Martin Campbell se při svém druhém bondovském refreshi vydal přesně opačnou cestou než poprvé a opět na celé čáře uspěl. Craigův buldočí, fyzičtější, zranitelnější a labilnější Bond je mi mnohem bližší než Brosnanův suché fórky trousící seladon. Specielně pak musím ocenit životnou bondgirl Evu Green a drsnou a zároveň vtipnou scénu mučení. Bondovka, jakou lze brát vážně.(22.11.2006)

Soundtrack David Arnold: 1. African Rundown [6:52] ,2. Nothing Sinister [1:27] ,3. Unauthorised Access [1:08] ,4. Blunt Instrument [2:22] ,5. CCTV [1:30] ,6. Solange [0:59] ,7. Trip Aces [2:06] ,8. Miami International [12:43] ,9. I'm the Money [0:27] ,10. Aston Montenegro [1:03] ,11. Dinner Jackets [1:52] ,12. The Tell [3:23] ,13. Stairwell Fight [4:12] ,14. Vesper [1:44] ,15. Bond Loses It All [3:56] ,16. Dirty Martini [3:49] ,17. Bond Wins It All [4:32] ,18. The End of an Aston Martin [1:30] ,19. The Bad Die Young [1:18] ,20. City of Lovers [3:30] ,21. The Switch [5:07] ,22. Fall of a House in Venice [1:53] ,23. Death of Vesper [2:50] ,24. The Bitch is Dead [1:05] ,25. The Name's Bond... James Bond [2:49],(9.6.2011)

Těšil jsem se víc, než jsem si byl ochotný připustit, proto teď jen stěží krotím svoje zklamání. Craig je drsňák, umí fantasticky střílet a když se naštve, tak chcete zalézt pod sedadlo, ale napoprvé mi jako James zkrátka nesedl. Ten přechod od suchých hlášek a technických hračiček k drsné a špinavé akci jsem tehdy ještě neakceptoval. Jelikož ale Quantum, Skyfall i Spectre byly jiná káva, bude to chtít dát Casinu druhou šanci.(5.12.2006)

No, tohle byla teda akční jízda i na obvyklé Bondovy poměry. :-) A honička v úvodních minutách filmu se vymykala snad všemu, co jsem zatím ve filmech viděl... Daniel Craig mě mile překvapil, jeho zjev je (aspoň pro mě) takovou kombinací Kirka Douglase (v mladších letech) a pitbula - a pitbulovskou zarputilost Craig předvádí i ve své bondovské prvotině. Schází mu možná charisma některých předešlých představitelů 007, ale má jiné přednosti a nebojí se je použít. ;-) Procentuelně bych tohle Casino viděl tak na 90, ale 5 hvězdiček si dát netroufám... Každopádně ale mám z této podívané vysoce pozitivní dojem.(6.8.2010)

Scénář: Neal Purvis, Robert Wade, Paul Haggis .. Pokud by se změnilo jméno ústředního agenta, šel bych výše, jenže ... Nový James Bond je doslova málem vykastrovaný. Nakonec neztratil vše - o to bolestnější ta ztráta klasického stylu je. Neříkám, že předešlé bondovky jsou bez chyb a tahle je nejhorší nebo naopak, ale s tímto novým koktejlem jsem nakonec spokojený nebyl, protože zanechal nepříjemnou pachuť. Některé složky dokázaly navodit známou lahodnou chuť a některé nové ingredience řádně osvěžily, ale 44 let osvědčený recept se přeci jen takto výrazně měnit nemusel. Snaha jít s dobou, být osobitější a životnější přináší až hloupé paralely s jiným agentem, který byl pro producenty trnem v oku - Jason Bourne. Velkou pochvalu si i tak zaslouží dvě jména: Daniel Craig, o němž jsem vůbec nepochyboval - je to skvělý herec a díky jeho výkonu vše drží, byť svůj pověstný Bond šarm prý hledá a je už jasné, že ani nenajde, protože je tlačen do jiné polohy. Ten druhý je Martin Campbell, za dynamickou, nápaditou akci a do poloviny filmu ostré tempo, které u konce hodně drhne.. Zato scénář už je bídnější. Funguje dobře ve slovní humoru nebo jednotlivých scénách - hlavně ty o zrodu agenta 00 7 a jeho profilování se, ale jako celek nic moc. Hlavní příběh a záporák sami o sobě nejsou ničím originální a jejich nosná síla dosti pokulhává, no když k tomu připočtu to seriálové finále, nezbývá mi říct než jen: „producenti, běžte s tímhle přístupem do haj...e.“ _ 0070%.(16.11.2006)