Vějíř lady Windermerové

Vejár lady Windermerovej

Romantický / Komedie / Drama

USA / Španělsko / Itálie / Velká Británie, 2004, 89 min

Mike Barker

Oscar Wilde (divadelní hra)

Ben Seresin

Jonathan English

Neil Farrell

Scénografie:

Ben Scott

Kostýmy:

John Bloomfield

Nejen že ta role Scarlet vyloženě sedla, ale zároveň ji neskutečně sluší ty dobové šaty, 30. léta - móda, kterou zbožňuju, kdo by nad těma šatama doslova neslintal :) A Helen Hunt, jako vždy noblesní dáma, ale v roli, ve které sem ji neočekávala, vyložene zazářila, pořád je to sexy baba, co? Film na mě působil stylovým, šarmantním a přirozeným dojmem a příběh má příjemné i méně příjemné momenty - jedním z nich je překvapivé rozuzlení, které jsem vůbec nečekala.... že tzv. mrcha, která se jen tak jeví, je matkou mladičké manželky. Nebo ohromující změna, kterou prošla Scarlet... naprostá bomba ! A navíc, dcera s matkou mají zrovna stejné šaty, no není to úchvatné? Intriky, které sem patří a k tomu upřímné vztahy, které dodávají dostatek emocí, které plní své kouzlo.(20.3.2009)

Elegance, vtip, lehkost, břitké dialogy i romantika. Náramně spletitá historka se spolehlivě klasickým rozuzlením, která skvěle zapadla do mého diváckého vkusu.(3.8.2010)

Pěkný a hlavně poutavý příběh, který je pěkně zahraný. Filmek má pěkné kulisy a hodící se soundtrack. Scarlett to slušelo i s dobovým účesem a svou roli zahrála pěkně. Na konci filmu je i malé překvapení. Za mě 80% :)(31.10.2014)

Pokud máte rádi Oscara Wilda či vtipné konverzační snímky, budete spokojeni. Pro ty ostatní je zde alespoň prvotřídní herecká sestava a herci jsou opravdu skvělí.(11.8.2006)

Velmi solidně zpracovaný Oscar Wilde.(21.5.2014)