• Německo

James Bond - Casino Royale

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / Česko / USA / Německo / Bahamy, 2006, 144 min

Aneb když se James vydá ve stopách Jasona... Černobílý prolog a první potitulková scéna nasadí laťku kvality vysoko a bohužel celý zbytek snímku se již tvůrcům nedaří se jí byť jen přiblížit. Nový Bond nepostrádá atmosféru, dobré technické zpracování ani nápaditou akci. Ovšem co výrazně postrádá je lepší scénář, který by to celé lépe držel pohromadě a vyrovnanější tempo.(3.12.2006)

Jedna z nejlepších bondovek vůbec. Craigovský Bond toho moc nenakecá, zato koná, a to velice účinně.(8.12.2006)

Konečně bondovka na kterou se dá koukat bez pobaveného úsměšku. Drsný strhující thriller s perfektními akčními scénami a sympatickým hrdinou. Tak trochu alá Bourne, ale to vůbec nevadí. 85%(23.5.2009)

Právě jsem zaparkoval do garáže svůj Aston Martin DBS, na stole mám vodku s Martinim, mé hodinky Omega ukazují 8:42 , a píši 007 komentář k tomuto filmu a tajně doufám, že si ho přečtě její veličenstvo anglická královna a MI 6 mě dá za mou práci neomezené finance . Tak tedy od začátku: Obsazení ,,nového,, Bonda je vždy tak trošku producentský pat, aby byl kladně přijat kritiky, ale hlavně diváky a narozdíl od debilů v Čechách, kteří svůj pat / volební / neumí vyřešit , zde bylo řešení znát dlouho před natáčením - Daniel Craig . Příznám se, že když jsem se to dověděl, byl jsem zklamán, ovšem po shlednutí filmu Mnichov zklamání vystřídala zvědavost a po shlednutí Casina Royale ?? Říkám -- skvělý, úplně skvělý, doufám že Daniel Craig natočí brzo další bondovku a další a další . Samotný film byl pro mě takový malý předčasný dárek pod filmový stromeček, akci střídala, elganace tu zase vystřídala exotika a exotiku, velmi povedené dialogy. James Bond je jiný, je bližší obyčejnému smrtelníkovi, dokázal jsem se s ním daleko víc identifikovat. Nebondovská scéna ve sprše byla moc osvěžující . James Bond však zůstavá tvrdý, výslech byl fakt brutální, zůstává i elegatní celé Bahamy to viděli a neztrací smysl pro humor ani když jede v českém pendolinu. Scénář k filmu mě naprosto chytil stejně tak jako akční sekvence filmu zejména ta automobilová, plná kotrmelců, to byla uplná rozsekávka. Jsem rád,že je BOND zpět a doufám, že nikdy neodejde.(17.11.2006)

Vesper : Budu mít s tebou problémy, Bonde? Bond : Ne. Neboj se. Nejsi můj typ! Vesper : Chytrá? Bond : Svobodná...... Najlepší Bond a najlepší akčný film čo som videl. Parádna akcia ! Dobre zostrihaná, viditelne nasnímaná a poriadne veľkolepá ako sa na Bonda patrí. Pritom si však drží pri zemi a pôsobí reálne. Daniel Craig bol strelou do čierneho a je príjemným spestrením po obkukanom Brosnanovi. Naviac je poriadne charizmatický a aj keď za celý film povie len pár viet (ako nejaký Schwarzenegger), je maximálne presvedčivý. Je to veľmi dobre napísané, zahraté a táto Bond girl sa mi páčila možno zo všetkých najviac. Jednoducho paráda.(24.8.2011)