Jako člověk od dětství stižených láskou k fenoménu superagenta v tajných službách jejího veličenstva (provází mě tuším od roku 1984, kdy jsem viděl první moorovku), který má veškeré bondovky nakoukané, říkám: „Casino Royale“ je bondovka staré školy, která mi chyběla od dob „Goldfingera“. Daniel Craig je Bondem v nejlepší conneryovské tradici, přitom novým, neokoukaným, takřka zlidovělým. Vrací legendě její lesk a náboj. Martin Campbell výborně prostřídal napínavé akční jízdy ve staromilském kabátě s klidnou (ale vnitřně elektrizující) partií pokeru, v níž se zrcadlí gentlemanský styl Guye Hamiltona a Terence Younga. Možná dnešního diváka tahle konzervativní špionská rovina nezaume, ale já jsem byl zcela uhranut. Není pochyb, staré dobré časy vrací a přehnaná CGI akční éra Pierce Brosnana nám dává sbohem. Nebudu na ní vzpomínat ve zlém, ale teprve Daniel Craig je Bondem mého srdce, pěkně ruku v ruce se sirem Connerym. Bondovo lidství, egoismus, zranitelnost, křehkost, to vše Craig podává s neobyčejnou uvěřitelností a samozřejmostí. Ruku v ruce s tím kráčí fantastický padouch Cifra (Auricu Gildfingere, tu máš konečně rovného!), nejkouzelnější Bond-girl (krásná Ursulo, odpusť, ale Eva Green dala Vesper duši, nejen tělo) a stále šaramantnější M Judi Dench. Martin Campbell odvádí víc než jen akční rutinu, filmu drží báječně pohromadě a chemie postav šlape jako Aston Martin. Ačkoli „Casino Royale“ není zdaleka prosté problémů, nevyhne se logickým lapsům, naivitě, plonkovějším pasážím, nedořečenostem a nedomyšlenostem, prostě všemu, co k sérii neodmyslitelně patří, přesto je to rozhodně nejlepší bondovka od šedesátých let.(16.11.2006)

Po roce a půl otáčím hodnocení. Možná proto, že mě začal bavit poker, proto, že více bombastické akce, jako tak úvodní na Madagaskaru, by tomu jen uškodilo, a hlavně asi proto, že jsem konečně ochoten oddělit pojmy ‚Bond‘ a ‚Bourne‘, přičemž beru na vědomí, že podobný koncept neznamená plagiát. Místo toho jsem si užil dvě a půl hodiny napínavého dobrodružství, kterým vás Daniel Craig milerád protáhne s sebou. To vše s takovou razancí, že ty rány pěstí budete dostávat taky a když vám Eva Green zašeptá do ucha cukrkandlová slůvka, budete roztávat. Pár hodin po projekci jsem v nesnesitelném pokušení roztočit placku v DVD přehrávači znovu. Může mít film lepší vizitku?(9.11.2008)

Vesper : Budu mít s tebou problémy, Bonde? Bond : Ne. Neboj se. Nejsi můj typ! Vesper : Chytrá? Bond : Svobodná...... Najlepší Bond a najlepší akčný film čo som videl. Parádna akcia ! Dobre zostrihaná, viditelne nasnímaná a poriadne veľkolepá ako sa na Bonda patrí. Pritom si však drží pri zemi a pôsobí reálne. Daniel Craig bol strelou do čierneho a je príjemným spestrením po obkukanom Brosnanovi. Naviac je poriadne charizmatický a aj keď za celý film povie len pár viet (ako nejaký Schwarzenegger), je maximálne presvedčivý. Je to veľmi dobre napísané, zahraté a táto Bond girl sa mi páčila možno zo všetkých najviac. Jednoducho paráda.(24.8.2011)

Blonďák Bond! A jezdí v pendolínu a taky jezdí jako prase po Karlovarské kolonádě!... I šel jsem s tímto pocitem a vědomím, že "blonďáka" nerozdejchám do kina... A rozdejchal jsem vše... pravda... očividně jsem byl asi od půlky filmu naprosto nečekaně překvapen (i s Velkým_Blbem, co seděl vedle mě), že hlavní padouch je VESPER.. :-) (kdo by to byl řekl...)... Ale konec hnidopišství. Craigův Bond má charisma.. je jiný... ale nikoli horší... Casino Royale je sakra dobrý film... Tak šup šup na plac ať už se točí další... :-) nemůžu se dočkat(13.12.2006)

Trochu smutné. Casino Royale přináší do bondovek až příliš svěžího vzduchu. Daniel Craig je sice famózní, stejně tak jako ostatní osazenstvo, ale zbytek drhne. Před samotnou titulkovou sekvencí (která je také úplně nové a ještě k tomu s otřesnou písní) máme možnost se seznámit s bondem a jeho způsoby, i když je pravda, že se jedná o scénu spíše na efekt. Casino Royale je vlastně taková velká nafouknutá bublina, po jejíž splaskutní nezůstane vůbec nic, jen matné vzpomínky. Jenže je třeba se podívat trochu hlouběji do samotné kostry filmu. Herci - už jsem se zmínil, že výběr herců je nejsilnější stránkou celého snímku. Daniel je úžasný bond - opravdu jsem si jej hned oblíbil -, stejně tak jako Mads skvělým záporákem (škoda jen toho neustálého inhalování a pooodhalování zrůdného vzhledu). Scénář - ani ten není špatný, jen se hodně snaží ukazovat, že i bondovka nemusí být přímočará, což vůbec není ku prospěchu. Věnuje se zejména samotným scénám, které jsou opravdu brilatntní (pokerová partie, rozhovor s M, mučení...), ale jejich propojení většinou dost skřípe. Režie - a té jsem se bál ze všeho nejvíc, právem. Martin Campbell, stejně jako ve Zlatém oku, neustále předhazuje oku lahodící záběry, které postrádají hloubku. Snímku chybí napětí a dokonce i ty slibované emoce. Závěr - uveďmě jej na pravou míru. Hlavní dějová linka je ukončena, ale zůstává otevřeno plno vedlejších, což dává příslib velmi kvalitního pokračování, které snad příběh Casino Royale uzavře docela. Zcela paradoxně se tak tím nejlepším na celém snímku stává samotná postava Jamese Bonda, která je úžasná, a poté pěstní souboje, z nichž je přímo cítit pot, skvěle fungují. Znalci starších snímků určitě ocení skvělé odkazy... Při závěrečném pronesení slov: Bond. James Bond. Jsem měl pomalu chuť zatleskat radostí. Takže jen tak dál, nový Bond byl představen ve skvělém světle, doufám tedy, že další díly nebudou postrádat nadhled a spoustu skvělé akce, vždyť na to ostatní tu věru není místo. Casino Royale je vlastně dobrý film, jen nesmíte čekat klasickou bondovku ve stylu starších snímků, ale spíše thriller, který si hodně bere z původních knih. Nebýt příliš dlouhé nemocniční (romantické) linie, šel bych s hodnocením nahoru, ale bohužel je tato část velmi nudná - zbytek téměř DOKONALÝ. 70% [TOP 19/10 78%](16.11.2006)