Vějíř lady Windermerové

Vejár lady Windermerovej

Romantický / Komedie / Drama

USA / Španělsko / Itálie / Velká Británie, 2004, 89 min

Mike Barker

Oscar Wilde (divadelní hra)

Ben Seresin

Neil Farrell

Kostýmy:

John Bloomfield

Bylo to takové hravé, originální, konverzačně perfektní, herecky velmi dobře obsazené, jen u mojí velké oblíbenkyně Helen Hunt jsem měl z jejích replik chvílem dojem, jako by měla nějakou vadu řeči, nebo co. Ač strašně nerad, musím říct, že byla asi nejslabším článkem v řetězu, což mě moc mrzí.(21.3.2009)

Nádherný film, který se přesně trefil do mé nálady. Krásný příběh od Oscara Wilda, dobře zvládnutý scénář a především excelentní herecké ztvárnění ze mě dostali slabších 5*.(28.12.2006)

"Bigamie, to je jedna žena navíc.." - "Monogamie taky !!" ;)(13.6.2015)

• Tsuki

Od zfilmované hry Oscara Wilda jsem jaksi čekala, že bude mít zajímavější a vtipnější scénář. ~(1,6)~(12.2.2009)

Wildovské dialogy jsou prima, ale jinak mi tam něco chybělo. A to mám tyhle strojené konverzační komedie celkem v oblibě. Herci byli dobří, ale ne výborní, takové ty povrchní věci jako oblečení, účesy a přepychové vily, které k tomuhle typu filmů patří, splňovaly veškerá očekávání, děj se ale šinul pomalu a odhalení "minulosti" paní Erlynnové přišlo tak nějak náhle, což na jednu stranu působilo trochu jako snaha o šokující odhalení, ale na druhou to bylo podáno jen tak mimochodem. Taky jsem čekala, že obě ženské hrdinky budou rozporuplné, ale Scarlett Johansson je tak miloučká a hezoučká, že k ní tak ošklivé slovo jako nevěra absolutně nesedí. Kdyby tam byl aspoň nějaký pěkný chlap...(8.3.2007)