vrací agenta 007 z bezkrevné figurky zpět do těla z masa a kostí a místo technologických hraček mu dává do vínku duši. Casino Royale je syrové, tvrdé a nekompromisní. Návrat ke kořenům symbolizuje odklon od brosnanovského stylového product placementu, tenhle nadupaný vůz má pod kapotou akční(rvačka na schodech, honička na výstavě) i mírné (niterná sprchová scéna, rafinované mučení nenápadně zlým Madsem Mikkelsenem, pokerová partie) koně. Coby koňská síla fungují geniální hlášky a suchý humor. Třešničkou na dortu je královská disciplína parkour by Sebastian Foucan..... Daniel Craig nastavuje tvář,v níž se buldočí zabijácké rysy střetávají s ruskými geny, ale charisma z něj prýští na plátně jako láva z vybuchlé sopky. Není úniku. Věřím mu všechny polohy- zlomeného Romea, neotesaného drsňáka i ačního hrdinu. BOND with NO BOUNDS.(5.5.2007)

Konečně bondovka na kterou se dá koukat bez pobaveného úsměšku. Drsný strhující thriller s perfektními akčními scénami a sympatickým hrdinou. Tak trochu alá Bourne, ale to vůbec nevadí. 85%(23.5.2009)

Ve Skyfallu, byl určitě lepší záporák... Ale tenhle díl byl, zase vyjímečný tím Pokerem, já sám Poker hraji, a přišlo mi to skvěle Atmosféricky a herecky Zahrané.. Craig je Třída! Parkour na začátku byl úchvátný! A akce taky moc nebylo, na to že film trvá dvě hodiny 15... Ale je to prostě Zážitek!(3.11.2012)