Katastrofický / Drama / Dobrodružný

USA, 2006, 98 min

• Hakha

Obrovské zklamání, čekal jsem mnohem více. Těch 95 minut se táhne, jako by to trvalo přes 2 hodiny. Dialogy velice špatné, místy až komické, mnoho nelogických scén a předvídatelnost. Efekty sice vypadali výborně a místy to bylo velice napínavý, ale takových scén bylo velice málo. Postavám jsem neměl proč fandit, nepřirostli mě k srdci tak mě bylo jedno jak to s nimi dopadne. Mé hodnocení 1,5 hvězdičky...(3.12.2006)

• Tosim

Bývalý hasič, důstojník na ponorce a kdo ví kdo ještě se sejdou na lodi, ve které musejí shodou okolností překonávat různé technické překážky a tak. Ten kdo se má obětovat, se obětuje, kdo má umřít, umře, jedna neuvěřitelnost se kupí na druhou a o charakterech je zbytečné se zmiňovat. Zbytečný film.(18.9.2006)

" Wolfgang Petersen rázne klope na dvere už skoro zabudnutých teraz už len B-éčkarov ako Jan De Bont, Renny Harlin, John McTiernan, ... stačí mu už len otvoriť , ale čo to vidím ... prosím potlesk je už tam, BRAVO!!! Majstre. " Petersen je asi najznámejší Nemecký režisér preslávený hlavne vďaka Nekonečnému príbehu a Ponorke, nuž a po tejto snímke by sa mal zakopať od hanby pod zem. Už pri Tróji bolo cítiť že takéto veľkorozpočtové projekty sú pre ňho ťažko zvládnuteľné, neviem čo sa v hlavách producentov pri výbere režisérov rodí ale vidím že z väčšia strieľajú od brucha a dávajú "vyhodené" peniaze do takýchto katastrofických(doslovne) filmov. Tu je cítiť plnohodnotná komercia (vidina len veľkých ziskov) bez akéhokoľvek záujmu vykresať z filmu aspoň malú drámu aby mal človek aspoň špetku ľútosti nad ľuďmi zasiahnutými námornou tragédiou. Takto priamočiary príbeh s plochosťou ako sa patrí, by napísalo aj sedem ročné decko! Film má určieté základné body Dokonalej búrky (2000) vlna - prevrátená loď, tam ale na šťastie pod Petersonovím vedením ešte vznikol solídne spracovaný dramatický príbeh ťahaný hercami ako George Clooney a Mark Wahlberg, v Poseidone už nefunguje absolútne nič, vrátane trikov vyznievajúcich do prázdna - teda sú bezúčelne až nudia,(po polhodinke filmu som už nemohol kľukne sedieť a až do konca som sa mrvil aj keď na pohodlnej sedačke). Herci hrajú alebo skôr zabávajú svojimi výkonmi - komedianti jedni. Top scéna - keď kamera sleduje námorníka s ďalekohľadom ako pozerá na blížiacu sa vlnu, a trošku aj prevrátenie lode. ( za ten rozpočet to je veľmi málo ) ║Rozpočet $160miliónovTržby USA $60,674,817Tržby Celosvetovo $181,674,817Tržby za predaj DVD v USA $19,722,086 //počet predaných kusov 1,195,327║ pekná suma sa utopila na tomto projekte /videl v kine: 20%/(29.12.2007)

Petersenova předělávka staršího Dobrodružství Poseidonu se nezdržuje žádnými vysvětlivkami a nuancemi a hned v první minutě nám velice působivě předvede zaoceánskou loď v celé její kráse...hlavní postavy se skoro nestihnou představit a už Poseidonu "gratuluje" k Novému roku obří vlna...vzápětí na to se již vyčleňuje skupinka zoufalců, jenž hodlají o svůj osud bojovat a pak už jen následuje cesta polorozpadlou lodí tak, aby na předem určených lokacích docházelo k úmrtím předem určených lidí...Připadá mi to jako nějaká hra, kde banda přeživších přechází z jednoho levelu do druhého, přičemž v každém jeden z nich zařve...né, že by některé scény nebyly dostatečně působivé(průlez výtahovou šachtou či klaustrofobické protahování se servisním průduchem mají svou atmosféru), ale skutečně několik minut dopředu odhadnete, kdo se zrovna bude poroučet k Pánu...neskutečně klišovité a otřepané dialogy Vás nutí křoupat popcorn s dokořán otevřenou pusou(to abyste ty slinty přehlušili)...herecké výkony jsou průměrné, Kurt Russell se bezvadně cuká, když stojí tváří v tvář nebeské bráně...možná se ptáte, kam se podělo těch 160 miliónů rozpočtu, ale ono tu pořád něco vybuchuje nebo zaplavuje vodou a protože se to děje celkem efektně, tipuju, že většina rozpočtu padla na digitální triky(zmíněná úvodní scéna je fakt suprová, převrácení lodi taky good)...Je škoda, že film je zhuštěný do 88! minut, protože nebyl např. vůbec čas na důkladnější představení hlavních postav, takže je Vám v podstatě jedno, kdo natáhne brka...oproti tomu ale je dynamický a rychlý a skončí dřív než se začnete poprvé nudit. 160 miliónů dolarů(rozpočet)/181,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(21.10.2006)

Po děsivý Troji natočil Petersen docela solidní, místy hrozně trapný film.Velký plus tohohle filmu jsou interiéry Poseidonu, ty se fakt povedly. Dialogy jsou úděsný a herecký výkony docela ušly. Největší vopruz tam byl ten malej kluk. Debilnější kecy jsem už dlouho neslyšel. A ta ženská, která v celým filmu řekla zlatíčko tolikrát, že ztatilo svůj význam, byla taky na pěst. Jedinej komu jsem fandil byla moje oblíbená Fergie z Black Eyed Peas. Ač měla mini roli, ihned se mi zvedla nálada. 50%(20.1.2007)

• Fergie