poster

Vějíř lady Windermerové

 • USA

  A Good Woman

 • Španělsko

  A Good Woman

 • Velká Británie

  A Good Woman

 • Slovensko

  Vejár lady Windermerovej

Romantický / Komedie / Drama

USA / Španělsko / Itálie / Velká Británie, 2004, 89 min

Režie:

Mike Barker

Scénář:

Oscar Wilde (divadelní hra)

Kamera:

Ben Seresin

Producenti:

Jonathan English

Střih:

Neil Farrell

Scénografie:

Ben Scott

Kostýmy:

John Bloomfield
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jossie
  ****

  Čekala jsem vtipnou a svěží komedii plnou břitkých dialogů Oscara Wilda a dočkala jsem se příběhu, který by spíš napsala Jane Austenová. Ale i tak dobře, bylo to alespoň příjemné romantické drama s Helen Hunt a Scarlett Johansson. Mladší mužská část osazenstva byla sice slabší a dost nevýrazná, ale kromě té chybějící komediální linky to byla jediná další vada na kvalitě tohoto snímku.(23.6.2009)

 • jojinecko
  ****

  Čakal som kostýmovú exibíciu a nudu pre dámy v stredných rokoch (ktorú by som pretrpel kvôli Scarlett:) a dostal som nesmierne inteligentnú, vtipno-dramatickú a príjemnú romantickú oddychovku. Obsahuje parádne hlášky, myšlienky a bonmoty, za ktoré by sa nehanbil ani maestro W. Allen. Prakvapenie, ale veľmi príjemné...(24.6.2007)

 • Tommassi3
  ***

  "Bigamie, to je jedna žena navíc.." - "Monogamie taky !!" ;)(13.6.2015)

 • claudel
  ****

  Vějíř lady Windermerové jsem četl kdysi dávno na gymnáziu a pranic jsem si nepamatoval, snad jen, že se odehraje nějaká vražda, toť vše, což mi umožnilo nesrovnávat film s literární předlohou. V první půlce jsem měl z jistých důvodů asociace na Věk nevinnosti, po hlavním dějovém zvratu mě podobnost se Scorseseho veledílem opustila a postupem času jsem si uvědomoval, že vražda se odehrála v jiném Wildově dílku - Zločin lorda Arthura Savilla. Přesto jsem se výborně bavil brilantními dialogy, aforismy a bonmoty a dobrou zápletkou. Američané se umí zhostit adaptace literárního díla, aniž by se jednalo o průšvih.(3.7.2008)

 • Slarque
  ***

  Vynikající text Oscara Wildea, který srší vtipnými bonmoty hlavně na věčné a vděčné téma vztahu mužů a žen. K tomu pár výborných herců (Helen Hunt, Scarlett Johansson, Tom Wilkinson, Milena Vukotic) a výsledkem by měla být parádní komedie. Jenže není. Narozdíl od Wildeových komedií tomu chybí švih a spád. Tohle jede jen napůl plynu a ani obsazení dvou zásadních mužských rolí se moc nepovedlo.(16.11.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace