Katastrofický / Drama / Dobrodružný

USA, 2006, 98 min

„Poseidon bol boh morí. Aký je lepší spôsob stráviť Nový rok, ak ak nie na jeho chrbte?“ Obavy sa naplnili. Čakať od tretieho (po Ponorke a Dokonalej búrke) Petersonovho vodného veľkofilmu niečo viac, než po technickej stránke solídne spracovanú hollywoodsku fušku, by bolo bohužiaľ zbytočné. Luxusný interiér lode a loď samotná sú kus poctivej ručnej roboty (hoci prvý záber je údajne komplet počítačový) a béčkarskí herci (panebože ozaj niekto obsadil "nejakého" Josha Lucasa do titulnej úlohy filmu za 160 miliónov dolárov???), začínajúce hviezdičky (Emmy Rossum, Mike Vogel) a skúsené staré školy (Kurt Russell a homosexuál Richard "zasa na mori" Dreyfuss) sa starajú o to, aby sme prežili príjemnú hodinku a pol nenáročnej zábavy. To, že remake katastrofickej klasiky z roku 1972 komerčne vyhorel neznamená, že sa nevydaril. Divákov skrátka už tieto typy filmov zrejme v roku 2006 nebavili. A mňa tiež nie.(15.4.2007)

Z původního Poseidonu už si nic nepamatuju a tak nejspíš proto pro mě nebyl tento film utrpením jako pro mnoho ostatních. Zkrátka skrz naskrz průměrný katastrofický film, předvídatelný až půdu, s nepřekvapujícími postavami, vztahy, úmrtími a obětmi. Škoda, že režisér neměl odvahu odchýlit se alespoň v něčem od zaběhaného schématu katastrofického filmu(21.7.2006)

• Djkoma

Bůh asi zavřel oči a šel spát, protože jinak by nedovolil vytvořit remake filmu jakým je původní Dobrodružství Poseidonu. Film je to dobrý, rád se na něj podívám, ale není ničím výjimečný a podle mého soudu jeho komerční síla je nulová. Ale co stalo se stalo a člověk jen může plakat. Jak někdo může sedět v čele obrovské společnosti a odklepnout filmu jako je Poseidon 160milionu dollarů? Je ten člověk normální? Osobně bych ho ukamenoval nebo ho nechal potopit v tomhle člunu za pár milionů. Wolfgang Petersen si jednou chtěl zahrát na Jamese Camerona a ukázat světu svou vizi jedné (tentokrát vymyšlené) katastrofy. Asi má vlivné přátele a dostal 160 milionů pomocníků, aby dosáhl svého cíle, nového Titanicu. Jak je, ale známo Poseidon se potopí na začátku a Titanic na konci filmu. Tak se i stalo a Poseidon to do hlubin dějin vzal hodně rychle a dokonce i bez vlny nebo ledovce. Proč se tak stalo? Obsadit židličku s nápisem Directer osobou, která je ve svém oboru čistě průměrná, bez fantazie a nápadů, byl asi nejhorší tah. Tento muž dokázal potopit i Tróju obsazenou nehoráznou hromadou hvězd a vytvořit pro mě asi nejhorší film o době, kdy světu ještě vládli Bohové a ne filmové společnosti. Zpět k filmu. Další velký problém je v rozpočtu. Moc rád bych viděl někdy v životě tento film ještě jednou zremakovaný nějakým režisérem, který ví co chce a má fantazii. Věřím, že s 50miliony šlo film natočit LÉPE a více věrný žánru. Hodně peněz v lidech občas vyvolá pocit, že se stali Bohy a podle toho se chovají. Nechají s udělat krásný parník, nechají ho brouzdat moře při západu slunce(jako to uměl skvěle Titanic), dokonce ho zkusí i převrhnout(nejdříve na bok a on se pak už sám převrátí dnem nahoru, proč to se mě neptejte), možná tomu neuvěříte, ale v takovém parníku vám budou sami od sebe vybuchovat apartmány pod vodou(proč? protože to hezky vypadá?) a možná se najde i nějakých pár dolarů na malou hvězdičku, která by proběhla celou loď jako by nic, aby na konci filmu obětovala svůj život kvůli ostatním. Bohužel někdy se stává, že na hvězdu nezbude moc peněz a na plakátech je pak vidět hlavní a nejdražší hvězda filmu a to Poseidon. Že hledáte na plakátu i jméno nějakého herce? Nenechte se vysmát! Když nás loďka stojí 100milionů, kde vzít herce? Seženeme nějaký začínající teenagery a jednoho veterána, ono se to nějak prodá. Tak tentokrát to nevyšlo a film se neprodal a já jen doufám, že to bude velké ponaučení a někdo se konečně zamyslí nad vývojem a strategii filmových společností. Kdo se chce dívat na Supermana za 250milionů? Nebo na Poseidon za 160? Poseidon ještě trpí jednou nemocí a tou je scénář. Nechápu kdo vymyslel některé stupidity jako malý vodopád z benzínu, který začne hořet, ale ejhle... on se ten oheň nedostane do nádrží, ale bude hořet jen to co vyteče? Super to by hnedka neexistovali výbuchy aut po haváriích, ale co. Náraz vlny o loď to byl také požitek. Někdo by scénáristům a režisérovi měl ukázat na aspoň malém modelu co se stane s lodí, když do ní narazí vlna. Přes všechny chyby a mínusy filmu je největší plus jeho délka. Je to smutné, ale bohužel pravdivé. Dreyfuss a Russell odvedli svojí práci, ale ostatní neherci jsou opravdu průměrní a neznámí sběr odpadků. Malé cameo zpěvačky Fergii z BEP potěší, ale role Mii Maestro (znalcům a fanouškům seriálu Alias dobře známá sestřička hlavní postavy) je nehorázně tragická a celým filmem se prokřičí dokud ji někdo neumlčí.(4.8.2006)

• Rob Roy

Festivalová pecka !!!!!(6.7.2006)

rozpočet : $160 million tržby celosvetovo : $181,674,817(30.11.2006)

• - Propracované studiové interiéry, inspirované skutečnou luxusní lodí Queen Mary 2 a postavené "dnem" nahoru, mohli tvůrci postupně zaplavovat pomocí obrovských umělých bazénů - a v některých případech jimi dokonce i kompletně rotovat. (Specs)

• - Natáčení se zúčastnila i slavná zpěvačka Fergie ze skupiny Black Eyed Peas. (Dlee)

• - Ke konci filmu jdou nahoru po obráceném schodišti. Jenže tím, že byla loď převrácená, musel i vchod do vedlejší místnosti být ze spodní strany schodiště, nikoliv svrchu. (Terva)