Vějíř lady Windermerové

Vejár lady Windermerovej

Romantický / Komedie / Drama

USA / Španělsko / Itálie / Velká Británie, 2004, 89 min

Mike Barker

Oscar Wilde (divadelní hra)

Ben Seresin

Jonathan English

Neil Farrell

Kostýmy:

John Bloomfield

Elegance, vtip, lehkost, břitké dialogy i romantika. Náramně spletitá historka se spolehlivě klasickým rozuzlením, která skvěle zapadla do mého diváckého vkusu.(3.8.2010)

Vynikající text Oscara Wildea, který srší vtipnými bonmoty hlavně na věčné a vděčné téma vztahu mužů a žen. K tomu pár výborných herců (Helen Hunt, Scarlett Johansson, Tom Wilkinson, Milena Vukotic) a výsledkem by měla být parádní komedie. Jenže není. Narozdíl od Wildeových komedií tomu chybí švih a spád. Tohle jede jen napůl plynu a ani obsazení dvou zásadních mužských rolí se moc nepovedlo.(16.11.2006)

Film ako taký taký ma trošíčku sklamal, nejako som očakával ešte väčší glanc (nie že by to moji obľúbenci nezvádali, ale iba Helen Hunt bola tá pravá - i keď uznajme, v úlohe najvďačnejšej)... Duch nadovšetko milovaného dandyho Oscara Wildea však zostal (i keď to už dnes nie je taký nášup), no beztak si zo všetkého najviac budem pamätať hlášku (resp. to, ako bola prednesená), ktorá s dejom až tak veľmi nesúvisela. Nech sa páči: Lord Darlington: "I like America. Name me another society that's gone from barbarism to decadence without bothering to create a civilization in between." --- Tuppy: "A tribute to American efficiency."(8.12.2006)

Oscar Wilde proste nikdy nesklame. Trošku vážnejši film ako napríklad Je dôležité mať Filipa, ale s rovnako vynikajúcimi dialógmi a tentoraz aj očarujúcou atmosférou rokov tridsiatych.(16.6.2008)

Čakal som kostýmovú exibíciu a nudu pre dámy v stredných rokoch (ktorú by som pretrpel kvôli Scarlett:) a dostal som nesmierne inteligentnú, vtipno-dramatickú a príjemnú romantickú oddychovku. Obsahuje parádne hlášky, myšlienky a bonmoty, za ktoré by sa nehanbil ani maestro W. Allen. Prakvapenie, ale veľmi príjemné...(24.6.2007)