Na scéně se objevil nový James Bond, který to oproti Pierce Brosnanovi má o dost složitější. Pan Brosnan měl totiž díky tvůrcům vše jednoduché, přímočaré a nezáživné a i když byl elegán každým coulem neměl jsem ho rád a filmy s ním mi nikdy nepřišli nikterak zábavné, spíš nudné a příliš umělé. Když tvůrci před nějakou dobou vyřkli jméno "Daniel Craig", jako nového Bonda, mnoho lidí se hněvalo, ale já jako odpůrce pana Bonda jsem očekával totální změnu jeho imidž a možnou změnu celé série. To všechno se mi splnilo. Daniel Craig jako James Bond je člověk, nyní je opravdu člověk, plný emocí a vnitřních pocitů, které na sobě dává znát. Jsou chvíle kdyby se nejradši zahrabal do země a chvíle kdy se mu zas tolik nedaří a je závislý na ostatních. Tak má James Bond vypadat, ne jako nadpozemská bytost, ale jako prachobyčejný agent, který má v životě štěstí. Takže nakonec souhlasím s tím, že výběr nového agenta se povedl opravdu na výbornou, spolu s opravdu dokonalými akčními scénami jsem se prostě nemohl nudit ani na chvíli...a to má film přes dvě hodiny. Přiznám se, že teprv nyní se opravdu těším na další díl s Agentem 007. --- Myslím že na řadě je oslava - Před hodinou jsi skoro umřel - Mám hlad(1.5.2007)

Právě jsem zaparkoval do garáže svůj Aston Martin DBS, na stole mám vodku s Martinim, mé hodinky Omega ukazují 8:42 , a píši 007 komentář k tomuto filmu a tajně doufám, že si ho přečtě její veličenstvo anglická královna a MI 6 mě dá za mou práci neomezené finance . Tak tedy od začátku: Obsazení ,,nového,, Bonda je vždy tak trošku producentský pat, aby byl kladně přijat kritiky, ale hlavně diváky a narozdíl od debilů v Čechách, kteří svůj pat / volební / neumí vyřešit , zde bylo řešení znát dlouho před natáčením - Daniel Craig . Příznám se, že když jsem se to dověděl, byl jsem zklamán, ovšem po shlednutí filmu Mnichov zklamání vystřídala zvědavost a po shlednutí Casina Royale ?? Říkám -- skvělý, úplně skvělý, doufám že Daniel Craig natočí brzo další bondovku a další a další . Samotný film byl pro mě takový malý předčasný dárek pod filmový stromeček, akci střídala, elganace tu zase vystřídala exotika a exotiku, velmi povedené dialogy. James Bond je jiný, je bližší obyčejnému smrtelníkovi, dokázal jsem se s ním daleko víc identifikovat. Nebondovská scéna ve sprše byla moc osvěžující . James Bond však zůstavá tvrdý, výslech byl fakt brutální, zůstává i elegatní celé Bahamy to viděli a neztrací smysl pro humor ani když jede v českém pendolinu. Scénář k filmu mě naprosto chytil stejně tak jako akční sekvence filmu zejména ta automobilová, plná kotrmelců, to byla uplná rozsekávka. Jsem rád,že je BOND zpět a doufám, že nikdy neodejde.(17.11.2006)

F A M Ó Z N Í. Campbell sebral letošní žezlo Ethanu Huntovi, když Bonda obdařil krví, utrpením, emocemi i pořádnou dávkou testosteronu, síly a osobní přiažlivosti. Zrod legendy nešlo natočit o moc lépe. Snad s menším zacucháváním v dialozích a bez záporáka, který musí být hnusný na první pohled a slzet krev, by byl poslední 007 ještě přitažlivější ve své nestrojenosti. Strhující dílo se skvělou akcí a neutuchajícím nábojem. Brosnanovky v mých očích klesají ještě níž než kde jsem je vnímal v posledních měsících. Je to holt příliš slabá kávička oproti čerstvému nářezu, který má styl, dobrý scénář, přesně padnoucího hlavního hrdinu a nečekaně skvělou režii. Campbell rulez!(16.11.2006)

Pro mne dokonalá bondovka. Už jsem měl po krk brosnanovek na efekt, tohle působí mnohem lepším dojmem. Daniel Craig si Bonda přetvořil už nejen v drzého, ale i profesionálnějšího drsňáka bez větších emocí, což nakonec paradoxně znamená mnohem lidštější charakter, stejně jako je lidštější celý film. Za zmínku stojí také výborný záporák Mikkelsen a zajímavá Eva Green.(17.12.2007)

Výborné namiešaná "drsná elegancia", ktorá to najlepšie zo seba ždíma práve v intímnych okamihoch (hotelová sprcha). Casino je najosobnejší Jamesov príbeh, ktorý v tejto línii už bude asi len ťažko pokorený. Po MI:3 a Miami prichádza aj značka JB s novým pohľadom na akčný žáner a dekonštrukciu vlastného, predtým vystavaného mýtu. Ide o prístup, ktorý mne znova sadol takmer dokonale. Jediným zádrheľom ostáva iba "tuctová" ústredná pieseň, ktorú považujem za najslabšiu v doterajšom JB vesmíre.(15.11.2006)