• Německo

James Bond - Casino Royale

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / Česko / USA / Německo / Bahamy, 2006, 144 min

No, tohle byla teda akční jízda i na obvyklé Bondovy poměry. :-) A honička v úvodních minutách filmu se vymykala snad všemu, co jsem zatím ve filmech viděl... Daniel Craig mě mile překvapil, jeho zjev je (aspoň pro mě) takovou kombinací Kirka Douglase (v mladších letech) a pitbula - a pitbulovskou zarputilost Craig předvádí i ve své bondovské prvotině. Schází mu možná charisma některých předešlých představitelů 007, ale má jiné přednosti a nebojí se je použít. ;-) Procentuelně bych tohle Casino viděl tak na 90, ale 5 hvězdiček si dát netroufám... Každopádně ale mám z této podívané vysoce pozitivní dojem.(6.8.2010)

První dvě třetiny jsou výborné - výborná akce, výborný Bond, výborný humor, napětí, prostě dokonalost sama. V poslední třetině se nějak podivně začne vytrácet tempo a objevuje se rozvláčnost a tak nějak divně do sebe zapadající scény. Přijde mi, jakoby z poslední třetiny na poslední chvíli násilím vystřihli kus filmu. Nevím. Nezdá se mi, že by se Casino Royale výrazně lišilo od předchozích např. Brosnanovek. Bonda prostě po deseti letech hraje někdo jiný, doba a možnosti pokročily a film se tomu přizpůsobuje. Avšak to, co dělá Bonda Bondem tu je stejné jako před třiceti lety. Jinak asi nejlepší úvodní Bondovská píseň. UPDATE (23. 5. 2009): Odvolávám řeči o poslední třetině. Ten film je skvělý, úplně celý. Takže 100%.(30.11.2006)

Nemám slov. Zrovna takový upgrade James potřeboval!(16.11.2006)

To jsem nevěděl, že má Bond nově i superschopnosti. Maximálně odolné tělo - žádný pád ani úder na něm nenechávají větší poškození, dokáže zpomalit čas - veškeré akce mu vychází na setinu vteřiny a myslím že má i zázračné hojení, protože reálnej chlap by měl z těch nakládaček ksicht jak cedník, ale on byl pořád, až na pár šrámů, fešák.(21.2.2011)

Nejsem purista, takže pohrávání si s bondovským mýtem mě potěšilo. Už úvodní píseň se mi moc líbila - jednak mám Cornella rád, jednak takhle uvolněná rocková píseň se k netypickému nulanulasedmičkovému filmu skvěle hodí. Daniel Craig jako trošku neotesaný, výbušný, emocionální a ne vždy zrovna úspěšný agent byl zvolen opravdu skvěle. Má velké charisma a po Brosnanovi se mi vůbec nestýskalo. Příběh je zajímavý, škoda snad poněkud křečovitějšího rozuzlení a taky milostných vyznání u vody. Eva Green je skutečně krásná a sympatická a úplně chápu, že i drsný agent s povolením zabíjet pro ni může ztratit hlavu. :o) Casino Royale mi udělalo radost a nejspíš si ho dám ještě jednou. P.S. Je dobře, že nepovedené digitální triky od minule byly nahrazeny poctivou "ruční prací". P.P.S. Update po dvou letech: pořád to vidím stejně a nemůžu se dočkat Quantum of Solace(9.10.2008)

• Daniel Craig

• - Daniel Craig měl ve filmu na zápěstí hodinky Omega Seamaster Planet Ocean 2900.50.91, a až v pozdější fázi filmu dostal Seamaster Professional 300M 2220.80.00. (Roland Sands)

• - Ve filmu se měla objevit i česká Tatra 700, ovšem z důvodu toho, že nebyly k mání dva identické vozy (z důvodu pouze 63 vyrobených exemplářů a mnoha interiérových a exterierových modifikacích), se nakonec ve filmu mihne ZIL 117. (dickens)

• - Spoiler: Na rozdiel od predlohy, bývalého milenca Vesper Lindovej popravia príslušníci sovietskej tajnej služby SMERŠ po tom, čo Vesper odmietne pre nich ďalej pracovať, kvôli láske k Bondovi. (Dr.Linus)