Duel

Animovaný / Krátkometrážní

Česko / Kanada, 1997, 6 min

Pavel Koutský

Petr Skoumal

Žádná extra pointa a vcelku očekávatelný průběh, nicméně stále je to super hravá záležitost.(29.10.2013)

• Deimos

YouTube/// Obsazení 2/10 Děj 3/10 Hudba 1/10 Efekty 2/10/// +předvádí jev o kterém mluvíme když nám nejde učení –iritující hudba, jednoduchá grafika/// Snímek začíná příjemným italským komentářem, kterému však vůbec nerozumíte. Samotný děj je o tom, že malí kluk si kreslí v omalovánkách a aby z něj něco bylo, tak mu moudrost nalijeme trychtýřem. To probíhá tak, že nejprve nasypeme pár písmenek, potom pár číslíček, za pomocí nůžek vystříháme různé kapitoly a učivo z učebnice a to dotyčnému nasypeme do hlavy za pomocí již zmíněného trychtýře. Tento jev se projevuje až do dospělosti, kdy si však klučina uvědomí, že nechce být zase DALŠÍ vystudovanej úředník a vzepře se i s ostatními proti tomuto systému a jeho nástrojům. Začíná duel! Jak dopadne boj mezi mládeží a nástroji výuky se již můžete podívat sami. Ale je to taky asi jedinej, minutu trvající zajímavej prvek tohoto snímku, jinak velká slabota./// Celkem 22%///(20.10.2006)

Příjemný a pěkně zpracovaný animák.(15.10.2011)