poster

Vějíř lady Windermerové

 • USA

  Good Woman, A

 • Španělsko

  A Good Woman

 • Slovensko

  Vejár lady Windermerovej

Romantický / Komedie / Drama

USA / Španělsko / Itálie / Velká Británie, 2004, 89 min

Režie:

Mike Barker

Scénář:

Oscar Wilde (divadelní hra)

Kamera:

Ben Seresin

Producenti:

Jonathan English

Střih:

Neil Farrell

Kostýmy:

John Bloomfield
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mandes

  rozpočet : ? tržby celosvetovo : $6,877,842(25.5.2008)

 • ajuska
  ****

  Nenápadná, avšak velice příjemná konverzačka podle Oscara Wildea. Příběh jako takový není špatný, ale tenhle film stojí především na vynikajícím inteligentním humoru a trefných bonmotech.(11.3.2007)

 • burina
  ****

  Oscar Wilde proste nikdy nesklame. Trošku vážnejši film ako napríklad Je dôležité mať Filipa, ale s rovnako vynikajúcimi dialógmi a tentoraz aj očarujúcou atmosférou rokov tridsiatych.(16.6.2008)

 • Jossie
  ****

  Čekala jsem vtipnou a svěží komedii plnou břitkých dialogů Oscara Wilda a dočkala jsem se příběhu, který by spíš napsala Jane Austenová. Ale i tak dobře, bylo to alespoň příjemné romantické drama s Helen Hunt a Scarlett Johansson. Mladší mužská část osazenstva byla sice slabší a dost nevýrazná, ale kromě té chybějící komediální linky to byla jediná další vada na kvalitě tohoto snímku.(23.6.2009)

 • claudel
  ****

  Vějíř lady Windermerové jsem četl kdysi dávno na gymnáziu a pranic jsem si nepamatoval, snad jen, že se odehraje nějaká vražda, toť vše, což mi umožnilo nesrovnávat film s literární předlohou. V první půlce jsem měl z jistých důvodů asociace na Věk nevinnosti, po hlavním dějovém zvratu mě podobnost se Scorseseho veledílem opustila a postupem času jsem si uvědomoval, že vražda se odehrála v jiném Wildově dílku - Zločin lorda Arthura Savilla. Přesto jsem se výborně bavil brilantními dialogy, aforismy a bonmoty a dobrou zápletkou. Američané se umí zhostit adaptace literárního díla, aniž by se jednalo o průšvih.(3.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace