poster

Vějíř lady Windermerové

 • USA

  Good Woman, A

 • Španělsko

  A Good Woman

 • Slovensko

  Vejár lady Windermerovej

Romantický / Komedie / Drama

USA / Španělsko / Itálie / Velká Británie, 2004, 89 min

Režie:

Mike Barker

Scénář:

Oscar Wilde (divadelní hra)

Kamera:

Ben Seresin

Producenti:

Jonathan English

Střih:

Neil Farrell

Scénografie:

Ben Scott

Kostýmy:

John Bloomfield
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chrustyn
  **

  Nuda, nuda a ..... nuda. Naštěstí to bylo celkem krátké takže jsem to přežil ale jen taktak.(28.12.2006)

 • Aleee89
  ****

  Wildeovy hry mají něco do sebe. Filmy dle těchto her mě nikdy nezklamaly a ani Vějíř lady Windermerové není výjimkou. Krásné kostýmy, miluju ty účesy třicátých let (podle mě vtipně převedeno do jiné doby). Výborní herci, postavy samy o sobě skvěle napsané. Každá má něco, každá vás baví. Nejednou jsem se zamyslela nebo zasmála nad hláškami, opravdu tleskám před Wildem i scenáristy. Celkem nemám, co bych vytkla. Ladný, pohodový film, který není jen pro ženské, jak by se na první pohled mohlo zdát, není to bezduché dílko bez myšlenky a dělané jen pro pobavení.(25.5.2012)

 • Rocky62
  ****

  Milý film o svůdnosti, nenávisti a lásce s bezchybnou Helen Hunt, díky níž má film určitý šarm.(20.7.2010)

 • mm13
  ***

  Film ako taký taký ma trošíčku sklamal, nejako som očakával ešte väčší glanc (nie že by to moji obľúbenci nezvádali, ale iba Helen Hunt bola tá pravá - i keď uznajme, v úlohe najvďačnejšej)... Duch nadovšetko milovaného dandyho Oscara Wildea však zostal (i keď to už dnes nie je taký nášup), no beztak si zo všetkého najviac budem pamätať hlášku (resp. to, ako bola prednesená), ktorá s dejom až tak veľmi nesúvisela. Nech sa páči: Lord Darlington: "I like America. Name me another society that's gone from barbarism to decadence without bothering to create a civilization in between." --- Tuppy: "A tribute to American efficiency."(8.12.2006)

 • bassator
  **

  41st KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2006 - FOCUS ON BRITISH FILM (2000-2005) - Zaostřeno na Britský film (2000-2005) - 4. 7. 2006 - 40%(21.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace