• Německo

James Bond - Casino Royale

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / Česko / USA / Německo / Bahamy, 2006, 144 min

První dvě třetiny jsou výborné - výborná akce, výborný Bond, výborný humor, napětí, prostě dokonalost sama. V poslední třetině se nějak podivně začne vytrácet tempo a objevuje se rozvláčnost a tak nějak divně do sebe zapadající scény. Přijde mi, jakoby z poslední třetiny na poslední chvíli násilím vystřihli kus filmu. Nevím. Nezdá se mi, že by se Casino Royale výrazně lišilo od předchozích např. Brosnanovek. Bonda prostě po deseti letech hraje někdo jiný, doba a možnosti pokročily a film se tomu přizpůsobuje. Avšak to, co dělá Bonda Bondem tu je stejné jako před třiceti lety. Jinak asi nejlepší úvodní Bondovská píseň. UPDATE (23. 5. 2009): Odvolávám řeči o poslední třetině. Ten film je skvělý, úplně celý. Takže 100%.(30.11.2006)

I ÚČETNÍ MAJÍ PŘEDSTAVIVOST. Po prvním zhlédnutí jsem tento bondovský předkrm chtěl nechat uležet, ale, aby nedošlo k omylu, jen kvůli několika maličkým nuancím, v podstatě mi bylo jasné, že ho ohodnotím nejvýše. Pokud má někdo problém s dějem nebo chováním postav, řek bych mu jen "je to prequel" a nechal ho o tom přemýšlet, protože popravdě, nic tak těžkého na tom všem není. A pokud jde o to ostatní, od režie, přes ženy až ke Craigovi, který mi začíná být sympatický tak, jak bych si nikdy nepomyslel, je to paráda. Menší výtku mám k písni, trošku tuctové, která však k úvodní titukové "kartářské" scéně sedne jako prdel na hrnec.(22.12.2006)

Výborné namiešaná "drsná elegancia", ktorá to najlepšie zo seba ždíma práve v intímnych okamihoch (hotelová sprcha). Casino je najosobnejší Jamesov príbeh, ktorý v tejto línii už bude asi len ťažko pokorený. Po MI:3 a Miami prichádza aj značka JB s novým pohľadom na akčný žáner a dekonštrukciu vlastného, predtým vystavaného mýtu. Ide o prístup, ktorý mne znova sadol takmer dokonale. Jediným zádrheľom ostáva iba "tuctová" ústredná pieseň, ktorú považujem za najslabšiu v doterajšom JB vesmíre.(15.11.2006)

Na scéně se objevil nový James Bond, který to oproti Pierce Brosnanovi má o dost složitější. Pan Brosnan měl totiž díky tvůrcům vše jednoduché, přímočaré a nezáživné a i když byl elegán každým coulem neměl jsem ho rád a filmy s ním mi nikdy nepřišli nikterak zábavné, spíš nudné a příliš umělé. Když tvůrci před nějakou dobou vyřkli jméno "Daniel Craig", jako nového Bonda, mnoho lidí se hněvalo, ale já jako odpůrce pana Bonda jsem očekával totální změnu jeho imidž a možnou změnu celé série. To všechno se mi splnilo. Daniel Craig jako James Bond je člověk, nyní je opravdu člověk, plný emocí a vnitřních pocitů, které na sobě dává znát. Jsou chvíle kdyby se nejradši zahrabal do země a chvíle kdy se mu zas tolik nedaří a je závislý na ostatních. Tak má James Bond vypadat, ne jako nadpozemská bytost, ale jako prachobyčejný agent, který má v životě štěstí. Takže nakonec souhlasím s tím, že výběr nového agenta se povedl opravdu na výbornou, spolu s opravdu dokonalými akčními scénami jsem se prostě nemohl nudit ani na chvíli...a to má film přes dvě hodiny. Přiznám se, že teprv nyní se opravdu těším na další díl s Agentem 007. --- Myslím že na řadě je oslava - Před hodinou jsi skoro umřel - Mám hlad(1.5.2007)

Ještě než jsem na to šel, tak mi bylo jasný, že to bude Bondovka trochu v jiným stylu, ale nakonec toho bylo změněno podle mě až moc. Hned jak to začne, tak se Casion Royale rozběhne opravdu ve velkým stylu a prvních 15 - 20 minut je úplně ta nejvostřejší akce, plná ultra kasakaderských kouksů a střílení, jenže po tomhle paradním rozjetí už jaksi filmu dochází dech a během těch dvou dalších hodin už ho film mockrát nenabere. ještě potěší pěkná Bondova bouračka v autě, taky je hned od začátku jasný, že Bond bude totálně nesmrtelnej a že všechno bude řešit pěkně drsně a silově, což mi teda nějak nevadilo, kór když bitky byly fakt pěkně realisticky udělaný a Craig se v nich opravdu hodně snaží, ale přece jen sem byl zvykledj na trochu jinýho bonda, ale zase to neni nějak extrémní a dokonce i docela často krvácí Taky tady citelně chybí Bondovy hlášky a vtípky, možná jich Daniel Craig pár řekne, ale nějak jsem je moc nezaznamenal sand jen 2 si pamatuju. Příběh je bohužel taky docela lehce předvídatelnej a v některých částech to je fakt extrém a dost často se stavá, že film vypadává z tempa, taky trochu zamrzí hodně slabej padouch v podání Madse Mikkelsena, za prvé jeho zločinecký úmysly sou fakt dost chabý a žádnej genialni zločinec nebo nelítostnej drsňák to taky neni, krom toho je ta zločinecké linie rozprostřená do několika lidí a tak trochu se to rozmělňuje, ale to co fakt vůbec, ale opravdu vůbec nepotěší je, že už tady nejsou žádný vychytávky, jako rakety v autě, spešl hodinky nebo tak něco a dost to tady chybí. Jinak si ale myslim, že Danile Crag se Bonda zhostil celkem slušně, ale musel ho upravit trošku k obrazu svému, takže Bond je daleko drsnější rychlejší a možná i odvážnější, ale zase mu schází vtip a trochu mu chybí charisma a taky nevypadá moc na žádnýho playboye, ale jinak celkem spokojenost a Bondgirl taky ujde. Celkově si myslim, že Casion Royale je sice možná realističtější, i když některý kousky Craiga jsou taky spíš k zasmání a akčnější než ostatní bondovky, ale ten příběh je fakt mizernej, tohle fakt nebylo na 2 a pul hodiny, ale i tak si myslim, že to pro Bondovky neni žádná ostuda(2.12.2006)

• - Letecký pohled na město, ve kterém se Bond poprvé setkává s Mathisem, ukazuje český Loket nad Ohří. (jzvc)

• - Jedná se o první "bondovku", ve které postavu Felixe Leitera (Jeffrey Wright) ztvárnil herec tmavé pleti. (Žralok)

• - Když Bond (Daniel Craig) hledá v hotelu bezpečnostní záznam, najde ho podle času, kdy přišla SMS, tedy v 19:12. Čas na telefonu ukazuje rovněž 19:12. Čas na Madagaskaru však je oproti Bahamám o 8 hodin napřed. (ing.Frosty)