Katastrofický / Drama / Dobrodružný

USA, 2006, 98 min

Nikdy bych neřekl, že stačí převrátit Poseidon a uvidím skvělé vizuání efekty a hrdinství jedné skupiny lidí. Přitom kdybych tam byl já, tak bych celou loď zase převrátil zpátky a nikdo by nic ani nepoznal. Jenže by zase nebyli ty efekty, tak nevim.(18.3.2007)

Kdyby se tvůrci věnovali se stejnou pečlivostí scenáři tak jako výtečné technické stránce, byla by to žánrová bomba. Jenže film doplácí na krátkou stopáž. Aby vás to věčné prolézání, přelézání, propolouvání chodeb a překážek bavilo, museli byste mít k jejím aktérům vybudovaný nějaký hlubší citový vztah, což díky přespříliš uspěchané expozici není divákovi dopřáno. Ve výsledku se tak jedná o spotřební rychlovku typu "hamburger", servírovaný s přepychovou oblohou v podobě ÚŽASNÉ výpravy a s místama nechtěně směšnými dialogy jak z pera Monty Python. A propós, Wolfi, Josh Lucas na hereckou extraligu nemá....(31.7.2006)

Určitě Poseidon jen tak nezavrhnu, čekal jsem přesně to, co se na plátně odehrávalo, režisér (v posledních letech značně průměrný) ani herci nedávali nějaké razantní šance na pořádnou podívanou. Petersen jde směle na věc. Nikterak nečeká. Naráz vlny, tupý scénář. Typické nástrahy ztísněných prostor, postupné zužování členů skupiny, která nechce jen tupě zírat (proto tupě jedná) a čekat, až tlak vody zatopí vše živé. Digitální technologie je na dokonalé úrovni, ale každá sekvence jen tak vyšumí do prázdna. Hned se totiž skáče do další scény, do dalšího nebezpečí. Postavy sotva poznáme, předem víme, kdo všechno přežije, i když mně osobně to bylo jedno!! Tím pádem mi sedla i délka filmu. Sterilní, ale koukatelné, technicky brilantní, ale logicky neproveditelné, odosobněné, ale svižné vyprávění. 50%(30.10.2006)

• StarsFan

Nemůžu si pomoct. Když jsem tenhle film s napětím očekávala a četla ty 2* rezence, říkala jsem si, že to určitě tak hrozný nebude a vyjde to aspoň tak na 3* hvězdičky (+ jednu za mého oblíbeného Kurta Russella :-). Situace je však taková, že jsem s Kurtem už dlouho tak stupidní film neviděla; a to jsem jich viděla skutečně hodně. Wolfgang Petersen se zjevně vůbec nenamáhal představit nám nějak postavy, takže se asi po pěti minutách, kdy konečně na obrazovace doběhnou jména všech nejdůležitějších lidí, najednou v záběru objeví velká vlna a lodičku hezky obrátí dnem vzhůru. V tu chvíli se parta asi deseti lidí (z těch asi 300, kteří to přežili) rozhodne utéct z podvodního pekla; proč zrovna tahle skupinka se mě neptejte, protože to sama nevím. U některých ani nevíte jejich jméno a objevují se v záběru snad poprvé, natožpak abyste znali jejich životní osud a mohli vám být nějak sympatičtí. A příští asi tak další hodinu a půl sledujete tyhle postavičky, jak plavou ve vodě, prolézají šachtami, probíhají chodbami a občas jako bonus rozbijí nějaké dveře nebo zmáčknou nějaká tlačítka. Zároveň není pár momentů filmu (hlavně ze začátku ten pohled na loď) na takové trikové úrovni, abyste si nedokázali říct: "Jo, tohle bylo dělaný přes počítač," což sice odpustím Titanicu, protože vznikl před několika lety, ale rozhodně ne Poseidonovi, který je z roku 2006. Jediné, co jsem si tak z filmu odnesla, bylo velký zklamání a pocit toho, že znovu se na to skutečně dívat asi nebudu. 1* (+ jedna za mýho oblíbenýho Kurta, i když si to za svojí roli pomalu ani nezaslouží)(22.9.2006)

Z původního Poseidonu už si nic nepamatuju a tak nejspíš proto pro mě nebyl tento film utrpením jako pro mnoho ostatních. Zkrátka skrz naskrz průměrný katastrofický film, předvídatelný až půdu, s nepřekvapujícími postavami, vztahy, úmrtími a obětmi. Škoda, že režisér neměl odvahu odchýlit se alespoň v něčem od zaběhaného schématu katastrofického filmu(21.7.2006)