poster

Vějíř lady Windermerové

 • USA

  Good Woman, A

 • Španělsko

  A Good Woman

 • Slovensko

  Vejár lady Windermerovej

Romantický / Komedie / Drama

USA / Španělsko / Itálie / Velká Británie, 2004, 89 min

Režie:

Mike Barker

Scénář:

Oscar Wilde (divadelní hra)

Kamera:

Ben Seresin

Producenti:

Jonathan English

Střih:

Neil Farrell

Scénografie:

Ben Scott

Kostýmy:

John Bloomfield
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lynn
  ****

  Oscar Wilde byl vynikající dramatik a spisovatel a režisér Mike Barker nám zprostředkoval na hodinu a půl možnost nechat se Wildeovým géniem ozářit. Protože jeho výstižnost s jakou glosoval svět okolo sebe je vskutku geniální. Ta lehkost, vtip a šarm všech jeho aforismů je fantastická. Scénáristům pak patří velký dík, že i když mnohé z předlohy pozměnili, vůbec tím Wildeovi neuškodili. Režisér vše podpořil vynikajícím výběrem hereckého obsazení, na Helent Hunt, Scarlett Johansson, Toma Wilkinsona a další je radost koukat. Inteligentní a vtipná konverzační komedie, jedna z těch, co by ani po x-tém shlédnutí nedokázala nudit.(12.8.2006)

 • fmash
  *****

  Elegance, vtip, lehkost, břitké dialogy i romantika. Náramně spletitá historka se spolehlivě klasickým rozuzlením, která skvěle zapadla do mého diváckého vkusu.(3.8.2010)

 • Lima
  ****

  Příjemné překvápko. Velkou roli určitě sehrála předloha brilantního glosátora lidských vztahů Oscara Wildea, takže ty vybroušené dialogy bylo radost poslouchat (zejména trefné a lehce ironické životní postřehy Toma Wilkinsona), stejně tak bylo radost nasávat tu báječnou atmosféru 30.let min.století (precizní výprava a příjemná dobová hudba) a odsýpalo to jako švýcarské hodinky. A navrch další ujištění, jak báječnou a nedoceněnou herečkou je Helen Hunt!! „Filmový babinec“ par excellence.(25.9.2008)

 • Rocky62
  ****

  Milý film o svůdnosti, nenávisti a lásce s bezchybnou Helen Hunt, díky níž má film určitý šarm.(20.7.2010)

 • Slarque
  ***

  Vynikající text Oscara Wildea, který srší vtipnými bonmoty hlavně na věčné a vděčné téma vztahu mužů a žen. K tomu pár výborných herců (Helen Hunt, Scarlett Johansson, Tom Wilkinson, Milena Vukotic) a výsledkem by měla být parádní komedie. Jenže není. Narozdíl od Wildeových komedií tomu chybí švih a spád. Tohle jede jen napůl plynu a ani obsazení dvou zásadních mužských rolí se moc nepovedlo.(16.11.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace